Постанова № 8461185, 17.03.2010, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.03.2010
Номер справи
2а-968/10/2470
Номер документу
8461185
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

Іменем України

17 березня 2010 року м. Чернівці Справа № 2а-968/10/2470

12 год. 00 хв.

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі :

головуючого судді: Скакун О.П.

при секретарі судового засідання: Пишній К.Г.

за участю:

представника позивача –Матицина І.Д.

представника відповідача не з’явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Сокирянського району Чернівецької області в інтересах держави в особі Сокирянської об’єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сантехмонтаж»про стягнення податкового боргу по податку на додану вартість

СУТЬ СПОРУ:

Прокурор Сокирянського району Чернівецької області в інтересах держави в особі Сокирянської об’єднаної державної податкової інспекції звернувся з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сантехмонтаж»про стягнення податкового боргу по податку на додану вартість у сумі 8892,54 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Сантехмонтаж»не сплачує до бюджету заборгованість по податках і зборах (обов’язкових платежах), встановлених законодавством, має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 8892,54 грн. У зв’язку з цим, як стверджує позивач, сума заборгованості підлягає стягненню в судовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю. Відповідач, який був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, явку свого представника в судовому засіданні не забезпечив та про причини неявки суду не повідомив. У зв’язку з цим, справа розглядається без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Сантехмонтаж»зареєстроване Виконавчим комітетом Новодністровської міської ради. Податковий борг підприємства станом на 02 лютого 2010 року становить 8892,54 грн., в тому числі по податку на додану вартість у сумі 8670,66 та пені у сумі 221,88 грн.

Згідно Декларації від 19.08.2009 року ТОВ «Сантехмонтаж»самостійно визначено податкове зобов’язання по податку на додану вартість у сумі 21566 грн.

31 серпня 2009 року начальником Сокирянського ОДПІ прийнято рішення про розстрочення податкових зобов’язань №24-022-33, яким надано розстрочення з 31.08.2009р. до 02.11.2009р. Відповідно до цього рішення було підписано Договір про розстрочення податкових зобов’язань від 31.08.2009р. №24-022-33.

Прокуратурою Сокирянського району проведено перевірку в Сокирянській ОДПІ щодо вжиття посадовими особами заходів, пов'язаних з погашенням заборгованості по податковому боргу по платежах до бюджету.

Перевіркою встановлено, що станом на 02.02.2010 р. підприємство має узгоджену заборгованість по платежах до бюджету: по податку на додану вартість 8670,66 грн. - нараховано платежу згідно за розстрочкою, Рішення N24-022-33 від 31.08.09р., 221,88 грн. - нараховано пені за період 31.10.09 по 19.11.09 року. Загальна заборгованість по податку-8892,54 грн.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Згідно п.2 ст.121 Конституції України до основних функцій прокуратури віднесено представництво інтересів держави в судах у випадках, визначених законом. Однією із форм представництва є, у відповідності до ч.3 ст.36-1 Закону України “Про прокуратуру”, звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб .

До функцій державних податкових інспекцій згідно п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»відноситься подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування»визначено, що платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно статті 14 Закону України «Про систему оподаткування», податок на додану вартість та податок на прибуток підприємств належать до загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів).

Згідно з преамбулою Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" він є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, і застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності та визнає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України № 2181 передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

У відповідності до п.п. 5.3.1. п.5.3. ст.5 Закону № 2181, яка регулює строки погашення податкового зобов'язання, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Згідно з п.п. 5.4.1. п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

На момент розгляду справи заборгованість у сумі 8892,54 грн. відповідачем не сплачена.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідач в судове засідання не з’явився, заперечення на позов не надав.

За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов прокурора Сокирянського району Чернівецької області в інтересах держави в особі Сокирянської об’єднаної державної податкової інспекції про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сантехмонтаж»податкового боргу по податку на додану вартість та пені у сумі 8892,54 грн. підлягає задоволенню.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд —

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сантехмонтаж»(код ЄДРПОУ 31396772) податковий борг у сумі 8892,54 грн., в тому числі по податку на додану вартість у сумі 8670,66 грн. та пеню у сумі 221,88 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

У судовому засіданні 17 березня 2010р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову виготовлено в повному обсязі 22 березня 2009 року.

Суддя О.П. Скакун