УХВАЛА
Справа № 2-а-11800/09/0470
Категорія статобліку 2.7
16 вересня 2009 року м. Дніпропетровськ
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Захарчук Н.В., перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 поданої як адміністративний позов до Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ України про зобовязання вчинити певні дії, про визнання дій неправомірними та стягнення матеріальної та моральної шкоди,-
в с т а н о в и в:
15 вересня 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою на неправомірні дії Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ України про зобовязання вчинити певні дії, про визнання дій неправомірними та стягнення матеріальної та моральної шкоди.
Суд дослідивши подану заяву ОСОБА_1 вбачає за необхідне залишити позовну заяву (подану заяву) без руху відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України через наступні причини:
А дміністративний позов подано з порушенням вимог, встановлених статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до вимог підпункту 2 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до набрання чинності законом, який регулює порядок і розмір судового збору, розмір судового збору визначається відповідно до підпункту "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", тобто за ставками, встановленими для скарг на неправомірні дії органів державного управління і службових осіб, що ущемляють права громадян.
Відповідно до підпункту 3 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до набрання чинності законом, який регулює порядок і розміри судового збору, розмір судового збору щодо майнових вимог про стягнення грошових коштів становить один відсоток від розміру таких вимог, але не більше 1700 гривень.
При цьому, згідно з пунктом 33 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 22 квітня 1993 року N 15, з позовних заяв, що носять одночасно майновий і немайновий характер, державне мито сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру, і за ставками, встановленими для позовних заяв немайнового характеру.
ОСОБА_1 не надано копії документу про сплату судового збору у порядку, встановленому законодавством для державного мита, або документу, підтверджуючого звільнення від його сплати .
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання документу про сплату судового збору за реквізитами:
Одержувач: УДК у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська
ЄРДПОУ 24245686, р/р 31119095700004
МФО 805012, Банк: ГУДКУ у Дніпропетровській області
КБК 22090200
Окрім цього, позовна заява (заява) надана з порушенням статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України. Звернення до адміністративного суду можливо тільки у формі адміністративного позову що передбачено статтями 104 та 105 Кодексу адміністративного судочинства України. Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративним позовом є звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод чи інтересів у публічно-правових відносинах.
Особі, яка вважає, що субєктом владних повноважень порушені її права та свободи необхідно звернутись до суду у формі адміністративного позову (позовної заяви) відповідно до вимог статей 105 та 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Із матеріалів заяви суду не вдалось встановити хто є відповідачем. ОСОБА_1 у вступній частині заяви зазначає відповідачем Головне слідче управління Міністерства внутрішніх справ України, а у прохальній частині Мелітопольський МВ УМВС України в Запорізькій області. Відповідно до частини 3 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України - відповідачем в адміністративній справі є субєкт владних повноважень, якщо інше не встановлено Кодексом.
Встановлення відповідача у справі є важливим у адміністративному судочинстві, відповідно статей 49 та 51 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач має певні права та обовязки.
Частина 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачає, що до позовної заяви додається її копія та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Відповідно до частини 5 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, яка передбачає, що копія ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі невідкладно після постановлення надсилається особам, які беруть участь у справі, разом з інформацією про їхні процесуальні права і обовязки. Відповідачам надсилається також копії позовної заяви та доданих до неї документів. Судом не встановлено, якому субєкту владних повноважень та на яку адресу - у разі усунення недоліків у позовній заяві надсилати копії матеріалів позову та копії ухвал суду.
Відповідно до частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подану без додержання вимог встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій встановлюється строк достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом подання належним чином оформленого адміністративного позову з додержанням всіх вимог перерахованих вище та вимог відповідно до статті 105 та 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі наведеного та керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України - суд, -
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1, яка подана до суду, як адміністративний позов - залишити без руху .
Надати строк для усунення недоліків позовної заяви (заяви) до 16 жовтня 2009 року.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені в зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини 5 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України -
ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня постановлення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Н.В.Захарчук