Ухвала суду № 86586012, 24.12.2019, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.12.2019
Номер справи
360/5372/19
Номер документу
86586012
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

24 грудня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/5372/19 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О, перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Держеокадастру у Луганській області (місце знаходження: 93404, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, проспект Центральний, будинок 17, корпус 2) про визнання протиправними та скасування приписів,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду 20 грудня 2019 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Держеокадастру у Луганській області (далі - відповідач, ГУ Держеокадастру у Луганській області), в якому позивач просить:

1) визнати протиправним та скасувати припис від 12.11.2019 № 223- ДК/0113Пр/03/01/-19;

2) визнати протиправним та скасувати припис від 12.11.2019 № 224- ДК/0114Пр/03/01/-19.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач 12.12.2019 отримав пакет документів від відповідача, ознайомившись із змістом документів позивач стверджує, що прийняті відповідачем приписи від 12.11.2019 № 223- ДК/0113Пр/03/01/-19 та від 12.11.2019 № 224- ДК/0114Пр/03/01/-19 є протиправними через відсутність у державного інспектора певних повноважень, а саме щодо порядку проведення перевірки, та через відсутність доказів вчинення позивачем адміністративного правопорушення у вигляді використання частини земельної ділянки площею 0.0,1 га та 0,02 га не за цільовим призначенням і заподіяння шкоди у сумах 724,00 грн та 482,67 грн.

Позивач зазначає, що жоден Закон України, на цей час, не визначає порядок (спосіб) застосування повноважень Держгеокадастру та його територіальних органів під час здійснення державного нагляду (контролю) та не регулює порядок проведення перевірки.

Крім того, позивач зазначає, що отриманий 12.12.2019 акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об`єктом - земельної ділянки від 12.11.2019 № 223ДК/330/АП/09/01/-19 та акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об`єктом - земельної ділянки від 12.11.2019 № 224-ДК/ЗЗ1/АІІ/09/0119 не відповідають уніфікованій формі акту, який затверджений наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 06.11.2018 № 538.

Зі змісту тексту припису від 12.11.2019 № 223-/1К/01 1 311р/03/01/-19 та припису від 12.11.2019 № 224-ДК/0114Пр/03/01/-19 взагалі не можливо встановити чи відносяться вони до актів перевірки від 12.11.2019 № 223-ДК/330/АГ1/09/01/-19 та від 12.11.2019 № 224-ДК/ЗЗ 1/АП/09/01/-19.

До актів перевірок, актів огляду та приписів, а також до адміністративних матеріалів не надається жодний доказ, який би достовірно вказував на встановлені перевіряючи факти: зберігання будівельних .матеріалів громадянином ОСОБА_1 ; ототожнювання будівельних матеріалів (назва); використання земельної ділянки не за цільовим призначенням, спричинення фактичної шкоди тощо.

Враховуючи вищевикладене, позивач не погоджується із рішеннями старшого державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель Кузьменко А. В., позивач вважає, що порушував земельне законодавство, також вважає оскаржувані приписи необґрунтованими та такими, що підлягають скасуванню в зв`язку з відсутністю у державного інспектора відповідних повноважень, відсутністю доказів вчинення позивачем правопорушення, з неповними з`ясуванням обставин, що мають значення для справи, невідповідності висновків інспектора фактичним обставинам справи.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не встановив, у зв`язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не встановив, у зв`язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.

Частинами першою, третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

У частині шостій статті 12 КАС України законодавцем визначені категорії справ, які для цілей цього Кодексу є справами незначної складності.

Дана справа не відноситься до справ незначної складності у розумінні частини шостої статті 12 КАС України.

Статтею 257 КАС України визначено справи, що розглядаються за правилами спрощеного позовного провадження.

Частиною першою статті 259 КАС України визначено, що клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.

Враховуючи відсутність клопотання позивача про розгляд даної адміністративної справи за правилами спрощеного позовного провадження, з урахуванням зазначених у частині третьої статті 257 КАС України критеріїв, які суд враховує при прийнятті питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.

Оглядом позовної заяви встановлено, що позивачем заявлено клопотання про витребування доказів.

Вирішуючи клопотання про витребування доказів, в якому позивач просить витребувати у відповідача: річний план на здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік; наказ Головного управління Держгеокадастру у Луганській області від 05.11.2019 № 223-ДК, який згідно акту перевірки є підставою для проведення планової перевірки; наказ Головного управління Держгеокадастру у Луганській області від 05.11.2019 № 224-ДК, який згідно акту перевірки є підставою для проведення планової перевірки; журнал реєстрації наказів Головного управління Держгеокадастру у Луганській області за 2019 рік; повідомлення позивача про проведення планового заходу; направлення або посвідчення на проведення планової перевірки, на підставі наказу Головного управління Держгеокадастру у Луганській області віл 05.11.2019 № 223-ДК; повідомлення позивача про проведення планового заходу; направлення або посвідчення на проведення планової перевірки, на підставі наказу Головного управління Держгеокадастру у Луганській області віл 05.11.2019 № 224-ДК; журнали реєстрації повідомлень та направлень (посвідчень) щодо проведення планової перевірки; інші розпорядчі документи, що приймались відповідачем стосовно перевірки позивача та/або стосовно земельної ділянки, яку використовує позивач, суд виходить з такого.

Відповідно до частини першої статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина друга статті 77 КАС України).

Відповідно до частини другої статті 79 КАС України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.

Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу (частина четверта статті 79 КАС України).

Згідно з частиною першою статті 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

З огляду на покладений на відповідача обов`язок доказування правомірності свого рішення, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача подати до суду копії, а саме: річного плану на здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік; наказу Головного управління Держгеокадастру у Луганській області від 05.11.2019 № 223-ДК, який згідно акту перевірки є підставою для проведення планової перевірки; наказу Головного управління Держгеокадастру у Луганській області від 05.11.2019 № 224-ДК, який згідно акту перевірки є підставою для проведення планової перевірки; журналу реєстрації наказів Головного управління Держгеокадастру у Луганській області за 2019 рік; повідомлення позивача про проведення планового заходу; направлення або посвідчення на проведення планової перевірки, на підставі наказу Головного управління Держгеокадастру у Луганській області віл 05.11.2019 № 223-ДК; повідомлення позивача про проведення планового заходу; направлення або посвідчення на проведення планової перевірки, на підставі наказу Головного управління Держгеокадастру у Луганській області віл 05.11.2019 № 224-ДК; журнали реєстрації повідомлень та направлень (посвідчень) щодо проведення планової перевірки; інші розпорядчі документи, що приймались відповідачем стосовно перевірки позивача та/або стосовно земельної ділянки, яку використовує позивач.

Також керуючись положеннями статті 9, 77, 80 КАС України, суд вважає за необхідне з власної ініціативи витребувати від відповідача докази, яких, на думку суду, не вистачає для з`ясування всіх обставин у справі.

Керуючись статтями 5, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання у справі на 16 січня 2020 року о 13 год. 30 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.

Клопотання про витребування доказів задовольнити

Зобов`язати Головного управління Держеокадастру у Луганській області надати до суду у строк до 08 січня 2020 року такі докази:

- річний план на здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік;

- наказ Головного управління Держгеокадастру у Луганській області від 05.11.2019 № 223-ДК, який згідно акту перевірки є підставою для проведення планової перевірки;

- наказ Головного управління Держгеокадастру у Луганській області від 05.11.2019 № 224-ДК, який згідно акту перевірки є підставою для проведення планової перевірки; -

- журнал реєстрації наказів Головного управління Держгеокадастру у Луганській області за 2019 рік;

- повідомлення позивача про проведення планового заходу;

- направлення або посвідчення на проведення планової перевірки, на підставі наказу Головного управління Держгеокадастру у Луганській області віл 05.11.2019 № 223-ДК;

- повідомлення позивача про проведення планового заходу; направлення або посвідчення на проведення планової перевірки, на підставі наказу Головного управління Держгеокадастру у Луганській області віл 05.11.2019 № 224-ДК;

- журнал реєстрації повідомлень та направлень (посвідчень) щодо проведення планової перевірки;

- інші розпорядчі документи, що приймались відповідачем стосовно перевірки позивача та/або стосовно земельної ділянки, яку використовує позивач

Запропонувати Головному управлінню Держеокадастру у Луганській області надати до суду протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше ніж до підготовчого судового засідання:

- відзив на позовну заяву разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та доказами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Встановити строк для подання до суду відповіді на відзив та заперечення протягом 5 днів з дня одержання відзиву (відповіді на відзив), але не пізніше ніж до закінчення підготовчого провадження.

Роз`яснити сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Попередити сторони, що відповідно до частини дев`ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження надіслати адміністративний позов з додатками.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяК.О. Пляшкова