
справа № 361/8207/19
провадження № 2-а/361/407/19
26.11.2019
УХВАЛА
26 листопада 2019 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Дутчак І.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області про визнання неправомірною та скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,
в с т а н о в и в :
У листопаді 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати неправомірною та скасувати постанову в справі про адміністративне правопорушення № А-11110/1 від 11 жовтня 2019 року, винесену начальником Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області (далі – Управління) Мельниченком Богданом Миколайовичем, про притягнення його до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 96 КУпАП.
Згідно із ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
За змістом і формою позовна заява повинна відповідати вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України.
У ч. 1 ст. 122 КАС України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. 2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, – протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Із оскаржуваної ОСОБА_1 постанови вбачається, що вона винесена начальником Управління Мельниченком Б.С. 11 жовтня 2019 року, позов про скасування цієї постанови позивачем до суду поданий поштою 13 листопада 2019 року.
У прохальній частині позовної заяви ОСОБА_1 просить суд поновити йому пропущений строк звернення до суду з позовом про оскарження вказаної постанови. Будь-якого обґрунтування поважності причини пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду ОСОБА_1 у позовній заяві не наведено.
Викладене свідчить про те, що зазначена позовна заява ОСОБА_1 подана до суду з пропуском встановленого ч. 2 ст. 286 КАС України строку звернення до адміністративного суду та позивачем підстави пропущення такого строку необґрунтовано.
Згідно із ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 КАС України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
У зв`язку з наведеним, позивачу ОСОБА_1 необхідно обґрунтувати поважність причин пропуску ним строку звернення до адміністративного суду з позовом про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення. Інакше подана ним позовна заява згідно із вимогами ч. 2 ст. 123 КАС України буде повернута позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 122, 123, 160, 161, 169, 171, 243, 248 КАС України,
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області про визнання неправомірною та скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Дутчак І. М.