Справа № 2-а-4707/09/2270/12
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 червня 2009 року Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі: головуючого - судді Савчука Р.І. при секретарі - Святецькому О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькому справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про стягнення на користь державного бюджету коштів в сумі 531, 15 грн.
Свій позов позивач мотивує тим, що відповідно до проведеної посадовими особами позивача перевірки додержання державної дисципліни цін відповідачем, встановлено необгрунтоване одержання виручки внаслідок завищення граничного рівня роздрібних цін на лікарські засоби в листопаді 2008 року, що є порушенням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 року №955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» та вимоги постанови КМУ від 29.03.2006 року №400 «Про граничні постачальницько-збутові надбавки (націнки) на вітчизняні та імпортні лікарські засоби і вироби медичного призначення», якими встановлені граничні рівні торговельних надбавок на лікарські засоби - не вище ніж (15%) до оптової ціни виробника з урахуванням знижок та граничні торговельні надбавки не вище ніж 35% оптової ціни виробника.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, пояснивши суду, що відповідач зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплатити нараховані кошти.
Відповідач позовні вимоги визнав повністю.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що посадовими особами позивача внаслідок проведеної перевірки додержання державної дисципліни цін відповідачем, встановлено необгрунтоване одержання виручки внаслідок завищення граничного рівня торговельних надбавок при формуванні роздрібних цін на лікарські засоби, що є порушенням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 року №955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» та вимоги постанови КМУ від 29.03.2006 року №400 «Про граничні постачальницько-збутові надбавки (націнки) на вітчизняні та імпортні лікарські засоби і вироби медичного призначення», якими встановлені граничні рівні торговельних надбавок на лікарські засоби.
Дана обставина підтверджується копією акту перевірки від 03.12.2008 року, підписаного посадовими особами позивача та відповідачем.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення», необгрунтовано одержана виручка підлягає вилученню в доход бюджету із застосуванням штрафу у подвійному розмірі.
Згідно «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами», затвердженої спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України 03.12.2001 року за № 298/519, начальником Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області прийнято рішення № 611 від 17.12.2008 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, а саме: про вилучення у дохід державного бюджету незаконно отриманої виручки в сумі 177, 05 грн., накладення та стягнення штрафу у розмірі 354, 10 грн., що підтверджується копією відповідного рішення.
Відповідач в добровільному порядку зазначені санкції не сплатив, незважаючи на претензію позивача від 17.12.2008 року за № 4076.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та повністю доведений у судовому засіданні дослідженими доказами, тому суму застосованих економічних санкцій необхідно стягнути з відповідача на користь державного бюджету.
На підставі наведеного, керуючись ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення», ст.ст. 159-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) на користь державного бюджету 531, 15 грн. (код 21081100, р/р 31116106700005 в ГУДКУ у Хмельницькій області, код 23565199, МФО 815013).
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.