Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2010 рокуСправа № 2а-327/10/0370
Волинський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Волдінера Фелікса Арнольдовича,
розглянувши у порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідівдо приватного сільськогосподарського підприємства "Еліта" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 9912,48 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Волинське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідівзвернулося з адміністративним позовом до приватного сільськогосподарського підприємства "Еліта" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 9912,48 грн.
Позов обгрунтовується тим, що згідно поданого відповідачем звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік останнім було допущене порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. В зв’язку з цим позивачем до відповідача було застосовано адміністративно-господарську санкцію в сумі 9131,58 грн., яку він у визначений строк в добровільному порядку не сплатив, що дало підставу для нарахування пені в сумі 780,90 грн. станом на 26.01.2010 року. Всього сума несплаченої адмістративно-господарської санкції та пені на день подачі позову становить 9912,48 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача в примусовому порядку.
Сторонами було заявлено клопотання про розгляд справи за їх відсутності. Ухвалою від 17 лютого 2010 року судом було прийнято рішення судовий розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.
В згаданому вище клопотанні відповідач зазначає, що з позивними вимогами не погоджується, оскільки не мав можливості працевлаштувати інвалідів через їх відсутність на обліку у центрі зайнятості.
Дослідивши подані суду письмові докази, суд вважає, що вказаний позов підлягає до задоволення із наступних підстав.
Згідно частини 1, 2 статті 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (далі – Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Судом встановлено, що згідно поданого приватним сільськогосподарським підприємством "Еліта" рядка 01 звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік, середньооблікова чисельність штатних працівників відповідача у 2008 році фактично складала 19 чол., з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність складає 0 чол. Відповідно до статті 19 Закону, норматив для працевлаштування відповідачем інвалідів складає 1 особа, який відповідачем не виконаний.
Відповідно до частини 1 статті 20 Закону, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Згідно з пунктом 2 “Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року за №70, роботодавці самостійно обчислюють та сплачують суму адміністративно-господарських санкцій до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу робочих місць.
Відповідно до частини 2 статті 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені в розмірі 120 відсотків річної облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Згідно з поданим позивачем розрахунком вартості робочого місця, розміру суми адміністративно-господарських санкцій і пені, сума адміністративно-господарської санкції становить 9 131, 58 грн., а сума пені – 780, 90 грн. Всього відповідач повинен сплатити до бюджету суму в розмірі 9 912, 30 грн.
Доводи відповідача про відсутність у штаті підприємства інвалідів по причині їх відсутності на обліку у центрі зайнятості, судом до уваги не беруться, оскільки відповідач не надав суду жодних доказів на підтвердження своєї позиції.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідачем у 2008році було допущене порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, тому позовні вимоги Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про стягнення суми адміністративно-господарської санкції та пені підлягають до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАСУ у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись частиною 3 статті 122, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства "Еліта" ( с. Новостав, Горохівського району Волинської області, ідентифікаційний код 30943851) на користь Держави в особі Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів в дохід Державного бюджету ( Держбюджет Горохівського району, код платежу 50070000, номер рахунку 31218230700029, ідентифікаційний код 21740333, банк ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014) адміністративно-господарські санкції в сумі 9 131, 58 грн. (дев'ять тисяч сто тридцять одна гривня п’ятдесят вісім копійок) і пеню в сумі 780, 90 грн. (сімсот вісімдесят гривень дев’яносто копійок), всього 9 912, 48 грн. (дев'ять тисяч дев’ятсот дванадцять гривень сорок вісім копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Ф.А. Волдінер