Ухвала суду № 8742670, 24.11.2009, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.11.2009
Номер справи
2-а-36185/09/2070
Номер документу
8742670
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

61064, м.Харків, вул.Володарського, 46 (1 корпус)

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2009 р.Справа № 2-а-36185/09/2070

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Дюкарєвої С.В.

Суддів: Зеленського В.В. , Катунова В.В.

за участю секретаря судового засідання Скороходової-Серопян Е.С.

за участю представників позивача ОСОБА_1 та відповідача Анохіної Наталії Василівни

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції в Дзержинському районі м. Харкова на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 06.04.2009р. по справі№2-а-36185/09/2070

за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 <Список ><Текст >

до Державної податкової інспекції в Дзержинському районі м. Харкова <Текст ><3 особи ><3 особа ><за участю ><Текст >

про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень рішень,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач фізична особа підприємець ОСОБА_3 звернувся до суду зпозовом до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова, в якому, з урахуванням уточнень, просив суд визнати недійсними та скасувати у повному обсязі податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова №0003101702/0 від 21.08.2008 року, №0003101702/1 від 22.10.2008 року, №0003101702/2 від 03.12.2008 року, №0003101702/3 від 13.02.2009 року, визнати недійсними та скасувати у повному обсязі податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова №0003111702/0 від 21.08.2008 року, №0003111702/1 від 22.10.2008 року, №0003111702/2 від 03.12.2008 року, №0003111702/3 від 13.02.2009 року.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 06.04.2009 року адміністративний позов фізичної особи підприємця ОСОБА_3 задоволено у повному обсязі.

Визнано недійсними та скасувано податкові повідомленнярішення Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова №0003101702/0 від 21.08.2008 року, №0003101702/1 від 22.10.2008 року, №0003101702/2 від 03.12.2008 року, №0003101702/3 від 13.02.2009 року.

Визнано недійсними та скасувати податкові повідомленнярішення Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова №0003111702/0 від 21.08.2008 року, №0003111702/1 від 22.10.2008 року, №0003111702/2 від 03.12.2008 року, №0003111702/3 від 13.02.2009 року.

Відповідач не погодившись з рішення суду подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Дзержинському районі м. Харкова задовольнити, постанову Харківського окружного адміністративного суду від 06.04.2009 року скасувати, та прийняти нове судове рішення, яким відмовити в задоволені позовних вимог позивача.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідач посилається на порушення норм матеріального права при прийнятті оскаржуваної постанови, а саме: ст.1 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва" , ст. 13 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян".

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, представників позивача та відповідача, перевіривши в межах апеляційної скарги рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що фізична особа підприємець ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Дзержинської районної ради м.Харкова 10.12.2001 року, свідоцтво про державну реєстрацію № 040588335Ф0071160. 13.12.2001 року ФОП ОСОБА_3 взятий на податковий облік у ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова за № 14963.

Фахівцями ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова відповідно до плану-графіку проведення документальних перевірок суб'єктів господарювання, на підставі направлень №830 від 21.07.2008 року та №874 від 04.08.2008 року, проведена виїзна планова перевірка фінансово-господарської діяльності ФО-П ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2005 року по 31.03.2008 року. Повідомлення про проведення планової виїзної перевірки від 19 06 2008 року за № 728/10/17-226 вручено 10.07.2008 року представнику ФО-П ОСОБА_3 ОСОБА_4.

За результатами перевірки було складено акт за №4998/17-02/2422812518 від 08.08.2008 року, в якому встановлено порушення статті 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992 №13-92 «Про прибутковий податок з громадян», а саме занижено податок з доходів фізичних осіб у сумі 2241 367,87 грн., пп.4.1.4 «а»п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року №2181-ІІІ із змінами та доповненнями, а саме неподання до ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова податкових декларацій з податку на додану вартість за серпень грудень 2005 року, січень грудень 2006 року, січень вересень 2007 року, лютий березень 2008 року.

Податковим повідомленням-рішенням ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова №0003101702/0 від 21.08.2008 року, ФО-П ОСОБА_3 визначено суму податкового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб у сумі 2241367,87грн. (два мільйони двісті сорок одна тисяча триста шістдесят сім грн. вісімдесят сім коп.).

Податковим повідомленням-рішенням ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова № 0003111702/0 від 21.08.2008 року, ФО-П ОСОБА_3 визначено суму податкового зобов'язання по податку на додану вартість за платежем - штрафні санкції у сумі 4760,00 грн. (чотири тисячі сімсот шістдесят гривень 00 коп.).

Позивач скористався правом адміністративного оскарження, передбаченим статтею 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

25.08.2008 року ФОП ОСОБА_3. звернувся до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова зі скаргою про перегляд, скасування та відкликання податкового повідомлення-рішення від 21.08.2008р. № 0003111702/0 та податкового повідомлення рішення від 21.08.2008р. № 0003101702/0. Рішенням ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова №14241/10/25-007 від 22.10.2008 року вищевказані податкові повідомлення - рішення залишено без змін, а скаргу без задоволення. З метою доведення до платника податків граничних строків сплати податкових зобовязань ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова було винесено податкове повідомлення рішення від 22.10.2008 року №0003101702/1, яким визначено суму податкового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб у сумі 2241367,87грн. та податкове повідомлення рішення від 22.10.2008 року №00031111702/1, яким визначено суму податкового зобов'язання по податку на додану вартість за платежем - штрафні санкції у сумі 4760,00 грн.

ФО-П ОСОБА_3 подав повторну скаргу від 24.10.2008 року б/н (вх. ДПА у Харківській області №695/З від 27.10.2008 року на податкові повідомлення-рішення та рішення ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова №14241/10/25-007 від 22.10.2008р. Рішенням ДПА у Харківській області від 24.11.2008 року №1219/3/25-203, прийнятим за результатом розгляду повторної скарги, податкові повідомлення-рішення залишено без змін, а скаргу без задоволення. З метою доведення до платника податків граничних строків сплати податкових зобовязань ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова було винесено податкове повідомлення-рішення від 03.12.2008 року №0003101702/2, яким визначено суму податкового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб у сумі 2241367,87грн. та податкове повідомлення-рішення від 03.12.2008 року №0003111702/2, яким визначено суму податкового зобов'язання по податку на додану вартість за платежем - штрафні санкції у сумі 4760,00 грн.

ФО-П ОСОБА_3 подав повторну скаргу від 01.12.2008 року (вх. ДПА України №5637/З від 08.12.2008 року на податкові повідомлення-рішення, рішення ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова №14241/10/25-007 від 22.10.2008р. та рішення ДПА У Харківській області від 24.11.2008 року №1219/3/25-203). Рішенням ДПА України від 04.02.2008 року №421/3/25-0315, прийнятим за результатом розгляду повторної скарги, податкові повідомлення-рішення залишено без змін, а скаргу без задоволення. З метою доведення до платника податків граничних строків сплати податкових зобовязань ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова було винесено податкове повідомлення-рішення від 13.02.2009 року №0003101702/3, яким визначено суму податкового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб у сумі 2241367,87грн. та податкове повідомлення-рішення від 13.02.2009 року №0003111702/3, яким визначено суму податкового зобов'язання по податку на додану вартість за платежем - штрафні санкції у сумі 4760,00 грн.

Приймаючи рішення про задоволення позову, суд першої інстанції виходив з того, що вимогами пункту 5 Указу Президента України №727/98 від 03.07.1998р. встановлено, що єдиною санкцією, яка застосовується до платників єдиного податку, які перевищили 500000,00 грн. обсяг виручки, є перехід платника єдиного податку на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, починаючи з наступного звітного періоду (кварталу).

Колегія суддів погоджується з рішення суду першої інстанції з огляду на наступне.

Відповідно до Свідоцтва про сплату єдиного податку серія НОМЕР_3 від 01.01.2005 року, виданого субєкту підприємницької діяльності фізичній особі ОСОБА_3, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, ФОП ОСОБА_3 був платником єдиного податку та перебував на спрощеній системі оподаткування.

Згідно звіту ФОП ОСОБА_3 за І півріччя 2005 року, обсяг виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) за звітний квартал наростаючим підсумком з початку терміну дії свідоцтва про сплату єдиного податку складає 5023071,31 грн. Фактично сплачена сума єдиного податку у І кварталі складала 540,00 грн. (платіжні документи п/д 39 від 19.04.2005р. 270,00 грн., п/д №48 від 11.05.2005 року 270,00 грн.).

З 01.07.2005 року ФОП ОСОБА_3 перейшов на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, що підтверджується заявою №0705-1 від 05.07.2005 року про переведення зі спрощеної на загальну систему оподаткування та здачу свідоцтва платника єдиного податку серія НОМЕР_3.

З 13.09.2007 року ФО-П ОСОБА_3 подано заяву про переведення на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності та отримано Свідоцтво про сплату єдиного податку Серія НОМЕР_4 від 01.10.2007 року.

Згідно звіту ФОП ОСОБА_3. за IV квартал 2007 року, обсяг виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) за звітний квартал наростаючим підсумком з початку терміну дії свідоцтва про сплату єдиного податку складає 15489373,00 грн. Фактично сплачена сума єдиного податку у IV кварталі складала 1200,00 грн. (п/п №000.1 від 10.10.2007р. 600,00 грн., п/п №78 від 06.11.2007р.- 600,00 грн.).

У періодах з 01.07.2005 року по 30.09.2007 року та з 01.01.2008 року по 31.03.2008 року ФОП ОСОБА_3 підприємницьку діяльність здійснював на загальній системі оподаткування, обліку та звітності.

Колегія суддів зазначає, що за період з 01.04.2005 року по 31.03.2008 року ФО-П ОСОБА_3 здійснював виробництво продукції - склад обробки пар тертя (ремонтно-відновлювальний склад для обробки вузлів та механізмів) з подальшою реалізацією ТОВ «Хадо-Технологія»(ЄДРПОУ 31233443). Продукція склад обробки пар тертя є обєктом винаходу.

Всього за перевіряємий період виготовлено та реалізовано продукції ТОВ «Хадо-Технологія»у кількості 7142,801 кг. на суму 2149172,98 грн.

Реалізація продукції здійснювалась на підставі угоди №1 від 20.12.2001 року (додаткова угода №1 від 01.10.2007 року) з ТОВ «Хадо-Технологія»(ЄДРПОУ 31233443).

У перевіряємий період, на розрахунковий рахунок ФО-П ОСОБА_3 за реалізований товар від ТОВ «Хадо-Технологія»надійшло 11671369,99 грн., станом на 31.03.2008 року згідно наданих до перевірки документів, дебіторська заборгованість складає 9829350,99 грн.

ФОП ОСОБА_3 з ТОВ «Хадо-Технологія»укладено договір від 01.07.2007 року на виконання робіт по виготовленню продукції (ХАДО гель ревитализант, змазка паста для монтажу, кондиціонер металу та інше) з власної сировини та сировини замовника на давальницьких умовах.

Всього за період з 31.10.2007 року по 31.12.2007 року надано послуг на суму 984610,69 грн. згідно актів виконаних робіт: № 134 від 31.10.2007 року - на суму 516430,00 грн., № 143 від 30.11.2007 року - на суму 356971,22 грн., № 163 від 31.12.2007 року - на суму 111209,47 грн.

Вищевказана продукція була надана на комісію ФОП ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2). За період, що перевірявся, від ФОП ОСОБА_6 отримано за реалізований товар готівкою 4945818,00 грн. на розрахунковий рахунок 176452,30 грн.

Згідно договору комісії № 4 від 01.10.2007 року ФОП ОСОБА_3 на адресу ФОП ОСОБА_6 за реалізацію продукції виплачено комісійну винагороду 30000,00 грн. Згідно договору відступлення права вимог (цесії) від 30.10.2005 року ФОП ОСОБА_3 отримав готівкою 2715473,57 грн.

З 01.01.2008 року ФОП ОСОБА_3 перейшов на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, що підтверджується заявою № 4/01-1 від 04.01.2008 року про переведення зі спрощеної на загальну систему оподаткування та 08 01 2008 року здав свідоцтво платника єдиного податку серія НОМЕР_4.

Вищезазначені обставини відповідачем не заперечуються та підтверджуються матеріалами справи.

Положенням статті 11 Закону України «Про державну підтримку малого підприємництва»№2063-III від 19.10.2000р. визначено, що для суб'єктів малого підприємництва в порядку, встановленому законодавством України, може застосовуватися спрощена система оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності, яка передбачає: заміну сплати встановлених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) сплатою єдиного податку; застосування спрощеної форми бухгалтерського обліку та звітності. Спрощена система оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності може застосовуватися поряд з діючою загальною системою оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності, передбаченою законодавством, на вибір суб'єкта малого підприємництва.

Відповідно до Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємства" №727/98 від 03.07.1998р., спрощена система оподаткування застосовується суб'єктами малого підприємництва фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500000,00 гривень.

Пунктом 4 Указу Президента України №727/98 від 03.07.1998р. визначено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва може застосовуватися поряд з діючою системою оподаткування, обліку та звітності, передбаченою законодавством, на вибір суб'єкта малого підприємництва.

Відповідно до вимог пункту 6 Указу Президента України №727/98 від 03.07.1998р., суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником таких видів податків і зборів (обов'язкових платежів): податку на додану вартість, крім випадку, коли юридична особа обрала спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за ставкою 6 відсотків; податку на прибуток підприємств; податку на доходи фізичних осіб (для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва) та інших.

Пунктом 5 Указу №727/98 від 03.07.1998р. передбачено, що у разі порушення вимог, установлених статтею 1 цього Указу, платник єдиного податку повинен перейти на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, починаючи з наступного звітного періоду (кварталу).

Виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

Фізична особа підприємець ОСОБА_3, після перевищення обсягу виручки, отриманої від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) в ІІ кварталі 2005 року, добровільно зроблено перехід з ІІІ кварталу 2005 року на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, що підтверджується заявою №0705-1 від 05.07.2005 року про переведення зі спрощеної на загальну систему оподаткування та здачу свідоцтва платника єдиного податку серія НОМЕР_3. ФО-П ОСОБА_3 після перевищення обсягу виручки, отриманої від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) в ІV кварталі 2007 року, добровільно зроблено перехід з І кварталу 2008 року на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, що підтверджується заявою № 4/01-1 від 04.01.2008 року про переведення зі спрощеної на загальну систему оподаткування та здачу Свідоцтва платника єдиного податку серія НОМЕР_4.

Відповідно до п.5 Постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2000 року №507 «Про розяснення Указу Президента України від 03 липня 1998 року №727»на суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб, які відповідно до абзацу четвертого частини першої статті 6 не є платниками податку на доходи фізичних осіб, не поширюються вимоги розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992р. N13-92 "Про прибутковий податок з громадян" (у частині доходів від провадження підприємницької діяльності, що здійснюється відповідно до зазначеного Указу).

Отже, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що висновки відповідача щодо правомірності визначення податкового зобовязання на підставі вимог розділу ІV Декрету Кабінету Міністрів України №13-92 вiд 26.12.1992р. «Про прибутковий податок з громадян» зроблені при довільному трактуванні норм діючого законодавства та є помилковими.

Вимогами пункту 5 Указу Президента України №727/98 від 03.07.1998р. встановлено, що єдиною санкцією, яка застосовується до платників єдиного податку, які перевищили 500000,00 грн. обсяг виручки, є перехід платника єдиного податку на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, починаючи з наступного звітного періоду (кварталу).

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку про відсутність у відповідача підстав для донарахування ФО-П ОСОБА_3 суми податкового зобовязання, з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій, по податку з доходів фізичних осіб на суму 2241367,87 грн., згідно податкового повідомлення-рішення ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова №0003101702/0 від 21.08.2008 року, а тому останнє є недійсним та підлягає скасуванню.

Щодо податкових повідомлень рішень №0003101702/1 від 22.10.2008р., №0003101702/2 від 03.12.2008 року, №0003101702/3 від 13.02.2009 року, колегія суддів зазначає, що останні були винесені органом податкової служби за результатами розгляду скарг позивача на ту ж саму суму зобовязань, що були застосовані при винесенні податкового повідомленням-рішенням №0003101702/0 від 21.08.2008 року, що суперечить приписам статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яка не передбачає прийняття нового податкового повідомлення-рішення в разі залишення оскарженого податкового повідомлення-рішення без зменшення або збільшення нарахувань, у звязку з чим зазначені податкові повідомлення-рішення підлягають визнанню судом недійсними та такими, що підлягають скасуванню.

Стосовно правомірності винесення податкових повідомлень рішень Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова від 21.08.2008 року №0003111702/0, від 21.08.2008 року №0003111702/1, від 09.09.2008 року №0003111702/2, від 12.11.2008 року №0003111702/3, якими визначено суму податкового зобов'язання по податку на додану вартість за платежем - штрафні санкції у сумі 4760,00 грн., колегія суддів зазначає наступне.

Згідно акту перевірки №4998/17-02/2422812518 від 08.08.2008 року ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова встановлені порушення пп.4.1.4 «а»п.4.1 ст.4 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» із змінами та доповненнями, а саме - неподання до ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова податкових декларацій з податку на додану вартість за листопад-грудень 2007 року.

Підпунктом 2.2 статті 2 Закону України „Про податок на додану вартість" визначено, що платником податку є будь-яка особа, яка за своїм добровільним рішенням зареєструвалася платником податку". Згідно пп.2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України „Про податок на додану вартість” особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку у разі, коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної компютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість).

Відповідно до п.9.4 ст.9 Закону України „Про податок на додану вартість", якщо особа, на яку не поширюється дія пункту 2.3 статті 2 цього Закону, як платник податку, вважає за доцільне добровільно зареєструватися платником податку і відповідає вимогам підпункту 2.2 статті 2 цього Закону, така реєстрація провадиться за її заявою. Якщо обсяг оподатковуваних операцій особи протягом звітного податкового періоду перевищує суму, визначену підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 цього Закону, не більше ніж у два рази, така особа зобов'язана надіслати податковому органу заяву про реєстрацію протягом двадцяти календарних днів, наступних за таким звітним податковим періодом. Якщо особа укладає одну чи більше цивільно-правових угод (договорів), унаслідок виконання яких планується здійснення оподатковуваних операцій, обсяг яких перевищуватиме протягом звітного податкового періоду у два чи більше разів суму, визначену підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 цього Закону, то така особа зобов'язана зареєструватися як платник цього податку до кінця такого звітного податкового періоду.

У відповідності до абз.4 п.9.4 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» та пп.4 п.11 наказу Державної податкової адміністрації України N79 від 01.03.2000 року «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», особа, що не надсилає таку заяву в таких випадках та в такі строки, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Пунктом 10.2 ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що платники податку, визначені у підпунктах "а", "в", "г", "д" пункту 10.1 цієї статті, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону. Особа, яка згідно з вимогами пункту 2.2 статті 2 цього Закону мала зареєструватися платником податку, але не здійснила таку реєстрацію, несе обов'язки з нарахування та сплати цього податку, а також відповідальність за його ненарахування або несплату на рівні особи, зареєстрованої як платник податку, без права виписки податкової накладної та нарахування податкового кредиту.

Як вбачається з матеріалів справи, у період з 01.07.2005 року по 30.09.2007 року та з 01.01.2008 року по 31.03.2008 року ФО-П ОСОБА_3 не здійснював господарську діяльність, не подавав до органів державної податкової служби заяви про реєстрацію платником податку на додану вартість, відповідно, ним не було отримано свідоцтво платника ПДВ та він не був зареєстрований як платник ПДВ.

Застосування ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова штрафних санкцій за неподачу податкових декларацій з податку на додану вартість за серпень грудень 2005 року, січень грудень 2006 року, січень - вересень 2007 року, лютий березень 2008 року, прямо суперечить вимогам Закону України «Про податок на додану вартість», в якому визначена лише відповідальність за ненарахування або несплату податку на додану вартість на рівні зареєстрованого платника податку.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку про відсутність у відповідача підстав для донарахування ФО-П ОСОБА_3 суми штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість на суму 4760,00 грн., згідно податкового повідомлення-рішення ДПІ у Дзержинському районі м.Харкова №0003111702/0 від 21.08.2008 року, а тому останнє є недійсним та підлягає скасуванню.

Щодо податкових повідомлень рішень №0003111702/1 від 22.10.2008 року, №0003111702/2 від 03.12.2008 року, №0003111702/3 від13.02.2009 року, суд зазначає, що останні були винесені органом податкової служби за результатами розгляду скарг позивача на ту ж саму суму зобовязань (визначення суми податкового зобовязання), що були застосовані податковим повідомленням-рішенням №0003111702/0 від 21.08.2008 року, що суперечить приписам статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яка не передбачає прийняття нового податкового повідомлення-рішення в разі залишення оскарженого податкового повідомлення-рішення без зменшення або збільшення нарахувань, у звязку з чим зазначені податкові повідомлення-рішення підлягають визнанню колегією суддів недійсними та такими, що підлягають скасуванню.

Отже, колегія суддів вважає, що при його прийнятті оскаржуваної постанови суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених підстав, висновків суду не спростовують.

Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ст. 198, 200, п.1 ч.1 ст. 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Дзержинському районі м. Харкова залишити без задоволення.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 06.04.2009р. по справі№2-а-36185/09/2070 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом місяця з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя<підпис >Дюкарєва С.В.

Судді<підпис >

<підпис >Зеленський В.В. Катунов В.В. <Список ><Текст > Повний текст ухвали виготовлений 30.11.2009 р.