Постанова № 86940177, 15.01.2020, Окнянський районний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Красноокнянський районний суд Одеської області)

Дата ухвалення
15.01.2020
Номер справи
506/649/19
Номер документу
86940177
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Красноокнянський районний суд Одеської області

Справа № 506/649/19

Провадження № 3/506/1/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 січня 2020 року смт Окни

Суддя Красноокнянського районного суду Бурдинюк О.С., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління Служби безпеки України в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Одеса, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , одруженого, маючого вищу освіту, працюючого заступником начальника – начальник сектору кримінальної поліції Хмельницького ВП ГУНП в Одеській області, який протягом року не піддавався адміністративному стягненню,

- за п.6 ч.1 ст.212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

05.11.2019 року, УСБУ в Одеській області в ході перевірки було виявлено, що протягом періоду часу з 20.02.2018 року по 23.10.2019 року, майор поліції ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника Окнянського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області, маючи допуск до державної таємниці та будучи відповідальною особою за забезпечення режиму секретності, не забезпечив охорону державної таємниці в установі та не вжив заходів для забезпечення режиму секретності, у порушення вимог Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2013 року № 939 (далі Порядок - 939), а саме: п. 5 Порядку - 939 - в установі відсутній План заходів щодо охорони державної таємниці на 2019 рік; у порушення вимог п. 42 (15), не проводились навчання працівників установи; у порушення вимог п.98, в установі відсутні поіменні списки щодо доступу до режимних приміщень; доступ до секретних мобілізаційних документів здійснюється із порушенням вимог п.336 Порядку - 939; також, у порушення вимог п.п.160-162, 163 Порядку - 939, не здійснювались заходи щодо перегляду грифів секретності; п.248 Порядку - 939, у облікових Журналах відсутні дані про обіг матеріальних носіїв секретної інформації з 2018 року, що створює передумови (загрози) до витоку секретної інформації; таємні справи ведуться із порушеннями вимог п.п.361 - 363 Порядку - 939; у порушення вимог п.418 Порядку - 939, не визначено режимне приміщення для знищення секретних документів; п.438 Порядку - 939 - не здійснювались щоквартальні перевірки робочих місць виконавців; «План заходів щодо забезпечення режиму секретності у разі введення правового режиму воєнного або надзвичайного стану» - не відповідає вимогам п.п.734 - 740 Порядку - 939.

Крім того, керівник Окнянського ВП – ОСОБА_1 не вжив заходів щодо усунення недоліків та порушень режиму секретності, які були відображені у Акті попередньої спецекспертизи, наявності умов, необхідних для провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею №65/11/2743дск від 17.05.2017, внаслідок чого: у порушення вимог п.208 Порядку - 939, режимне приміщення не обладнано охоронною та автоматичною пожежною сигналізаціями, які повинні відповідати національним стандартам України. За вказаних обставин в установі створені передумови (загрози) до витоку секретної інформації.

Окрім того, виявлені й інші порушення вимог Порядку - 939, а саме: п. п. 109, 175, 211, 214, 216, 217, 220, 228, 255, 262, 357, 358 та 767 Порядку - 939, що зафіксовані у Акті перевірки стану охорони державної таємниці.

Таким чином, ОСОБА_1 , як керівник будучи обізнаним з вимогами законодавства у сфері охорони державної таємниці, та зобов`язаний своєчасно вживати заходів для забезпечення режиму секретності, здійснювати постійний контроль за охороною державної таємниці в установі, не організував та не забезпечив виконання в установі вимог законодавства у сфері охорони державної таємниці, своїми діями, протягом періоду часу з лютого 2018 року по жовтень 2019 року, не вжив передбачених чинним законодавством України заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці, тобто вчинив триваюче адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 п.6 ст.212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За цим фактом співробітниками Управління СБ України в Одеській області, стосовно громадянина ОСОБА_1 складений протокол про адміністративне правопорушення №115 за ст.212-2 ч.1 п.6 КУпАП.

ОСОБА_1 , повідомлений налженим чином, що підтверджується розпискою про отримання повістки про виклик до суду /а.с.63/, в судове засідання не з`явився, про поважність причини неявки не сповістив, з клопотанням про відкладення розгдяду справи не звертався, у зв`язку з чим справа розглянута у відсутність останнього, що не суперечить ст.268 КУпАП. Крім того, в матеріалах справи (а.с.3) наявна заява ОСОБА_1 , згідно якої він просить розглядати справу у його відсутність, у зв"язку з значною завантаженістю по роботі.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 115 від 21.11.2019 року /а.с.4-8/; витягом з наказу №567дск о/с від 26.02.2018 року, про надання допуску та доступу до державної таємниці із ступенем секретності «Цілком таємно» та «Таємно» /а.с.15/; копією зобов`язання громадянина України ОСОБА_1 у зв`язку з допуском до державної таємниці /а.с.16/; копією облікової картки ОСОБА_1 про надання допуску та доступу до державної таємниці /а.с.17-19/; витягом з «Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2013 року №939 /а.с.20-33/; актом перевірки охорони державної таємниці в Окнянському ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області від 25.11.2019 року /а.с.34-54/.

Згідно ст.39 Закону України «Про державну таємницю», посадові особи, винні у порушенні встановленого законодавством режиму секретності та невиконанні обов`язків щодо збереження державної таємниці; невжитті заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці, несуть відповідальність згідно із Законом.

Таким чином, у діях гр-на ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 п.6 ст.212-2 КУпАП, за якою це правопорушення кваліфікується, як порушення законодавства про державну таємницю, а саме: невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці.

Відповідно санкції ст.212-2 ч.1 КУпАП (в редакції на час вчинення правопорушення) за це правопорушення на особу накладається стягнення у вигляді штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, який протягом року не піддавався адміністративному стягненню, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, можливо призначити стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі.

Відповідно до ч.4 ст.283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.

Згідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст.9, 24, 33, 34, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п.6 ч.1 ст.212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 30 /тридцяти/ неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 510 /п`ятсот десять/ гривень.

Стягнення штрафу проводити на р/р UA148999980313070106000015313, отримувач коштів: УК у Окнян.р-ні/Окнянськ.р-н/21081100, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ – 38029450; МФО – 899998, код платежу: 21081100, призначення платежу: штрафи від населення.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 420,4 грн. на рахунок ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 (Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106.

Відповідно до ч.2 ст.308 КУпАП, у разі несплати штрафу протягом 15 днів з моменту набрання постановою законної сили, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу – 1020 грн.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови, а прокурором - в межах повноважень, визначених ч.5 ст.7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Бурдинюк О. С.