Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
04.03.10р.Справа № ПР7/259-09 За позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області , м. Дніпропетровськ
до Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат", м. Орджонікідзе Дніпропетровської області
про визнання права спільної часткової власності
Суддя Коваль Л.А.
Представники:
від позивача: не з'явився;
від відповідача: заступник начальника юридичного відділу Добриніна О.О., дов. № 205 від 24.12.2009р.
СУТЬ СПОРУ:
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області (м. Дніпропетровськ) звернулося з позовом до Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат" (м. Орджонікідзе Дніпропетровської області) про визнання права державної власності в особі позивача на частку майна будівлі "Громадський корпус" (інв. № 1157) "Профілакторію на 200 місць", що знаходиться на балансі Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат", яка становить 41, 7% у майні будівлі "Громадський корпус" (інв. № 1157).
Позовні вимоги мотивовані тим, що Відкрите акціонерне товариство "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат" створене шляхом перетворення державного підприємства Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат в процесі його приватизації. При приватизації згідно акту оцінки та інвентаризаційних описів архівної справи Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат" будівля "Профілакторій на 200 місць" з інвентарним номером 1157 увійшла до статутного фонду товариства по балансовій вартості 28 048 грн. При цьому, відповідно до плану розміщення акцій Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат", затвердженого 16.05.1996р., щодо того самого об'єкту із вартості майна, яке передане у власність відповідачу, виключена вартість об'єктів незавершеного будівництва, в тому числі Профілакторій на 200 місць, залишковою балансовою вартістю 2 039 млн. крб., що наданий час становить 20 392 грн. На думку позивача, витрати у сумі 2 039 млн. крб. були віднесені в січні 1996 року до будівлі "Громадський корпус" (інвентарний номер 1157) Профілакторію на 200 місць. Згідно інвентарної картки № 34 "Громадський корпус" загальна вартість цієї будівлі становить 4 814 126 600 крб., з якої вартість зазначеної будівлі в сумі 2 804 709 600 крб. увійшла до статутного фонду відповідача, а вартість будівлі в сумі 2 009 417 000 крб. залишилася у власності держави. Отже, вартість об'єкта незавершеного будівництва "Профілакторій на 200 місць" у сумі 2 804 709 600 крб., що увійшла до статутного фонду відповідача становить 58, 3% від загальної вартості будівлі, і, відповідно, вартість об'єкта незавершеного будівництва "Профілакторій на 200 місць" в сумі 2 009 417 000 крб. є державною власністю та складає 41, 7% від загальної вартості будівлі.
Відповідач проти позову заперечує. Відповідач вважає, що будівля "Громадського корпусу" (інв. № 1157), яка є складовою частиною комплексу споруд "Розширення профілакторію на 200 місць", до складу якого також входять "Спальний корпус" (інв. № 1158), "Каналізаційна насосна станція" (інв. № 1159) та "Грязелікувальня" (інв. № 1160), є власністю відповідача. Об'єкт під загальною назвою "Розширення профілакторію на 200 місць" введений в експлуатацію 29.12.1994р. Всі складові цього об'єкту враховані при проведенні оцінки вартості цілісного майнового комплексу підприємства станом на 01.08.1995р. та увійшли до статутного фонду відповідача. Після введення в експлуатацію "Громадського корпусу" (інвентарний № 1157) відповідачем було придбано (здійснено витрати) інвентар та обладнання для цього об'єкту за рахунок коштів підприємства на загальну суму 2 039 567 004 крб. Ця сума віднесена за даними бухгалтерського обліку як додаткова вартість "Громадського корпусу". Відповідач вважає, що проведені капітальні вкладення у зазначеній сумі, враховуючи їх характер, є складовою частиною будівлі "Громадського корпусу" і не можуть бути відділені без пошкодження будівлі, а тому, з огляду на положення ст. 131 ЦК УРСР (редакція 1963р.), є власністю відповідача.
Ст. 43 ГПК України містить вимогу щодо всебічного, повного і об’єктивного розгляду в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності.
Враховуючи заявлені позовні вимоги та заперечення відповідача, при розгляді справи є необхідним з’ясування питань, що пов’язані з приватизацією спірних об'єктів, щодо освоєння коштів у сумі 2 039 млн. крб., які не увійшли до статутного фонду відповідача при його приватизації та значаться в переліку об'єктів незавершеного будівництва як "Профілакторій на 200 місць".
З’ясування наведених питань потребує спеціальних знань.
Згідно ч.1 ст. 41 ГПК України для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу.
Ухвалою суду від 24.02.2010р. позивачу та відповідачу було запропоновано надати суду погодження чи заперечення щодо призначення у справі судової експертизи з питань, що виникають у ході розгляду справи, пропозиції щодо експертної установи та питань, які необхідно поставити на вирішення експерта.
Позивач пояснень щодо поставлених питань не надав.
Відповідач вважає за недоцільне проведення експертизи по справі та просить вирішити спір за наявними в справі матеріалами.
Однак, з огляду на положення ст. 43 ГПК України, а також ті обставини, що з’ясування обставин справи потребує спеціальних знань, суд, керуючись ч.1 ст. 41 ГПК України, вважає за необхідне призначити у справі судову експертизу і доручити її проведення Дніпропетровському науково-дослідному інституту судових експертиз, а провадження у справі - зупинити.
Керуючись ст. ст. 41, 79, 86 ГПК України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Призначити у справі судову експертизу, проведення якої доручити Дніпропетровському науково-дослідному інституту судових експертиз (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 17, к. 361).
На розгляд експерта поставити наступні питання:
1. Яким чином (на виконання яких робіт, придбання обладнання тощо) Відкритим акціонерним товариством "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат" (Дніпропетровська область, м. Орджонікідзе, вул. Калініна, 11, ідентифікаційний код 00190928) використані кошти у сумі 2 039 млн. крб., які значаться в плані розміщення акцій Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат", затвердженого заступником начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області Гришиним М.А. 16.05.1996р., як об'єкт незавершеного будівництва "Профілакторій на 200 місць", вартість якого виключена із вартості майна, що передається у власність Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат". Чи спричинило використання цих коштів створення невід'ємних поліпшень приватизованого майна, що не може бути відділене без пошкодження цього майна.
2. Чи використані кошти у сумі 2 039 млн. крб., які значаться в плані розміщення акцій Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат", затвердженого 16.05.1996р., як об'єкт незавершеного будівництва "Профілакторій на 200 місць", вартість якого виключена із вартості майна, що передається у власність Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат", у будівництві (добудова, усунення недоліків збудованого, створення невід'ємних поліпшень збудованого тощо) об'єкту "Розширення Профілакторію на 200 місць в м. Орджонікідзе", введеного в експлуатацію актом державної приймальної комісії про прийняття закінченого будівництвом об'єкта в експлуатацію від 29.12.1994р., затвердженого наказом Орджонікідзевського гірничо-збагачувального комбінату від 30.12.1994р. № 382, до складу якого входять: "Громадський корпус", інвентарний номер 1157, "Спальний корпус", інвентарний номер 1158, "Каналізаційна насосна станція", інвентарний номер 1159, "Грязелікувальня", інвентарний номер 1160.
3. У будівництві (добудова, усунення недоліків збудованого, створення невід'ємних поліпшень збудованого тощо) якого із складових об'єкту "Розширення Профілакторію на 200 місць в м. Орджонікідзе", введеного в експлуатацію актом державної приймальної комісії про прийняття закінченого будівництвом об'єкта в експлуатацію від 29.12.1994р.: "Громадський корпус", інвентарний номер 1157, "Спальний корпус", інвентарний номер 1158, "Каналізаційна насосна станція", інвентарний номер 1159, "Грязелікувальня", інвентарний номер 1160, використані кошти у сумі 2 039 млн. крб., які значаться в плані розміщення акцій Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат", затвердженого 16.05.1996р., як об'єкт незавершеного будівництва "Профілакторій на 200 місць", вартість якого виключена із вартості майна, що передається у власність Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат", та в якій частині щодо кожного окремо із перелічених об'єктів.
4. Яка вартість об'єкту "Профілакторій на 200 місць" в цілому та кожної із його складових: "Громадський корпус", інвентарний номер 1157, "Спальний корпус", інвентарний номер 1158, "Каналізаційна насосна станція", інвентарний номер 1159, "Грязелікувальня", інвентарний номер 1160, склалася на дату використання коштів у сумі 2 039 млн. крб., які значаться в плані розміщення акцій Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат", як об'єкт незавершеного будівництва "Профілакторій на 200 місць", вартість якого виключена із вартості майна, що передається у власність Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат", та яке грошове та процентне співвідношення використаних коштів у сумі 2 039 млн. крб. по відношенню до вартості об'єкту "Профілакторій на 200 місць" в цілому та окремо кожної із його складових: "Громадський корпус", інвентарний номер 1157, "Спальний корпус", інвентарний номер 1158, "Каналізаційна насосна станція", інвентарний номер 1159, "Грязелікувальня", інвентарний номер 1160.
5. Чи мало місце в подальшому після використання коштів у сумі 2 039 млн. крб., які значаться в плані розміщення акцій Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат", як об'єкт незавершеного будівництва "Профілакторій на 200 місць", вартість якого виключена із вартості майна, що передається у власність Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат", до дати проведення експертизи за рахунок коштів Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат" збільшення вартості об'єкту "Профілакторій на 200 місць" в цілому та кожної окремо із його складових: "Громадський корпус", інвентарний номер 1157, "Спальний корпус", інвентарний номер 1158, "Каналізаційна насосна станція", інвентарний номер 1159, "Грязелікувальня", інвентарний номер 1160, та на яку суму. Яким чином це вплинуло на грошове та процентне співвідношення використаних коштів у сумі 2 039 млн. крб. по відношенню до вартості об'єкту "Профілакторій на 200 місць" в цілому та окремо кожної із його складових: "Громадський корпус", інвентарний номер 1157, "Спальний корпус", інвентарний номер 1158, "Каналізаційна насосна станція", інвентарний номер 1159, "Грязелікувальня", інвентарний номер 1160.
6. Яка вартість об'єкту "Профілакторій на 200 місць" в цілому та кожної із його складових: "Громадський корпус", інвентарний номер 1157, "Спальний корпус", інвентарний номер 1158, "Каналізаційна насосна станція", інвентарний номер 1159, "Грязелікувальня", інвентарний номер 1160, на дату проведення експертизи та яку частку у грошовому та процентному вираженні у вартості об'єкту "Профілакторій на 200 місць" в цілому та кожної із його складових: "Громадський корпус", інвентарний номер 1157, "Спальний корпус", інвентарний номер 1158, "Каналізаційна насосна станція", інвентарний номер 1159, "Грязелікувальня", інвентарний номер 1160, становлять використані кошти у сумі 2 039 млн. крб., які значаться в плані розміщення акцій Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат", як об'єкт незавершеного будівництва "Профілакторій на 200 місць", вартість якого виключена із вартості майна, що передається у власність Відкритого акціонерного товариства "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат".
Зобов’язати сторони на вимогу експерта надати документи, необхідні для проведення судової експертизи (через господарський суд).
Зобов’язати Регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Комсомольська, 58, ідентифікаційний код 13467337) сплатити на підставі відповідної вимоги Дніпропетровському науково-дослідному інституту судових експертиз (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 17, к. 361) попередню вартість експертизи із подальшим розподілом судових витрат відповідно до приписів ст. 49 ГПК України.
Попередити особу (чи осіб), яка безпосередньо проводитиме судову експертизу, про відповідальність, передбачену ст. ст. 384, 385 Кримінального кодексу України, за дачу завідомо неправдивого висновку або відмову без поважних причин від виконання покладених на неї обов’язків.
Провадження у справі –зупинити.
Суддя Л. А. Коваль