Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 лютого 2010 рокуСправа № 2а-19673/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Ковальчука В.Д.,
при секретарі судового засідання Курбаю О.В.,
за участю представника позивача Пальчика О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Волинського обласного центру зайнятості до відкритого акціонерного товариства «Управління механізованих робіт агробуд» про стягнення штрафу,
ВСТАНОВИВ:
Волинський обласний центр зайнятості звернувся з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Управління механізованих робіт агробуд» про стягнення штрафної санкції за порушення законодавства про зайнятість населення, обґрунтовуючи позовні вимоги, тим що відповідач всупереч пункту 2 статті 8 Закону України «Про зайнятість населення» працевлаштував та з 01.11.2004р. по 05.05.2009р. використовував працю іноземця без дозволу державної служби зайнятості на використання праці іноземців. За вказане порушення рішенням Волинського обласного центру зайнятості №3 від 26.10.2009 року на ВАТ «Управління механізованих робіт агробуд» було накладено штраф у розмірі 13000,00 грн., який необхідно було сплатити у місячний термін в користь Луцького районного центру зайнятості. Відповідач добровільно штраф не сплатив, а тому позивач просить стягнути з ВАТ «Управління механізованих робіт агробуд» в користь Луцького районного центру зайнятості за порушення законодавства про зайнятість населення штраф у сумі 13000,00 грн.
Представник позивача в судовому засіданні адміністративний позов підтримав та пояснив, що роботодавці мають право на використання праці іноземців та осіб без громадянства на умовах трудового договору лише за наявності виданого роботодавцю державною службою зайнятості дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства. Відповідач порушив дану вимогу Закону, а тому рішенням Волинського обласного центру зайнятості №3 від 26.10.2009 року на ВАТ «Управління механізованих робіт агробуд» було накладено штраф у розмірі 13000,00 грн., який необхідно було сплатити у місячний термін в користь Луцького районного центру зайнятості. Відповідач добровільно штраф не сплатив, а тому позивач просить стягнути з відповідача в користь Луцького районного центру зайнятості штраф за порушення законодавства про зайнятість населення в сумі 13000,00 грн.
Представник третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору заявив клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання повторно не зявився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив, заперечення на предявлений позов не подав. Суд заслухавши думку представника позивача ухвалив розглядати справу у відсутності представника відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд вважає, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.
Відкрите акціонерне товариство «Управління механізованих робіт агробуд» (юридична адреса: вул. Миру, 1, с. Городище-2, Луцький район, Волинська область, 45644, ідентифікаційний код 01353054) здійснює свою підприємницьку діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 398239; 01.07.1994р. зареєстроване в органах державної реєстрації за № 11871200000000201.
ВАТ «Управління механізованих робіт агробуд» з 06.09.2000р. перебуває на обліку в Луцькому районному центрі зайнятості як платник внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за № 35400161.
22.10.2009р. інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Волинського обласного центру зайнятостіна підставі доручення № 3911/15-7 від 22.10.2009р. була проведена планова перевірка з питань додержання вимог законодавства України про зайнятість населення ВАТ «Управління механізованих робіт агробуд».
За результатами перевірки складено акт перевірки додержання законодавства України про зайнятість населення № 28 від 22.10.2009р., в якому зафіксовано порушення товариством вимог пункту 2 статті 8 Закону України «Про зайнятість населення».
Так, в ході перевірки було встановлено, що ВАТ «Управління механізованих робіт агробуд» наказом № 26-к від 01.11.2004р. без дозволу державної служби зайнятості на використання праці іноземців, тимчасово по трудовій угоді прийняло на роботу громадянина Російської Федерації ОСОБА_1 на посаду інженера з охорони праці з місячним окладом 350,00 грн.
05.05.2009р. на підставі статті 38 Кодексу законів про працю України ОСОБА_1 звільнився з займаної посади за власним бажанням (пункт 3 наказу по особовому складу № 2 від 05.05.2009р.).
Пунктом 2 статті 8 Закону України від 01.03.1991р. № 803-XII "Про зайнятість населення" встановлено, що роботодавці мають право на використання праці іноземців та осіб без громадянства на умовах трудового договору лише за наявності виданого роботодавцю державною службою зайнятості дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Таким чином, ВАТ «Управління механізованих робіт агробуд» з 01.11.2004р. по 05.05.2009р. використовувало працю іноземця без дозволу державної служби зайнятості на використання праці іноземців.
Згідно пункту 4 статті 8 Закону України «Про зайнятість населення», у разі використання роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства на умовах трудового договору без дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства державна служба зайнятості стягує з роботодавця штраф за кожну таку особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом.
26.10.2009р. начальником інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Волинського обласного центру зайнятостіна підставі акту перевірки № 27 від 22.10.2009р. та керуючись підпунктом «г» пункту 8 Положення про інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991 № 47, який уповноважує інспекцію застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності й господарювання за недодержання вимог статті 8 Закону України "Про зайнятість населення", прийнято рішення № 3 про накладення на ВАТ «Управління механізованих робіт агробуд» штрафної санкції у розмірі 13000,00 грн. (мінімальна заробітна плата 650,00 грн. х 20 х 1 особа).
ВАТ «Управління механізованих робіт агробуд» було запропоновано перерахувати штраф до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на розрахунковий рахунок Луцького районного центру зайнятості у місячний термін з дня отримання примірника рішення про накладення штрафної санкції № 3 від 26.10.2009р.
Голова правління ВАТ «Управління механізованих робіт агробуд» Максимов Ю.В. відмовився від ознайомлення та отримання під підпис примірників акту перевірки та рішення про накладення штрафу, у звязку з чим 27.10.2009р. інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Волинського обласного центру зайнятостіназвані матеріали перевірки були направлені на фактичну адресу відповідача (вул. Львівська, 154, м. Луцьк, Волинська область, 43018) рекомендованим листом.
ВАТ «Управління механізованих робіт агробуд» рішення про накладення штрафної санкції не оскаржувало, штраф у добровільному порядку не сплатило.
Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що позовні вимоги Волинського обласного центру зайнятості про стягнення штрафної санкції за порушення законодавства про зайнятість населення у розмірі 13000,00 грн. є правомірними, а відтак зазначені кошти підлягають стягненню в користь Луцького районного центру зайнятості.
Керуючись частиною 3 статті 160, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі статті 8 Закону України “Про зайнятість населення”, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Управління механізованих робіт агробуд» в користь Луцького районного центру зайнятості штраф в сумі 13000 (тринадцять тисяч) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження позивачем подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - з 28 лютого 2010 року, а відповідачем та третьою особою в цей же строк з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий В.Д.Ковальчук