<Копія >
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 березня 2010 р. Справа № 2а-2585/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Опімах Л.М.,
за участю секретаря судового засідання- Шевченко В.М.,
представника позивача - Шаповаленка Р.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Суми до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція в м. Суми (далі по тексту позивач, ДПІ в м. Суми), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 598,80 грн, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, який є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, всупереч вимогам п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» порушив строки сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, у звязку з чим за ним утворилася вказана заборгованість.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та пояснив, що станом на день розгляду справи сума заборгованості відповідачем залишається не сплаченою.
Відповідач у судове засідання не прибув, був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, про що свідчить розписка про отримання ним поштового відправлення, жодних доказів сплати ним суми податкової заборгованості до суду не надав. Тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі в судовому засіданні відповідача за наявними в ній доказами.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази по справі у їх сукупності суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11 грудня 1991 року N 1963-XII (далі по тексту Закон) платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Відповідач ОСОБА_2 є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Відповідно до пояснень представника позивача відповідач ОСОБА_2 є власником автомобіля MERSEDES, державний номер НОМЕР_1, з обємом двигуна 1996см. куб.
У судовому засіданні встановлено, що заборгованість на загальну суму 598,80 грн виникла внаслідок несплати платежів податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Відповідно до ст. 5 Закону податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
Фізичні особи - платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній (у разі здійснення сплати) та за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, - відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.
Відповідно до ч. 8 ст. 6 Закону органи, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, зобов'язані щомісячно повідомляти податкові органи про транспортні засоби, зареєстровані або зняті з реєстрації протягом попереднього місяця, за формою, затвердженою центральним податковим органом України, та їх власників.
Як вбачається з матеріалів справи, гр. ОСОБА_2 автотранспорт для проходження технічного огляду в 2006, 2007 та 2008 році не надавав (а.с. 7).
У судовому засіданні встановлено, що оскільки у 2006-2008 роках відповідач не надавав транспортний засіб на державний технічний огляд, не сплачено і суму податку за 2006-2008 роки.
Протягом 2006-2008 років відповідач транспортний засіб MERSEDES з обліку ВДАІ УМВС України в Сумській області не знімав.
Згідно зі ст. 3 Закону сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється згідно із ставкою податку на рік (за 100 см. куб. 10 грн, обєм циліндрів двигуна 1996 см. куб.).
Відповідно до ст. 6 Закону у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки.
Станом на 22.12.2009 р. за власником транспортного засобу гр. ОСОБА_2 рахується заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 598,80 грн.
Заборгованість відповідачем не сплачена, що підтверджується розрахунком суми заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, яка рахується за фізичною особою ОСОБА_2 (а.с. 5), і складає 598,80 грн.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів відповідачем станом на день розгляду справи в повному обсязі не сплачена та складає 598,80 грн, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями представника позивача, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Суми до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 АДРЕСА_1, іден. номер НОМЕР_2) заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 598,80 (п'ятсот дев'яносто вісім грн 80 коп) грн на розрахунковий рахунок № 33211808700002 місцевого бюджету м. Суми, код 23636315 ГУДКУ в Сумській області МФО 837013.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 23.03.2010 р.
Суддя <Текст >Л.М. Опімах
<з оригіналом згідно >
<Суддя ><Довідник >