Постанова № 8516476, 04.03.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
04.03.2010
Номер справи
2а-173/10/11/0170
Номер документу
8516476
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

04.03.10Справа №2а-173/10/11/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А. , ., при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши

у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим

до Євпаторийського інформаційно-консультаційного центру

про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій у сумі 164,90грн.,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в м. Євпаторії АР Крим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Євпаторійського інформаційно-консультаційного центру про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій за порушення строків подання податкової звітності у сумі 164,90грн.

Позивач явку представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, надав клопотання про розгляду справи за відсутністю його представника.

Відповідачявку представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином - судовою повісткою, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.

Відповідно до ч.2 ст.40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов’язані своєчасно повідомити про це суд.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 06.01.2010р. про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду відповідачу було запропоновано надати суду письмові заперечення та докази, які у нього є.

Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю не з’явившихся представників сторін.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Євпаторийський інформаційно-консультаційний центр (код ЄДРПОУ 25630392) 23.04.1999р. зареєстрований, як юридична особа виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради, що підтверджується копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.5).

Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та відповідно до ст.9 цього Закону зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

02.06.2009р. посадовими особами ДПІ в м. Євпатрії АР Крим була проведена документальна невиїзна перевірка, з питань своєчасності подання розрахунків зі сплати комунального податку відповідачем.

У ході перевірки було встановлено порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» – несвоєчасно представлено розрахунок по комунальному податку за 1-й квартал 2009р.

За результатами перевірки було складено акт від 02.06.2009р. №1111/15-3, яким зафіксовано порушення строків подання розрахунку комунального податку за 1-й квартал 2009р.:

- розрахунок комунального податку за 1-й квартал 2009р. фактично подано 15.05.2009р. (термін подання, встановлений законодавством - 12.05.2009р.)(а.с.14).

На підставі акту від 02.06.2009р. №1111/15-3 було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002761503/0 від 10.07.09р. на суму 170,00грн.

Акт від 02.06.2009р. №1111/15-3, податкове повідомлення-рішення № 0002761503/0 від 10.07.09р. на суму 170,00грн. були направлені на адресу відповідача рекомендованою кореспонденцією (а.с.7-10), кореспонденція була повернути на адресу ДПІ, про що були складені, посадовими особами позивача акти № 661/15-3 від 20.08.2009р. (а.с.7), № 551/15-3 від 09.06.2009р. (а.с.11).

На адресу відповідача позивачем, рекомендованою кореспонденцією, були направлені перша податкова вимога №1/361 від 07.09.2009р., друга податкова вимога № 2/428 від 19.11.2009р., які повернути на адресу ДПІ із зазначенням: за зазначеною адресою не проживає (а.с.15-17,19-21), про що були складені, посадовими особами позивача акти № 979 від 21.10.2009р. (а.с.18), № 1001/24-0 від 26.11.2009р. (а.с.22).

Акт від 02.06.2009р. №1111/15-3, податкове повідомлення-рішення № 0002761503/0 від 10.07.09р. на суму 170,00грн., перша податкова вимога №1/361 від 07.09.2009р., друга податкова вимога № 2/428 від 19.11.2009р., у зв'язку з неможливістю вручення відповідачу, розміщенні на дошці оголошень, що зазначено у актах (а.с.7,11,18,22).

Позивачем та відповідачем під час розгляду справи не надані будь-які відомості щодо оскарження зазначених податкових вимог.

Відповідно до положень абз. 4 п.п.6.2.4. п.6.2. ст.6 Закону України №2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання, це зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Підпунктом 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.

Згідно з п. 17.1.1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Пунктом 5.3.2 ст.5 Закону передбачено, що у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов’язання платник податків зобов’язаний самостійного погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.

Примусове стягнення податкової заборгованості – передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.

Матеріалами справи підтверджується, що станом на момент розгляду справи, відповідач має заборгованість зі сплати штрафних санкції у сумі 164,90грн.

Відповідач, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, доказів сплати заборгованості не надав.

Таким чином, позовні вимоги позивача ґрунтуються на Законі, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню повністю.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 04.03.2010р.

У повному обсязі постанову складено 09.03.2010р.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Євпаторийського інформаційно-консультаційного центру (код ЄДРПОУ 25630392), місцезнаходження: АР Крим, м. Євпаторія, вул. Радянська, б.14, заборгованість зі сплати фінансових санкцій за несвоєчасне подання розрахунку по комунальному податку за перший квартал 2009р. у сумі 164 (сто шістдесят чотири) гривні 90 копійок на р/р 33214828700015, отримувач: місцевий бюджет м. Євпаторії АР Крим, код 34740798, банк отримувача: управління Дкржказначейства Головного управління державного казначейства в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, по коду платежу 5316010200.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                         Москаленко С.А.