Справа № 2 - а - 5060/09/2270/3
ПОСТАНОВА
Іменем України
5 червня 2009 рокуХмельницький окружний адміністративний суд
в складі:
головуючого - суддіКоваля Р.Й.,
при секретаріБаєві С.М.,
за участі представника позивача Майстра І.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Хмельницькому адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у М.Хмельницькому Хмельницької області до приватної фірми «Дом», м.Хмельницький про звернення стягнення на активи в рахунок погашення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач в поданому адміністративному позові зазначив, що приватна фірма «Дом» зареєстрована виконкомом Хмельницької міськради 17 жовтня 1994 року і перебуває на обліку в ДПІ у м. Хмельницькому як платник податків. Проведеною перевіркою встановлено, що за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом у розмірі 244270 грн. 31 коп., в тому числі: по податку на прибуток - 243935 грн. 37 грн., із яких 181084 грн. основного платежу та 62851 грн. 37 коп. нарахованих штрафних санкцій; комунальний податок в розмірі 12 грн. 94 коп.; податок з доходів найманих працівників перед бюджетами - 322 грн. пені. Тому Хмельницька ДПІ просить звернути стягнення на активи відповідача у вищезазначеному розмірі в рахунок погашення податкового боргу.
В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги, підтвердив зазначені в позовній заяві обставини. Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, причини неприбуття до суду не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності до суду не подавав.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно п. 2.3.1 ст. 2, п. 5.1 та п.5.2.1 ст. 5 до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції. Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Як було встановлено судом, приватна фірма «Дом» є платником податків, зборів та обов'язкових платежів, а отже, зобов'язана нараховувати, утримувати та сплачувати податки до бюджету, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам, а також нести відповідальність за порушення норм податкового законодавства України.
Проведеною державною податковою інспекцією у М.Хмельницькому перевіркою встановлено що за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом у розмірі 244270 грн. 31 коп., в тому числі: по податку на прибуток - 243935 грн. 37 грн., із яких 181084 грн. основного платежу та 62851 грн. 37 коп. нарахованих штрафних санкцій; комунальний податок в розмірі 12 грн. 94 коп.; податок з доходів найманих працівників перед бюджетами - 322 грн. пені. Зазначені обставини підтверджуються розрахунком суми позовних вимог, довідкою про заборгованість, розрахунком пені за несвоєчасну сплату податку з доходів фізичних осіб.
Ця сума заборгованості є узгодженою платником податків, що підтверджується наявними в справі копіями корінців податкового повідомлення-рішення та другої податкової вимоги, а також копією рішення № 26 від 20 лютого 2009 року про стягнення коштів та продаж активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, які ним не оскаржувалась. Відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу надсилались податкові вимоги про необхідність термінового погашення узгоджених податкових зобов'язань та застережено, що у разі несплати у 30-денний термін до суду буде подана позовна заява про звернення стягнення податкового боргу на належні відповідачу активи. Однак відповідач в зазначений строк і до часу розгляду справи не сплатив зазначені суми податкових зобов'язань.
Відповідно до п. 3.І.І. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
За таких умов та при наявності таких доказів, суд вважає, що вимоги позивача обгрунтовані, доведені наявними у матеріалах справи доказами, у зв'язку з чим, підлягають задоволенню у повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене, на підставі пп. 2.3.1 ст. 2, пп. 3.1.1 ст.3, п. 4.2 та п. 4.3 статті 4, п. 5.1 та пп. 5.2.1 ст. 5, пп. 6.2.1 ст. 6, пп. 7.2.1 ст. 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.ст. 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу», керуючись ст.ст. 7-12, 17, 18, 70, 71, 86, 99, 100, 158 - 163, 186, 254 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов державної податкової інспекції у м. Хмельницькому задовольнити.
Звернути стягнення на активи у розмірі 244270 (двісті сорок чотири тисячі двісті сімдесят) грн. 31 коп., в тому числі: по податку на прибуток - 243935 грн. 37 грн., із яких 181084 грн. основного платежу та 62851 грн. 37 коп. нарахованих штрафних санкцій; комунальний податок в розмірі 12 грн. 94 коп.; податок з доходів найманих працівників перед бюджетами - 322 грн. пені, з приватної фірми «Дом», м.Хмельницький (ідентифікаційний код 21317729) в рахунок погашення податкового боргу.
Про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана заява до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Протягом двадцяти днів після подання такої заяви може бути подана апеляційна скарга на постанову суду з одночасним надсиланням її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання такої заяви, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова складена в повному обсязі 10 червня 2009 року.