Постанова № 8355051, 11.02.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.02.2010
Номер справи
2а-932/10/1870
Номер документу
8355051
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 лютого 2010 р.                                                             Справа № 2а-932/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд в складі :

головуючого судді - Шаповала М.М.,

за участю секретаря судового засідання –А.В. Олійник,

представників позивача –С.В. Коваль,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Охтирської міжрайонної державної податкової інспекції м. Суми до Приватного підприємства “ Тристан” про стягнення податкової заборгованості, –

В С Т А Н О В И В:

<Текст >

Позивач, Охтирська міжрайонна державна податкова інспекція, звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, Приватного підприємства “ Тристан”, в якому просить стягнути податкову заборгованість в загальній сумі 924054 грн. Свої вимоги мотивує тим, що в ході планової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року позивачем був зафіксований факт порушення відповідачем податкового законодавства, а саме:

п.п.7.4.2, п.п.7.4.3, п.п.7.4.5 п.7.4; п.п.7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість” №168/97-ВР від 03.04.1997р. (зі змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на додану вартість у сумі 294226 грн., в тому числі за січень в сумі 9628 грн., за лютий в сумі 3408 грн., за квітень 2008 року в сумі 9168 грн., за травень в сумі 231360 грн., за червень в сумі 5013 грн., за липень в сумі 11787 грн., за серпень в сумі 4020 грн., за вересень в сумі 2370 грн., за жовтень в сумі 5579 грн., за листопад в сумі 3160 грн., за грудень в сумі 8733 грн.;

п.п.4.1.6 п.4.1 ст.4; п.5.1, п.п.5.2.5 п.5.2, п.п.5.6.1 п.5.6, п.п.5.7.1 п.5.7 ст.5; п.п.8.4.3, п.п.8.4.4 п.8.4 ст.8; п.п.11.2.1 п.11.2 ст.11 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” № 334/94-ВР від 28.12.1994 року (зі змінами та доповненнями), в результаті чого ПП “Тристан” завищено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток за 1-й квартал 2008 року у сумі 3048616 грн., за півріччя 2008 року у сумі 3897679 грн., за три квартали 2008 року у сумі 6304943 грн., за 2008 рік у сумі 4661256 грн. та занижено податок на прибуток за 1-й квартал 2008 року у сумі 451647 грн., за півріччя 2008 року у сумі 92479 грн. та за 2008 рік у сумі 175861 грн.;

п.4.1, п.4.8 ст.4 Інструкції про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженої наказом Мінфіну України, ДПА України, Мінекономіки України, Мінохорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 01.10.1999 року № 231/539/118/219 та зареєстрованої-в Мінюсті України 19.10.1999 року за № 711/4004 (зі змінами та доповненнями), в результаті чого занижено збір за спеціальне використання водних ресурсів за 1-йквартал 2008 року у сумі 192,37 грн., за півріччя 2008 року у сумі 280,86 грн., за 9 місяців 2008 року у сумі 475,89 грн. та за 2008 рік у сумі 644,90 грн.;

п.п. 4.2.9 ( г) ст.4 та абз.2 п.п. 4.2.9 ст. 4 Закону України “ Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.2003 р. за № 889 –ІV, в результаті чого донараховано податку з доходів фізичних осіб за травень 2008 року в розмірі 416, 78 грн.

В результаті проведених документальних перевірок у відповідача виникла податкова заборгованість в загальній сумі 924054 грн. із них: 443838, 72 грн. по податку на додану вартість; 418180, 40 грн. по податку на прибуток підприємств; 1063,09 грн. по збору за спеціальне водокористування; 683,44 грн. по збору на розвиток виноградарства; 55298, 96 грн. по штрафним санкціям за порушення законодавства про реєстрацію розрахункових операцій; 1250,34 грн. з податку з доходів найманих працівників; 298,67 грн. по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування;40,38 грн. по збору за забруднення навколишнього середовища; 3400 грн. по штрафним ( фінансовим санкціям).

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та пояснив, що станом на день розгляду справи податкова заборгованість відповідача залишається не сплаченою.

Відповідач в судове засідання не з’явився, заяви про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без участі представника відповідача до суду не надходило. Тому суд визнає можливим справу розглянути без участі в судовому засіданні представника відповідача на підставі наявних у ній доказів.

Вислухавши представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов‘язкових платежів) зобов‘язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов‘язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно ст. 11 Закону України “Про систему оподаткування”, відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України. Фінансові санкції за наслідками документальних перевірок та ревізій, які здійснюються органами державної податкової служби України та іншими уповноваженими державними органами, застосовуються у розмірах, передбачених законодавчими актами, чинними на день завершення таких перевірок або ревізій.

Відповідно до ст.14 Закону України “Про систему оподаткування” до загальних податків і зборів віднесено земельний податок ( плата за землю). Пунктом 3 ст. 14 цього Закону визначено, що загальні податки і збори (обов'язкові платежі), встановлюються Верховною Радою України та справляються на всій території України.

З пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” вбачається, що податкове зобов‘язання вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.

Згідно п.п. 4.1.1. п.4.1 ст. 4 та п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків, самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом “г” підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті, та зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно п.п. 5.4.1. п.5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно з п.20.1 ст.20 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.

Стаття 21 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” визначає, що суми виявленого прихованого (заниженого) прибутку та штрафи справляються за весь час ухилення від сплати податку (п.21.1). Після закінчення встановлених строків сплати податку до бюджетів невнесені суми стягуються з нарахуванням пені, відповідно до закону (п.21.2).

Судом встановлено, що відповідач –Приватне підприємство “ Тристан” є суб’єктом підприємницької діяльності - юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Охтирської міської ради Сумської області ( а.с. 6), взяте на облік в Охтирській МДПІ як платник податків ( а.с. 8), включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України ( а.с. 8).

25.03.2009 року актом №39/2332/31877110 (а.с. 13 - 34) про результати планової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року був зафіксований факт порушення відповідачем податкового законодавства, а саме:

п.п.7.4.2, п.п.7.4.3, п.п.7.4.5 п.7.4; п.п.7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість” №168/97-ВР від 03.04.1997р. (зі змінами та доповненнями), в результаті чого занижено податок на додану вартість у сумі 294226 грн., в тому числі за січень в сумі 9628 грн., за лютий в сумі 3408 грн., за квітень 2008 року в сумі 9168 грн., за травень в сумі 231360 грн., за червень в сумі 5013 грн., за липень в сумі 11787 грн., за серпень в сумі 4020 грн., за вересень в сумі 2370 грн., за жовтень в сумі 5579 грн., за листопад в сумі 3160 грн., за грудень в сумі 8733 грн.;

п.п.4.1.6 п.4.1 ст.4; п.5.1, п.п.5.2.5 п.5.2, п.п.5.6.1 п.5.6, п.п.5.7.1 п.5.7 ст.5; п.п.8.4.3, п.п.8.4.4 п.8.4 ст.8; п.п.11.2.1 п.11.2 ст.11 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” № 334/94-ВР від 28.12.1994 року (зі змінами та доповненнями), в результаті чого ПП “Тристан” завищено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток за 1-й квартал 2008 року у сумі 3048616 грн., за півріччя 2008 року у сумі 3897679 грн., за три квартали 2008 року у сумі 6304943 грн., за 2008 рік у сумі 4661256 грн. та занижено податок на прибуток за 1-й квартал 2008 року у сумі 451647 грн., за півріччя 2008 року у сумі 92479 грн. та за 2008 рік у сумі 175861 грн.;

п.4.1, п.4.8 ст.4 Інструкції про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженої наказом Мінфіну України, ДПА України, Мінекономіки України, Мінохорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 01.10.1999 року № 231/539/118/219 та зареєстрованої-в Мінюсті України 19.10.1999 року за № 711/4004 (зі змінами та доповненнями), в результаті чого занижено збір за спеціальне використання водних ресурсів за 1-йквартал 2008 року у сумі 192,37 грн., за півріччя 2008 року у сумі 280,86 грн., за 9 місяців 2008 року у сумі 475,89 грн. та за 2008 рік у сумі 644,90 грн.;

п.п. 4.2.9 ( г) ст.4 та абз.2 п.п. 4.2.9 ст. 4 Закону України “ Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.2003 р. за № 889 –ІV, в результаті чого донараховано податку з доходів фізичних осіб за травень 2008 року в розмірі 416, 78 грн.

На підставі вказаного акту уповноваженою особою позивача –Охтирської МДПІ 06.04.2009 року були винесені податкові повідомлення-рішення №0000202332/0 та № 0000512332/0, №0000212332/0, №0000221710, №0000222332 відповідно : 443838,72 грн. по податку на додану вартість (а.с. 40), 418180, 40 грн. по податку на прибуток підприємств ( а.с. 65), 1250,34 грн. по податку з доходів найманих працівників ( а.с. 68), 1063,09 грн. по збору за спеціальне водокористування.

На підставі акту перевірки за дотримання суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари ( послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0323/18/11/23/31877110 від 30.09.2009 року ( а.с.81-83) були винесені рішення про застосування штрафних ( фінансових) санкцій № 0002052340 від 07.10.2009 року за порушення законодавства про реєстрацію розрахункових операцій в сумі 55298,96 грн. ( а.с.85); № 0002062340 від 07.10.2009 року за порушення законодавства про патентування в сумі 298,67 грн. ( а.с. 87); № 180510 від 21.10.2009 року в сумі 3400 грн.( а.с. 91).

У зв’язку з тим, що узгоджена сума податкового зобов’язання відповідачем не була сплаченою, позивачем, зважаючи на приписи п.п.6.2.1 п.6.2. ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, було направлено першу податкову вимогу №1/56 від 05 травня 2009 року та другу податкову вимогу № 2/70 від 09 червня 2009 року . Однак, і після вручення податкових вимог заборгованість відповідачем не була сплачена, що підтверджується довідкою про заборгованість (а.с.9).

          Таким чином, судом достовірно встановлено, що податкова заборгованість відповідачем станом на день розгляду справи в повному обсязі не сплачена та складає 924 054 грн., що підтверджується матеріалами справи та поясненнями представника позивача, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 4,5,6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст.ст. 9, 11, 14 Закону України “ Про систему оподаткування”, ст. 158- 163,167 КАС України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Охтирської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області до Приватного підприємства “Тристан” про стягнення податкової заборгованості задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства “Тристан” (42700 Сумська область, м. Охтирка, вул. Жовтнева, 4, ідентифікаційний код юридичної особи 31877110, поточний рахунок 26008300010287 в Сумській філії ВАТ “Віейбібанк”, МФО 337007) заборгованість в загальній сумі 924 054 <Текст >

(дев'ятсот двадцять чотири тисячі п'ятдесят чотири) грн., яка складається із заборгованості: з податку на додану вартість, з податку на прибуток підприємств, збору за спеціальне водокористування, збору на розвиток виноградарства, штрафних санкцій за порушення реєстрації розрахункових операцій, штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, збору за забруднення навколишнього середовища, штрафних (фінансових) санкцій та зарахувати такі стягнення:

-          з податку на додану вартість в сумі 443 838 грн. 72 коп. на користь держави на розрахунковий рахунок 31117029700006 в ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код отримувача 23635347;

-          з податку на прибуток підприємств в сумі 418 180 грн. 40 коп. на користь держави на розрахунковий рахунок 31115009700006 в ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код отримувача 23635347;

-          по збору за спеціальне водокористування в сумі 1063 грн. 09 коп. на користь держави на розрахунковий рахунок 31118017700006 в ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код отримувача 23635347;

-          по збору на розвиток виноградарства в сумі 683 грн. 44 коп. на користь держави на розрахунковий рахунок 31215233700006 в ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код отримувача 23635347;

-          по штрафним санкціям за порушення законодавства про реєстрацію розрахункових операцій в сумі 55 298 грн. 96 коп. на користь держави на розрахунковий рахунок 31117104700006 в ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код отримувача 23635347;

-          з податку з доходів найманих працівників в сумі 1250 грн. 34 коп. до бюджету м. Охтирки Сумської області на розрахунковий рахунок 33215800700006 в ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код отримувача 23635347;

-          по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування в сумі 298 грн. 67 коп. до бюджету м. Охтирки Сумської області на розрахунковий рахунок 31413541700006 в ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код отримувача 23635347;

-          по збору за забруднення навколишнього середовища в сумі 40 грн. 38 коп. до бюджету м. Охтирки Сумської області на розрахунковий рахунок 331163297600006 в ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код отримувача 23635347;

-          по штрафним (фінансовим) санкціям в сумі 3400 грн. на користь держави на розрахунковий рахунок 3115106700006 в ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код отримувача 23635347. Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі протягом 10 днів з моменту складання повного тесту постанови по справі заяви про апеляційне оскарження та подачі протягом наступних 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження –апеляційної скарги. Постанова набирає законної сили у випадку неподання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в поряду і строки, встановлені ст. 186 КАС України.

У випадку подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили, якщо її не буде скасовано, після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                               ( підпис)                               М.М. Шаповал

          З оригіналом згідно

          Суддя                                                                                 М.М. Шаповал