Рішення № 85220211, 28.10.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.10.2019
Номер справи
1.380.2019.004385
Номер документу
85220211
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№1.380.2019.004385

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 жовтня 2019 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сподарик Н.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні) справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області про зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

На розгляд до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області (м. Львів, вул. Митрополита Андрея,10; код ЄДРПОУ 13814885), із вимогами:

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 , до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років передбачених пунктами «е» - «ж» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», про що прийняти відповідне рішення, період роботи: з 04.05.1978 по 22.05.1980 - служба в рядах Радянської армії (ст.8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»); з 20.02.1985 по 15.02.1987- артист оркестру у Львівському театрі ім. М. Заньковецької (п. «ж» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення»); з 16.02.1987 по 14.04.2019 (день призначення пенсії по віку) - артист оркестру в групі валторн у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені С.Крушельницької (п. «ж» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення»);

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій, як це передбачено пунктом 7-1 розділу XV «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Ухвалою від 30.08.2019 відкрито спрощене провадження без виклику сторін, даною ухвалою встановлено відповідачу строк на подання відзиву.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що оскаржуване рішення відповідача не ґрунтується на нормах чинного законодавства, оскільки його стаж, який дає право на пенсійне забезпечення за вислугу років, складає більше 35 років та відповідно має право на десять місячних пенсій станом на день її призначення. Позивач вважає, що позиція відповідача щодо відмови у праві на пенсію за вислугу років, згідно п. «е»- «ж» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», у зв`язку з відсутністю необхідного спеціального стажу суперечить нормам діючого законодавства України та порушує права позивача в сфері соціального та пенсійного забезпечення, тому звернулася до суду з означеним позовом.

На заперечення проти позовних вимог відповідачем подано 13.09.2019 за вх. № 32988 до суду відзив на позовну заяву. Обґрунтовуючи у відзиві правомірність своїх дій відповідач просить відмовити в задоволенні позовних вимог з тих підстав, що відповідно до переліку посад артистів театрального-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 року № 583) право на пенсію за вислугу років мають, зокрема, творчі працівники театрів опери та балету, музичних театрів, а саме: артисти драми, артисти оркестру, які грають на духовних інструментах. Згідно долучених довідок від 21.06.2019 № 125 виданої Львівським національним академічним театром опери та балету імені С. Крушельницької позивачу зараховано до спеціального стажу період роботи, що дає право на призначення грошової допомоги, враховуючи в календарному обчисленні з 20.02.1985 по 31.05.2019 складає 34 роки 3 місяці 12 днів (при необхідному 35 років), що не дає права на одержання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій. У період з 04.05.1978 по 22.05.1980 позивач проходив службу в Збройних силах, оскільки зазначений період позивач не перебував на посадах, які дають право на пенсію за вислугу років, тому зазначений період не може бути зарахований до стажу роботи, який дає право на виплату одноразової допомоги. Відповідач зазначає, що наведене не дає права на пенсію за вислугою років, відповідно до п. «е»-«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення». З огляду на вказане, підстав для виплати позивачу грошової допомоги, відповідно до п.7-І розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», немає.

24.09.2019 за вх. № 34414 представник позивача надав відповідь на відзив, мотиви про відмову у задоволенні позовних вимог вважає необґрунтованими.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.263 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Відповідно до ст. 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не пізніше шістдесяти днів із дня відкриття провадження, відповідно до ст. 258 КАС України.

У справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив (частини 2, 3 ст.263 КАС України).

Дослідивши матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Судом встановлено, ОСОБА_1 згідно із записами у трудовій книжці, у період з 04.05.1978 по 22.05.1980 проходив службу в рядах Радянської армії; з 20.02.1985 по 15.02.1987- артист оркестру у Львівському театрі ім. М. Заньковецької; з 16.02.1987 по 14.04.2019 (день призначення пенсії по віку) - артист оркестру в групі валторн у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені С.Крушельницької .

27.08.2019 ОСОБА_1 звернувся до ГУПФУ у Львівській області із заявою про зарахування вищенаведених періодів роботи до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років передбачених пунктами «е» - «ж» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», та про нарахування та виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 10-ти місячних пенсій згідно Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Рішенням ГУПФУ у Львівської області № 3181/86/Г-20/07.05-06 від 21.08.2019 позивачу відмовлено в виплаті грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій за віком, у зв`язку з відсутністю необхідного стажу роботи 35 років, підтвердженого в установленому порядку, згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Пенсійний фонд послався на те, що відповідно до записів у трудовій книжці позивач у період з 15.08.1977 по 21.10.1977 - художнім керівником (2 місяці 7 днів) у Львівському театрі ім. М.Заньковецької: з 20.02.1985 по 15.02.1987 - артистом оркестру (1 рік 11 місяців 26 днів); у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені С. Крушельницької: з 16.02.1987 по 31.05.2019 - артистом оркестру в групі валторн (32 роки 3 місяці 16 днів).

Так, згідно листа відповідача від 21.08.2019 № 3181/86/Г-20/07.05-06 і відзиву на позовну заяву, згідно долучених довідок від 21.06.2019 № 125 виданої Львівським національним академічним театром опери та балету імені С. Крушельницької позивачу зараховано до спеціального стажу період роботи, що дає право на призначення грошової допомоги, враховуючи в календарному обчисленні з 20.02.1985 по 31.05.2019 складає 34 роки 3 місяці 12 днів (при необхідному 35 років), що не дає права на одержання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій. Відповідач зазначив, що позивач не має права на зарахування служби в рядах Радянської армії, до стажу період, що дає право на пенсію за вислугу років. Відтак, права на одержання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій позивач не має, оскільки станом на день призначення пенсії у позивача відсутній необхідний 35-ти річний стаж на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» і «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Не погодившись із вказаним рішенням суб`єкта владних повноважень, позивач звернулася до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з наступного.

Спірні відносини, що склались між сторонами, регулюються Конституцією України, Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про пенсійне забезпечення».

В силу вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.1 ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до ч.1 ст.24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (надалі - Закон №1058-IV), страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону №1058-IV передбачається, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

За приписами ст.2 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-ХІІ (далі - Закон №1788-ХІІ) за цим Законом призначаються: а) трудові пенсії: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника; за вислугу років.

Відповідно до п. «ж» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», право на пенсію за вислугу років мають: артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів при стажі творчої діяльності від 20 до 35 років за переліком та у порядку, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку, але не раніше досягнення 55 років.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за вислугу років мають артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів:

які в період до 1 січня 2016 року мали вислугу років на відповідних посадах не менше тривалості, передбаченої абзацом першим цього пункту;

1971 року народження і старші за наявності стажу творчої діяльності, передбаченого абзацом першим цього пункту, та після досягнення ними віку, встановленого абзацами тринадцятим - двадцять п`ятим пункту "е" цієї статті.

Відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 та пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України №1191 від 23.11.2011 «Про затвердження Порядку обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплати», особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого ст.26 цього Закону, працювали у закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» - «ж» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок-30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України. Постановою КМУ від 23.11.2011 за №1191 затверджено Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати.

Відповідно до п.2 вказаного Порядку, до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» і «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що передбачені переліком закладів і установ освіти, охорони здоров`я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 за №» 909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров`я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років» та Переліком посад артистів театрально-концертних га інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.10. 1992 за № 583 «Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення».

Відповідно до п. 5 вказаного порядку грошова допомога надається особам, яким починаючи з 01.10.2011 призначається пенсія за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 означеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» - «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію. Відповідно до п. 6 вказаного порядку, для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно із статтями 27 і 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», станом на день її призначення.

Втім, постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 № 583 затверджено перелік посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку.

Як вбачається із вказаної постанови, відповідно до положень п.4 Переліку за наявності стажу творчої діяльності на посадах, передбачених у цьому пункті, не менше 30 років, зокрема, артисти оркестру.

Відповідно до пп. б п.4 Переліку творчі працівники (крім перелічених у пунктах 1-3 цього Переліку) театрів опери і балету, музичних театрів: артисти оркестру (крім тих, які грають на духових інструментах), артисти хору і мімічного ансамблю, концертмейстери-піаністи, артисти вокально-драматичної частини за наявності стажу творчої роботи на сцені на посадах, зазначених у цьому підпункті, не менше 30 років.

При цьому, суд зазначає що положеннями ст.62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Як передбачено п.20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Згідно записів трудової книжки № НОМЕР_2 , ОСОБА_1 , у період з 04.05.1978 по 22.05.1980 проходив службу в рядах Радянської армії; з 20.02.1985 по 15.02.1987- артист оркестру у Львівському театрі ім. М. Заньковецької; з 16.02.1987 по 14.04.2019 (день призначення пенсії по віку) - артист оркестру в групі валторн у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені С.Крушельницької . А це є більше ніж 35 років стажу творчої діяльності.

Відповідно до абзацу другого пункту першого статті 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-XII, час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі, час проходження строкової військової служби, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», які зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

З огляду на викладене, суд дійшов до висновку, що відмова відповідача у зарахуванні позивачу періоду роботи: з 04.05.1978 по 22.05.1980 - службу в рядах Радянської армії; з 20.02.1985 по 15.02.1987- посаду артист оркестру у Львівському театрі ім. М. Заньковецької; з 16.02.1987 по 14.04.2019 (день призначення пенсії по віку) - артист оркестру в групі валторн у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені С. Крушельницької до спеціального стажу роботи, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплату - є протиправною.

Водночас положеннями ст. 6 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики ЄСПЛ. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

ЄСПЛ неодноразово у своїх рішеннях зазначав, що предмет і мета Конвенції як інструменту захисту прав людини потребують такого тлумачення і застосування її положень, завдяки яким гарантовані нею права були б не теоретичними чи ілюзорними, а фактичними та ефективними (п.53 рішення у справі «Ковач проти України», п.59 ділення у справі «Мельниченко проти України», п.50 рішення у справі «Чуйкіна проти України» тощо).

Враховуючи наведене, позивач має право на призначення та виплату грошової допомоги у розмірі 10-ти місячних пенсій відповідно до пункту 7-1 «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Приймаючи до уваги вищенаведене, суд вважає за необхідне зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, передбачених п.п. «е» - «ж» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» періоди роботи: з 04.05.1978 по 22.05.1980 - службу в рядах Радянської армії; з 20.02.1985 по 15.02.1987- артист оркестру у Львівському театрі ім. М. Заньковецької; з 16.02.1987 по 14.04.2019 (день призначення пенсії по віку) - артист оркестру в групі валторн у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені С.Крушельницької.

Обираючи спосіб захисту, суд виходить із критерію ефективності для відновлення порушених прав, а тому вважає за необхідне застосувати найбільш ефективний спосіб на думку суду, а саме: зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій, як це передбачено п.7-1 розділу XV «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з вимогами ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.

Згідно із частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на користь ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 1536,80 грн., сплачений при зверненні до суду із даним позовом.

Керуючись ст.ст.72, 77, 139, 241-246,293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області про зобов`язання вчинити дії - задоволити повністю.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 , до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років передбачених пунктами «е» - «ж» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», про що прийняти відповідне рішення, період роботи:

з 04.05.1978 по 22.05.1980 - служба в рядах Радянської армії;

з 20.02.1985 по 15.02.1987 - артист оркестру у Львівському театрі ім. М. Заньковецької;

з 16.02.1987 по 14.04.2019 (день призначення пенсії по віку) - артист оркестру в групі валторн у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені С.Крушельницької.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій, як це передбачено пунктом 7-1 розділу XV «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79022, м.Львів, вул.Митрополита Андрея, 10; код ЄДРПОУ 13814885) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 1536 (тисяча п`ятсот тридцять шість) грн 80 (вісімдесят) коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Сподарик Н.І.