Рішення № 86692969, 18.12.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.12.2019
Номер справи
1.380.2019.005037
Номер документу
86692969
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.005037

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 грудня 2019 року

зал судових засідань № 12

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Кузана Р.І.,

секретар судового засідання Гордійчук Г.В.,

за участю:

позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Стасини Р.З.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним дій, зобов`язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 (місце проживання: 81766, Львівська область, Жидачівський район, с. АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі – позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 79016, Львівська область, м.Львів, вул.Митрополита Андрея, 10, код ЄДРПОУ 13814885) (далі – відповідач, ГУ ПФ України у Львівській області), в якому просить:

- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області щодо відмови в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 з урахуванням заробітку, що враховується при призначенні пенсії відповідно до довідок №173 від 20.04.2017, видану AT «Золотодобувна компанія «Полюс» та № 109 від 18.09.2017 видану ТзОВ «Максіма» та із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2017 рік.

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду у Львівській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком з моменту звернення, а саме з 06.11.2018 з врахуванням довідок про зарплату № 173 від 20.04.2017, видану AT «Золотодобувна компанія «Полюс» та № 109 від 18.09.2017 видану ТзОВ «Максіма» відповідно до офіційно встановленого курсу рубля на момент звернення за призначенням пенсії за Списком № 2 та із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2017 рік в розмірі 5377,90 грн.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що позивач є інвалідом ІІІ групи, з 16.04.1999 перебуває на обліку в ГУ ПФУ України у Львівській області та отримує пенсію по інвалідності. 06.11.2018 ОСОБА_1 звернувся до Миколаївського ОУПФ України у Львівській області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах з досягненням ним 56-ти річного віку за Списком №2. У зв`язку з тим, що після перерахунку пенсії її розмір не змінився, позивач в травні 2019 року звернувся до відділу з питань призначення та перерахунків пенсій №14 за роз`ясненням та повторно долучив довідки про заробітну плату № 173 від 20.04.2017 AT «Золотодобувна компанія «Полюс» та № 109 від 18.09.2017 ТзОВ «Максіма».

Однак, відповідач листом №30/д-8/17 від 12.07.2019 повідомив ОСОБА_1 , що йому не призначалась пенсія за віком по Списку №2, а лише здійснено перевід з одного виду пенсії на інший, тобто здійснено перерахунок. Тому, долучені позивачем довідки про заробітну плату не враховувались. Вважаючи у зв`язку із цим свої конституційні права та гарантії на належний соціальний захист порушеними та такими, що потребують захисту, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою від 04.10.2019 суддя залишив позовну заяву без руху.

Ухвалою від 21.10.2019 суддя прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.

Відповідач 07.11.2019 подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просить суд відмовити в задоволенні позову. Відзив обґрунтований тим, що ОСОБА_1 з 16.04.1999 отримував пенсію по інвалідності в розмірах пенсії за віком у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення», яка з 01.01.2004 перерахована за нормами Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Представник відповідача зазначає, що на підставі заяви позивача від 06.11.2018 його переведено на пенсію за віком за Списком №2 зі зменшення пенсійного віку за матеріалами пенсійної справи, тобто із заробітку, з якого раніше обчислювалась пенсія та з урахуванням стажу, набутого після призначення пенсії відповідно до ст.42 Закону України №1058.

Відповідач також зазначає, що вказаний перехід на пенсію за віком за Списком №2 згідно з Законом України №1058, з врахуванням стажу і нового заробітку за період роботи в Російській Федерації по дату первинного призначення пенсії (березень 1999 року) є недоцільним, оскільки розмір пенсійної виплати позивача значно зменшується. На підставі викладеного відповідач вважає, що права позивача порушені не були, у зв`язку з чим у задоволенні його позовних вимог просить відмовити повністю.

11.12.2019 представник відповідача подав додаткові пояснення, в яких зазначив, що період 2002-2004 та 2010-2011 роки не зараховано до трудового стажу ОСОБА_1 , оскільки згідно з статтею 1 Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних держав в галузі пенсійного забезпечення визначено порядок призначення пенсій громадянам держав-учасниць СНД. При цьому стаж, набутий на території будь-якої з держав-учасниць вищезазначеної Угоди та заробітна плата за це період, враховуються лише при первинному призначенні пенсії. Відповідач зазначає, що перерахунок пенсій з урахуванням стажу та заробітної плати, набутих на території інших держав-учасниць після призначення пенсії в Угоді не передбачений.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених в позовній заяві. Просив суд позов задовольнити повністю.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву. Просив суд відмовити в задоволенні позову повністю.

Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є громадянином України, що підтверджується копією паспорта. (а.с.10)

З 16.04.1999 позивач перебуває на обліку в ГУ ПФ України у Львівській області та отримує пенсію по інвалідності, як інвалід ІІІ групи на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення».

06.11.2018 ОСОБА_1 у зв`язку з досягненням ним 56 років та на підставі ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» звернувся до ГУ ПФ України у Львівській області із заявою про призначення/перерахунок пенсії на пільгових умовах за Списком №2. До заяви долучив ряд документів, в тому числі довідки про джерела доходів з 01.07.2000 та довідки, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників.

Рішенням відповідача № 913140133203 від 16.01.2019 позивачу проведено перерахунок пенсії. При цьому, при проведенні перерахунку позивачу зараховано до пільгового стажу за Списком № 2 період роботи на Роздільському ДГХП «Сірка» з 04.03.1985 по 01.01.1988 (2 роки 9 місяців 27 днів) та з 01.01.1988 по 24.09.1995 (7 років 8 місяців 23 дні). Період роботи позивача в АТ «Золотодобувна компанія «Полюс» (Російська Федерація) протягом 2002-2004 років та в ТзОВ «Максіма» (Російська Федерація) з 2006 по 2011 роки до пільгового стажу не зараховано.

У зв`язку з тим, що після проведення перерахунку розмір пенсії позивача не змінився, ОСОБА_1 в травні 2019 року звернувся до відділу з питань призначення та перерахунків пенсій №14 управління застосування пенсійного законодавства за роз`ясненням. При цьому, повторно подав довідки про заробітну плату № 173 від 20.04.2017, видану AT «Золотодобувна компанія «Полюс» та № 109 від 18.09.2017 видану ТзОВ «Максіма».

12.07.2019 Відділ з питань призначення та перерахунків пенсій №14 (Жидачівський район) Управління застосування пенсійного законодавства листом №30/Д-8/17 повідомив позивача про те, що порядок призначення пенсії громадянам держав-учасниць СНД, визначений Угодою про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення. Враховуючи положення цієї Угоди, стаж набутий на території будь-якої з держав учасниць Угоди та заробітна плата за цей період враховується лише при первинному призначенні пенсії. Перерахунок пенсії з урахуванням стажу та заробітної плати, набутих після призначення пенсій на території інших держав-учасниць в Угоді не передбачений.

Відповідач повідомив також про те, що згідно з поданою позивачем заявою від 06.11.2018, ОСОБА_1 переведено на пенсію за віком за Списком №2, зі зменшенням пенсійного віку за матеріалами пенсійної справи. Пенсію обраховано виходячи з заробітку, з якого раніше обчислювалась пенсія.

З огляду на це, довідки про заробітну плату № 173 від 20.04.2017, видану AT «Золотодобувна компанія «Полюс» та № 109 від 18.09.2017, видану ТзОВ «Максіма», до уваги не були взяті.

Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач 06.11.2018 вперше звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2. З цих підстав позивач вважає, що відповідач мав здійснити йому призначення пенсії з врахуванням довідок про заробітну плату № 173 від 20.04.2017, видану AT «Золотодобувна компанія «Полюс» та № 109 від 18.09.2017 видану ТзОВ «Максіма». У зв`язку з тим, що вказані довідки відповідачем не були взяті до уваги, позивач звернувся до суду з даним позовом.

При вирішенні спору суд керувався таким.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Згідно із ст. 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ зокрема, громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених вказаним Законом.

Статтею 4 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються, зокрема: види пенсійного забезпечення, умови участі в пенсійній системі чи їх рівнях, пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат, джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

Стаття 8 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачає право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов`язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

Згідно з п.б ч. 2 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Статтею 1 Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць СНД в галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року (далі - Угода) закріплено принцип територіальності, згідно з яким пенсійне забезпечення громадян держав-учасників здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають.

При цьому, метою Угоди є взаємне визнання і виконання державами-учасницями зобов`язань відносно непрацездатних осіб, які набули право на пенсійне забезпечення на їхній території або на території інших республік за період їх входження в СРСР і реалізують це право на території держав-учасниць Угоди. Держави-учасниці цієї Угоди, визнавши відповідальність за пенсійне забезпечення своїх громадян, взяли на себе зобов`язання щодо захисту їхніх пенсійних прав.

Згідно з частинами другою та третьою статті 6 цієї Угоди, для встановлення права на пенсію, в тому числі пенсію на пільгових умовах і за вислугу років, громадянам держав-учасників угоди зараховується трудовий стаж, набутий на території будь-якої з цих держав, а також на території колишнього СРСР до набрання сили вказаної угоди. Обчислення пенсій провадиться із заробітку за періоди роботи, які зараховуються в трудовий стаж. У випадку, якщо держава-учасник Угоди запровадила національну валюту, розмір заробітку визначається виходячи з офіційного курсу на момент призначення пенсії.

Тобто, цією Угодою визначено стаж, який підлягає безумовному врахуванню при призначенні пенсії, і відповідно, заробіток за такий період також підлягає включенню при обчисленні пенсії.

Відповідно до ч1 ст. 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку:

1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

2) пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності;

3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника.

Згідно з ч.3 цієї статті переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії.

Відповідно до ч.1 ст. 40 вказаного Закону для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

Частиною 2 ст.40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначено, що заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn ); К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Аналіз вказаних положень законодавства дає підстави суду дійти висновку, що при переході особи з пенсії по інвалідності на пенсію за віком, за бажанням такої особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу з 01.07.2000. При цьому, якщо період страхового стажу такої особи з 01.07.2000 перевищує 24 місяці, визначення заробітної плати для обчислення пенсії проводиться в загальному порядку, як при первинному призначенні пенсії. В той же час, положення Угоди містять прямий обов`язок держав-учасниць проводити обчислення пенсій своїм громадянам виходячи із заробітку за періоди роботи, які зараховуються в трудовий стаж.

Суд встановив, що ОСОБА_1 з 16.04.1999 перебував на обліку в ГУ ПФ України у Львівській області та отримував пенсію по інвалідності, як інвалід ІІІ групи на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення», що не заперечується відповідачем. У позивача наявний стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років на пільгових умовах.

У зв`язку з досягненням 56 років та на підставі ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ОСОБА_1 06.11.2018 звернувся до ГУ ПФ України у Львівській області із заявою про перехід на пенсію за вислугу років на пільгових умовах за Списком №2.

Відповідач фактично не заперечує отримання позивачем в Російській Федерації пільгового стажу після призначення пенсії по інвалідності, який з 01.07.2000 сукупно перевищує 24 місяці, однак заперечує можливість врахування такого стажу та заробітної плати при проведенні перерахунку пенсії, керуючись виключно положеннями Угоди.

Водночас, суд зазначає, що положення цієї Угоди не містить обмежень щодо того, що стаж, набутий на території будь-якої з держав-учасниць Угоди та заробітна плата за цей період може враховуватись лише при первинному призначенні пенсії. Ба більше, ця Угода фактично визначає обов`язок держав-учасниць безумовно враховувати при обчисленні пенсії набутий її громадянином стаж в іншій державі, і відповідно, заробіток за такий період включати при такому обчисленні.

З огляду на наведене, суд вважає, що довідка про заробітну плату №173 від 20.04.2017, видана AT «Золотодобувна компанія «Полюс» та № 109 від 18.09.2017, видана ТзОВ «Максіма» ОСОБА_1 , повинні бути враховані відповідачем при обчисленні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2.

Підсумовуючи наведене, суд дійшов висновку про те, що відповідач протиправно відмовив ОСОБА_1 в призначенні/перерахунку пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2, з урахуванням заробітку, що враховується при призначенні пенсії відповідно до довідок №173 від 20.04.2017, видану AT «Золотодобувна компанія «Полюс» та № 109 від 18.09.2017 видану ТзОВ «Максіма».

Частиною 2 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч.1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене суд вважає неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області щодо відмови в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 з урахуванням заробітку, що враховується при призначенні пенсії відповідно до довідок №173 від 20.04.2017 AT «Золотодобувна компанія «Полюс» та № 109 від 18.09.2017 ТзОВ «Максіма» та із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2017 рік.

Для відновлення порушеного права позивача суд вважає за необхідне зобов`язати ГУ ПФ України у Львівській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком з моменту звернення, а саме з 06.11.2018 з врахуванням довідок про зарплату № 173 від 20.04.2017 AT «Золотодобувна компанія «Полюс» та № 109 від 18.09.2017 ТзОВ «Максіма» відповідно до офіційно встановленого курсу рубля на момент звернення за призначенням пенсії за Списком № 2 та із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2017 рік в розмірі 5377,90 грн., як це передбачено ч.2 ст.40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити повністю.

Відповідно до ст. 139 КАС України на користь позивача з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань необхідно стягнути судовий збір у розмірі 1536,80 грн. сплаченого з квитанціями №907086РК від 30.09.2019 та № 35 від 15.10.2019.

Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 262, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -

в и р і ш и в:

позов задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області щодо відмови в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 з урахуванням заробітку, що враховується при призначенні пенсії відповідно до довідок №173 від 20.04.2017, видану AT «Золотодобувна компанія «Полюс» та № 109 від 18.09.2017 видану ТзОВ «Максіма» та із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2017 рік.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду у Львівській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком з моменту звернення, а саме з 06.11.2018 з врахуванням довідок про зарплату № 173 від 20.04.2017, виданої AT «Золотодобувна компанія «Полюс» та № 109 від 18.09.2017 виданої ТзОВ «Максіма» відповідно до офіційно встановленого курсу рубля на момент звернення за призначенням пенсії за Списком № 2 та із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2017 рік в розмірі 5377,90 грн.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (код ЄДРПОУ 13814885, місцезнаходження: 79016, м.Львів, вул. Митрополита Андрея, 10) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (місце проживання: 81766, Львівська область, Жидачівський район, с.Антонівка, РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 1536 (одна тисяча п`ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення суду складене та підписане 26.12.2019.

Суддя Р.І. Кузан