Постанова № 8460761, 18.03.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.03.2010
Номер справи
2а-45070/09/1670
Номер документу
8460761
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-45070/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді –Шевякова І.С.,

при секретарі –Мушук В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області "до ВАТ "Полтаваелектро"про стягнення штрафу, -

В С Т А Н О В И В:

07 липня 2008 року прокурор Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області"звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Луганської механізованої колони № 15 структурного підрозділу ВАТ "Полтаваелектро"про стягнення штрафу в розмірі 510 грн.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 24 липня 2008 року відкрито провадження у справі.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 17 грудня 2008 року, замінено відповідача Луганську механізовану колону структурного підрозділу ВАТ "Полтаваелектро" на належного відповідача - ВАТ "Полтаваелектро".

17 грудня 2008 року ухвалою Луганського окружного адміністративного суду адміністративну справу передано за підсудністю до Полтавського окружного адміністративного суду, яка надійшла до суду 19 травня 2009 року, що підтверджується даними реєстрації на вхідному штампі.

20 травня 2009 року ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду справу прийнято до провадження судді Удовіченка С.О.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 17 листопада 2009 року справу прийнято до провадження судді Шевякова І.С.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовував тим, що у червні 2007 року Центральним відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Луганській області проведено перевірку Луганської механізованої колони № 15 структурного підрозділу ВАТ "Полтаваелектро" за результатами якої видано припис ЛЦ 176 № 258 від 11 червня 2008 року. 21 листопада 2007 року Центральним відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Луганській області було проведено перевірку виконання вимог припису ЛЦ 176 № 258 від 11 червня 2008 року про що складено акт перевірки ЛЦ 176 № 174, яким встановлено невиконання вказаного припису. Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганської області за ухилення від виконання припису ЛЦ 176 № 258 від 11.06.2007 року, постановою ЛЦ 176 № 174 від 11 грудня 2007 року до відповідача застосовані штрафні санкції в сумі 510 грн., в порядку статті 27 Закону України "Про електроенергетику" від 16 жовтня 1997 року N 575/97-ВР (далі - Закон № 575). Зазначаючи, що відповідач у встановлені п.10 Положення "Про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання" строки штрафну санкцію не сплатив, позивач просить суд стягнути зазначену санкцію з відповідача.

Прокурорв судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи позивач повідомлений належним чином.

Позивач в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи позивач повідомлений належним чином, до суду надав заяву в якій позовні вимоги підтримав та просив розгляд справи провести без участі його представника.

Відповідач заперечення на позов не надав, в судове засідання не з'явився, ухвала та повістки направлені відповідачу на адресу: 36000, м. Полтава, вул. Котляревського, 2а, повернулись до суду з відміткою поштового відділення "за зазначеною адресою не проживає". Відповідно до копії довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місцезнаходження державному реєстратору не надавав.

Згідно із частиною восьмою статті 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Зважаючи, що доставка ухвали та повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші, суд виконав свій обов'язок щодо повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи.

Таким чином суд вважає можливим розглянути справу у відсутність сторін на підставі наявних в ній доказів.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до положень пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 4 статті 50 КАС України встановлено, що суб'єкти владних повноважень мають право на звернення в суд з адміністративним позовом до юридичних осіб у випадках, встановлених законом.

Судом встановлено, що згідно з Указом Президента України "Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.1999 року №1573/99 Міністерство палива та енергетики України входить до складу органів виконавчої влади України. Відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України № 422 від 03.11.2006 року Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії безпосередньо підпорядкована Мінпаливенерго щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 року № 929, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго".

Таким чином, Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" в інтересах якого заявлено позов щодо стягнення штрафних санкцій є суб’єктом владних повноважень в розумінні статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки їй делеговані управлінські функції в частині нагляду та застосування штрафних санкцій за порушення законодавства про електроенергетику.

Судом встановлено, що Луганська механізована колона № 15, без права юридичної особи, знаходиться у підпорядкуванні ВАТ "Полтаваелектро", яке є юридичною особою, код ЄДРПОУ 00132535.

11 червня 2007 року Центральним відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Луганській області було проведено обстеження з державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах Луганської механізованої колони № 15 структурного підрозділу ВАТ "Полтаваелектро".

За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис ЛЦ 176 № 258 від 11 червня 2007 року, яким відповідачу приписано виконати заходи щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства та про виконання припису повідомити до 11 липня 2007 року .

Згідно із пунктом 8 статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" припис - обов’язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб’єкту господарювання щодо усунення порушення вимог законодавства.

21 листопада 2007 року Центральним відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Луганській області було проведено перевірку виконання припису ЛЦ 176 № 258 від 11 червня 2007 року і встановлено, що пункти 1, 3, 5 припису не виконано, що підтверджується актом перевірки ЛЦ 176 № 174.

За порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, та за ухилення від виконання вимог припису ЛЦ 176 № 258 від 11 червня 2007 року на відповідача, відповідно до статті 27 Закону № 575 накладено штраф, про що старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду у Луганській області було винесено постанову ЛЦ 176 № 174 від 11 грудня 2007 року.

Відповідно до частини третьої статті 27 Закону № 575, суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій. Частиною сьомою статті 27 Закону №575 встановлено, що санкції, передбачені частиною восьмою статті 24, частинами третьою, четвертою і п'ятою статті 26 та частиною третьою цієї статті, застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У відповідності до Положення "Про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 21.07.1999 року N1312, старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарської діяльності штрафи за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, на підставі вищенаведених норм, 11 грудня 2007 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганській області прийнято постанову ЛЦ 176 № 174, якою до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 510 грн.

Згідно із пунктом 10 Положення "Про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання" затвердженого постановою Кабінету Міністерства України № 1312 від 30.07.1999 року, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Відповідач у встановлені законом строки штрафну санкцію не сплатив.

ПостановаЛЦ 176 № 174 від 11 грудня 2007 року про застосування штрафних санкцій в сумі 510 гривень відповідачем не оскаржувалась та не скасовувалась.

Таким чином, суд враховуючи вимоги пункту 10 Положення Про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання" затвердженого постановою Кабінету Міністерства України № 1312, приходить до висновку, що позивач правомірно звернувся до суду з вимогою про стягнення штрафної санкції, яку накладено на відповідача відповідно до законодавства.

Відповідно до частини першої статті 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із частиною першою статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач доказів в спростування вищевикладеного чи доказів сплати штрафних санкцій суду не надав.

Таким чином, суд перевіривши матеріали справи, оцінивши надані докази, дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ВАТ "Полтаваелектро" (ідентифікаційний код - 00132535) на користь Державного бюджету України (код бюджетної класифікації 21081100, поточний рахунок 31117106700004, МФО 804013, код ЄДРПОУ 24046538 УДК Жовтневого району м. Луганська) штраф у сумі 510 грн. (п'ятсот десять гривень).

          Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 23 березня 2010 року.

          Суддя                                                                                І.С. Шевяков