ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" березня 2010 р. Справа № 2-а-9850/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бездрабка О.І.,
при секретарі - Кусик Г.С.,
за участю:
представника позивача - Неділько Д.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області (далі - позивач) звернулася із адміністративним позовом до ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Одеській області 26.03.2008 р. складено акт № 000745 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання ОСОБА_2 послуг з перевезення пасажирів. 23.04.2008 р. начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області щодо ОСОБА_2 винесено постанову № 023723 про застосування фінансових санкцій на суму 1700 грн. за порушення, передбачені абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 23.02.2006 р.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити, зазначивши, що на виконання Закону України "Про автомобільний транспорт", Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" під час здійснення перевірки дотримання суб"єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт 26.03.2008 р. працівниками територіального управлінння Головавтотрансінспекції в Одеській області виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання ОСОБА_2 послуг з перевезення пасажирів, про що складено акт № 000745. На підставі вказаного акту 23.04.2008 р. начальником ТУ Головавтотрансінспекції у Херсонській області щодо ОСОБА_2 винесено постанову № 023723 про застосування фінансових санкцій на суму 1700 грн. за порушення вимог закону, визначених абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт". Добровільно сума застосованих фінансових санкцій відповідачем не сплачена. На підставі вищевикладеного просить стягнути з відповідача фінансові санкції у сумі 1700 грн.
Відповідач у судове засідання не з"явився, про причини неявки суд не повідомив, заперечень на позов не надав, у зв"язку з чим суд вважає за можливе роглянути справу без відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 26.03.2008 р. державними інспекторами територіального управлінння Головавтотрансінспекції в Одеській області складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 000745, у якому зафіксовано факт перевезення ОСОБА_2 на автомобілі FІAT Duccato, д.н. НОМЕР_1, 4 пасажирів без дорожнього листа та списку пасажирів, яких перевозять. У вказаному акті є підпис водія та пояснення, що віз родичів.
На підставі зазначеного акту, начальником начальником ТУ Головавтотрансінспекції у Херсонській області 23.04.2008 р. винесено постанову № 023723 про застосування до ОСОБА_2 фінансових санкцій у сумі 1700 грн. за порушення, відповідальність за які передбачена абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій ОСОБА_2 добровільно не сплачена. Постанова № 023723 від 23.04.2008 р. про застосування фінансових санкцій не оскаржувалася.
Суд вважає, що фінансова санкція застосована позивачем до відповідача правомірно виходячи з наступного.
Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" № 1567 від 08.11.2006 р. органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, АР Крим, в містах Києві та Севастополі. Положеннями п.п.21, 27 постанови № 1567 державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявленні порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка є обов"язковою до виконання. Згідно з вимогами п.28 постанови № 1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб"єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п"ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою.
Чинним законодавством передбачений порядок здійснення господарської діяльності по перевезенню пасажирів автобусами для власних потреб. Для здійснення цього виду перевезення ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачений обов"язок оформлення таких документів:
для автомобільного перевізника - документи, що засвідчуюють використання автобуса на законних підставах, список пасажирів, яких перевозять, завірений підписом перевізника та печаткою, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, дорожній лист, список пасажирів, яких перевозять, завірений підписом перевізника та печаткою, інші документи, передбачені законодавством України.
Здійснення діяльності по наданню послуг з перевезення пасажирів є такою, що відповідає організаційним вимогам транспортного законодавства, у разі оформлення кожного із необхідних документів, визначених вказаним переліком.
Положеннями ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено застосування до автомобільних перевізників фінансової санкції - штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме - надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, визначених ст.39 цього Закону.
На підставі викладеного, враховуючи те, що ОСОБА_2 здійснювалося перевезення пасажирів без дорожнього листа та списку пасажирів, яких перевозить, позивачем обгрунтовано застосовано до нього фінансову санкцію у розмірі 1700 грн.
Суд не бере до уваги твердження відповідача про те, що йому не потрібно було оформляти дорожній лист, оскільки здійснював перевезення родичів, так як це суперечить вимогам Закону України "Про автомобільний транспорт".
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) до державного бюджету (р/р 31116106700002, УДК у Херсонській області, МФО 852010, держбюджет м.Херсона, код доходу 21081100, код ОКПО 24104230) 1700 (одну тисячу сімсот) грн. фінансових санкцій.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 19 березня 2010 р.
Суддя Бездрабко О.І.