
Справа № 661/4519/19
Провадження № 3/661/2344/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2019 року
суддя Новокаховського міського суду Херсонської області Бойко М.Є., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Новокаховської міської організації українського товариства мисливців і рибалок про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
На розгляд суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.85 КУпАП.
В протоколі №1 від 07.09.2019 р. вказано, що ОСОБА_2 07.09.2019 р., близько 12 год. 30 хв., перебуваючи на березі р. Дніпро, біля с. Корсунка, здійснював полювання з пневматичної гвинтівки та незаконно добув дичину без належного на те дозволу, скоївши таким чином адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 85 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення, не визнав та пояснив, що 07.09.2019 року він разом із другом виїхав на річку рибалити, та, скориставшись нагодою, вирішив постріляти із пневматичної гвинтівки по воді, але при цьому жодної дичі не вбив. Після декілька пострілів до нього під`їхали працівники єгерської служби та попросили пред`явити для перевірки документи і зброю.
Крім того, правопорушник в судовому засіданні 28.11.2019 року просив відкласти розгляд справи, зазначивши про наявність свідків, які могли б підтвердити, що він стріляв по воді, а не по птахах. Однак, у судове засідання, відкладене на 29.11.2019 року, явку свідків ОСОБА_1 не забезпечив, так саме як і не з`явився сам, що свідчить про зловживання ним своїми процесуальними правами, а також бажання уникнути від адміністративної відповідальності.
За таких обставин, та, враховуючи що про дату та час судового засідання він був повідомлений належним чином, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність правопорушника.
В судовому засіданні 28.11.2019 року егерь Новокаховського МО УТМР Мусевич Д.С., який склав протокол, пояснив суду, що 07.09.2019 року він перебував у рейді по охороні території, та близько 12,00 години почув постріли. Доїхавши автомобілем в напрямку звідки вони лунали, було виявлено двох осіб, один з яких був громадянин ОСОБА_1 з пневматичною гвинтівкою, необхідні дозвільні документи на зброю та на полювання у нього були відсутні. Крім того, в заростях очерету було виявлено дві добуті ним качки. По вказаному факту полювання на зазначеного громадянина складено протокол про адміністративне правопорушення.
Працівник поліції Новокаховського ВП ГУНП Реворук О.С., який приймав участь у виявленні факту правопорушення, а також у вилученні зброї, в судовому засіданні повністю підтвердив пояснення ОСОБА_3 .
З матеріалів справи вбачається, що по факту полювання ОСОБА_1 07.09.2019 року на території водних мисливських угідь Новокаховського МО УТМР, неподалік с. Корсунка, з пневматичної гвинтівки, внаслідок чого добуто дику качку та водяну курочку, Новокаховською міською організацією Українського товариства мисливців і рибалок було складено протокол про адміністративне правопорушення №1 від 07.09.2019 року за ознаками ч. 2 ст.85 КУпАП.
Судом також встановлено, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення у гр-на ОСОБА_1 вилучено пневматичну гвинтівку, яка передана на зберігання до Новокаховського ВП УНП в Херсонській області.
Частиною 1 статті 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно до ч.2 ст.85 КУпАП встановлено, що повторне порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин) чи таке, яке мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, тягне за собою накладення штрафу на громадян від шістдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об`єктів тваринного світу чи без такої або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об`єктів тваринного світу чи без такої і на посадових осіб - від дев`яноста до ста п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об`єктів тваринного світу чи без такої.
Суспільні відносини у сфері використання об`єктів тваринного світу регулюються Конституцією України, законами України «Про тваринний світ» від 13.12.2001 р., «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про мисливське господарство та полювання» та іншими нормативно-правовими актами. Об`єктивна сторона полягає у вчиненні таких дій: порушення правил полювання, яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в дозволі на їх добування; повторне порушення правил полювання чи таке, яке мало наслідком добування, знищення або поранення тварин; порушення правил рибальства; грубе порушення правил рибальства використання об`єктів тваринного світу.
Полювання здійснюється за певними правилами, які встановлені Законом України «Про мисливське господарство та полювання» від 22.02.2000 р., Інструкцією про порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин.
Полювання з використанням вогнепальної мисливської зброї дозволяється лише особам, які в установленому порядку одержали дозвіл органу внутрішніх справ на право користування цією зброєю за наявності відповідних документів, які мисливець зобов`язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред`являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання. Добування мисливських тварин здійснюється за дозволом - ліцензією або відстрільною карткою.
Відповідно до п.3, п. 4 ст. 12 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», до полювання прирівнюється: перебування осіб у межах мисливських угідь, у тому числі на польових і лісових дорогах (крім доріг загального користування), з будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншими знаряддями добування звірів і птахів, або з собаками мисливських порід чи ловчими звірами і птахами, або з продукцією полювання (крім випадків регулювання чисельності диких тварин, польових випробувань і змагань мисливських собак (не нижче обласного рівня); перебування осіб на дорогах загального користування з продукцією полювання або з будь-якою зібраною розчохленою стрілецькою зброєю.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами по справі є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, свідків, показань технічних приладі та засобів фото - і відео спостереження та іншими доказами.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 1 від 07.09.2019 року, який є одним із джерел доказів, протоколом огляду місця події, від 07.09.2019 року, відповідно до якого працівником поліції оглянуто пневматичну гвинтівку, а також виявлено на краю берега ріки тушку птиці візуально схожу на водяну курку, з пошкодженнями, характерними для вогнепального поранення, та іншу птаху зовні схожу на качку, що була поранена та знаходилася на іншій стороні ріки.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності незважаючи на невизнання ним своєї вини, оскільки вищезазначені факти скоєння ним правопорушення є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи були повно та всебічно досліджені під час судового засідання, допитавши свідків, та надавши їм правову оцінку наявним у справі доказам, суд вважає, що ОСОБА_1 скоїв правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 85 КУпАП, а невизнання ним своєї вини розцінює як бажання уникнути відповідальності.
Розрахунком розміру завданих збитків, проведеного на підставі Такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України), затверджених наказом Державним комітетом лісового господарства України Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 18.07.2007 року за № 332/262, розмір стягнення за одну незаконну знищену особину дикої качки становить 1000 грн., водяної курочки – 1000 грн., а відтак загальна сума збитків складає 2000 грн.
При накладенні стягнення судом враховується характер і ступінь вчиненого правопорушення, яке відноситься до порушення у сфері охорони природи, використання природних ресурсів. Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність винного, суд не вбачає. Враховуючи, що ОСОБА_1 не визнав вину у вчиненому, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, до нього можливо застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч.2 ст. 85 КУпАП у виді штрафу з конфіскацією належної йому пневматичної гвинтівки Crossman Vantage NP.
В силу вимог ч. 1 ст. 40 КУпАП на правопорушника слід покласти обов`язок відшкодування заподіяної шкоди мисливському господарству України, розмір якої визначено у сумі 2 000,00 грн.
Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід також стягнути судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Керуючись ст. 33, ч.2 ст.36, ч. 1 ст. 40, ст.ст. 221, 283, ч.1 п.1 ст. 284, ч.1 ст.294 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», на підставі ч.2 ст.85, ч.1 ст.191 КУпАП, суд
п о с т а н о в и в :
Піддати ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 85 КУпАП адміністративному стягненню у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 020,00 грн (Отримувач УК у м Новій Каховці/м. Нова Каховка/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38053504, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку (IBAN) UA428999980000031117106021012, Код класифікації доходів бюджету 21081100) з конфіскацією пневматичної гвинтівки Crossman Vantage NP.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Новокаховської організації українського товариства мисливців і рибалок завдані збитки за незаконне полювання птиці в розмірі 2 000,00 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA798999980000031211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Вилучену у ОСОБА_1 пневматичну гвинтівку Crossman Vantage NP - знищити.
Постанова суду набирає законної сили 10 грудня 2019 року.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред`явлення до виконання три місяці.
ОСОБА_4 . Є. Бойко