
Справа № 428/8755/19
Провадження №3/428/1733/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2019 року м. Сєвєродонецьк
Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді Олійник В.М.,
за участі секретаря Василович Г.Ю.,
представника особи, яка притягається до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 123 КУпАП:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспортні дані та РНОКПП не зазначені, посвідчення водія НОМЕР_1 , Центр 1843 від 12.10.2016 року, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 142197 від 27.07.2019 року о 17-18 годині в м.Рубіжному на залізничному переїзді 938км, водій ОСОБА_2 , керуючи транспортним засобом – автомобілем марки ВАЗ 21101, д.н.з. НОМЕР_2 , здійснив рух через залізничний переїзд при увімкненому забороненому червоному сигналі світлофору та звуковому сигналі.
Представник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – адвокат Шурхно К.А. в судовому засіданні просив закрити справу у відношенні ОСОБА_2 у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, оскільки ОСОБА_2 не порушував ПДР України.
Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, її представника, дослідивши матеріали провадження, суд дійшов наступних висновків.
Вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 123 КУпАП, також підтверджуються наданими матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №142197 від 27.07.2019 року, складеним у присутності ОСОБА_2 , рапортом щодо обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення.
Крім того, винуватість ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджується відеозаписами з нагрудних відеокамер (відеореєстраторів), використання яких передбачено ст. 40 Закону України «Про національну поліцію» та Інструкцію про порядок зберігання, видачі, приймання, використання нагрудних відеокамер (відеореєстраторів) працівниками патрульної поліції та доступ до відеозаписів з них», затвердженої наказом Департаменту патрульної поліції від 03.02.2016 року №100, що був досліджений у судовому засіданні, який містить фіксацію обставин порушення ОСОБА_2 пункту 20.5.в Правил дорожнього руху (проїзд через залізничний переїзд на забороняючий червоний сигнал світлофору) та зупинення транспортного засобу ВАЗ 21101, д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_3 для складання протоколу про адміністративне правопорушення .
Невизнання ОСОБА_2 вини у вчиненні адміністративного правопорушення суд розцінює, як намагання уникнути адміністративної відповідальності, а зібрані у справі докази в їх сукупності відповідають критерію належності, допустимості та достатності для прийняття рішення про наявність у діях ОСОБА_2 складу правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 123 КУпАП.
Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_2 , порушивши вимоги п. 20.5.в Правил дорожнього руху України, вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 123 КУпАП, тобто порушення правил руху через залізничні переїзди, а саме в`їзд на залізничний переїзд у випадку, коли рух через переїзд заборонений.
При накладенні стягнення, відповідно до ст. 33-35 КУпАП, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Відповідно до положень ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає необхідним притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у вигляді штрафу у дохід держави.
На підставі ст. 40-1 КУпАП підлягає стягненню на корить держави судовий збір відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 1, 7, 8, 9, 12, 23, 26, 33-35, 123, 268, 278, 280-287, 307, 308 КУпАП та ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 123 КУпАП та накласти стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок (отримувач коштів: ГУК у Луг.обл./Луганська, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37991110, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31116149012001, код класифікації доходів бюджету: 21081300), без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 (судовий збір) у розмірі 384 грн. 20 коп.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз`яснити, що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Сєвєродонецький міський суд.
Суддя В. М. Олійник