
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/1910/19
01 жовтня 2019 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі судді Осташа А. В.
за участю: секретаря судового засідання Гавіловської Х.М., представника позивача - Копача Р.І., представників відповідача - Федорів Т.М., Мудрого О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдинг" до Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдинг" (далі - позивач, ТОВ "Альянс Холдинг") звернулося до суду з позовом до Головного управління ДФС у Тернопільській області (далі - відповідач) в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати розпорядження Головного управління ДФС у Тернопільській області від 01.07.2019 №432-р про відмову ТОВ "Альянс Холдинг" у видачі ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі пальним на місці здійснення торгівлі за адресою: м.Тернопіль, вул. Микулинецька, 46-Б, АЗС;
- зобов`язати Головне управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області видати Товариству з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдинг" ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі пальним на місці здійснення торгівлі за адресою: м.Тернопіль, вул. Микульнецька, 46-Б, АЗС, згідно поданої 12.06.2019 Товариством з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдинг" заяви, із терміном дії ліцензії з 01.07.2019.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що позивачем подано до Головного управління ДФС у Тернопільській області заяву щодо ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним на АЗС №R6302 у м.Тернопіль. До заяви було додано всі необхідні документи. Проте, Розпорядженням Головного управління ДФС у Тернопільській області від 01.07.2019 №432-р позивачу відмовлено у отриманні ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним на АЗС №R6302 у м.Тернопіль. Підставою відмови вказано відсутність дозволу на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, чим порушено ст. 15 Закону № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального». Вважає, що таке твердження відповідача не відповідає дійсності, оскільки 12.06.2019 позивачем було надано Головному управлінню ДФС у Тернопільській області діючі дозволи Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Київській області та м.Київ на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки за адресою: м.Тернопіль, вул. Микулинецька, 46-Б АЗС №R6302. Отже, позивачем при подачі заяви про видачу ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі пальним на АЗС №R6302, що за адресою м.Тернопіль, вул. Микулинецька, 46-Б не було порушено вимоги ст.15 Закону України №481 чи будь-якої іншої норми законодавства, оскільки чинні дозволи на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки за вказаної адресою були подані до територіального органу ДФС у Тернопільській області у строки, визначені самою Державною фіскальною службою. Таким чином, просить суд визнати протиправним та скасувати Розпорядження № 432-р Головного управління ДФС у Тернопільській області.
Ухвалою від 15.08.2019 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідач подав 22.08.2019 відзив на адміністративний позов, в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі. Зазначено, що розпорядженням Головного Управління ДФС у Тернопільській області від 01.07.2019 №432-р суб`єкту господарювання ТОВ «Альянс Холдинг» відмовлено у видачі ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі пальним на місці здійснення торгівлі за адресою: м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 46-Б, АЗС, з підстав відсутності дозволу на початок виконання робіт з підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, чим порушено вимоги ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» із змінами та доповненнями. Відповідач зазначає, що дозволи №2190.14.32 та №2206.14.32 на момент звернення ТОВ «Альянс Холдинг» до Головного Управління ДФС у Тернопільській області з заявою щодо ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним діяли, проте, ліцензування діяльності з виробництва, оптової, роздрібної торгівлі та зберігання пального здійснювалося лише з 01 липня 2019 року. Отже, Головним управлінням ДФС у Тернопільській області було законно відмовлено у видачі ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі пальним на місце здійснення торгівлі за адресою: м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 46-Б, АЗС, оскільки, на момент виникнення у Головного Управління ДФС у Тернопільській області повноважень щодо видачі відповідної ліцензії у позивача вийшов строк на який видавалися дозволи, обов`язковість яких передбачено законодавством для видачі ліцензії на роздрібну торгівлю пальним. Вважають, що розпорядження Головного Управління ДФС у Тернопільській області про відмову у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним є цілком законним та обґрунтованим (аркуш справи 43-44).
Ухвалою суду від 03.09.2019 допущено у справі процесуальне правонаступництво відповідача, а саме, замінено відповідача - Головне управління ДФС у Тернопільській області на його правонаступника - Головне управління ДПС у Тернопільській області.
Позивач подав 09.09.2019 відповідь на відзив (аркуш справи 76-78), що станом на день подання заяви (12.06.2019) про видачу ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним - термін дії дозволів не закінчився, а закінчився лише відповідно 18 та 19 червня 2019 року. Тому, вважає, що відмова відповідача у отриманні ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним з підстав відсутності дозволів не ґрунтується на нормах законодавства, оскільки дозволи були подані до податкового органу та такий були дійсні на день подачі заяви.
Позивач також подав 09.09.2019 заяву про уточнення позовних вимог у зв`язку із заміною відповідача, а саме, просив викласти позовні вимоги в такій редакції: "визнати протиправним та скасувати розпорядження Головного управління ДФС у Тернопільській області від 01.07.2019 №432-р про відмову ТОВ "Альянс Холдинг" у видачі ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі пальним на місці здійснення торгівлі за адресою: м.Тернопіль, вул. Микулинецька, 46-Б, АЗС та зобов`язати Головне управління Державної податкової служби у Тернопільській області видати Товариству з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдинг" ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі пальним на місці здійснення торгівлі за адресою: м.Тернопіль, вул. Микульнецька, 46-Б, АЗС, згідно поданої 12.06.2019 Товариством з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдинг" заяви, із терміном дії ліцензії з 01.07.2019" (аркуш справи 82-83).
Представник позивача в судовому засіданні 01.10.2019 позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити.
Представники відповідача в судовому засіданні просили відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Заслухавши вступне слово представників сторін, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Як випливає із матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдинг" зареєстроване в якості юридичної особи 06.06.2006 за адресою: 03038, м. Київ, вул. М. Грінченка. ТОВ "Альянс Холдинг" здійснює діяльність з роздрібної торгівлі пальним 47.30. Один з об`єктів позивача, що здійснює роздрібну торгівлю пальним, знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 46-Б, АЗС №R6302 (надалі - АЗС №R6302).
ТОВ "Альянс Холдинг" 12 червня 2019 року подано до Головного управління ДФС у Тернопільській області заяву щодо ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним на АЗС №R6302 у м. Тернопіль.
До заяви було додано: платіжне доручення №7314 від 06.06.2019; копія договору суборенди землі від 19.02.2019; копія договору оренди майна № 6302-17 від 01.04.2017; копія акту вводу в експлуатацію; копія витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності; копія дозволу Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Київській області та м. Києві на початок виконання робіт підвищеної небезпеки №2190.14.32; копія дозволу Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Київській області та м. Києві на початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки №2206.14.32 (аркуш справи 14).
Головне управління ДФС у Тернопільській області прийняло розпорядження від 01.07.2019 № 432-р, яким позивачу відмовлено у отриманні ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним на АЗС № R6302 у м. Тернопіль, з підстав відсутності дозволу на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, чим порушено ст.15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» із змінами та доповненнями (аркуш справи 13).
Не погоджуючись із прийнятими розпорядженням відповідача, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Визначаючись щодо позовних вимог, суд зазначає наступне.
Згідно з статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спірні правовідносини регулюються Податковим кодексом України, Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності» та Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" N 481.
У відповідності до п. 3 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 №236, основними завданнями Державної фіскальної служби України є, крім іншого, реалізація державної податкової політики та політики у сфері державної митної справи, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, здійснення в межах повноважень, передбачених законом, контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків і зборів, митних та інших платежів, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, державної політики з адміністрування єдиного внеску, а також боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань сплати єдиного внеску, державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.2015№ 609 «Про затвердження переліку органів ліцензування та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», територіальні органи ДФС визначено органом ліцензування господарської діяльності з роздрібної торгівлі пальним.
Відповідно до п. 7 ч.1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» ліцензуванню підлягає такий вид господарської діяльності, як виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами і пальним, зберігання пального, яка ліцензується відповідно до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального".
Законом України N2628-УІІІ від 23.11.2018 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року N 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі по тексту - Закон N 481), зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набирали чинності з 01 липня 2019 року.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що суб`єкти господарювання отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб`єкта господарювання.
Ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються терміном на п`ять років органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України.
Річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним становить 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.
Ліцензія видається за заявою суб`єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.
У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб`єкт господарювання має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).
Суб`єкти господарювання отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.
У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним суб`єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.
Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:
- документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об`єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об`єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;
- акт вводу в експлуатацію об`єкта або акт готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;
- дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.
Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.
У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об`єкта.
Суб`єкти господарювання, які здійснюють оптову торгівлю пальним, за відсутності місць оптової торгівлі пальним копії таких документів не подають.
Вимагати представлення інших документів, крім зазначених у цьому Законі, забороняється. Зазначені в цьому Законі документи (крім документів, які подаються заявником для отримання ліцензії на право виробництва пального, оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального) подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа або посадовою особою органу ліцензування. Заява про видачу ліцензії та визначені цим Законом документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом. У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.
Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів (щодо пального - не пізніше 20 календарних днів) з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови з посиланням на відповідні норми законодавства.
Державна фіскальна служба України 30.05.2019 направила Головним управлінням ДФС у областях та м. Києві лист № 17014/7/99-99-12-01-01-17 (надалі - лист), яким роз`яснила порядок отримання ліцензії, зокрема і на роздрібну торгівлю пальним.
Власне, у листі зазначено, що ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним та на право зберігання пального або рішення про відмову в їх видачі видається заявнику не пізніше 20 календарних днів з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. Суб`єкти господарювання можуть подати документи на розгляд до органу ліцензування для отримання відповідних ліцензії (на адресу Головних управлінь ДФС в областях та м. Києві за місцем розташування місць зберігання та роздрібної торгівлі пальним) починаючи з 12.06.2019. При цьому головні управління ДФС у областях та м. Києві мають видавати зазначені ліцензії суб`єктам господарювання починаючи з 01.07.2019.
Щодо підстав відмови позивачу у видачі ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі пальним відповідачем, суд зазначає наступне.
Як зазначалося, позивачу відмовлено у видачі ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі пальним з підстав відсутності дозволу на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, чим порушено ст.15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» із змінами та доповненнями.
Як випливає із матеріалів справи, позивачем серед інших документів, було подано наступні дозволи до Головного управління ДФС У Тернопільській області 12 червня 2019 року:
- дозвіл №2190.14.32 на виконання робіт з підвищеної небезпеки, що за умови додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки діяв з 19 червня 2014 року до 18 червня 2019 року;
- дозвіл №2206.14.32 на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що за умови додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки діяв з 20 червня 2014 року до 19 червня 2019 року.
Суд встановив, що дозволи №2190.14.32 та №2206.14.32 на момент звернення ТОВ «Альянс Холдинг» до Головного управління ДФС у Тернопільській області з заявою щодо ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним діяли, проте ліцензування діяльності з виробництва, оптової, роздрібної торгівлі та зберігання пального здійснювалося лише з 01 липня 2019 року.
Суд зазначає, що позивач подаючи документи до відповідача 12.06.2019 подав дозволи із терміном дії до 18 та 19 червня 2019 року, хоча знав, що зазначені ліцензії видаються суб`єктам господарювання починаючи з 01.07.2019.
Отже, суд приходить до висновку, що Головним управлінням державної фіскальної служби у Тернопільській області було законно відмовлено у видачі ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі пальним на місце здійснення торгівлі за адресою: м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 46-Б, АЗС, оскільки, на момент виникнення у Головного управління ДФС у Тернопільській області повноважень щодо видачі відповідної ліцензії у позивача вийшов строк на який видавалися дозволи, обов`язковість яких передбачено законодавством для видачі ліцензії на роздрібну торгівлю пальним, зокрема, дозволи на здійснення роботи з підвищеної небезпеки і експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Суд зазначає, що позивачем не наведено жодних обґрунтувань на підтвердження наявності у нього станом на 01.07.2019 дозволів на початок виконання робіт з підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Більш того, сам позивач знав про те, що термін дії доданих до заяви від 12.06.2019 закінчується 18 та 19 червня 2019 року, а ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі пальним ліцензії видаються суб`єктам господарювання починаючи з 01.07.2019.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що винесення Головним управлінням ДФС у Тернопільській області розпорядження від 01.07.2019 №432-р про відмову ТОВ "Альянс Холдинг" у видачі ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі пальним на місці здійснення торгівлі за адресою: м.Тернопіль, вул. Микулинецька, 46-Б, АЗС є правомірним, а відтак суд прийшов до переконання про відмову в задоволенні позовних вимог в цій частині.
У зв`язку із наведеним, позовна вимога про зобов`язання Головного управління ДПС у Тернопільській області видати ТОВ "Альянс Холдинг" ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі пальним на місці здійснення торгівлі за адресою: м.Тернопіль, вул. Микулинецька, 46-Б, АЗС, згідно поданої 12.06.2019 заяви, із терміном дії ліцензії з 01 липня 2019 року до задоволення не підлягає, оскільки є похідною.
Також, суд звертає увагу, що ТОВ «Альянс Холдинг» подано заяву щодо ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним повторно 10.07.2019, та серед інших документів, було подано наступні дозволи до Головного управління ДФС У Тернопільській області:
- дозвіл №1870.19.32 від 03.07.2019 на виконання робіт з підвищеної небезпеки, що за умови додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки термін дії з 01 липня 2019 року до 01 червня 2024 року;
- дозвіл №1921.19.32 від 01.07.2019 на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що за умови додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки термін дії з 03 липня 2019 року до 03 липня 2024 року.
Отже, станом на 01.07.2019 відповідачем було отримано новий дозвіл на виконання робіт з підвищеної небезпеки, проте чинним законодавством передбачено, що для отримання відповідної ліцензії серед інших документів, що подаються заявником, також необхідно ще й сукупність двох дозволів, а дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що був поданий ТОВ «Альянс Холдинг» разом з заявою щодо ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним 12.06.2019 діяв лише до 18 червня 2019 року, а новий було отримано лише 03.07.2019 року.
Відповідно до ст. 2 КАС України - завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні
Таким чином, виходячи з аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи та враховуючи факт не надання позивачем доказів, спростовуючи доводи відповідача, суд дійшов висновку, що у задоволенні адміністративного позову слід відмовити в повному обсязі.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до вимог ст. 139 КАС України.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдинг" до Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання протиправним та та скасування розпорядження Головного управління ДФС від 01.07.2019 №432 про відмову ТОВ "Альянс Холдинг" у видачі ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі пальним на місці здійснення торгівлі за адресою: м.Тернопіль, вул. Микулинецька, 46-Б, АЗС та зобов`язання Головного управління ДПС у Тернопільській області видати ТОВ "Альянс Холдинг" ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі пальним на місці здійснення торгівлі за адресою: м.Тернопіль, вул. Микулинецька, 46-Б, АЗС, згідно поданої 12.06.2019 заяви, із терміном дії ліцензії з 01 липня 2019 року, - відмовити.
Реквізити сторін:
- позивач - товариство з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдинг": 030038, м.Київ, вул.М.Грінченка, 4, код ЄДРПОУ 34430873;
- відповідач - Головне управління ДПС у Тернопільській області: 46003, м. Тернопіль, вул.Білецька, 1, код ЄДРПОУ 43142763.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 03 жовтня 2019 року.
Головуючий суддя Осташ А.В.
копія вірна
Суддя Осташ А.В.