Постанова № 8355681, 18.03.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.03.2010
Номер справи
9856/09/2170
Номер документу
8355681
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" березня 2010 р.

.Справа № 2-а-9856/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бездрабка О.І.,

при секретарі - Кусик Г.С.,

за участю:

представника позивача - Неділько Д.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області (далі - позивач) звернулася із адміністративним позовом до ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій у сумі 1020 грн.

Свої вимоги обгрунтовує тим, що державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 04.04.2008 р. та 07.10.2008 р. складено акти № 063689 та № 064356 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме експлуатація легкового автомобіля облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки. 23.04.2008 р. та 05.11.2008 р. начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області щодо ОСОБА_2 винесено постанови № 023734 та № 054502 про застосування фінансових санкцій на суму 510 грн. кожна за порушення, передбачені абз.4 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 23.02.2006 р.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити, зазначивши, що на виконання Закону України "Про автомобільний транспорт", Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" під час здійснення перевірки дотримання суб"єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт 04.04.2008 р. та 07.10.2008 р. працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме експлуатація легкового автомобіля облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки, про що складено акти № 063689 та № 064356. На підставі вказаних актів 23.04.2008 р. та 05.11.2008 р. начальником ТУ Головавтотрансінспекції в Херсонській області щодо ОСОБА_2 винесено постанови № 023734 та № 054502 про застосування фінансових санкцій на суму 510 грн. кожна за порушення вимог закону, визначених абз.4 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт". Добровільно сума застосованих фінансових санкцій відповідачем не сплачена. На підставі вищевикладеного просять стягнути з відповідача фінансові санкції у сумі 1020 грн.

Відповідач у судове засідання не з"явився, про причини неявки суд не повідомив, заперечень на позов не надав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, у зв"язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу без відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 04.04.2008 р. та 07.10.2008 р. державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області складено акти проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 063689 та № 064356, у яких зафіксовано факти експлуатації ОСОБА_2 легкового автомобіля БМВ 316 з номерним знаком НОМЕР_1, облаштованого як таксі (на даху автомобіля встановлено розпізнавальний ліхтар оранжевого кольору), без наявності ліцензійної картки. У вказаних актах є підпис ОСОБА_2

На підставі зазначених актів, начальником ТУ Головавтотрансінспекції в Херсонській області 23.04.2008 р. та 05.11.2008 р. винесено постанови № 023734 та № 054502 про застосування до ОСОБА_2 фінансових санкцій у сумі 510 грн. кожна за порушення, відповідальність за яке передбачена абз.4 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій ОСОБА_2 добровільно не сплачена. Постанови № 023655 від 24.04.2008 р. та № 054502 від 05.11.2008 р. про застосування фінансових санкцій не оскаржувалися.

Суд вважає, що фінансові санкції застосовані позивачем до відповідача правомірно виходячи з наступного.

Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" № 1567 від 08.11.2006 р. органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, АР Крим, в містах Києві та Севастополі. Положеннями п.п.21, 27 постанови № 1567 державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявленні порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка є обов"язковою до виконання. Згідно з вимогами п.28 постанови № 1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб"єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п"ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою.

Чинним законодавством передбачений порядок здійснення господарської діяльності при наданні послуг з перевезення пасажирів на таксі. Для здійснення цього виду перевезення ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачений обов"язок оформлення таких документів:

для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Здійснення діяльності по наданню послуг з перевезення пасажирів є такою, що відповідає організаційним вимогам транспортного законодавства, у разі оформлення кожного із необхідних документів, визначених вказаним переліком.

Положеннями ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено застосування до автомобільних перевізників фінансової санкції - штрафу у розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки.

На підставі викладеного, враховуючи те, що ОСОБА_2 здійснював експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки, позивачем обгрунтовано застосовано до нього фінансові санкції у розмірі 1020 грн.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (74900, АДРЕСА_1) до державного бюджету (р/р 31117106700012, УДК у Херсонській області, МФО 852010, держбюджет м.Нова Каховка, код доходу 21081100, код ОКПО 24103977) 1020 (одну тисячу двадцять) грн. фінансових санкцій.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 19 березня 2010 р.

Суддя Бездрабко О.І.