Рішення № 86869810, 13.01.2020, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.01.2020
Номер справи
320/4284/19
Номер документу
86869810
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 січня 2020 року м. Київ № 320/4284/19

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Колеснікової І.С., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії

В С Т А Н О В И В:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Вишгородського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправним та скасування листа-рішення Вишгородського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області від 06.02.2019 №04-16/19 про відмову ОСОБА_1 у перерахуванні пенсії по втраті годувальника відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за чоловіка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 ; зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію по втраті годувальника відповідно статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі 50% пенсії по інвалідності померлого годувальника ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, обчисленої із заробітної плати в розмірі 102,43 карб., згідно довідки про заробітну плату від 13.08.2019 №13-1/08/19 та довідки форми №122 від 14.06.2007 №108 за один день роботи в зоні відчуження - 09.05.1986 в с. Луб`янка, Чорнобильського району, Київської області, починаючи з 04.01.2019 (з урахуванням уточнених позовних вимог, викладених у відповіді на відзив).

Позов мотивовано безпідставністю відмови відповідача у переведенні позивача з пенсії за віком на пенсію по втраті годувальника, як вдови померлого чоловіка, учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Також в обґрунтування позову зазначено, що пенсію по втраті годувальника у розмірі 50% суми, нарахованої чоловіку, органами Пенсійного фонду було призначено неповнолітній доньці позивача, яку вона отримувала до закінчення навчання у вищому навчальному закладі та досягнення нею віку 23 років у січні 2019 року.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.08.2019 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), запропоновано відповідачу подати відзив на позовну заяву.

Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області подано відзив на позовну заяву, згідно якого позов не визнано. Зазначено, що у ході розгляду пенсійної справи померлого чоловіка позивача виявлено розбіжності в документах про нараховану та сплачену заробітну плату підприємства, де працював чоловік позивача. Відтак, відсутні законні підстави перерахунку позивачу пенсії по втраті годувальника за померлого чоловіка відповідно до наявних у пенсійній справі документів.

Позивачем подано відповідь на відзив в якій зазначено, що єдиним документом, який би мав братися до уваги відповідачем при призначенні позивачу пенсії по втраті годувальника є посвідчення учасника ліквідації аварії на ЧАЕС другої категорії ОСОБА_2 , що є у пенсійній справі. Також у відповіді на відзив наголошено, що пенсію по втраті годувальника після смерті чоловіка було призначено малолітній доньці позивача, із заявою щодо перерахунку саме цієї пенсії, як вдові померлого ліквідатора другої групи, яка є непрацездатною, позивач зверталась до органів Пенсійного фонду.

Ухвалою суду від 14.01.2019 замінено відповідача у справі - Вишгородське об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області на правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази та з`ясувавши обставини справи, судом встановлено таке.

ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області та отримує пенсію по віку, що підтверджується довідкою Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 21.08.2019 №04-16/86.

Позивач перебувала у шлюбі із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про шлюб від 25.06.1978 серії НОМЕР_2 .

ОСОБА_2 був учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році категорії 2, про що 12.06.2002 видано посвідчення серії НОМЕР_3 .

Експертним висновком від 23.01.2007 №30, випискою з акта огляду МСЕК до довідки серії КИО-2 №294477 підтверджується пов`язаність захворювання ОСОБА_2 з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Відповідно до посвідчення НОМЕР_4, позивач є дружиною померлого громадянина із числа ліквідаторів категорії 2, смерть якого пов`язана з Чорнобильською катастрофою.

Листом Вишгородського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області від 06.02.2019 №04-16/19 позивача повідомлено про відмову в перерахунку пенсії по втраті годувальника відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за померлого чоловіка ОСОБА_2 в зв`язку виявленими розбіжностями у наявних у пенсійній справі документах.

Вважаючи неправомірною відмову відповідача у переведенні з пенсі за віком на пенсію по втраті годувальника відповідно статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», позивач звернулась з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає таке.

Частиною першою статті 10 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі по тексту - Закон №1058-IV) встановлено, що особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 13 Закону України «Про статус та соціальний захист осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796-ХІІ (далі по тексту - Закон №796-ХІІ), держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов`язується відшкодувати її за втрату годувальника, якщо його смерть пов`язана з Чорнобильською катастрофою.

Згідно статті 36 Закону №1058-IV, пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім`ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності <…> (частина перша); непрацездатними членами сім`ї вважаються чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону (пункт 1 частини другої); до членів сім`ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, зазначені в частині другій цієї статті, якщо вони: були на повному утриманні померлого годувальника; одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування. Члени сім`ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв`язку з втратою годувальника (частина третя).

Відповідно до частини першої статті 37 Закону №1058-IV, пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається на одного непрацездатного члена сім`ї в розмірі 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника.

Судом встановлено, що позивач перебувала у шлюбі з ОСОБА_2 та отримує пенсію за віком, тобто є непрацездатним членом сім`ї померлого годувальника ОСОБА_2 .

Згідно частини першої статті 54 Закону №796-ХІІ, пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв`язку смерті з Чорнобильською катастрофою.

Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі по тексту - Порядок №1210), визначено механізм обчислення пенсій у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 Закону №796-ХІІ, а також передбачено, що пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

Відповідно до пункту 11 Порядку №1210, мінімальний розмір пенсії у разі втрати годувальника становить на одного непрацездатного члена сім`ї померлого годувальника, який був на його утриманні - 50 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника.

Постановою правління Пенсійного фонду України «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» №22-1 від 25.11.2005, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846, затверджено «Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій» (далі по тексту - Порядок №22-1).

Пунктом 2.3 зазначеного Порядку встановлено перелік документів, необхідних для призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Так, до заяви про призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника подаються документи померлого годувальника, перелічені в підпунктах 2, 3 пункту 2.1 цього розділу, якими є документи про стаж, що визначені «Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637, а також індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01.07.2000 року, які надаються відділом персоніфікованого обліку для підтвердження заробітної плати та довідка про заробітну плату (дохід) по 30.06.2000, яка подається за бажанням пенсіонера. Також надаються такі документи: документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтво про загальнообов`язкове державне соціальне страхування особи, якій призначається пенсія, та померлого годувальника (подається у разі, якщо особа, яка звернулася із заявою про призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника, має такі документи); свідоцтво про народження або паспорт особи, якій призначається пенсія; довідка про склад сім`ї померлого годувальника та копії документів, що засвідчують родинні стосунки члена сім`ї з померлим годувальником (за наявності); свідоцтво органу ДРАЦС про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім або оголошення його померлим; документи про вік померлого годувальника сім`ї за відсутності таких даних у свідоцтві про смерть чи рішенні суду про визнання годувальника безвісно відсутнім або оголошення його померлим; документи про місце проживання (реєстрації); документ про перебування членів сім`ї (крім дітей) на утриманні померлого годувальника; експертний висновок про встановлення причинного зв`язку смерті годувальника з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. До заяви про призначення пенсії членам сім`ї померлого пенсіонера повинні бути додані необхідні документи, зазначені в цьому пункті. Заробіток у такому випадку визначається за документами, що є в пенсійній справі померлого годувальника, або за поданими додатково документами відповідно до вимог частини першої статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до пункту 2.8. вказаного Порядку, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється за бажанням пенсіонера за документами, що є у пенсійній справі, та відповідають вимогам законодавства, що діяло на момент призначення цього виду пенсії.

Наявними у матеріалах справи доказами підтверджується, що ОСОБА_2 був учасником ліквідації аварії на ЧАЕС 2 категорії, визнаний інвалідом 2 групи внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням робіт по ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, та отримував пенсію за віком з 23.09.2005 згідно Закону №1058-IV з урахуванням статті 55 Закону №796-ХІІ.

За висновком суду, відмова відповідача в призначенні позивачу пенсії по втраті годувальника з підстав розбіжності в наявних у пенсійній справі ОСОБА_2 та його дочки документах є протиправною, оскільки переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється за документами, що є у пенсійній справі, та відповідають вимогам законодавства, що діяло на момент призначення цього виду пенсії, а отримання пенсії у зв`язку з втратою годувальника безпосередньо залежить від виду та розміру пенсійного забезпечення, що було призначено померлому годувальнику.

Крім того наведеними нормами не передбачено обов`язку особи, яка звертається за призначенням пенсії у разі втрати годувальника, доводити наявність підстав для призначення пенсії померлому годувальнику. Право померлого годувальника на отримання пенсії вже було встановлене відповідачем в момент призначення пенсії ОСОБА_2 .

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позивач має право на отримання пенсії по втраті годувальника відповідно до статті 54 Закону №796-ХІІ.

Відтак, підлягає частковому задоволенню вимога позивача про визнання протиправним та скасування листа-рішення Вишгородського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області від 06.02.2019 №04-16/19 про відмову ОСОБА_1 у перерахуванні пенсії по втраті годувальника відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за чоловіка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , в частині визнання протиправною бездіяльності Вишгородського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області у переведенні ОСОБА_1 на пенсію по втраті годувальника відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за чоловіка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , оскільки лист Вишгородського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області від 06.02.2019 №04-16/19 не є рішенням суб`єкта владних повноважень в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України, а лише є способом інформування позивача суб`єктом владних повноважень про відмову в переведенні на інший вид пенсії.

Щодо вимоги позивача про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію по втраті годувальника відповідно статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі 50% пенсії по інвалідності померлого годувальника ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, обчисленої із заробітної плати в розмірі 102,43 карб., згідно довідки про заробітну плату від 13.08.2019 №13-1/08/19 та довідки форми №122 від 14.06.2007 №108 за один день роботи в зоні відчуження - 09.05.1986 в с. Луб`янка, Чорнобильського району, Київської області, починаючи з 04.01.2019, то суд зазначає, що відповідно до частини третьої статті 45 Закону №1058-IV переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Згідно частини першої статті 54 Закону №796-ХІІ, пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців. Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.

Відповідно до підпункту 4 пункту 3 Порядку №1210, в разі коли особа пропрацювала у зоні відчуження менше календарного місяця у 1986-1990 роках, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час ділиться на число відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на 25,4. Якщо дні роботи припали на вихідні і святкові дні, розрахунок заробітної плати проводиться у такому ж порядку, як і за роботу у робочі дні, а доплата за вихідні і святкові дні, нарахована за фактично відпрацьований час, з урахуванням установленої кратності додається до суми обчисленої заробітної плати.

За змістом наведеної норми, розмір пенсії по інвалідності залежить від заробітку фактично отриманого особою у період її роботи в зоні відчуження.

Згідно частини четвертої статті 15 Закону №796-ХІІ, видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.

Відповідно до частини першої статті 57 Закону №796-ХІІ, обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Пунктом 2.10 Порядку №22-1 встановлено, що довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми. Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об`єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.

З аналізу наведених норм вбачається, що підставою для обчислення пенсії у розмірі відшкодування фактичних збитків є довідка про заробітну плату за період роботи в зоні відчуження, яка видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за призначенням (перерахунком) пенсії. Якщо такі підприємства ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки видаються правонаступником або державними архівними установами.

Форму довідки про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках затверджено наказом Міністерства соціального захисту населення України від 12.10.2012 №644 «Про затвердження форми Довідки про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.10.2012 за №1808/22120.

Як убачається з позовної заяви та уточнених позовних вимог, позивач просить зобов`язати відповідача перевести її на пенсію по втраті годувальника у розмірі 50% пенсії по інвалідності померлого годувальника ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, обчисленої із заробітної плати в розмірі 102,43 карбованців, згідно довідки про заробітну плату від 13.08.2019 №13-1/08/19 та довідки форми №122 від 14.06.2007 №108 за один день роботи в зоні відчуження - 09.05.1986.

Наявні у матеріалах справи довідки від 14.06.2007 №108 та від 13.08.2019 №13-1/08/19, які видані ТОВ «Україна» (правонаступником КСП «Україна», де працював ОСОБА_2 ), за формою відповідають наказу Міністерства соціального захисту населення України від 12.10.2012 №644.

Як убачається з довідки від 14.06.2007 №108, ОСОБА_2 виконував роботи в населених пунктах зони відчуження 09.05.1986 загальною тривалістю 14 годин, за що йому нараховано заробітну плату в сумі 81,28 карбованців. Водночас, в довідці від 13.08.2019 №13-1/08/19, вказано, що ОСОБА_2 виконував роботи в населених пунктах зони відчуження 09.05.1986 загальною тривалістю 17 годин, за що йому нараховано заробітну плату в сумі 102,42 карбованців.

Наявними у матеріалах справи копіями довідок Поліської районної державної адміністрації Київської області від 01.03.1995 №8, КСП «Україна» від 14.06.2007 №109, шляхового листа від 09.05.1986 підтверджується виконання ОСОБА_2 робіт в населених пунктах зони відчуження 09.05.1986. При цьому як убачається із копії шляхового листа від 09.05.1986 роботу за маршрутом с. Луб`янка - с. Мар`янівка ОСОБА_2 розпочато о 07:00 год. та закінчено о 24:00 год., що в загальному становить 17 годин.

Постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 23.07.1991 №106 «Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи» с. Луб`янка Поліського району Київської області віднесено до зони відчуження. Відповідно зазначення в довідці від 13.08.2019 №13-1/08/19 виконання ОСОБА_2 робіт в населених пунктах зони відчуження 09.05.1986 загальною тривалістю 17 годин є правомірним.

Відтак, суд дійшов висновку про наявність підстав для обчислення пенсії по втраті годувальника, виходячи із заробітної плати в розмірі 102,42 карбованців, згідно довідки про заробітну плату від 13.08.2019 №13-1/08/19, починаючи з 14.08.2019, тобто з наступного дня за днем видачі довідки.

Враховуючи викладене, підлягають задоволенню позовні вимоги в частині зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію по втраті годувальника відповідно статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі 50% пенсії по інвалідності померлого годувальника ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, обчисленої із заробітної плати в розмірі 81,28 карбованців, згідно довідки про заробітну плату від 14.06.2007 №108 за один день роботи в зоні відчуження - 09.05.1986 в с. Луб`янка, Чорнобильського району, Київської області, починаючи з 04.01.2019, та обчисленої із заробітної плати в розмірі 102,42 карбованців, згідно довідки про заробітну плату від 13.08.2019 №13-1/08/19 за один день роботи в зоні відчуження - 09.05.1986 в с. Луб`янка, Чорнобильського району, Київської області, починаючи з 14.08.2019.

Належним способом виконання рішення в частині переведення позивача з 04.01.2019 на пенсію у зв`язку з втратою годувальника, виходячи із заробітної плати померлого годувальника ОСОБА_2 в розмірі 81,28 карбованців, та перерахунку з 13.08.2019 пенсії по втраті годувальника, виходячи із заробітної плати померлого годувальника ОСОБА_2 в розмірі 102,42 карбованців - є нарахування та виплата позивачу пенсії у зв`язку з втратою годувальника з урахуванням раніше сплачених сум.

Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 768,40 грн. (квитанція від 05.08.2019 №1677-5310-2544-0203). Враховуючи часткове задоволення позову, на користь позивача слід присудити судові витрати зі сплати судового збору пропорційно до задоволених позовних вимог в розмірі 384,20 грн. за рахунок бюджетних асигнувань, призначених для Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

Відповідачем не надано доказів понесення ним судових витрат, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, відтак судові витрати присудженню на користь відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Вишгородського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області у переведенні ОСОБА_1 на пенсію по втраті годувальника відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за чоловіка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію по втраті годувальника відповідно статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі 50% пенсії по інвалідності померлого годувальника ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, обчисленої із заробітної плати в розмірі 81,28 карбованців, згідно довідки про заробітну плату від 14.06.2007 №108 за один день роботи в зоні відчуження - 09.05.1986 в с. Луб`янка, Чорнобильського району, Київської області, починаючи з 04.01.2019, та обчисленої із заробітної плати в розмірі 102,42 карбованців, згідно довідки про заробітну плату від 13.08.2019 №13-1/08/19 за один день роботи в зоні відчуження - 09.05.1986 в с. Луб`янка, Чорнобильського району, Київської області, починаючи з 14.08.2019.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

Позивач - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ).

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області (ідентифікаційний код 22933548, місцезнаходження: 04071, м. Київ, вул. Ярославська, 40).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Колеснікова І.С.

Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення - 13 січня 2020 року.