ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-321/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді –Серги С.М.,
при секретарі –Олійник Ю.В.,
за участю:
представника позивача - Даниленко С.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Лубенської об'єднаної державної податкової інспекціїдо Товариства з обмеженою відповідальністю "Полпродторг"про стягнення податкової заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
25 січня 2010 року Лубенська об'єднана державна податкова інспекція (далі- позивач)звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Полпродторг" (далі- відповідач, ТОВ "Полпродторг")про стягнення податкової заборгованості у розмірі 107395,35 грн, обгрунтовуючи позовні вимоги порушенням відповідачем пункту 5.3.1 статті 5 Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" щодо своєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов"язання.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча у матеріалах справи наявні докази, що він належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи.
Розглянувши подані позивачем документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований 19.10.2008 Пирятинською районною державною адміністрацією (запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 1 576 102 0000 000444, свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 № 575285).
Пунктом 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу" від 04.12.1990 № 509-ХІІ встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
12.10.2009 Лубенською ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість до бюджету, за результатами якої складений акт № 458/15-35452400.
Перевіркою виявлено порушення вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ (далі –Закон № 2181), що полягає у несплаті податкового зобов'язання, зазначеного у поданих податкових деклараціях, протягом 10 календарних днів.
На підставі акту перевірки позивачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0002841501/0 від 12.10.2009, яким нараховані штрафні санкції у розмірі 797,27 грн.
24.11.2009 Лубенською ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість до бюджету, за результатами якої складений акт № 516/15-35452400.
Перевіркою виявлено порушення вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181, що полягає у несплаті податкового зобов'язання, зазначеного у поданих податкових деклараціях, протягом 10 календарних днів.
На підставі акту перевірки позивачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0003231501/0 від 24.11.2009, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 300 грн.
04.12.2009 Лубенською ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість до бюджету, за результатами якої складений акт № 535/15-35452400.
Перевіркою виявлено порушення вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181, що полягає у несплаті податкового зобов'язання, зазначеного відповідачем у поданих податкових деклараціях, протягом 10 календарних днів.
На підставі зазначеного акту позивачем винесено податкові повідомлення-рішення № 0003401501/0 від 04.12.2009, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 1419,27 грн та № 0003411501/0 від 04.12.2009, яким нараховані штрафні санкції у розмірі 1046,74 грн.
08.12.2009 Лубенською ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість до бюджету податку на додану вартість, за результатами якої складений акт № 542/15-35452400.
Перевіркою виявлено порушення вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181, що полягає у несплаті податкового зобов'язання, зазначеного у поданих податкових деклараціях, протягом 10 календарних днів.
На підставі акту перевірки позивачем винесене податкове повідомлення-рішення: № 0003551501/0 від 08.12.2009, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 110,82 грн, та № 0003521501/0 від 08.12.2009, яким нараховані штрафні санкції у розмірі 554,32 грн.
Вказані податкові повідомлення - рішення отримані відповідачем, про що свідчать підписи представника відповідача на корінцях зазначених податкових повідомленнях - рішеннях.
29.09.2009 Лубенською ОДПІ проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету, за результатами якої складено акт № 448-0002791501.
Перевіркою виявлено порушення вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181, що полягає у несплаті податкового зобов'язання, вказаного у поданих податкових деклараціях, протягом 10 календарних днів.
На підставі акту перевірки № 448-0002791501 позивачем винесене податкове повідомлення-рішення № 0002781501/0 від 29.09.2009, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 1000 грн.
29.09.2009 Лубенською ОДПІ проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету, за результатами якої складено акт № 450-0002791501.
Перевіркою виявлено порушення вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181, що полягає у несплаті податкового зобов'язання, зазначеного у поданих податкових деклараціях, протягом 10 календарних днів.
На підставі акту перевірки № 450-0002791501 позивачем винесене податкове повідомлення-рішення № 0002791501/0 від 29.09.2009, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 998,06 грн.
12.10.2009 Лубенською ОДПІ проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету, за результатами якої складено акт № 0002831501-151- 460.
Перевіркою виявлено порушення вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181, що полягає у несплаті податкового зобов'язання, зазначеного у поданих податкових деклараціях, протягом 10 календарних днів.
На підставі акту перевірки № 0002831501-151- 460 позивачем винесене податкове повідомлення-рішення № 0002831501/0 від 12.10.2009, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 1991,9 грн.
03.11.2009 Лубенською ОДПІ проведена невиїзна документальна перевірка з питань своєчасності подання ТОВ "Полпродторг" податкової звітності, за результатами якої складено акт № 000293561-475, на підставі якого позивачем винесене податкове повідомлення-рішення № 0002951501/0 від 03.11.2009, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 1987,15 грн.
08.11.2009 позивачем проведена невиїзна документальна перевірка податкової декларації з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт № 479-15/32750265.
Перевіркою виявлено, що розмір податку, зазначеного відповідачем у декларації, є меншим ніж вираховано за результатами камеральної перевірки на суму 919,26 грн.
На підставі даного акта перевірки позивачем винесене податкове повідомлення-рішення № 0002961501/0 від 10.11.2009, яким визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 1011,19 грн, в тому числі за основним платежем - 919,26 грн, за штрафними санкціями - 91,93 грн.
Вказані податкові повідомлення - рішення отримані відповідачем, про що свідчать підписи представника відповідача на корінцях повідомленнь.
Пунктом 5.2.1 статті 5 Закону № 2181 визначено, що податкове зобов`язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Згідно з пунктом 5.4.1 статті 5 Закону України № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею (протягом десяти календарних днів, наступних за днем узгодження), визнається сумою податкового боргу платника податків.
Судом встановлено, що в добровільному порядку узгоджена сума податкового зобов`язання відповідачем не сплачена, в порядку, передбаченому пунктом 5.2 статті 5 Закону № 2181, не оскаржувалася.
Таким чином, не оскаржена і не сплачена відповідачем сума податкового зобов'язання, визначена Лубенською ОДПІ у податкових повідомленнях-рішеннях, правомірно віднесена позивачем до податкового боргу.
Підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181 встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На виконання приписів зазначеної норми позивачем надіслані перша податкова вимога № 1/101 вд 20.08.2009 та друга податкова вимога № 2/113 від 21.09.2009, які відповідачем отримані 21.08.2009 та 21.09.2009 відповідно, про що свідчить підписи представників відповідача на корінцях податкових вимог.
Судом встановлено, що податкова заборгованість у розмірі 107395,35 грн в добровільному порядку відповідачем не сплачена, що підтвержується витягом з облікової картки платника.
Відповідно до пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 № 509-XІІ (далі –Закон № 509) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Таким чином, позовні вимоги Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції про стягнення податкової заборгованості є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Лубенської об'єднаної державної податкової інспекціїдо Товариства з обмеженою відповідальністю "Полпродторг" про стягнення податкової заборгованості задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Полпродторг" (ідентифікаційний код 35452400) податкову заборгованість:
- по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 71536 (сімдесят одна тисяча п'ятсот тридцять шість) гривень 98 (дев'яносто вісім) копійок до Державного бюджету на р/р 31116009700379, код платежу 11021000, код одержувача 34698810, банк одержувача ГУДК у Полтавській області, МФО 831019;
- по податку на додану вартість у розмірі 35858 (тридцять п'ять тисяч вісімсот п'ятдесят вісім) гривень 37 (тридцять сім) копійок до Державного бюджету на р/р 31118029700379, код платежу 14010100, код одержувача 34698810, банк одержувача ГУДК у Полтавській області, МФО 831019.
Копію постанови направити сторонам.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 23 березня 2010 року.
Суддя С.М. Серга