
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" серпня 2019 р. справа № 300/1414/19
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Могили А.Б., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності щодо не проведення перерахунку пенсії з урахуванням коефіцієнта заробітної плати 6.20225 відповідно до довідки №12, виданої Відділом зони ЧАЕС ГУ МВС України в Київській області протиправною, зобов`язання здійснити такий перерахунок з 07.08.2017.
Позивач доповнив позовні вимоги, подавши 30.07.2019 позовну заяву, за змістом якої ОСОБА_1 просить визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не проведення перерахунку пенсії з урахуванням коефіцієнта заробітної плати 5,6, що нараховується відповідно до довідки №12, виданої Відділом зони ЧАЕС ГУ МВС України в Київській області 17.11.2015 (шляхом розрахунку відповідно до п.1 ст.27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування») і відповідає рішенню суду по справі №338/985/17 з 07.08.2017, з урахуванням чого зобов`язати провести такий перерахунок і виплату пенсії.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.07.2019 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 31.07.2019 прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 , якою доповнено позовні вимоги.
Відповідач скористався правом на подання 22.07.2019 відзиву на позовну заяву, відповідно до якого Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області заперечило щодо заявлених позовних вимог. Зазначив, що на виконання постанови Богородчанського районного суду від 13.11.2017 в справі №338/985/17, з урахуванням ухвали від 10.04.2018 про роз`яснення постанови суду, Тисменицьким об`єднаним управлінням ПФУ проведено обчислення, перерахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 відповідно до ст.55 Закону України «Про статус та соціальних захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Показник заробітної плати позивача, який враховувався під час обчислення пенсії становив 4.2475. Підстави для перерахунку пенсії з урахування зазначеного позивачем коефіцієнту відсутні. Вважає, що позовні вимоги є безпідставними.
Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними матеріалами справи, дослідивши письмові докази, зазначає наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є ліквідатором наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Згідно висновку Військово-лікарської комісії УМВС України в Івано-Франківській області від 10.07.2001 його захворювання, пов`язане з роботами по ліквідації аварії на ЧАЕС, а з 24.09.2008 йому встановлена 2 група інвалідності без переогляду (80% втрати працездатності).
З врахуванням ст.14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» позивача 10.10.2002 віднесено до 1 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (посвідчення категорії 1, серія НОМЕР_1 ). Крім того, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» позивач являється також інвалідом війни 2 групи (посвідчення інваліда війни 2 групи серії НОМЕР_2 ).
Позивач перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України та з липня 2009 року отримував пенсію по інвалідності. З 07.08.2017 позивач отримує пенсію за віком згідно з ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи».
ОСОБА_1 15.05.2019 звернувся до Тисменицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області з заявою про нарахування і виплати йому пенсії за віком, виходячи з заробітку, вказаного в довідці №12 від 17.11.2015 (судове рішення від 13.11.2017) і з застосуванням коефіцієнта 6,20225 (а.с.13-14).
Тисменицьким об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області листом від 31.05.2019 за №72/Г-15 повідомлено позивача про те, що пенсію за віком йому перераховано відповідно до судового рішення та чинного законодавства. При цьому, розрахунок розміру пенсії здійснено з врахуванням заробітної плати, вказаної в довідці №12 від 17.11.2015, коефіцієнт заробітної плати згідно АСОПД/КОМТЕХ становить 4,24750. Станом на 01.06.2019 розмір пенсії позивача становить 12366, 83 грн. (а.с.15-16).
Тисменицьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області 31.05.2019 припинено, його правонаступником згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №628 є Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківської області.
Надаючи оцінку обставинам справи суд виходить з наступного.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначає Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Умови і порядок призначення, перерахунку і виплати пенсій встановлюються Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та іншими законами України.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України «Про недержавне пенсійне забезпечення», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.
Виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення (ч.3 ст.4 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»).
Статтею 49 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
В частині 3 статті 55 наведеного Закону зазначено, що призначення та виплата пенсій названим в цій статті категоріям провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» і цього Закону.
Статтею 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що розмір пенсії за віком визначається за формулою:
П = Зп х Кс, де:
П - розмір пенсії, у гривнях;
Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях;
Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону (частина 1 статті 27).
Згідно з частиною 2 статті 27 Закону за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.
За приписами частини 1 статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
В абзацах 1-4 частини 2 статті 40 цього Закону передбачено, що заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:
Зп = Зс х (Ск : К), де:
Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;
Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Тимчасово, з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, заробітна плата (дохід) для призначення пенсії визначається із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016 та 2017 роки;
Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn);
К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
Крім того, зазначена частина статті 40 Закону містить формули для визначення складових заробітної плати для призначення пенсії, в тому числі коефіцієнту заробітної плати, а також яка щомісячна середня заробітна плата (дохід) враховується для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу).
Відповідно до статті 57 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
У разі обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення.
Якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення:
менше 12 місяців, - середньомісячний заробіток визначається шляхом поділу загальної суми заробітку за календарні місяці роботи на кількість цих місяців;
не менше 30 календарних днів у двох місяцях, - середньомісячний заробіток визначається за будь-які фактично відпрацьовані 30 календарних днів роботи;
менше місяця, - середньомісячний заробіток визначається за цей календарний місяць з додаванням до заробітку на основній роботі.
В статті 41 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачені виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії.
До заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються:
1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону;
2) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.
Для осіб, які у період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, термін виконання якої перевищував календарний місяць, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися і до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні, у розрахунку на кожний місяць виконання роботи. Перелік таких осіб, а також порядок визначення для них заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії встановлюється Кабінетом Міністрів України;
3) суми заробітної плати (доходу), визначені виходячи із здійсненої застрахованою особою доплати, передбаченої частиною третьою статті 24 цього Закону.
Згідно з постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 13.11.2017 у справі №338/985/17, залишеною без змін постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.02.2018, зобов`язано Тисменицьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області провести перерахунок та виплату з моменту звернення за призначенням пенсії, починаючи з 07 серпня 2017 року, ОСОБА_1 державної (основної) пенсії за віком відповідно до ст.55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зі зменшенням пенсійного віку на 5 років з урахуванням вимог ч.2 ст.56 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зі збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожен рік роботи понад 20 років стажу. Нарахування пенсії ОСОБА_1 провести на підставі ч.1-3 ст.57 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з середньомісячного заробітку, що вказаний у довідці №12 від 17 листопада 2015 року про грошове забезпечення за період служби в зоні відчуження з 04 січня по 01 квітня 1988 року, що видана Відділом зони ЧАЕС ГУ МВСУ України в Київській області. Зарахувати ОСОБА_1 час перебування на інвалідності, що пов`язана з виконанням обов`язків по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у період з 30 червня 2002 року по 07 серпня 2017 року до страхового стажу для призначення пенсії за віком відповідно до абз.4 ч.1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Обчислення та нарахування пенсії за віком ОСОБА_1 здійснити з застосуванням коефіцієнтів середнього заробітку за три останні роки, що передували року зверненню за призначенням пенсії.
Ухвалою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 10.04.2018, залишеною без змін постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 14.06.2018, роз`яснено судове рішення в справі №338/985/17 - при виконанні постанови Богородчанського районного суду від 13.11.2017 за позовом ОСОБА_1 відповідачу слід виходити з середньомісячного заробітку позивача, який вказаний у довідці №12 від 17 листопада 2015 року про грошове забезпечення за період служби у зоні відчуження з 04 січня по 01 квітня 1988 року, що видана Відділом зони ЧАЕС ГУ МВС України в Київській області, що відповідатиме ст.57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за формулою, що міститься у ч.1 ст. 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Посилання на необхідність застосування Закону України «Про пенсійне забезпечення» у резолютивній частині судового рішення не міститься.
Суд, з врахуванням приписів ч.4 ст.78 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає, що обставини призначення пенсії за віком ОСОБА_1 , встановлені судовими рішеннями від 13.11.2017 та 10.04.2018 у адміністративній справі №338/985/17, що набрали законної сили, не підлягають доказування при розгляді цієї справи.
В ухвалі Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 10 квітня 2018 року про роз`яснення судового рішення суд зазначив, що відповідно до частини другої статті 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
Тобто, цією нормою надано право обирати умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, які встановлені загальним Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» або спеціальним Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідно до ст. 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, обчислення середньомісячного заробітку провадиться згідно з Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». У разі обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення.
На виконання судових рішень відповідачем здійснено перерахунок пенсії за віком позивача. При цьому, середньомісячний заробіток враховано в сумі 18707,48 грн. Індивідуальний коефіцієнт для обчислення пенсії становить 4.24750. Враховано загальний трудовий стаж в кількості 39 років 05 місяців 11 днів або 473 місяці. Коефіцієнт страхового стажу визначений за формулою ст.25 Закону України №1058-ІV та становить 0.39417 (473 місяці:1200). Розмір пенсії за віком (ст.27 Закону) (18707,48Ч0,39417) -7373,93 грн. Доплата за понаднормовий стаж (абз.2 ч.1 ст.28 Закону) - 62,56 грн. Загальний розмір пенсії - 7436,49 грн. Цільова допомога інвалідам війни ІІ групи - 50 грн. Додаткова пенсія як інваліду другої групи - ліквідатору аварії ЧАЕС (ст.ст.49,50 Закону України №796-XІІ, згідно постанови Кабінету Міністрів України №1210 від 23.11.2011) - 379,60 грн. Підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни 2 групи (40% від 1564 грн.) - 625,60 грн. Підвищення за проживання в гірському населеному пункті в розмірі 20% від загального розміру пенсії - 2067,03 грн. Розмір пенсії з надбавками 12441, 28 грн. З 01.07.2019 по 30.11.2019 розмір пенсії становить 12402, 20 грн. (а.с.38-39).
Як зазначено відповідачем у відзиві, судове рішення, яке набрало законної сили, відповідачем виконується із застосуванням коефіцієнтів середнього заробітку за три останні роки, що передували року звернення за призначенням пенсії.
В довідці Відділу зони ЧАЕС ГУ МВС України в Київській області №12 від 17.11.2015 про грошове забезпечення позивача в період з 04.01.1988 по 01.04.1988, вказані помісячно суми заробітної плати: січень 1988 року - 1554,98; лютий - 1666,80; березень -1697,59; квітень - 37,63 (а.с.29).
З матеріалів справи вбачається, що розрахунок суми заробітної плати позивача, отриманої за чотири місяці 1988 року здійснено відповідачем із врахуванням даних довідки №12 від 17.11.2015 та застосовано: до заробітку 0,01555 за період з 01.01.1988 по 31.01.1988 коефіцієнт 5,60000; до заробітку 0,01667 за період з 01.02.1988 по 29.02.1988 коефіцієнт 5,60000; до заробітку 0,01698 за період з 01.03.1988 по 31.03.1988 коефіцієнт 5,60000; до заробітку 0,00038 за період з 01.04.1988 по 30.04.1988 коефіцієнт 0,19000 (а.с.39).
З наведеного випливає, що до заробітної плати позивача за чотири місяці 1988 року відповідачем застосовано коефіцієнт 5,60000, а отже суд не вважає, що відповідачем допущено бездіяльність щодо незастосування такого коефіцієнту.
Позивач на обґрунтування позову з доповненням його вимог помилково посилається на протиправне застосування відповідачем індивідуального коефіцієнту для обчислення пенсії - 4,24750, оскільки відповідачем даний коефіцієнт застосований на виконання судового рішення, що набрало законної сили, при розрахунку середньої заробітної плати за три календарні роки, що передували року зверненню за призначенням пенсії.
Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В частині 2 статті 2 КАС України зазначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Отже, суд приходить до висновку про те, що територіальний орган Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, визначаючи заробітну плату за січень-квітень 1988 року для обчислення пенсії позивача згідно довідки №12 від 17.11.2015 із застосуванням коефіцієнт 5,60000, діяв у спосіб, що визначений законами України, з використанням наданих повноважень, обґрунтовано та своєчасно.
За таких обставин, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код 20551088, вул.С.Стрільців,15, м. Івано-Франківськ, 76018) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання до вчинення дій.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається через Івано-Франківський окружний адміністративний суд або безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.