Ухвала суду № 8584517, 01.10.2009, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.10.2009
Номер справи
2-а-37672/09/2070
Номер документу
8584517
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

61064, м.Харків, вул.Володарського, 46 (1 корпус)

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2009 р.Справа № 2-а-37672/09/2070

колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду в складі :

Головуючого судді Сіренко О.І.

Суддів Любчич Л.В.

                                                   Спаскіна О.А.

За участю секретаря Касян В.Ю.

розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Харкові апеляційну скаргу Контрольно –ревізійного управління в Харківській області на ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2009 року по справі № 2А-37672/09/2070 за позовом Департаменту охорони здоров’я та соціальних питань Харківської міської ради до Контрольно –ревізійного управління в Харківській області про визнання дій протиправними, -

В С Т А Н О В И Л А :

Позивач, Департамент охорони здоров’я та соціальних питань Харківської міської ради, звернувся до суду із позовом до відповідача, Контрольно-ревізійного управління в Харківській області, у якому просив визнати протиправними дії посадових осіб КРУ в Харківській області при організації, проведенні у грудні 2008 року - січні 2009 року ревізії фінансово-господарської діяльності Департаменту охорони здоров'я та соціальних питань Харківської міської ради за 2007 рік та поточний період 2008 року та документуванні її результатів, визнати протиправним та скасувати рішення КРУ в Харківській області (Вимогу) № 08-21/763 від 06.02.2009р. як таке, що пред'явлене на підставі Акта ревізії № 080-20/4 від 20.01.2009р., який містить інформацію, що не відповідає фактичному стану справ, та зібрана протиправним шляхом ревізорами КРУ в Харківській області, зобов'язати КРУ в Харківській області відкликати всі документи, направлені органам влади та будь-яким підприємствам, установам організаціям, в яких висвітлюються результати зазначеної ревізії, зобов’язати відповідача відкликати всі документи, направлені органам влади та будь-яким підприємствам, установам і організаціям, в яких висвітлюються результати зазначеної ревізії, постановити та направити Головному контрольно-ревізійному управлінню України окрему ухвалу стосовно протиправних дій посадових осіб відповідача при організації та проведенні ревізії Управління, документуванні її результатів та реалізації ревізійних матеріалів, для вжиття заходів щодо припинення протиправних дій, усунення причин і умов, що сприяли порушенню ревізорами вимог закону, розгляду питання щодо притягнення останніх до дисциплінарної відповідальності.

Одночасно представник позивача звернувся із клопотанням про забезпечення позову, в якому просив зупинити дію Рішення (Вимоги) КРУ в Харківській області № 0821/763 від 06.02.2009р., що пред'явлене па підставі Акту ревізії, який містить інформацію, що не відповідає фактичному стану справ, заборонити КРУ в Харківській області, код ЄДРПОУ 21266914, місцезнаходження: 61022, м. Харків, Держпром, 4 під'їзд, 11 поверх, тел. 70511-29 передавати матеріали ревізії до правоохоронних органів, заборонити КРУ в Харківській області вживати заходів щодо притягнення посадових осіб Департаменту до адміністративної, дисциплінарної та матеріальної відповідальності за допуіценні порушення, зазначених у Рішенні (Вимозі) КРУ в Харківській області № 08-21/763 від 06.02.2009р., заборонити КРУ в Харківській області застосовувати заходи впливу до Департаменту за порушення бюджетного законодавства, зазначених у Рішенні (Вимозі) КРУ в Харківській області № 08-21/763 від 06.02.2009р., заборонити правоохоронним органам застосовувати будь-які санкції до Департаменту та його посадових осіб па підставі вказаних в Акті КРУ в Харківській області № 080-20/4 від 20.01.2009р. та у Рішенні (Вимозі) КРУ в Харківській області № 08-21/763 від 06.02.2009р., порушень фінансовогосподарської діяльності.

13 квітня 2009 року ухвалою Харківського окружного адміністративного суду клопотання Департаменту охорони здоров’я та соціальних питань Харківської міської ради про забезпечення позову задоволено частково: зупинено дію вимоги КРУ в Харківській області № 0821/763 від 06.02.2009р.

В апеляційній скарзі Контрольно –ревізійне управління в Харківській області просить скасувати вказану постанову суду з тих підстав, що Департамент житлового господарства та енергетики Харківської міської ради, як зазначено в описовій та резолютивній частині оскаржуваної ухвали, не є стороною у даній справі, а також при винесенні судом даної ухвали судом першої інстанції було порушено як вимоги КАС України, так і законні права та обов’язки Державної контрольної ревізійної служби України. Так, направлення органами Державної контрольно-ревізійної служби в Україні вимог про відшкодування виявлених ревізіями порушень передбачене п. 7 ст. 10 Закону України «Про Державну контрольно –ревізійну службу в Україні»та п. 46 Постанови КМУ від 20.04.2006 року № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування державною контрольно –ревізійною службою».

Колегія суддів, вислухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав :

Задовольняючи клопотання про зупинення вимоги КРУ в Харківській області № 0821/763 від 06.02.2009р., то суд першої інстанції виходив з того, що у разі виконання позивачем вимоги КРУ буде неможливим захист інтересів позивача у спосіб, про який він просить у позові. Крім того, у разі задоволення позову буде ускладнено повернення з бюджету безпідставно сплачених коштів, що потребуватиме додаткових зусиль та витрат, а тому задовольнив клопотання в цій частині й зупинив дію вимоги КРУ в Харківській області № 0821/763 від 06.02.2009р.

Колегія суддів не погоджується з таким висновком суду першої інстанції з наступних підстав:

Відповідно до вимог ст.. 117 КАС України за клопотанням позивача або з власної ініціативи суд може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також, якщо очевидним є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб»єкта владних повноважень.

Згідно ч. 1 ст.. 118 КАС України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно ч. 3 ст. 118 КАС України питання про забезпечення адміністративного позову, крім випадків, передбачених ч. 1 ст. 118 КАС України, вирішується в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі.

Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові таких питань.

Проте, як в заяві про вжиття заходів забезпечення позову так і в ухвалі судді не наведено жодного факту щодо необхідності термінового розгляду заяви.

Таким чином, у судді не було підстав розглядати заяву про забезпечення позову одноособово, поза межами судового засідання без повідомлення осіб, які беруть участь у справі.

З огляду на зазначене суддею першої інстанції порушено порядок розгляду заяви позивача чим допущено порушення норм процесуального права.

Крім того, як в заяві про вжиття заходів забезпечення позову так і в ухвалі судді не зазначено у зв»язку з якими обставинами в майбутньому буде неможливо виконати постанову суду .

Таким чином, в ухвалі судді відсутні мотиви, за якими він дійшов висновку про обґрунтованість заяви про забезпечення позову, що є порушенням ст.. 117, 118 КАС України.

Окрім того, колегія суддів зауважує, що позов заявлений Департаментом охорони здоров’я та соціальних питань Харківської міської ради, ним же подано клопотання про забезпечення позову. ( а.с.2-9, 73 –79).

Як вбачається з ухвали судді від 13 квітня 2009 року, задоволено клопотання про забезпечення позову Департаменту житлового господарства та енергетики Харківської міської ради, який не є стороною по справі. Останнім клопотання про забезпечення позову не пред»являлося.

Таким чином, ухвала суду першої інстанції не може бути визнана законною та обґрунтованою, оскільки ухвалена з порушенням норм процесуального права, що призвело до постановлення неправильної ухвали, тому підлягає скасуванню.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 195, 196, ст. 199, 202, ст. 205, ст. 206, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Контрольно –ревізійного управління в Харківській області - задовольнити.

Ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2009 року - скасувати.

Матеріали справи повернути на подальший розгляд до Харківського окружного адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили негайно, та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня проголошення ухвали в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 6 жовтня 2009 року.

Головуючий Сіренко О.І.

Судді Любчич Л.В.

Спаскін О.А.