
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
11 січня 2020 року Справа № 280/5610/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., за участю секретаря судового засідання Поліщука Я.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження з викликом (повідомленням) сторін адміністративну справу
за позовом – Головного управління ДПС у Запорізькій області (юридична адреса: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 43143945)
до – Дочірнього підприємства «Газ Мелітополя» Приватного акціонерного товариства «Мелітопольгаз» (юридична адреса: 72313, Запорізька область, м. Мелітополь, пр. 50 - річчя Перемоги, буд. 17, код ЄДРПОУ 39825907)
про стягнення податкового боргу
ВСТАНОВИВ:
14 листопада 2019 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла заява Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі – позивач) до Дочірнього підприємства «Газ Мелітополя» Приватного акціонерного товариства «Мелітопольгаз» (далі – відповідач), в якому позивач просить суд з урахуванням зменшених позовних вимог:
- стягнути з відповідача, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 557834,09 грн, р/р UA468999980000031119029008013, отримувач – Мелітопольське УК/ Мелітополь/14060100, банк отримувача – Казначейство України (ЕАН), код 37968956.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що згідно облікової картки платника у відповідача наявна заборгованість, яка виникла в результаті несплати сум податкового зобов`язання з податку на додану вартість, які були самостійно нараховані у податкових деклараціях та нарахованої податковим органом податковими повідомленнями-рішеннями за результатами проведеної камеральної перевірки та пені. Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, проте борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений, а тому підлягає примусовому стягненню у судовому порядку. На підставі викладеного, просить стягнути з відповідача податковий борг у загальній сумі 557834,09 грн.
Ухвалою суду від 18.11.2019 відкрито провадження по справі №280/5610/19 у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін. Розгляд справи призначено на 10.12.2019 о 09 год. 00 хв. викликом сторін. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.
Ухвалою суду від 10.12.2019 відкладено судове засідання на 09.01.2020.
10.12.2019 від представника відповідача через канцелярію суду (вх. №51992) подано лист від 10.12.2019 вих. №1079, в якому відповідач зазначає, що відповідач просить суд зменшити заявлену суму боргу на 329449,00 грн.
Сторони у судове засідання не з`явились, про дату, час, місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином, про причину неявки суд не повідомили.
З урахуванням вимог ст. ст. 205, 229 КАС України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження та на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.
Дочірне підприємство «Газ Мелітополя» Приватного акціонерне товариство «Мелітопольгаз», код ЄДРПОУ 39825907, зареєстровано як юридична про що 08.06.2015, про що внесено запис № 1 101 120 0000 004688 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та перебуває на обліку в Мелітопольському управлінні Головного управління ДФС у Запорізькій області.
Відповідач самостійно визначив податкові зобов`язання - подав до Мелітопольської управління ДФС у Запорізькій області наступні податкові декларації з податку на додану вартість:
- № 9130442074 від 19.06.2019 по строку сплати на 30.06.2019, сума 681684,00 грн;
- № 9186573189 від 20.08.2019 по строку сплати на 30.08.2019, сума 94602,00 грн;
- № 9209948766 від 13.09.2019 по строку сплати на 30.09.2019, сума 15670,00 грн.
Відповідачем погашено суму в розмірі 425 114, 47 грн. У встановлений законом строк зазначені суми сплачені відповідачем не були та набули статусу податкового боргу.
Па підставі акту камеральної перевірки від 14.05.2019 № 431 /08-01 -56-06/39825907 ГУ ДФС у Запорізькій області винесено податкове повідомлення - рішення №00054395606 від 04.06.2019 на загальну суму штрафних санкцій в розмірі 22 408,15 грн. Податкове повідомлення - рішення 04.06.2019 направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Па підставі акту камеральної від 20.05.2019 № 476/08-01-56-06/39825907 Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області винесено податкове повідомлення - рішення № 00062515606 від 10.06.2019 сума штрафної санкції у розмірі 7 002,82 грн. Податкове повідомлення - рішення 10.06.2019 направлено боржнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
На підставі акту камеральної перевірки від 29.07.2019 № 674/08-01-56-06/39825907 ГУ ДФС у Запорізькій області були винесені податкові повідомлення-рішення: № 00108575606 від 09.08.2019 на загальну суму штрафних санкцій 33 632,55 грн; № 00108555606 від 09.08.2019 на загальну суму штрафних санкцій 126 921,91 грн.
Податкові повідомлення - рішення 09.08.2019 направлено відповідачем рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Крім того відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України боржнику нарахована пеня за період з 29.09.2019 по 21.10.2019 в розмірі 1 027,13 грн.
У зв`язку із частковою сплатою суми заборгованості у розмірі 32949,00 грн, загальна сума боргу становить 524885,09 грн.
З метою погашення податкового боргу, боржнику було направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення податкову вимогу № 15591-56 форми «ІО» від 08.05.2019 на суму 10 404,53 грн. Відповідно до поштового повідомлення лист вручено 13.05.2019.
У листі від 10.12.2019 №1079 відповідач зазначає, що відповідач дійсно не сплачує передбачені нормами закону податки та збори через відсутність можливості вільно розпоряджатися своїми коштами. Але згідно вимог податкового законодавства шляхом подання щомісячної декларації відповідач у разі наявності суми від`ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п.200.1.3. ст.200.1 розділу V Кодексу на момент подання декларації, зазначена сума зараховується у зменшення суми податкового боргу з податку на додану вартість. ґу якості доказу надано податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2019 року та просить суд зменшити загальну суму податкового боргу на 32 9449,00 грн.
Податкова вимога та податкові повідомлення – рішення в адміністративному та/чи судовому порядку не оскаржувалось, а отже є узгодженим.
У зв`язку із наявною сумою боргу, контролюючий орган звернувся до суду.
Розглянувши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення по справі.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий Кодекс України (далі – ПК України).
Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 6.1 ст. 6 ПК України податком є обов`язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до п.41.1 ст.41 ПК України контролюючі та органи стягнення є:
41.1. Контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
41.2. Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
За п.п. 14.1.137 ст.14 ПК України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України;
Відповідно до ст. 19 ПК України, державні податкові інспекції здійснюють сервісне обслуговування платників податків; здійснюють реєстрацію та ведення обліку платників податку та платників єдиного внеску, об`єктів оподаткування та об`єктів пов`язаних з оподаткуванням; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри ведення яких покладено законодавством на контролюючи органи; виконують інші функції сервісного обслуговування платників, визначені законом.
Також, підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України передбачено обов`язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Пунктом 46.1 ст. 46 ПК України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 Кодексу).
Відповідно до п. 202.1. ст. 202 ПК України, звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал.
Відповідно до п. 203.1. ст. 203 ПК України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного і податкового) місяця.
Пунктом 203.2 ст. 203 ПК України передбачено, що, сума податкового зобов`язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно до пп. 57.1. ст. 57 ПК України платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п. 56.11 ст. 56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.
Крім того, відповідно до п.57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлено, що грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Як встановлено матеріалами справи, податковий борг з податку на додану вартість виник на підставі наступного:
- відповідач самостійно визначив податкові зобов`язання - подав до Мелітопольської управління ДФС у Запорізькій області наступні податкові декларації з податку на додану вартість:
- № 9130442074 від 19.06.2019 по строку сплати на 30.06.2019, сума 681684,00 грн;
- № 9186573189 від 20.08.2019 по строку сплати на 30.08.2019, сума 94602,00 грн;
- № 9209948766 від 13.09.2019 по строку сплати на 30.09.2019, сума 15670,00 грн.
Відповідачем погашено суму в розмірі 425 114, 47 грн. У встановлений законом строк залишок суми боргу набув статусу податкового боргу.
Контролюючим органом відповідно підпункту 20.1.4. пункту 20.1 статті 20, пункту 75.1 статті 75, у порядку статті 76 ПК України 14.05.2019 проведено камеральну перевірку ДП «Газ Мелітополя» ПрАТ «Мелітопольгаз» щодо своєчасності сплати узгодженої суми грошового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в СРПН.
За результатами перевірки встановлено порушення вимог п. 57.1, ст.57. п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, а саме платником ДП «Газ Мелітополя» ПрАТ «Мелітопольгаз» несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов`язання з податку на додану вартість (з затримкою до 30 календарних днів) на загальну суму 224 081,53 грн. Відповідальність платника передбачена п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 14.05.2019 № 431/08-01-56-06/39825907, який було направлено боржнику 14.05.2019 рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Згідно поштового повідомлення лист вручено 17.05.2019.
Па підставі акту від 14.05.2019 № 431 /08-01 -56-06/39825907 ГУ ДФС у Запорізькій області винесено податкове повідомлення - рішення №00054395606 від 04.06.2019 на загальну суму штрафних санкцій в розмірі 22 408,15 грн. Податкове повідомлення - рішення 04.06.2019 направлено боржнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Згідно поштово
Контролюючим органом відповідно підпункту 20.1.4. пункту 20.1 статті 20, пункту 75.1 статті 75, у порядку статті 76 ПК України 20.05.2019 проведено камеральну перевірку ДП «Газ Мелітополя» ПрАТ «Мелітопольгаз» щодо своєчасності сплати узгодженої суми грошового зобов`язання з податку на додану вартіс ть, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРНП.
За результатами перевірки встановлено порушення вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме платником ДГІ «Газ Мелітополя» ПрАТ «Мелітопольгаз» податкова накладна, яка складена в березні 2019 року зареєстрована в СРПН з порушенням терміну реєстрації до 15 календарних днів на суму ПДВ 70 028,15 грн. Відповідальність платника передбачена абз. 2 п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 20.05.2019 № 476/08-01-56-06/39825907, який було направлено боржнику 23.05.2019 рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Згідно поштового повідомлення лист вручено 28.05.2019.
Па підставі акту від 20.05.2019 № 476/08-01-56-06/39825907 Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області винесено податкове повідомлення - рішення № 00062515606 від 10.06.2019 сума штрафної санкції у розмірі 7 002,82 грн. Податкове повідомлення - рішення 10.06.2019 направлено боржнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Згідно поштового повідомлення лист вручено 12.06.2019.
Контролюючим органом відповідно підпункту 20.1.4. пункту 20.1 статті 20, пункту 75.1 статті 75, у порядку статті 76 ПК України 29.07.2019 проведено камеральну перевірку ДГІ «Газ Мелітополя» ПрАТ «Мелітопольгаз» щодо своєчасності сплати узгодженої суми грошового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН.
За результатами перевірки встановлено порушення вимог п. 57.1. ст.57. п. 203.2 ст.203 Податкового кодексу України, а саме платником ДП «Газ Мелітополя» ПрАТ «Мелітопольгаз» несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов`язання з податку на додану вартість з затримкою до 30 календарних днів на загальну суму 336 325,47 грн та затримкою більше 30 календарних днів на загальну суму 634 609,53 грн. Відповідальність платника передбачена п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 29.07.2019 №674/08-01-56-06/39825907, який було направлено боржнику 29.07.2019 рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Згідно поштового повідомлення лист вручено 31.07.2019.
На підставі акту від 29.07.2019 № 674/08-01-56-06/39825907 ГУ ДФС у Запорізькій області були винесені податкові повідомлення-рішення:
- № 00108575606 від 09.08.2019 на загальну суму штрафних санкцій 33 632,55 грн;
- № 00108555606 від 09.08.2019 на загальну суму штрафних санкцій 126 921,91 грн.
Податкові повідомлення - рішення 09.08.2019 направлено боржнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Згідно поштового повідомлення лист вручено 12.08.2019.
Крім того відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України боржнику нарахована пеня за період з 29.09.2019 по 21.10.2019 в розмірі 1 027,13 грн.
З метою погашення податкового боргу, боржнику було направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення податкову вимогу № 15591-56 форми «ІО» від 08.05.2019 на суму 10 404,53 грн. Відповідно до поштового повідомлення лист вручено 13.05.2019.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
Згідно із пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до пп. 95.1- 95.3 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.4 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до листа ГУ ДПС у Запорізькій області від 22.10.2019 № 9091/10/08-01- 56-08 у боржника наявні розрахункові рахунки в установах банку, а саме: ЗАПОРІЗЬКЕ ОБЛАСНЕ АТОЩАД М.ЗАПОРІЖЖ, ЗАП.РУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» м.Запоріжжя, ДЕРЖКАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ м. Київ, Казначейство України (ел.адм.подат).
Таким чином, загальна сума податкового боргу становить 524885,09 грн.
Як встановлено ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи, що відповідачем не спростовано доводів позивача та не надано суду доказів погашення податкового боргу, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
Згідно ч. 2 ст.139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись статтями 139, 241, 243, 244, 245, 246 та 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Головного управління ДПС у Запорізькій області (юридична адреса: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 43143945) до Дочірнього підприємства «Газ Мелітополя» Приватного акціонерного товариства «Мелітопольгаз» (юридична адреса: 72313, Запорізька область, м. Мелітополь, пр. 50 - річчя Перемоги, буд. 17, код ЄДРПОУ 39825907) про стягнення податкового боргу - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Дочірнього підприємства «Газ Мелітополя» Приватного акціонерного товариства «Мелітопольгаз» (юридична адреса: 72313, Запорізька область, м. Мелітополь, пр. 50 - річчя Перемоги, буд. 17, код ЄДРПОУ 39825907) з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків та за рахунок готівки, що належить такому платнику, податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 524885 (п`ятсот двадцять чотири тисячі вісімсот вісімдесят пять) грн 09 коп, р/р UA468999980000031119029008013, отримувач - Мелітопольське УК/Мелітополь/14060100, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код 37968956.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення складено у повному обсязі та підписане суддею 11.01.2020.
Суддя Р.В. Сацький