
311/3080/19
02.09.2019
Провадження № 3/311/647/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 вересня 2019 року м. Василівка
Василівський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Задорожка Д.А.
за участі секретаря судового засідання Листопад В.І.
прокурора Стельмащук Д.С.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши матеріали (протокол № 445 від 14 серпня 2019 року), які надійшли з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , одруженого, працює: начальник дільниці підготовки виробництва підприємства з іноземними інвестиціями ПрАТ «ЗЗРК», депутат Дніпрорудненської міської ради Василівського району Запорізької області, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , який є депутатом Дніпрорудненської міської ради Василівського району Запорізької області, будучи, згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст.172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.172-6 КупАП та згідно абз.14 ч.1 ст.1 цього ж Закону суб`єктом декларування, 20 грудня 2018 року придбав автомобіль «VOLKSWAGEN», модель «JETTA» 2014 року випуску, державний номер НОМЕР_1 (кузов № НОМЕР_2 ) вартістю 305 720,00 грн., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року (1762 х 50 = 88 100 грн.) та у порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» повідомив про суттєву зміну в майновому стані, з порушенням встановленого 10-денного строку, що виникла у зв`язку із придбанням вказаного майна.
Допитаний у судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, визнав та пояснив, що повідомив про суттєву зміну в майновому стані, з порушенням встановленого 10-денного строку.
Вина ОСОБА_1 у скоєному адміністративному корупційному правопорушенні знайшла своє повне підтвердження з досліджених в судовому засіданні доказів, зокрема:
-протоколу про адміністративне правопорушення № 445 від 14 серпня 2019 року;
-рішення Дніпрорудненської міської ради Василівського району Запорізької області № 01 від 19 листопада 2015 року «Про результати виборів та визнання повноважень депутатів Дніпрорудненської міської ради Василівського району Запорізької області сьомого скликання та міського голови і визнання їх повноважень», яким визнано повноваження ОСОБА_1 , як депутата вказаної ради;
-витягу з веб-порталу сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» відносно ОСОБА_1 , згідно якого встановлено подання ОСОБА_1 повідомлення про суттєві зміни в майновому стані в частині набуття права власності 20.12.2018 на автомобіль «VOLKSWAGEN», модель «JETTA» 2014 року випуску, 09 червня 2019 року, тобто з пропуском визначеного законом 10-денного терміну;
-декларація ОСОБА_1 за 2018 рік, в якій відображене набуття права власності 20.12.2018 ОСОБА_1 на автомобіль «VOLKSWAGEN», модель «JETTA» 2014 року випуску;
-договору купівлі-продажу 2341/2018/1237541 транспортного засобу від 20 грудня 2018 року та ін., згідно якого ОСОБА_2 продав а ОСОБА_1 автомобіль «VOLKSWAGEN», модель «JETTA» 2014 року випуску, державний номер НОМЕР_1 (кузов № НОМЕР_2 ) вартістю 305 720,00 грн.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-6 КУпАП доведена в повному обсязі.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч.2 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
Відповідно до ч.2 ст. 172-6 КУпАП встановлена відповідальність за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.
Відповідно до ч.2 ст.52 Закону України "Про запобігання корупції", у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно з пунктом 6 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №959/29089, суб`єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані, відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону, шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми.
Відповідно до частини 2 Форми повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування, затвердженої Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №961/29091, суб`єкт декларування повинен повідомити про отриманий дохід, якщо його сума перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року. Для кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування.
Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет на 2018 рік", установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2018 року в сумі 1762 грн.
Статтею 1 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони й обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону.
Суб`єктивна сторона корупційного правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу.
Відповідно до ст. 10 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, як це визначено ч. 2 ст. 172 - 6 КУпАП, незалежно від ознак суб`єктивної сторони, є адміністративним правопорушенням з формальним складом, при цьому обов`язковою складовою складу даного правопорушення є існування об`єктивної сторони, тобто протиправного діяння.
За змістом ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції", Національна поліція є спеціально уповноваженим суб`єктом у сфері протидії корупції.
Порядок та строки проведення перевірки, що передують складанню протоколу, діючим законодавством не визначений.
Відповідно до вимог ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції, п.3 ч.1 ст. 23 Закону України "Про Національну поліцію", ст. 255 КУпАП, ч.6 Положення про Національну поліцію України, затвердженого Постановою КМУ № 877 від 28.10.2015 року, Національна поліція є спеціально уповноваженим суб`єктом у сфері протидії корупції, уповноважена на складання протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних із корупцією, за ст.ст. 172-4 - 172-9 КУпАП та для виконання покладених на неї завдань вживає заходів з метою виявлення адміністративних правопорушень і має право одержувати в установленому законом порядку інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань, користуватися відповідними інформаційними базами даних державних органів, державною системою урядового зв`язку та іншими технічними засобами.
При вирішенні питання про накладення стягнення на правопорушника, суд враховує те, що раніше ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувався, працює та має стабільний дохід, в зв`язку з чим суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному санкцією статті.
Керуючись ст.ст. 33-35,172-6, 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 1 700 (одна тисяча сімсот) грн.
Одержувач: УК у Василівському районі Запорізької області код платежу Р/Р 31119106008044, код платежу 21081100, код ЄДРПОУ: 38025519, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок (судовий збір сплачувати на користь держави, розрахунковий рахунок № 31211256026001, отримувач коштів – ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача за ЄДРПОУ 37993783 (п.5), банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова суді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Василівський районний суд.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Василівського районного суду
Запорізької області Д.А. Задорожко