
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2019 року ЛуцькСправа № 161/4656/17
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ксензюка А.Я.,
розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
22 березня 2017 року ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернулася до Луцького міськрайонного суду Волинської області з позовом до Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області (далі - Луцьке ОУ ПФУ, відповідач) про визнання протиправними дій стосовно відмови в перерахунку індексації пенсії відповідно до вимог законодавчих актів щодо індексації та проведенні компенсації перерахованої індексації і донарахованої пенсії внаслідок втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати згідно з нормативними актами про компенсацію доходів при здійсненні перерахунку пенсії та виплат донарахованих сум на підставі постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2015 року у справі № 161/5708/14-а; зобов`язання здійснити перерахунок індексації виплат пенсії згідно вимог Закону України від 03 липня 1991 року № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення» (далі - Закон №1282-XII) та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078 (далі - Порядок № 1078) за період з 27 березня 2014 року по даний час з урахуванням моменту фактичної виплати донарахованих сум пенсії на підставі постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2015 року у справі № 161/5708/14-а, встановивши початковий (базовий) місяць індексації з 01 квітня 2014 року, а також провести компенсацію перерахованої індексації і донарахованої пенсії внаслідок порушення строків їх виплати згідно із Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» (далі - Закон № 2050-ІІІ) та Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року № 159 (далі - Порядок № 159) за період з 01 квітня 2014 року до моменту реальної виплати, а також здійснити виплату зазначених коштів.
Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 28 липня 2017 року, яка залишена без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2017 року, в задоволенні позову ОСОБА_1 до Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії відмовлено.
Постановою Верховного суду у складі колегії Касаційного адміністративного суду від 18 квітня 2019 року постанову Луцького міськрайонного Волинської області суду від 28 липня 2017 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2017 року скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 21 червня 2019 року справу передано на розгляд до Волинського окружного адміністративного суду на підставі пункту 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 22 липня 2019 року справу прийнято до провадження та відкрито спрощене позовне провадження; призначено судовий розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Таким чином, з урахуванням постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду 18 квітня 2019 року, при новому розгляді справи суду підлягають встановленню обставини визначення базового місяця для проведення індексації, який брався відповідачем для перерахунку пенсії позивача на виконання судового рішення, та підстави перевизначення місяця призначення пенсії і заміна його з грудня 2015 року на 01 травня 2016 року та встановлення фіксованого розміру індексації в розмірі 147,10 грн. після проведення перерахунку пенсій з 01 травня 2016 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у відповідача, як одержувач пенсії за віком. Пенсія призначена 14 квітня 2005 року відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII «Про державну службу» (далі - Закон № 3723-XII). Після звільнення з роботи з посади начальника відділу Волинського обласного центру зайнятості у зв`язку з досягненням граничного віку перебування на держслужбі їй було проведено перерахунок пенсії з 31 грудня 2010 року згідно зі статтею 37-1 Закону № 3723-XII. У травні 2015 року на підставі постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 15 березня 2015 був проведений повторний перерахунок пенсії на підставі тієї ж норми у тому ж відсотковому розмірі, але із включенням до розрахунку розміру матеріальної та соціальної допомоги, а також індексації. Реальна виплата коштів за постановою суду відбулася одноразово у травні 2015 року за період з 27 березня 2014 року по травень 2015 року. У зв`язку з цим, на думку позивача, з квітня 2014 року відповідач зобов`язаний був провести належну індексацію її пенсії, а також компенсацію доходів внаслідок порушення строків їх виплати. Однак, вимог законодавства не виконав і по даний час. В лютому 2017 року вона зверталася до відповідача з заявою щодо здійснення дій по перерахуванню пенсії щодо її індексації та компенсації втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати. Однак, отримала відмову. Такі дії відповідача вважає протиправними та просить позов задовольнити.
Згідно з частиною третьою статті 263 КАС Украйни у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
В поданому до суду відзиві на позовну заяву від 06 серпня 2019 року №12167/06-39 відповідач позов заперечив, вважає його безпідставним та таким, що не підлягає задоволенню з підстав правомірності дій щодо призначення та виплати пенсії позивачу. Також зазначає, що відповідачем на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30 травня 2018 року в справі №803/633/18, з врахуванням постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 вересня 2018 року позивачу було здійснено нарахування індексації виплат та додаткову виплату проіндексованої пенсії, з урахуванням раніше проведених виплат, за період з 01 травня 2017 по 30 березня 2018 року і в подальшому згідно вимог Закону №1282-XII і Порядку №1078, встановивши дату початку індексації з 01 лютого 2011 року. Зокрема, під час проведення нарахувань було установлено дату початку індексації 01 лютого 2011 року, враховано розмір пенсії - 3607,50 грн., додаткову пенсію потерпілих учасників Чорнобильської катастрофи 3 категорії - 113,88 грн., щомісячний фіксований розмір індексації - 212,58 грн. Вцілому, позивачу було нараховано та виплачено 1047,68 грн., при цьому, було враховано уже виплачені суми індексації у розмірі 3353,60 грн.
Дослідивши письмові докази (в т. ч. оригінал пенсійної справи) та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов не підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у відповідача, як одержувач пенсії за віком. Пенсія призначена 14 квітня 2005 року відповідно до Закону № 3723-XII.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2015 року у справі №161/5708/14-а (876/5704/14) адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку про визнання дій неправомірними та зобов`язання провести перерахунок та виплату пенсії задоволено частково; визнано протиправними дії управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку стосовно не включення ОСОБА_1 до складових заробітної плати для перерахунку пенсії як державному службовця матеріальної допомоги на оздоровлення, допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації неправомірними;зобов`язано управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсію державного службовця з розрахунку 85% від сум її заробітної плати, на які нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації з 27 березня 2014 року з врахуванням виплачених сум; в решті позовних вимог відмовлено.
Вказане судове рішення від 05 березня 2015 у справі №161/5708/14-а (876/5704/14) було виконано у травні 2015 року за період з 27 березня 2014 року по 30 квітня 2015 року.
Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення визначає Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003р. №1078 (далі - Порядок №1078), згідно з пункту 2 якого індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат, крім тих, які зазначені у пункті 3 цього Порядку), щомісячне довічне грошове утримання, що виплачується замість пенсії.
Відповідно до пункту 5 Порядку №1078 у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. У базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації. У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення.
У разі коли підвищення розмірів мінімальних соціальних гарантій, зазначених в абзаці першому цього пункту, не супроводжується зростанням грошових доходів громадян, передбачених пунктом 2 цього Порядку, грошові доходи індексуються на загальних підставах відповідно до пунктів 1-1 і 4 цього Порядку.
Отже, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації доходів громадян проводиться наростаючим підсумком починаючи з 1 числа наступного місяця за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, визначений Порядком. У разі підвищення сум доходів громадян, без перегляду їх мінімальних розмірів, місяць, в якому відбулося таке підвищення, вважається базовим, тому в наступному місяці відбувається обчислення та нарахування нового індексу споживчих цін для провадження індексації грошових виплат. У разі, якщо підвищення мінімальних розмірів виплат не спричинило зростання доходів громадян, нарахування індексації провадиться на загальних підставах.
Відповідно до правового висновку Верховного Суду, викладеного, зокрема, у постановах від 07 березня 2018 року у справі № 727/5413/17, від 04 травня 2018 року у справі № 688/213/17, від 26 червня 2018 року у справі № 497/4/17, під «підвищенням пенсії» розуміється тільки таке збільшення суми нарахування, яке здійснюється відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, тобто випадки, коли пенсія була неправомірно недонарахована і в подальшому на підставі рішення суду нарахована в належному обсязі, не належать до «підвищення пенсії» в розумінні пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення.
Такий висновок враховується судом при вирішення даного спору в силу вимог частини п`ятої статті 242 КАС України.
Таким чином, здійснення пенсійним органом перерахунку пенсії на виконання рішення суду, не може слугувати підставою для здійснення нового нарахування споживчих цін для проведення індексації у зв`язку із зростанням доходів громадян, без перегляду їх мінімального розміру, оскільки фактично збільшення доходів позивача в контексті приписів законодавства про порядок підвищення пенсійного забезпечення та індексацію доходів громадян не відбулось.
Перерахунок пенсії з урахуванням спірних складових є відновленням порушеного права позивачки на отримання належної виплати в розмірі, встановленому Законом, та не може бути підставою для здійснення нової індексації із застосуванням нового рівня споживчих цін та відповідно для встановлення нового базового місяця для проведення індексації пенсії.
Разом з цим, підставами для проведення визначення розміру споживчих цін для здійснення індексації із встановленням відповідного базового місяця, є: 1) перевищення індексом споживчих цін порогу індексації, визначеного Порядком 1078, 2) факт підвищення сум доходів громадян.
Відповідно до абзаців першого та другого пункту 10-1 Порядку № 1078 обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації пенсій особам, які набули право на її призначення, щомісячного довічного грошового утримання, що виплачуються замість пенсії, здійснюється починаючи з місяця, в якому їх призначено.
У разі коли в результаті перерахунку пенсій за рішеннями судів, які набрали законної сили, виплати перерахованих сум до пенсії фактично не здійснені і строки їх виплати не визначені, місяць, в якому значення індексу споживчих цін було прийнято за 1 або 100 відсотків, для визначення індексації пенсії не змінюється.
Відтак, з врахуванням наведеного, підстави для встановлення базового місяця для проведення індексації пенсії квітня 2014 року, тобто місяця з якого було проведено перерахунок пенсії на виконання судового рішення, відсутні, оскільки здійснення пенсійним органом перерахунку пенсії на виконання рішення суду не може слугувати підставою для здійснення нового нарахування споживчих цін для проведення індексації у зв`язку із зростанням доходів громадян без перегляду їх мінімального розміру, оскільки фактично збільшення доходів позивача в контексті приписів законодавства про порядок підвищення пенсійного забезпечення та індексацію доходів громадян не відбулось.
Судом при новому розгляді справи встановлено, що внаслідок проведеного перерахунку пенсії, у зв`язку з виконанням рішення суду відбулася зміна базового місяця для проведення індексації пенсії з грудня 2013 року на березень 2014 року.
Разом з тим, оцінка таким діям відповідача надана у судовому рішенні Волинського окружного адміністративного суду від 30 травня 2018 року №803/633/18, яким позов ОСОБА_1 до Луцького ОУ ПФУ про визнання протиправними дій Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, стосовно відмови в проведенні індексації пенсії ОСОБА_1 відповідно до вимог законодавчих актів щодо її індексації з визначенням дати початку індексації 01.02.2011 року, а також щодо відмови у проведенні нарахування та виплаті компенсації пенсії згідно з нормативними актами про компенсацію доходів внаслідок втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати, зобов`язання Луцьке об`єднане управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити ОСОБА_1 нарахування індексації виплат та додаткову виплату проіндексованої пенсії, з урахуванням раніше проведених виплат, за період з 01 травня 2017 року по 30 березня 2018 року і в подальшому згідно вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» №1283-ХІІ від 03.07.1991 і «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003, встановивши дату початку індексації з 01.02.2011 року, з одночасним проведенням нарахування та виплати компенсації втрати частини доходів за несвоєчасну виплату індексації за цей же період згідно із Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» №2050-ІП від 19.10.2000 та постанови КМУ №159 від 21.02.2001 задоволено частково; визнано протиправними дії Луцького ОУ ПФУ стосовно відмови в проведенні індексації пенсії ОСОБА_1 відповідно до вимог законодавчих актів щодо її індексації з визначенням дати початку індексації - 01 лютого 2011 року; зобов`язати Луцьке ОУ ПФУ здійснити ОСОБА_1 нарахування індексації виплат та додаткову виплату проіндексованої пенсії, з урахуванням раніше проведених виплат, за період з 01 травня 2017 року по 30 березня 2018 року і в подальшому згідно вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» №1283-ХІІ від 03 липня 1991 року і «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17 липня 2003 року, встановивши дату початку індексації з 01 лютого 2011 року; в задоволені решти позовних вимог відмовити. Вказане рішення набрало законної сили 19 вересня 2018 року.
Зокрема, у вказаному рішенні від 30 травня 2018 року №803/633/18 суд дійшов висновку, що відповідачем в порушення пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17 березня 2003 року, безпідставно змінено базовий місяць нарахування індексації пенсії позивача з грудня 2013 року на березень 2014 року, а що дії відповідача щодо необґрунтованої зміни базового місяця нарахування індексації пенсії з січня 2011 року на квітень 2011 року, липень 2012 року, грудень 2013 року, березень 2014 року є протиправними. Разом з тим, суд відмовив у задоволенні позовних вимог в частині проведення нарахування та виплати компенсації втрати частини доходів за несвоєчасну виплату індексації згідно із Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» №2050-ІП від 19 жовтня 2000 року та постанови Кабінету Міністрів України №159 від 21 лютого 2001 року.
Відповідно до вимог частини четвертої статті 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Відтак, встановлені рішенням суду від 30 травня 2018 року в справі №803/633/18, яке набрало законної сили, обставини доказуванню не підлягають.
З матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 слідує, що внаслідок проведення відповідачем перерахунку пенсії, у зв`язку з виконанням рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30 травня 2018 року в справі №803/633/18 позивачу проведено нарахування індексації виплат та додаткову виплату проіндексованої пенсії, з урахуванням раніше проведених виплат, за період з 01 травня 2017 року по 30 березня 2018 року і в подальшому згідно вимог Закону №1283-ХІІ і Порядку №1078, встановивши дату початку індексації з 01 лютого 2011 року (базовий місяць), розмір пенсії позивача обчислений 85% від заробітної плати 4244,12 грн., розмір пенсії становить 3933,96 з яких: 3607,50 грн. - розмір пенсії за віком; 113,88 грн. - додаткова пенсія потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорія; 212,58 грн. - фіксована індексація. Внаслідок становить проведеного перерахунку, у зв`язку з виконанням рішення суду, відбулася зміна базового місяця (березень 2014 року) на лютий 2011 року.
Відповідно до Порядку №1078, у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюється відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а також, у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів, місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. У базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не проводиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.
Тобто, фіксована індексація встановлюється з 1 числа а місяця перерахунку у випадку, коли розмір підвищення призначеного розміру пенсії менше можливої поточної індексації у місяці перерахунку. Фіксована індексація визначається як різниця між можливою поточною індексацією у місяці перерахунку та сумою підвищення пенсії таким чином, щоб сума призначеної пенсійної виплати з урахуванням фіксованої індексації не перевищувала загального доходу до підвищення у місяці перерахунку.
Розмір фіксованої індексації зберігається у разі проведення подальших перерахунків, якщо підвищення призначеного розміру пенсії без врахування фіксованої індексації менше, або дорівнює сумі фіксованої індексації. Розмір фіксованої індексації не зберігається у разі проведення подальших перерахунків, якщо підвищення призначеного розміру пенсії без врахування фіксованої індексації більше суми фіксованої індексації.
Як слідує із додаткових пояснень відповідача, відповідно до пункту 4 листа Пенсійного фонду України від 01 квітня 2016 року №11317/02-02, після проведення масового перерахунку пенсії з 01 травня 2016 року відбулося перевизначення місяця підвищення пенсії з 01 травня 2016 року і зміна його з 01 березня 2014 року на 01 травня 2016 року. У випадку, коли місяць перерахунку (травень 2016 року) визначається як місяць підвищення пенсії, то порівнюється сума підвищення розміру пенсійної виплати з сумою зафіксованої індексації з 01 травня 2016 року (до проведення перерахунку). Розмір фіксованої індексації залишається незмінним, якщо з 01 травня 2016 року не відбулося підвищення призначеного розміру пенсії без врахування фіксованої індексації.
З матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 слідує, що в пенсія позивача призначена згідно Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» в квітні 2016 року становила 1623,99 грн., а в травні 2016 року - 1632,95 грн; пенсія призначена згідно Закону України «Про державну службу» в квітні 2016 року - 2097,39 грн., а в травні - 2088,43 грн. Відтак, відбулося підвищення пенсії, яка призначена по Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Разом з тим, розмір пенсійної виплати позивача станом на 31 грудня 2015 року становив 3868,48 грн., в тому числі 3721,38 грн. - місячний розмір пенсії, 147,10 грн. - поточна індексація.
У зв`язку з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09 грудня 2015 року №1013, та змін до закону України «Про індексацію грошових доходів населення» №911-VII, сума поточної індексації станом на 31 грудня 2015 року (147,10 грн.) визначена відповідно до порогу 101 % фіксується у складі пенсійної виплати позивача. Таким чином, розмір пенсійної виплати з 01 травня 2016 року склав 3868,48 грн., в тому числі місячний розмір пенсії - 3721,38 грн., фіксований розмір індексації - 147,10 грн.
При розгляді даної справи, суд враховує правові висновки, викладені Верховним Судом України у постановах від 19 грудня 2011 року (справа № 6-58цс11), від 11 липня 2017 року (справа № 21-2003а16), та Верховним Судом у постановах від 20 лютого 2018 року (справа № 336/4675/17), від 21 червня 2018 року (№ 523/1124/17), від 03 липня 2018 року (справа № 521/940/17), про те, що право на компенсацію втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати особа набуває незалежно від того, чи були такі суми їй попередньо нараховані, але невиплачені.
Однак зазначає, що оцінка правомірності зміни базових місяців для проведення індексації пенсії позивача та питання виплати компенсацію втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати були надані та вирішені судом в рішенні адміністративній справі від 30 травня 2018 року в справі №803/633/18, яке набрало законної сили, та в силу вимог частини четвертої статті 78 КАС України не доказуються в даній справі.
З огляду на вищенаведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Керуючись статтями 243-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволені позову ОСОБА_1 до Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.Я. Ксензюк