Ухвала суду № 84468044, 24.09.2019, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
24.09.2019
Номер справи
234/12696/19
Номер документу
84468044
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 234/12696/19

Провадження № 1-кс/234/5843/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2019 року Краматорський міський суд Донецької області у складі:

слідчої судді - Лутай А.М.

при секретарі - Пагуліч Д.Г.

розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС 3-го відділення слідчого відділу 2-го управління ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях підполковника юстиції Холіна А.А. у кримінальному провадженні №22019050000000150, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.07.2019р. про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , громадянина України, уродженця м.Донецьк Донецької області, раніше не судимого, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,

- підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий Холін А.А. 24.07.2019 року звернулася до суду з клопотанням про обрання відносно ОСОБА_1 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22019050000000150 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.258-3 КК України.

Клопотання мотивує тим, що у провадженні 3-го відділення (з дислокацією в м. Краматорськ) слідчого відділу 2-го управління (з дислокацією в м. Маріуполь Донецької обл.) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях перебувають матеріали досудового розслідування №22019050000000150, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.07.2019, у якому підозрюється громадянин України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що наприкінці 2013 року Російською Федерацією (далі РФ) із залученням її Збройних Сил вирішено здійснити протиправні умисні дії, спрямовані на порушення суверенітету і територіальної цілісності України, зміну меж її території та державного кордону на порушення порядку, встановленого Конституцією України, зокрема, шляхом окупації частини території України, а саме території АР Крим та м. Севастополь з метою подальшої її анексії та окупації території Донецької та Луганської областей. Мотивами зазначених дій послугували Євроінтеграційний курс розвитку України, підготовка до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, які були розцінені як безпосередня загроза економічним та геополітичним інтересам РФ, що сприятиме втраті впливу над політичними процесами в Україні та позбавить контролю над її економічною діяльністю, призведе до поглиблення співпраці з НАТО з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації, та денонсації угод щодо тимчасового розташування Чорноморського флоту РФ на території України.

Досягти зазначеної мети вказані особи вирішили шляхом ведення агресивної війни та агресивних воєнних дій проти України, у тому числі з використанням підрозділів Збройних Сил Російської Федерації, окупації території України, створення і фінансування на окупованих територіях України терористичних організацій та вчинення інших злочинів.

Так, 07 квітня 2014 року у м. Донецьку Донецької області невстановленими особами за підтримки РФ створено «Донецьку народну республіку» (далі «ДНР»). Вказана організація є стійким об`єднанням невизначеного кола осіб (більше трьох), що створене з метою здійснення терористичної діяльності, у межах якого здійснено розподіл функцій, встановлено правила поведінки, обов`язкові для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних актів, та в якому її структурні підрозділи здійснюють терористичну діяльність з відома керівників (керівних органів) усієї організації, а тому у відповідності до абз. 19 ст. 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» є терористичною організацією.

Терористична організація «ДНР» діє на території України незаконно та її учасники вчиняють терористичні акти - захоплення будівель органів державної влади та місцевого самоврядування із застосуванням зброї, вбивства людей, вибухи, підпали та інші дії (зокрема, артилерійські обстріли), які створюють небезпеку для життя та здоров`я людей, завдають значної майнової шкоди та призводять до настання інших тяжких наслідків, з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення та впливу на прийняття рішень органами державної влади, місцевого самоврядування, в тому числі щодо визнання легітимності діяльності «ДНР» та влади її керівників, а також перешкоджають виконанню службових обов`язків співробітниками правоохоронних органів України, військовослужбовцями Збройних Сил України й інших військових формувань України, задіяними у проведенні антитерористичної операції та операції об`єднаних сил на території Донецької області.

Як наслідок, частина території Донецької області опинилась під контролем представників терористичної організації «ДНР», підконтрольних РФ, та відповідно до Постанови ВР України № 254-VIII від 17.03.2015 «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями», Постанови ВР України № 252-VIII від 17.03.2015 «Про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування», та Закону України від 18.01.2018 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» набула статусу тимчасово окупованої території.

Чисельні злочини, вчинені РФ та підконтрольними їй представниками терористичної організації «ДНР» або за їх участі проти України визнані у зверненнях Верховної Ради України до міжнародних організацій та іноземних держав щодо визнання «ДНР» терористичною організацією. Зокрема, у Зверненні ВРУ до Організації Об`єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБОЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором, затвердженому Постановою Верховної Ради України від 27 січня 2015 року за № 129-VIII, та Зверненні до Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, національних парламентів держав-членів ЄЄ, США, Канади, Японії та Австралії щодо масового розстрілу людей під Волновахою в Україні, затвердженому Постановою ВРУ від 14.01.2015 за № 106-VH1, Постанові ВРУ «Про Заяву Верховної Ради України «Щодо протидії поширенню підтриманого Російською Федерацією міжнародного тероризму» від 22.07.2014 за № 1597-VII, Постанові ВРУ «Про Заяву Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків» від 21.04.2015 за № 337-VIII, Постанові ВРУ «Про Заяву Верховної Ради України «Про трагічну загибель людей внаслідок терористичного акту над територією України» від 22.07.2014 за № 1596-VII, Постанові ВРУ «Про Заяву Верховної Ради України «Про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організації «ДНР» та «ЛНР», які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян» від 04.02.2015 за № 145-VIII.

Факт створення «ДНР» за підтримки та під контролем Російської Федерації визнано Резолюцією ПАРЕ від 12.10.2016. При цьому в Резолюції зазначено, що «ДНР» та всі її «установи» не мають будь-якої легітимності у відповідності з українським або міжнародним правом.

Утримання частини території Донецької області, взятої представниками терористичної організації «ДНР» під контроль шляхом насильницьких злочинних дій, потребує значних активів будь-якого роду, зокрема фінансових та матеріальних, надання яких здійснюється Російською Федерацією, її представниками влади, а також лояльно налаштованими окремими суб`єктами господарської діяльності, громадянами України та іноземцями.

Водночас з метою намагання досягти однієї з цілей, а саме створення в очах міжнародної спільноти та місцевих мешканців образу «ДНР» як легітимного державного утворення, надання легітимності процесу обігу фінансових активів, зокрема їх збору, систематизації, підшукуванні нових джерел для її фінансування, в структурі «ДНР» утворено ряд організованих груп - «установ фінансового сектору «ДНР», які б виконували функції зі збору, розподілу, перерозподілу та використання фондів грошових коштів.

Так, восени 2014 року у складі терористичної організації «ДНР» створено «Министерство финансов ДНР» (колишній керівник ОСОБА_2 , засуджена вироком Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області від 29.10.2018 за ч. 2 ст. 258-5, ч. 3 ст. 110-2, та стосовно якої на розгляді суду перебуває кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-3 КК України), «Министерство доходов и сборов ДНР» (колишній керівник ОСОБА_3 , стосовно якого матеріали кримінальних проваджень за ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 110-2, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 258-5, ч. 1 ст. 258-3 КК України перебувають на розгляді суду), «департамент таможенного дела Министерства доходов и сборов ДНР» (керівник ОСОБА_4 , стосовно якого матеріали кримінального провадження за ч. 1 ст. 258-3 КК України перебуває на розгляді суду).

03.10.2014 прийнято та введено в дію «Временное Положение о налоговой системе Донецкой народной республики», 25.12.2015 так званий «Закон «О налоговой системе», якими визначено так звану «налоговую систему «ДНР», введено реєстрацію підприємств та підприємців в так званих «податкових органах «ДНР», порядок сплати ними податків та інших обов`язкових платежів. Також, 07.10.2014 «Министерством финансов ДНР» створено так званий «Центральный Республиканский Банк ДНР» (керівник ОСОБА_5 , стосовно якої на розгляді в судах перебувають кримінальні провадження за ч. 2 ст. 258-5, ч. 1 ст. 258-3 КК України), який відповідно до «Положения о Центральном Республиканском Банке ДНР» виконує функції розрахунково-касового центра «ДНР» та здійснює діяльність з надання банківських, фінансових та інших послуг, визначених цим Положенням.

Також, для вирішення окремих питань, покладених на «політичний блок», терористичною організацією «ДНР» наказом № 05 від 02 лютого 2015 року «Міністерства економічного розвитку «ДНР» затверджено «Положение о Главном управлении статистики «ДНР», яке створено відповідно до Указу голови «ДНР» ОСОБА_6 № 08 від 14.01.2015 року «О создании Главного управления статистики Донецкой Народной Республики» та яке розташоване за адресою: м. Донецьк, вул. Університетська, 89.

26.10.2004 року на території Донецької області засновано ТОВ «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005» (код ЄДРПОУ 33222260, юридична адреса: м. Донецьк, вул. Кірова, буд. 45), одним з засновників якого є ОСОБА_1 . При цьому ОСОБА_1 виступає також директором вказаного підприємства та єдиною службовою особою яка має право підпису. Основним видом діяльності ТОВ «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005» (код ЄДРПОУ 33222260) є оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами.

Після окупації частини території Донецької області, а саме у жовтні 2014 року (точна дата та час органом досудового розслідування не встановлені) ОСОБА_1 , достовірно усвідомлюючи, що «ДНР» є терористичною організацією, будучи лояльно налаштованим до її діяльності та обізнаним про існування у складі «політичного» блоку терористичної організації «ДНР» так званих «Министерства финансов «ДНР», «Министерства доходов и сборов «ДНР», «Главного управления статистики «ДНР», «Центрального Республиканского Банка «ДНР», «Министерства промышленности и торговли ДНР» та так званих «установ силового блоку ДНР», усвідомлюючи, що грошові та інші матеріальні активи, збір та обіг яких відбувається на тимчасово окупованій території Донецької області, буде використано повністю або частково для цілей вказаної терористичної організації, зокрема щодо насильницької зміни меж території України, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою надання фінансового та матеріального сприяння діяльності терористичної організації «ДНР», що в свою чергу забезпечувало безперешкодне отримання ним самим та заснованим ним підприємством незаконних доходів на тимчасово окупованій території Донецької області України, прийняв рішення про сприяння діяльності терористичної організації «ДНР» шляхом реєстрації суб`єкта господарської діяльності в непередбачених чинним законодавством «установах» терористичної організації «ДНР» та сплати непередбачених чинним законодавством так званих «налогов и сборов» до «Центрального Республиканского Банка «ДНР».

З цією метою та корисливих мотивів, 22.10.2014 ОСОБА_1 , перебуваючи на території міста Донецька Донецької області, діючи умисно, зареєстрував ТОВ «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005» (код ЄДРПОУ 33222260) під назвою «Общество с ограниченной ответственностью «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005» (далі по тексту «ООО «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005») в так званому «податковому органі» - «Департаменте государственной реєстрации Министерства доходов и сборов Донецкой Народной Республики», виступивши його засновником. При цьому ОСОБА_1 узяв на себе обов`язки директора, визначивши за собою загальне керівництво діяльністю підприємства, зокрема підписання фінансово-господарських документів. Юридичною адресою «ООО «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005», відповідно до «Свидетельства о государственной регистрации юридического лица», виданого «Департаментом государственной реєстрации Министерства доходов и сборов Донецкой Народной Республики» є ДНР, 83016, м.Донецьк , Ленінський район, вул. Кірова, буд. 45.

Крім того, з метою подальшого забезпечення ведення підприємницької діяльності «ООО «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005» на території підконтрольній терористичній організації «ДНР» та сплати непередбачених чинним законодавством так званих «налогов и сборов», спрямованих на сприяння діяльності «установ» терористичної організації «ДНР», ОСОБА_1 , перебуваючи на території міста Донецька Донецької області, діючи умисно, з корисливих мотивів, відкрив 13.11.2014 рахунок підприємства № НОМЕР_2 (гривня), а також 18.05.2015 рахунок підприємства № НОМЕР_3 (російський рубль) в «Центральном Республиканском Банке «ДНР» та в подальшому 11.08.2016 року уклав з службовими особами «Центрального Республиканского Банка «ДНР» договір № 33222260 про обслуговування «ООО «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005» по системі «Клиент-Банк», за що підприємство перераховувало на адресу «Центрального Республиканского Банка «ДНР» по 10,00 російських рублів за кожний опрацьований документ, чим забезпечувало роботу непередбаченої українським законодавством «установи» терористичної організації «ДНР», а саме «Центрального Республиканского Банка «ДНР».

Також, у травні 2016 року (точна дата та час органом досудового розслідування не встановлені) ОСОБА_1 , з метою подальшого забезпечення ведення підприємницької діяльності «ООО «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005» на території підконтрольній терористичній організації «ДНР» та сплати непередбачених чинним законодавством так званих «налогов и сборов», спрямованих на сприяння діяльності «установ» терористичної організації «ДНР», діючи умисно, з корисливих мотивів, звернувся до «Министерства доходов и сборов «ДНР» з метою отримання «ООО «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005» ліцензії на здійснення торгівлі алкоголем на території підконтрольній терористичній організації «ДНР» та 23.05.2016 року отримав вказану ліцензію, за що відповідно до п.1 ст. 16 «Закона «О лицензировании отдельных видов хозяйственной деятельности» затвердженого «Постановлением Народного Совета ДНР» 27 лютого 2015 року повинен був сплатити грошові кошти до «Республиканского бюджета» «ДНР».

Після цього, в період часу з жовтня 2014 року по 27.03. 2017 ОСОБА_1 , діючи умисно, з корисливих мотивів, та з метою надання фінансового та матеріального сприяння діяльності терористичної організації «ДНР», взявши на себе в «ООО «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005» виконання обов`язків директора, знаходячись на території Донецької області підконтрольній терористичній організації «ДНР», виконував функції з визначення напрямків ведення господарської діяльності «ООО «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005» на території підконтрольній терористичній організації «ДНР», вирішення питань обліку, систематизації звітних документів щодо фінансово-господарської діяльності «ООО «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005», документів, що підтверджують фактичний розподіл матеріальних цінностей та грошових коштів між штучними утвореннями терористичної організації «ДНР», вивчення та опрацювання документів, необхідних для внесення готівкових грошових коштів на рахунок «ООО «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005», відкритий у так званому «Центральном Республиканском Банке «ДНР», в якості сплати так званих «налогов и сборов» до так званого «бюджета» терористичної організації «ДНР», питання подання звітності до «Республиканской налоговой инспекции Ленинского района г. Донецка Министерства доходов и сборов ДНР» та до так званих «органов статистики ДНР».

Крім того, в період з жовтня 2014 року по 27 березня 2017 року ОСОБА_1 , діючи умисно, з корисливих мотивів, та з метою надання фінансового та матеріального сприяння діяльності терористичної організації «ДНР» спрямованого на забезпечення належного функціонування «установ», які входять до «політичного блоку» терористичної організації «ДНР», взявши на себе в «ООО «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005» виконання обов`язків директора, налагодив на систематичній основі постачання паливно мастильних матеріалів від «ООО «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005» на адресу вказаних «установ» зокрема: «ГП «Республиканская топливная компания », «ГП «Торезантрацит», «Администрация г.Иловайска», «Управление по работе с сельхозпроизводителями Амвросиевского района ДНР», «Рассыпнянская поселковая администрация», «Отдел капитального строительства администрации г . Харцызска », «Комунальное предприятие «Жилкомунсервис», «Центральная городская больница г.Харцызска», «Управление образования администрации г.Шахтерска», «Управление труда и социальной защиты населения г. Тореза» «Шахтерский горрайонный центр республиканского центра санитарно-эпидемиологического надзоа Государственной санитарно-эпидемиологической службы МЗ ДНР», «Торезское медицинское училище», «Управление финансов администрации Амвросиевского района», «Торезский городской центр республиканского центра санитарно-эпидемиологического надзоа Государственной санитарно-эпидемиологической службы МЗ ДНР», «Территориальный центр социального обслуживания г.Тореза», «Управление образования администрации г.Харцизска», «Торезский психоневрологический интернат» та іншими.

Слідчий зазначає, що з огляду на викладене, встановлені достатні підстави для підозри ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України - сприяння діяльності терористичної організації.

04 липня 2019 року слідчим відділом 2-го управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за погодженням з прокуратурою Донецької області стосовно ОСОБА_1 складено повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України.

04 липня 2019 року ОСОБА_1 було надіслано поштовим відправленням на адресу реєстрації його місця проживання, на підставі ч. 1 ст. 278 та ч. 2 ст. 135 КПК України, повістки про виклик ОСОБА_1 на 10.07.2019, 11.07.2019, 12.07.2019 для вручення повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, допиту в якості підозрюваного у кримінальному провадженні №22016050000000188 та копію повідомлення про підозру останнього.

Крім того, на офіційному Інтернет - сайті СБ України опубліковано повістки про виклик підозрюваного ОСОБА_1 на 10.07.2019, 11.07.2019, 12.07.2019 до СВ 2 управління (з дислокацією в м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях для проведення за його участю процесуальних дій, однак останній до слідчого у визначений час не прибув, не повідомляючи про причини своєї неявки.

12.07.2019 матеріали стосовно ОСОБА_1 виділено із кримінального провадження №22016050000000188 в окреме провадження, якому присвоєно номер №22019050000000150.

18.07.2019 підозрюваний ОСОБА_1 оголошений в розшук, оскільки переховується від органів досудового розслідування.

Слідчий вказує, що вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного особливо тяжкого злочину підтверджується матеріалами кримінального провадження, зокрема:

-матеріалами, зібраними оперативними підрозділами, що є у відповідності до ст. 99 ч.2 КПК України доказом, а саме - листом т.в.о. начальника 1 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, згідно якого ОСОБА_1 в період з жовтня 2014 року здійснює надання фінансового та матеріального сприяння діяльності терористичної організації «ДНР» спрямованого на забезпечення належного функціонування «установ», які входять до «політичного блоку» терористичної організації «ДНР»;

-висновком комп`ютерно-технічної експертизи №38 від 28.03.2019, проведеної експертами 1-го сектору (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ЗЕВ ІСТЕ ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, згідно якої на ноутбуці НР Pavilion dv6700 с/н CNF 8070 N1P, який вилучено за адресою: Донецька область, м.Дружківка, вул.Дружби, буд.86 , яка є юридичною адресою за якою зареєстровані ТОВ «Сінтез», ТОВ «ТК «Сінтез Ойл», ТОВ «ВВС Трейдінг» та ТОВ «Торгівельна компанія «ВВС», виявлені електронні документи, які датовані 2015 роком, та які підтверджують факти перерахування грошових коштів з розрахункових рахунків «ООО «Ресурс-Поставка 2005», відкритих у т.зв. «Центральному Республіканському банку ДНР» до «установ» терористичної організації «ДНР» та сплаті непередбачених українським законодавством «податків» до т.зв. фіскальних органів «Міністерства доходів і зборів ДНР», які були зараховані до так званого «бюджету «ДНР»;

-протоколом за результатом проведення негласної слідчої (розшукової) дії у вигляді зняття інформації з електронних інформаційних систем, а саме з електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_2 », в якій містяться скан-копії документів щодо реєстрації «ООО «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005» в «установах» «ДНР», виконання ОСОБА_1 обов`язків директора вказаного підприємства, постачання паливно мастильних матеріалів від «ООО «РЕСУРС-ПОСТАВКА 2005» на адресу «установ» «ДНР» зокрема: «ГП «Республиканская топливная компания », «ГП «Торезантрацит», «Администрация г.Иловайска», «Управление по работе с сельхозпроизводителями Амвросиевского района ДНР», «Рассыпнянская поселковая администрация», «Отдел капитального строительства администрации г . Харцызска», «Комунальное предприятие «Жилкомунсервис», «Центральная городская больница г.Харцызска», «Управление образования администрации г.Шахтерска», «Управление труда и социальной защиты населения г. Тореза» «Шахтерский горрайонный центр республиканского центра санитарно-эпидемиологического надзоа Государственной санитарно-эпидемиологической службы МЗ ДНР», «Торезское медицинское училище», «Управление финансов администрации Амвросиевского района», «Торезский городской центр республиканского центра санитарно-эпидемиологического надзоа Государственной санитарно-эпидемиологической службы МЗ ДНР», «Территориальный центр социального обслуживания г.Тореза», «Управление образования администрации г.Харцизска», «Торезский психоневрологический интернат» та іншим.

Одним із завдань кримінального провадження згідно ст. 2 КПК України є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини.

Підставами для застосування заходів забезпечення кримінального провадження стаття 194 КПК України визначає: існування обґрунтованої підозри щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, а також наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України.

Стороною обвинувачення у клопотанні викладені докази причетності підозрюваного ОСОБА_1 до вчинення кримінального правопорушення, які здатні переконати об`єктивного спостерігача в тому, що останнім могло бути вчинене це кримінальне правопорушення, тобто положення п. 1 ч. 1 ст. 194 КПК України є доведеним.

Обрання відносно підозрюваного ОСОБА_1 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обумовлюється відповідними ризиками, передбаченими ст. 177 КПК України, а саме тим, що останній переховується від органу досудового розслідування, може незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні, може вчинити інше кримінальне правопорушення та продовжувати кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Вказані ризики встановлені з урахуванням того, що ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину проти громадської безпеки, за яке законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років, на даний час продовжує вчинення вказаного злочину, переховується від органів досудового розслідування з метою ухилення від кримінальної відповідальності, знаходиться у розшуку, зареєстрований та мешкає на тимчасово окупованій території.

Приймаючи до уваги викладене, слідчий просить задовольнити клопотання.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність залишення клопотання без розгляду з наступних підстав.

Встановлено, що слідчим відділом 2 управління ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях, здійснюється досудове розслідування в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 22019050000000150 від 12.07.2019 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України - сприяння діяльності терористичної організації.

04 липня 2019 року, в рамках вказаного кримінального провадження стосовно ОСОБА_1 складено повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК України.

24 липня 2019 року слідчим суддею Краматорського міського суду винесено ухвалу про надання дозволу на затримання з метою приводу ОСОБА_1 Цією ж ухвалою розгляд клопотання про застосування стосовно ОСОБА_1 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відкладено до закінчення строку дії ухвали.

Згідно з ухвалою, встановлено строк її дії - два місяці, тобто до 24.09.2019 року.

Станом на теперішній час ухвала слідчого судді від 24.07.2019 року втратила законну силу, оскільки сплинув передбачений ухвалою строк її дії. Водночас, підозрюваний ОСОБА_1 продовжує переховуватись від органів слідства з метою ухилення від кримінальної відповідальності, проведеними слідчими та оперативно-розшуковими заходами встановити його місце знаходження можливим не виявилось.

Відповідно до ст. 188 КПК України прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, наділені правом одночасно подати клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або зміну іншого запобіжного заходу на тримання під вартою та клопотання про дозвіл на затримання з метою приводу.

Відповідно до ч.3 ст.191 КПК України ухвала про дозвіл на затримання з метою приводу втрачає законну силу з моменту:

1) приводу підозрюваного, обвинуваченого до суду;

2) закінчення строку дії ухвали, зазначеного в ній, або закінчення шести місяців із дати постановлення ухвали, у якій не зазначено строку її дії;

3) відкликання ухвали прокурором.

Відповідно до ч.4 ст.191 КПК України слідчий суддя, суд за клопотанням прокурора має право вирішити питання про повторне затримання з метою приводу в порядку, передбаченому цим Кодексом. Повторне звернення до суду з клопотанням про дозвіл на затримання однієї і тієї ж особи по тому самому кримінальному провадженню після винесення слідчим суддею, судом ухвали про відмову у задоволенні такого клопотання можливе лише при виникненні нових обставин, які підтверджують необхідність тримання особи під вартою.

Таким чином повторне звернення до суду з клопотанням про дозвіл на затримання однієї і тієї ж особи по тому самому кримінальному провадженні можливо або після втрати чинності попередньою ухвалою про дозвіл на затримання (якщо особа не була затримана) або після відмови слідчим суддею (судом) у задоволенні такого клопотання при виникненні нових обставин, які підтверджують необхідність тримання особи під вартою.

Ухвалу слідчого судді про дозвіл на затримання з метою приводу підозрюваного, обвинуваченого має бути виконано у строк, встановлений у цій ухвалі. Ухвала про дозвіл на затримання з метою приводу втрачає законну силу з моменту закінчення строку дії ухвали, зазначеного в ній, або закінчення шести місяців із дати постановлення ухвали, у якій не зазначено строку її дії (ч. 3 ст. 190 КПК).

Слідчому судді відомі ці обставини, і в цьому випадку розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу є передчасним. У тому випадку, коли закінчуються строки дії ухвали про дозвіл на затримання підозрюваного та особа не буде затримана, клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно цієї особи слідчий суддя повинен залишити без розгляду, не розглядаючи клопотання по суті.

Враховуючи наведене та керуючись ч. 1 ст. 7, ч. 6 ст. 9, ст.ст. 176-178, 182-184, 186, 187, 193-194, 196, 197 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС 3-го відділення слідчого відділу 2-го управління ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях підполковника юстиції Холіна А.А. у кримінальному провадженні №22019050000000150, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.07.2019р., про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК України, - залишити без розгляду.

На ухвалу, протягом п`яти днів з дня її проголошення може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду.

Слідчий суддя А.М.Лутай