
490/6154/19 від01.08.2019
н\п 3/490/2088/2019
Центральний районний суд м. Миколаєва
_______________
Справа № 490/6154/19
3/490/2088/2019
П О С Т А Н О В А
Іменем України
01 серпня 2019 року м. Миколаїв
Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Скрипченко С.М., розглянувши справу про притягнення:
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Лимани, Жовтневого району, Миколаївської області, громадянина України, працює директором Миколаївського обласного центру зайнятості, номер облікової картки платника податків невідомий, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), -
В С Т А Н О В И В:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 09.07.2019 року, 04.05.2019 р. ОСОБА_2 був поданий запит до Державного центру зайнятості. 11.05.2019 р. ОСОБА_2 отримав лист, відповідно до якого запит був перенаправлений до належного розпорядника інформації - Миколаївського обласного центру зайнятості. Була отримана відповідь від 16.05.2019 р. № 18/10/1618-19 за підписом директора Центру Оборонька Д.М.
Закон України «Про доступ до публічної інформації» визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформаціївизначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.
Із аналізу вказаного положення, під публічною інформацією розуміється вся інформація, якою володіє відповідний суб`єкт, яка є відображеною та задокументованою будь-якими засобами та на будь-яких носіях та яка належить до категорії інформації, розпорядником якої може бути такий суб`єкт відповідно до Закону.
Відповідно до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 29.09.2016 р. № 10 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації» зазначено:
публічною інформацією є відображена або задокументована будь-якими засобами да на будь-яких носіях:
уся інформація, що перебуває у володінні суб`єктів владних повноважень, тобто органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, органів влади Автономної Республіки Крим, інших суб`єктів, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання (пункт 1 частини першої статті 13 Закону № 2939П/І);
інформація щодо використання бюджетних коштів юридичними особами, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим (пункт 2 частини першої статті 13 Закону № 2939-VI);
інформація, пов`язана з виконанням особами делегованих повноважень суб`єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг (пункт З частини першої статті 13 Закону № 2939-VI);
інформація щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них, якщо йдеться про суб`єктів господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями (пункт 4 частини першої статті 13 Закону № 2939-VI);
інформація про стан довкілля; якість харчових продуктів і предметів побуту; аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні події, що с,?алися або можуть статися і загрожують здоров`ю та безпеці громадян;
інша інформація, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідна інформація) (частина друга статті 13 Закону № 2939-VI).
Отже, визначальним для публічної інформації є те, що вона заздалегідь зафіксована будь-якими засобами та на будь-яких носіях та знаходилась у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.
Відповідно до ст. 22 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:
1)розпорядник інформації не володіє і не зобов`язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2)інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону;
3)особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов`язані з копіюванням або друком;
4)не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п`ятою статті 19 цього Закону.
У відповіді на запит від 16.0572019 р. № 18/10/1618-19 за підписом директора Центру зазначено, що дана інформації не може бути надана через те, що дані витрати не фінансуються з коштів державного бюджету. Звертаємо увагу на те, що відповідь не має посилання на жоден з чотирьох пунктів ст. 22, перелік яких є вичерпним і посилання на які є обов`язковим під час формування відповіді, які містить відмову (часткову відмову) у наданні інформації на запит. Отже, дана відповідь Центру не відповідає вимогам ЗУ «Про доступ до публічної інформації» у частині часткової відмові у наданні інформації, яка не сформована відповідно до вимог ст. 22 Закону.
Зазначаємо, що відповідно до ст. 16 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» джерелами формування коштів Фонду є стразові внески страхувальників. Кошти бюджету фонду також використовуються на фінансування витрат на утримання та забезпечення діяльності територіальних органів, матеріальне забезпечення його працівників. Отже, фінансування даних витрат забезпечується за рахунок внесків страхувальників, а отже інформація про це має суспільний інтерес.
Також, запитувана інформація перебуває у володінні суб`єктів владних повноважень, тобто органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, органів влади Автономної Республіки Крим, інших суб`єктів, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання. Відповідно, Центр також відноситься до переліку даних розпорядників та має запитувану заявником інформацію.
Окрім цього відповідно до ст. 1 ЗУ «Про відкритість використання публічних коштів» до публічних коштів відносяться також і кошти фондів загальнообов`язкового державне соціальне страхування. Отже, ця інформація належить до відкритих даних. Окрім цього, інформація щодо отримання заробітної плати працівниками центру вже є опублікованою у декларації про майно та доходи та також є публічної інформацією у формі відкритих даних. Це свідчить про те, що така інформація вже є створеною та зафіксованою.
Відповідно до ЗУ «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація у формі відкритих даних» це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання.
Розпорядники інформації зобов`язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит.
Інформація, у доступі до якої було відмовлено відповідно до відповіді Центру належить до переліку публічної інформації, є вже створеною та зафіксованою, і повинна бути надана у відповідь на запит на доступ до публічної інформації.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного вище правопорушення підтверджується даними, що містяться у: протоколі про адміністративне правопорушення від 09.07.2019 року (а.с. 1), копії запита на отримання публічної інформації, розпорядником якої є Державний центр зайнятості у електронній формі від 04.05.2019 р., копією відповіді від 16.05.2019 року №18/10/1618-19.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст.212-3 КУпАП, а саме: порушення Закону України "Про доступ до публічної інформації", а саме: необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст. ст. 33 - 35 КУпАП, враховано характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
З урахуванням наведеного вище вважаю, що штраф у розмірі 425 грн. є необхідним і достатнім стягненням за вчинення ОСОБА_1 зазначеного вище правопорушення.
На підставі вище викладеного та керуючись ст. 283, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212-3 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 425 (чотириста двадцять п`ять) грн., що підлягає перерахуванню до місцевого бюджету Центрального району на розрахунковий рахунок №31118106014006, одержувач УК у м. Миколаїв /Централ. р-н/ 21081100, код одержувача 37992781, банк одержувача (ГУ ДКСУ) Казначейство України (ЕАП), МФО 899998.
На підставі ст. 40 - 1 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 в рахунок сплати судового збору у провадженні по цій справі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп., що підлягає перерахуванню до ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, на розрахунковий рахунок № 31211256026001, код отримувача 37993783, банк Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код 220310106.
Штраф має бути сплачений протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії постанови. В разі несплати штрафу в зазначений термін у добровільному порядку, постанову буде звернуто до примусового виконання та стягнуто: штраф у подвійному розмірі і витрати на облік правопорушень.
Постанову протягом десяти днів з її дня винесення може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду через Центральний районний суд м. Миколаєва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, чи її захисником.
Суддя С.М. Скрипченко