
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
18 листопада 2019 року № 640/6597/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М. розглянувши в спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовомОСОБА_1 доГоловного управління Пенсійного фонду України у м. Києвіпровизнання протиправними дій та зобов`язати вчинити дії,ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України про:
- визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві щодо не проведення перерахунку позивачу пенсії по інвалідності, з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, з якого було сплачено страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а саме: щомісячна додаткова грошова винагорода; надбавка за виконання особливо важливих завдань; надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами; премія 380 %; грошова допомога на оздоровлення; матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань; премія згідно зі статтею 27 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України; грошова винагорода за безпосередню участь в АТО;
- зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії по інвалідності позивачу, з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, з якого було сплачено страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а саме: щомісячна додаткова грошова винагорода; надбавка за виконання особливо важливих завдань; надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами; премія 380 %; грошова допомога на оздоровлення; матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань; премія згідно зі статтею 27 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України; грошова винагорода за безпосередню участь в АТО, починаючи з 27 березня 2018 року.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачем протиправно відмовлено у перерахунку позивачу пенсії з урахуванням складових грошового забезпечення, визначених рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.04.2018 року по справі № 826/3347/18.
Такі дії відповідач, позивач вважає протиправною бездіяльністю, а відновлення своїх порушених, свобод та інтересів поновленими лише шляхом зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії на підставі рішення Окружного адміністративного суду міста Києва.
Ухвалою суду від 17 квітня 2019 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та відповідачу запропоновано надати відзив протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.
17 травня 2019 року представником Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві надано до суду копію пенсійної справи позивача.
27 травня 2019 року представником Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві надано до суду відзив, в якому відповідач проти адміністративного позову заперечує та просить відмовити в його задоволенні.
Відзив обґрунтовано тим, що перерахунок пенсії позивачу було здійснено на підставі постанов Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та від 21.02.2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», відповідно до яких додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за відповідною посадою (посадами) для перерахунку пенсії військовослужбовцям не враховуються.
А тому, як зазначає відповідач, здійснення перерахунку з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення про які просить позивач, порушить однакове застосування правових норм про перерахунок пенсії.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
Згідно матеріалів пенсійної справи позивача пенсію йому призначено з 28.12.2017 року.
30 січня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві з заявою про перерахунок пенсії у зв`язку із тим, що при нарахуванні його пенсії не було включено грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, грошову винагорода за безпосередню участь в АТО, премію згідно до ст.27 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України: грошова винагорода за безпосередню участь в АТО.
Листом від 19.02.2018 року №5878/03/Г-974 Головним управлінням Пенсійного фонду України в місті Києві позивачу було відмовлено у проведенні перерахунку із посиланням на те, що в статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393 не зазначені такі види грошового забезпечення як щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога для оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, одноразова грошова допомога при звільненні, їх не може бути враховано до складу грошового забезпечення , з якого обчислюється розмір пенсії відповідно до закону.
ОСОБА_1 , вважаючи таку відмову протиправною звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.04.2018 року по справі № 826/3347/18 адміністративний позов задоволено, визнано протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві у проведенні перерахунку раніше призначеної пенсії за вислуг) років ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, з якого було сплачено страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а саме: щомісячна додаткова грошова винагорода; грошова допомога на оздоровлення; матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань; премія згідно ст.27 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України; грошова винагорода за безпосередню участь в АТО; зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, з якого було сплачено страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а саме: щомісячна додаткова грошова винагорода; грошова допомога на оздоровлення; матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань; премія згідно ст.27 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України: грошова винагорода за безпосередню участь в АТО, починаючи з 28 грудня 2017 року.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 23.07.2018 року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 квітня 2018 року повернуто апелянту.
Водночас, судом також встановлено, що з 27.03.2018 року позивачу була призначена пенсія по інвалідності, внаслідок встановлення йому ІІ групи інвалідності при виконанні обов`язків військової служби.
19 лютого 2019 року позивач звернувся з заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про перерахунок йому пенсії на підставі рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.04.2018 року.
21.03.2019 року Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві за результатами розгляду звернення позивача повідомило останнього, що оскільки позивач з 27.03.2018р. перейшов на інший вид пенсії Головним управлінням здійснено перерахунок його пенсії в порядку, встановленому судовим рішення та нараховано кошти за період з 28.12.2017 по 26.03.2018 в сумі 13810,39 грн., виплату яких буде проведено в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України № 649 від 22.08.2018 р.
Одночасно позивача було повідомлено, що рішення судів, якими зобов`язано органи Пенсійного фонду України здійснити перерахунок та виплату пенсії без обмеження строком, виконуються сторонами в межах покладених зобов`язань. А саме, виплати, призначені на виконання судового рішення, продовжуються до внесення змін до норм чинного законодавства, яким керувався суд при винесенні рішення, або до змін умов пенсійного забезпечення одержувача (перехід на інший вид пенсії, зміна групи інвалідності, припинення інвалідності, тощо).
Незгода позивача з вказаними діями відповідача, обумовили ОСОБА_1 на звернення до суду з даним позовом.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Право на перерахунок пенсії надано позивачу з моменту призначення пенсії і на підставі діючого на той час законодавства, а тому не може бути обмежене чи скасоване при прийнятті нових законів чи інших нормативно-правових актів, оскільки це б суперечило статті 22 Конституції України, яка є нормою прямої дії.
Статтею 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ) встановлено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.
Відповідно до статті 7 Закону № 2262-ХІІ військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором.
У разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до цього Закону та Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який особа має право відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", і розміром пенсії із солідарної системи відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", яка визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, фінансується за рахунок коштів державного бюджету.
Частиною першою статті 9 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-ІV) встановлено, що відповідно до цього Закону за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов`язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв`язку з втратою годувальника.
Згідно із статтею 10 Закону № 1058-ІV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.
Виходячи з системного аналізу норм Закону № 1058-ІV, виплата пенсії за вислугу років згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не входить до правового регулювання цього Закону, а регулюється виключно Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», оскільки є спеціальною пенсією для конкретно визначеного кола осіб.
Отримуючи пенсію за вислугу років, позивач не отримував будь-який інший вид пенсії з передбачених Законом №1058-ІV, тому звертаючись до відповідача із заявою від 27.03.2018 року про призначення йому пенсії по інвалідності, позивач використав право на призначення пенсії відповідно до Закону №1058-ІV вперше.
Згідно з частиною 3 статті 45 Закону №1058-ІV, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Отже, частиною 3 статті 45 Закону № 1058-ІV регламентовано порядок переведення з одного виду пенсії, призначеної саме за законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на інший.
Зокрема, вказана норма може бути застосована лише за бажанням та згодою пенсіонера при переведенні його з одного виду пенсії на інший вид в межах правового регулювання одним Законом України.
Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 раніше була призначена пенсія на підставі закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, ніж ті, що передбачені законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Тобто, за призначенням пенсії відповідно до Закону №1058-ІV 27 березня 2019 року позивач звернувся вперше.
При цьому, матеріали справи не містять доказів звернення позивача до органу Пенсійного фонду стосовно застосування ч. 3 ст. 45 Закону № 1058-ІV. Крім того, позивач не звертався про переведення його на інший вид пенсії, а звернувся про призначення пенсії за інвалідністю вперше.
Поряд з цим, суд зазначає, що згідно з приписами частини другої статті 40 Закону № 1058-IV заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується ПФУ за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз 1 + Кз 2 + Кз 3 + ... + Кз n); К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
Відповідно до правової позиції, викладеної у постанові Верховного Суду від 03 жовтня 2018 року у справі №428/450/17, особі, якій до досягнення загального пенсійного віку була призначена та виплачувалась пенсія іншого виду і на підставі іншого Закону, при зверненні із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону №1058-ІV у зв`язку із досягненням такого віку пенсія повинна обраховуватись на підставі положень статті 40 Закону №1058-ІV як вперше призначена.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним судом у постановах від 06.03.2018 у справі № 520/6664/17, від 05.07.2018 у справі № 565/645/17, від 22.01.2019 у справі № 577/2457/17.
Отже, для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону №1058-ІV позивач звернувся вперше 27.03.2019 року, а відтак відповідач мав призначити пенсію, виходячи із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016, 2017 та 2018 роки.
У той же час, як було зазначено вище, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.04.2018 року по справі № 826/3347/18 зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, з якого було сплачено страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а саме: щомісячна додаткова грошова винагорода; грошова допомога на оздоровлення; матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань; премія згідно ст.27 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України: грошова винагорода за безпосередню участь в АТО, починаючи з 28 грудня 2017 року, тобто з дати призначення позивачу пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до ст. 55 Закону № 2262-ХІІ нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але своєчасно не отримав з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більш як за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми недоотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.
Нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
У той же час позивачу було відмовлено у здійсненні перерахунку у зв`язку з переходом на інший вид пенсії (по інвалідності).
Таким чином, зважаючи на приписи ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає, що відповідач не провівши перерахунку позивачу пенсії по інвалідності, з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, з якого було сплачено страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а саме: щомісячна додаткова грошова винагорода; надбавка за виконання особливо важливих завдань; надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами; премія 380 %; грошова допомога на оздоровлення; матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань; премія згідно зі статтею 27 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України; грошова винагорода за безпосередню участь в АТО діяв поза межами повноважень та у спосіб, що визначених Конституцією та законами України, без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), необґрунтовано, упереджено, недобросовісно, не розсудливо, без дотримання принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації, у зв`язку із чим суд приходить до переконання про визнання таких дій протиправною бездіяльністю.
Суд також зазначає, що відповідно до ч. 4 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
З системного аналізу вказаних норм ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України можна дійти висновку, що суд наділений повноваженнями щодо зобов`язання відповідача прийняти рішення на користь позивача.
Тобто, такі повноваження суд реалізує у разі встановленого факту порушення прав свобод чи інтересів позивача і необхідність їх відновлення таким способом, який би гарантував повний захист прав, свобод, інтересів позивача від порушень з боку відповідача, забезпечував його виконання та унеможливлював необхідність наступних звернень до суду.
Верховний Суд України у своєму рішенні від 16 вересня 2015 року у справі № 21-1465а15 вказав, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
Таким чином, оскільки позивач для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону №1058-ІV звернувся вперше 27.03.2018 року та станом на час його звернення не було виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.04.2018 року по справі № 826/3347/18, суд вважає за необхідне, з урахуванням належного способу захисту, зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії по інвалідності позивачу, з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, з якого було сплачено страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а саме: щомісячна додаткова грошова винагорода; надбавка за виконання особливо важливих завдань; надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами; премія 380 %; грошова допомога на оздоровлення; матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань; премія згідно зі статтею 27 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України; грошова винагорода за безпосередню участь в АТО, починаючи з 27 березня 2018 року, з урахуванням виплачених сум.
У відповідності до частини 2 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно із частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Оцінюючи подані сторонами докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, з урахуванням обставин зазначених вище, суд прийшов до переконання про доведеність позивачем заявлених вимог та необхідності часткового задоволення адміністративного позову.
Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки спір вирішено на користь сторони, звільненої від сплати судового збору, а також за відсутності витрат, пов`язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 77, 243 - 246, 263, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві щодо не проведення перерахунку позивачу пенсії по інвалідності, з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, з якого було сплачено страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а саме: щомісячна додаткова грошова винагорода; надбавка за виконання особливо важливих завдань; надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами; премія 380 %; грошова допомога на оздоровлення; матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань; премія згідно зі статтею 27 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України; грошова винагорода за безпосередню участь в АТО.
3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (код ЄДРПОУ 42098368, 04053, м. Київ, вулиця Бульварно-Кудрявська, 16) здійснити перерахунок та виплату пенсії по інвалідності позивачу, з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, з якого було сплачено страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а саме: щомісячна додаткова грошова винагорода; надбавка за виконання особливо важливих завдань; надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами; премія 380 %; грошова допомога на оздоровлення; матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань; премія згідно зі статтею 27 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України; грошова винагорода за безпосередню участь в АТО, починаючи з 27 березня 2018 року, з урахуванням виплачених сум.
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону № 2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя І.М. Погрібніченко