Постанова № 8402042, 08.12.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
08.12.2009
Номер справи
2а-9690/09/8/0170
Номер документу
8402042
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

08.12.09Справа №2а-9690/09/8/0170 (14:15г.)

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Криму складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Маляр К.В. розглянувши у відкритому судовому засіданніадміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим

до Приватного підприємства "Виробнично-комерційна фірма "ЮГ-СОФІЯ"

про стягнення заборгованості в сумі 500,03 грн

Представники сторін:

від позивача: не з’явився;

від відповідача : не з’явився;

Суть спору: Державна податкова інспекція в м.Євпаторії АРКрим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом про стягнення з Приватного підприємства «Виробничо – комерційна фірма «ЮГ-СОФІЯ» заборгованості у сумі 500,03грн., у тому числі з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 331,75 грн. та 168,28грн. з комунального податку.

Ухвалами суду від 12.08.2009р. було відкрито провадження у адміністративній справі та справу призначено до судового розгляду на 10.11.2009р.

Розгляд справи відкладався на підставі ч. 1ст. 150 КАС України для належного сповіщення відповідача про час, місце та дату розгляду справи.

Сторони явку своїх представників у судове засідання 08.12.2009р. не забезпечили.

08.12.2009р. до Окружного суду АРКрим надійшло клопотання від позивача про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач явку свого представника у судове засідання 08.12.2009р. не забезпечив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином – оголошенням в газеті«Городская газета» №43 (372) від19.11.2009р.

Заяви від відповідача про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило, про причини не прибуття в судове засідання суду не повідомлено.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Виробничо – комерційна фірма «ЮГ-СОФІЯ» 09.02.2006р. зареєстроване у якості юридичної особи Виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради, ідентифікаційний код 34192709, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.12) та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції в м.Євпаторії АРКрим, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків №94/29-0 від30.03.2009р. (а.с.14).

Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування ” та відповідно до ст.9 цього Закону зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до Інструкції про порядок ведення державними інспекціями оперативного обліку податків і неподаткових платежів, затвердженої наказом Держаної податкової адміністрації України від18.07.2005р. №276 зі змінами та доповненнями і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України за №843/11123 від02.08.2005р., з метою обліку нарахованих і сплачених платежів податковою інспекцією ведуться картки особових рахунків по кожному виду податку.

За даними карток особових рахунків Приватного підприємства «Виробничо – комерційна фірма «ЮГ-СОФІЯ» обліковується податкова заборгованість по податкових платежах: податок на прибуток приватних підприємств у сумі 331,75 грн. штрафних санкцій, нарахованих на підставі податкового повідомлення – рішення №0002101501 від10.06.2009р. та комунальний податок у сумі 168,28грн. штрафних санкцій, нарахованих на підставі податкового повідомлення – рішення №0002411503/0 від12.06.2009р.(а.с.36-37).

Судом встановлено, що 31.03.2009р. Державною податковою інспекцією в м.Євпаторії АРКрим було здійснено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності Приватного підприємства «Виробничо – комерційна фірма «ЮГ-СОФІЯ», про що було складено Акт №730/15-1 (а.с.22), який був отриманий відповідачем 04.04.2009р. відповідно до поштового повідомлення про вручення (а.с.21).

Згідно Акту №730/15-1 від31.03.2009р. було встановлено порушення п.п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від28.12.1994р. зі змінами та доповненнями, а саме платником податку на прибуток не подана Декларація з податку на прибуток за 2008р.

На підставі Акту №730/15-1 від31.03.2009р. було винесене податкове повідомлення – рішення №0001771501/0 від06.04.2009р., згідно якого нараховано Приватному підприємству «Виробничо – комерційна фірма «ЮГ-СОФІЯ» 170,00грн. штрафних (фінансових) санкцій за неподання Декларації з податку на прибуток підприємств, яке було отримано відповідачем 13.04.2009р., що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.18-19).

Крім того, 01.06.2009р. Державною податковою інспекцією в м.Євпаторії АРКрим було здійснено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності Приватного підприємства «Виробничо – комерційна фірма «ЮГ-СОФІЯ», про що було складено Акт №1106/15-1 (а.с.26), який був отриманий відповідачем 04.06.2009р., про що свідчить поштове повідомлення про вручення (а.с.25).

Згідно Акту №1106/15-1 від01.06.2009р. було встановлено порушення п.п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від28.12.1994р. зі змінами та доповненнями, а саме платником податку на прибуток не подана Декларація з податку на прибуток за 1 квартал 2009р.

На підставі Акту №1106/15-1 від01.06.2009р. було винесено податкове повідомлення - рішення №0002101501/0 від10.06.2009р., згідно якого нараховано Приватному підприємству «Виробничо – комерційна фірма «ЮГ-СОФІЯ» 170,00грн. штрафних (фінансових) санкцій за неподання Декларації з податку на прибуток підприємств. Вказане податкове повідомлення - рішення №0002101501/0 від10.06.2009р. було отримане відповідачем 16.06.2009р. (а.с.23-24).

Також судом встановлено, що Державною податковою інспекцією в м.Євпаторії АРКрим було складено Акт №1109/15-3 від01.06.2009р. про порушення податкового законодавства Приватним підприємством «Виробничо – комерційна фірма «ЮГ-СОФІЯ», згідно з яким відповідачем не було подано до ДПІ розрахунку комунального податку за 1 квартал 2009р. (а.с.31).

Згідно Акту №1109/15-3 від01.06.2009р. було встановлено порушення п.п.4.1.4 п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями, та п.2.4 Положення «Про комунальний податок», затвердженого рішенням Євпаторійської міськради від 19.12.2002р., а саме платником податку не поданий розрахунок з комунального податку за 1 квартал 2009р.

На підставі Акту №1109/15-3 від01.06.2009р. було винесено податкове повідомлення - рішення №0002411503/0 від12.06.2009р., згідно якого нараховано Приватному підприємству «Виробничо – комерційна фірма «ЮГ-СОФІЯ» 170,00грн. штрафних (фінансових) санкцій, яке було на отримано відповідачем 22.06.2009р. (а.с.27-28).

Судом також встановлено, що на адресу відповідача було надіслано першу та другу податкові вимоги за №1/195 від24.04.2009р. та 2/257 від05.06.2009р. на суму 161,75грн. , які також були отримані відповідачем 06.05.2009р. та 15.06.2009р. відповідно (а.с.33, 34).

Однак, відповідач обов’язок по своєчасній сплаті сум податків і зборів не виконав.

Судом встановлено, що Державною податковою інспекцією в м.Євпаторії АРКрим було прийняте рішення №40/24-0 від08.07.2009р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків у рахунок погашення його податкового боргу (а.с.32).

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджені податкові зобов’язання, нараховані контролюючим органом.

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

          Згідно з п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки та збори» №56-93 від20.01.1993р. зі змінами та доповненнями комунальний податок належить до місцевих податків і зборів.

Статтею 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки та збори» №56-93 від20.01.1993р. зі змінами та доповненнями передбачено, що комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від28.12.1994р. зі змінами та доповненнями платником податку з прибутку підприємств є зокрема з числа резидентів - суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами.

Згідно з п.16.4. ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від28.12.1994р. зі змінами та доповненнями податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.

Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.

Відповідно до п.п.6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до п.п.1.3. ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Закон України “Про державну податкову службу в Україні” передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.

Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. податкове зобов’язання - це зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Примусове стягнення податкової заборгованості – передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі на праві власності або повного господарського відання.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Відповідно до п.3.1. ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

В картці особового рахунку за відповідачем обліковується переплата по податку на прибуток у сумі 8,25грн, у зв’язку з чим стягненню з відповідача підлягає заборгованість у сумі 331,75грн (340 – 8,25 = 331,75) та з комунального податку у сумі 1,72грн, тому у зв’язку з переплатою сума заборгованості по комунальному податку складає 168,28грн. (170 – 1,72 = 168,28).

Таким чином, позовні вимоги засновані на законі, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.

Постанову складено у повному обсязі 08.12.2009року.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного підприємства «Виробничо – комерційна фірма «ЮГ-СОФІЯ» (97400, АРК, м.Євпаторія, вул. Інтернаціональна,б.134, кв.24; ідентифікаційний код34192709, р/р26002012232980, Ф «ПРУ «Фінанси та кредит», м.Миколаїв, МФО326933; р/р26002022232840, Ф «ПРУ «Фінанси та кредит», м.Миколаїв, МФО326933; р/р26005007586401, АТ «Сведбанк», МФО300164; р/р26006000064027, ПуАТ «СЕБ Банк», МФО300175 або іншого рахунку ) податкову заборгованість у сумі 500,03грн., у тому числі з податку на прибуток підприємств у сумі 331,75грн. до Державного бюджету м.Євпаторії (код платежу11021000, р\р31110009700015, банк Управління Держказначейства Головного управління Державного казначейства в АРКрим, м.Сімферополь, МФО824026); 168,28грн. комунального податку в до Державного бюджету м.Євпаторії (код платежу16010200, р/р33214828700015, Управління Держказначейства Головного управління Державного казначейства в АРКрим, м.Сімферополь, МФО824026).

3. Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

          Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя                                         Кушнова А.О.