Ухвала суду № 83332267, 24.07.2019, Рівненський міський суд Рівненської області

Дата ухвалення
24.07.2019
Номер справи
569/10218/19
Номер документу
83332267
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 569/10218/19

1-кс/569/6338/19

УХВАЛА

24 липня 2019 року м. Рівне

Рівненський міський суд Рівненської області у складі:

в особі слідчого судді - Ореховської К.Е.

з участю секретаря - Шкіндер І.М.

прокурора - Цар Р.

підозрюваного - ОСОБА_1

захисника підозрюваного адвоката -Солімчука І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Рівне клопотання прокурора у кримінальному провадженні - начальник першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури Західного регіону України капітана юстиції Пандяк Максима Ігоровича, про продовження строку відсторонення від посади відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Рівне, українця, громадянина України, зареєстрованого за адресою:

АДРЕСА_1 та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , від посади начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області, підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 342, ч. 1 ст. 345 КК України,

В С Т А Н О В И В :

Прокурор у кримінальному провадженні - начальник першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури Західного регіону України капітан юстиції Пандяк Максим Ігорович звернувся в суд із клопотанням про продовження строку відсторонення від посади відносно ОСОБА_1 .

З клопотання вбачається, що слідчими слідчого управління ГУ Національної поліції в Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42019140400000033 від 26.04.2019 за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 342, ч. 1 ст. 345 КК України, за підозрою ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та за підозрою ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України.

Нагляд за здійсненням досудового розслідування у формі процесуального керівництва проводиться прокурорами військової прокуратури Західного регіону України.

У ході досудового розслідування встановлено, що начальник Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області ОСОБА_1 , за попередньою змовою групою осіб зі своїм сином -

ОСОБА_5 , а також службовими особами ПП Фірма «Мека», а саме: ОСОБА_3 , зловживаючи своїм службовим становищем, із залученням у якості посередника підконтрольну ПП Фірму «Мека» (ЄДРПОУ 3208999), вимагав та одержав від директора ПП «Буд Кепітал Менеджмент» ОСОБА_6 неправомірну вигоду у розмірі 400 тис. грн. за незастосування штрафних санкцій за порушення містобудівного законодавства.

Так, відповідно до наказу першого заступника Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України №280 «ОС» від 09.04.2015, ОСОБА_1 , з 09.04.2015 призначено на посаду начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області та присвоєно дев`ятий ранг державного службовця.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 №294 (далі - Положення), Державна архітектурно-будівельна інспекція України (далі - Держархбудінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем`єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Згідно з п. 3 Положення, основним завданням Держархбудінспекції є реалізація державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, а саме: здійснення в межах повноважень, визначених законом, державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт; здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил уповноваженими органами містобудування та архітектури, структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності (далі - об`єкти нагляду), під час провадження ними містобудівної діяльності.

У відповідності до п. 4 Положення, Держархбудінспекція відповідно до покладених на неї завдань проводить перевірки відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомки, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації; видає обов`язкові для виконання приписи щодо усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, зупинення підготовчих та будівельних робіт, усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності об`єктами нагляду; складає акти перевірок, протоколи про вчинення правопорушень, розглядає справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності та справи про адміністративні правопорушення із прийняттям відповідних рішень, накладає штрафи відповідно до закону; тощо.

Відповідно до п. 7 Положення Держархбудінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо через апарат та свої територіальні органи.

Таким чином, працюючи на посаді начальника Управління Держархбудінспекції в Рівненській області, ОСОБА_1 постійно виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції і згідно Примітки 1 до ст.364 КК України є службовою особою.

Крім цього, працюючи на посаді начальника Управління Держархбудінспекції в Рівненській області, ОСОБА_1 , є керівником територіального органу центрального органу виконавчої влади і відповідно до Примітки 2 ст. 368 КК України та п. 2 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про державну службу», є службовою особою яка займає відповідальне становище.

Перебуваючи на посаді начальника Управління Держархбудінспекції в Рівненській області, ОСОБА_1 , відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», зобов`язаний: дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; дотримуватися принципів державної служби та правил етичної поведінки; поважати гідність людини, не допускати порушення прав і свобод людини та громадянина; забезпечувати в межах наданих повноважень ефективне виконання завдань і функцій державних органів; сумлінно і професійно виконувати свої посадові обов`язки; виконувати рішення державних органів, накази (розпорядження), доручення керівників, надані на підставі та у межах повноважень, передбачених Конституцією та законами України; додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції; постійно підвищувати рівень своєї професійної компетентності та удосконалювати організацію службової діяльності, а також виконувати інші обов`язки, визначені у положеннях про структурні підрозділи державних органів та посадових інструкціях, затверджених керівниками державної служби в цих органах.

Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України «Про державну службу», на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».

Відповідно до підпункту «в», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення. Згідно з ст. 22 вказаного Закону, особам, зазначеним ч. 1 ст. 3 цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах. Відповідно до ст.ст. 23, 24 Закону України «Про запобігання корупції», особам, зазначеним у пунктах 1, 2 частини першої ст. 3 вказаного Закону, забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб, а у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов`язані невідкладно вжити таких заходів: відмовитися від пропозиції; за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію; залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників; письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб`єктів у сфері протидії корупції.

Незважаючи на свою обізнаність з вимогами вищевказаних нормативно правових актів, будучи попередженим про обмеження, передбачені Законами України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції», які спрямовані на запобігання корупційним правопорушенням під час перебування на державній службі, ОСОБА_1 використав свої службові повноваження у злочинних цілях за наступних обставин.

Так, починаючи з березня 2019 року, більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_1 , з метою протиправного особистого збагачення, шляхом вимагання та одержання неправомірної вигоди від суб`єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері будівництва, вступив у попередню злочинну змову зі своїм сином ОСОБА_5 , через якого, з метою конспірації своєї протиправної діяльності та уникнення від кримінальної відповідальності, висловив заступнику директора ПП «Буд Кепітал Менеджмент» ОСОБА_6 вимогу про передачу неправомірної вигоди за не виявлення, під час проведення перевірки порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт на об`єкті за адресою: АДРЕСА_8, де ПП «Буд Кепітал Менеджмент» здійснюється будівництво багатоквартирного житлового будинку. Розмір неправомірної вигоди повинен складати по 100 000 (сто тисяч) грн. за кожен місяць поки триватиме будівництво.

При цьому, з метою приховування своєї протиправної діяльності ОСОБА_1 та ОСОБА_5 вказали ОСОБА_6 , що вказані грошові кошти він повинен перераховувати на розрахунковий рахунок ПП Фірма «МЕКА» № НОМЕР_1 , відкритий у Рівненській філії АТ КБ «ПриватБанк».

Одночасно з цим, через свого сина ОСОБА_5 , ОСОБА_1 неодноразово висловлював погрози, що у разі відмови від надання вказаної суми неправомірної вигоди він, як начальник Управління Держархбудінспекції в Рівненській області, використовуючи своє службове становище буде вживати всіх заходів для припинення будівництва та притягнення керівництва ПП «Буд Кепітал Менеджмент» до адміністративної відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт на об`єкті за адресою: АДРЕСА_5.

ОСОБА_6., діючи в інтересах ПП «Буд Кепітал Менеджмент», усвідомлюючи, що у разі невиконання протиправних вимог ОСОБА_1 , які були поставлені з його відома та за його погодженням його сином

ОСОБА_5 , для господарської діяльності вказаного підприємства, можуть настати негативні наслідки, не бажаючи їх настання, будучи поставленим у безвихідь змушений був погодитися на протиправні вимоги останніх.

Однак, розуміючи незаконність зазначених вимог та усвідомлюючи, що надання неправомірної вигоди є кримінально-караним діянням, не бажаючи настання негативних наслідків для себе у вигляді притягнення до кримінальної відповідальності, ОСОБА_6 , 26.04.2019 звернувся із заявою до правоохоронних органів з метою викриття злочинної діяльності ОСОБА_1 та ОСОБА_5 . Після цього, ОСОБА_6 почав діяти під контролем правоохоронних органів.

Так, 13.05.2019, ОСОБА_6 , діючи під контролем правоохоронних органів, виконуючи незаконні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_5 перерахував частину предмету неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів у сумі 100 000 (сто тисяч) грн. на вказаний ними раніше розрахунковий рахунок ПП Фірма «МЕКА» № НОМЕР_1 , відкритий у Рівненській філії АТ КБ «ПриватБанк».

У подальшому, 15.05.2019, близько 14 год. 30 хв. ОСОБА_6 зустрівся з ОСОБА_5 у приміщенні закладу громадського харчування «Нью Йорк Стріт Піцца», що за адресою: м. Рівне, вул. Княгині Ольги 1а. Під час вказаної зустрічі, ОСОБА_5 , підтвердив поступлення коштів у сумі 100 000 (сто тисяч) грн., на розрахунковий рахунок ПП Фірма «МЕКА» № НОМЕР_1 та, діючи з відома та за погодженням з ОСОБА_1 , з яким перебував у попередній злочинній змові, реалізовуючи спільний злочинний умисел спрямований на протиправне збагачення, висловив ОСОБА_6 категоричну вимогу про необхідність перерахування на той самий рахунок ще 300 000 (триста тисяч) грн. у строк до 17.05.2019, оскільки будівництво об`єкту по АДРЕСА_5, триває уже протягом чотирьох місяців. При цьому ОСОБА_5 вказав, що у разі відмови від перерахування вказаної суми грошових коштів, за результатами перевірки проведеної працівниками Управління Держархбудінспекції у Рівненській області буде зупинена будівництво на об`єкті будівництва по АДРЕСА_5 . Рівне та на керівництво ПП «Буд Кепітал Менеджмент» будуть складені протоколи про адміністративні правопорушення у сфері будівництва.

16.05.2019, діючи під контролем правоохоронних органів, виконуючи незаконні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_5 перерахував частину предмету неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів у сумі 100 000 (сто тисяч) грн. на вказаний ними раніше розрахунковий рахунок ПП Фірма «МЕКА» № НОМЕР_1 , відкритий у Рівненській філії АТ КБ «ПриватБанк».

17.05.2019, діючи під контролем правоохоронних органів, виконуючи незаконні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_5 перерахував частину предмету неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів у сумі 200 000 (двісті тисяч) грн. на вказаний ними раніше розрахунковий рахунок ПП Фірма «МЕКА» № НОМЕР_1 , відкритий у Рівненській філії АТ КБ «ПриватБанк».

Таким чином, ОСОБА_1 , працюючи на посаді начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області, будучи службовою собою яка займає відповідальне становище, діючи умисно, за попередньою змовою зі своїм сином ОСОБА_5 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, в порушення вимог ст.ст. 8, 32 Закону України «Про державну службу», ст.ст. 22, 23, 24 Закону України «Про запобігання корупції», переслідуючи корисливий мотив, з метою реалізації свого злочинного, корисливого умислу спрямованого на особисте протиправне збагачення, починаючи з березня 2019 року, більш точний час в ході досудового розслідування не встановлений, вимагав та одержав неправомірну вигоду - грошові кошти на загальну суму 400 000 (чотириста тисяч) грн., що становить великий розмір, які на його вимогу перераховані заступником директора ПП «Буд Кепітал Менеджмент» ОСОБА_6 на раніше визначений розрахунковий рахунок ПП Фірма «МЕКА» № НОМЕР_1 , відкритий у Рівненській філії АТ КБ «ПриватБанк», за не виявлення, під час проведення перевірки порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт на об`єкті за адресою: АДРЕСА_5, де ПП «Буд Кепітал Менеджмент» здійснюється будівництво багатоквартирного житлового будинку, не вжиття заходів щодо припинення вказаного будівництва та не притягнення керівництва ПП «Буд Кепітал Менеджмент» за допущені порушення у сфері будівництва до адміністративної відповідальності.

Також, досудовим розслідуванням встановлено, що 25.05.2019 року приблизно о 17:30 год. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом із ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебував за адресою: АДРЕСА_7 , де в цей час слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_8. будучи у складі слідчої групи у кримінальному провадженні №42019140400000033 від 26.04.2019, за ч. 3 ст. 368 КК України, разом з старшим оперуповноваженим в ОВС УЗЕ в Рівненській області ОСОБА_9 та оперуповноваженим УЗЕ в Рівненській області ОСОБА_10. та іншими учасниками слідчої дії, проводив обшук на підставі ухвали слідчого судді Рівненського міського суду №569/10218/19 від 25.05.2019.

Так, в ході проведення обшуку вищевказаної квартири, ОСОБА_1 , усвідомлюючи, що протидіє працівникам правоохоронного органу під час виконання ними своїх службових обов`язків, умисно, бажаючи перешкодити їх правомірній діяльності, почав поводити себе зухвало, нецензурно висловлюватись на адресу працівників поліції щодо проведення обшуку, при цьому використовуючи предмет зовні схожій на пістолет, який дістав із кобури та погрожуючи застосуванням насильства відносно працівників правоохоронного органу вчинив опір цим особам.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 25.05.2019 року приблизно о 17:30 год. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом із ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебував за адресою:

АДРЕСА_7 , де в цей час слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_8. будучи у складі слідчої групи у кримінальному провадженні №42019140400000033 від 26.04.2019, за ч. 3 ст. 368 КК України, разом з старшим оперуповноваженим в ОВС УЗЕ в Рівненській області ОСОБА_9 та оперуповноваженим УЗЕ в Рівненській області ОСОБА_10. та іншими учасниками слідчої дії, проводив обшук на підставі ухвали слідчого судді Рівненського міського суду №569/10218/19 від 25.05.2019.

Так, в ході проведення обшуку вищевказаної квартири, ОСОБА_1 , усвідомлюючи, що протидіє працівникам правоохоронного органу під час виконання ними своїх службових обов`язків, умисно, бажаючи перешкодити їх правомірній діяльності, почав поводити себе зухвало, нецензурно висловлюватись на адресу працівників поліції щодо проведення обшуку, при цьому використовуючи предмет зовні схожій на пістолет, який дістав із кобури та погрожуючи застосуванням насильства відносно працівників правоохоронного органу вчинив опір цим особам, а також використовуючи предмет зовні схожій на пістолет, погрожуючи застосуванням насильства працівникам правоохоронного органу, вчинив погрозу насильства, що викликало у працівників правоохоронного органу почуття тривоги і занепокоєння за себе та вплинуло на якісне виконанням ними своїх службових обов`язків.

У вчиненні кримінальних правопорушень ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Рівне, українця, громадянин України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючий за адресою: АДРЕСА_7 , неодружений, раніше не судимий, перебуває на посаді начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області.

Вищевказані факти свідчать, що перебування ОСОБА_1 на посаді начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області сприяло вчиненню ним кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 342, ч. 1 ст. 345 КК України.

31.05.2019 ухвалою Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 . відсторонено від посади начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області строком до 30.07.2019.

17.07.2019 ухвалою Рівненського міського суду Рівненської області продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 42019140400000033 від 26.04.2019 продовжено до чотирьох місяців, тобто до 25.09.2019.

Таким чином, на даний час ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні тяжких злочинів та злочину, пов`язаного із корупцією, за яке передбачене покарання виключно у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років, який був вчинений ним у період виконання службових обов`язків, з корисливих мотивів. Його дії, як і сам ОСОБА_1 як особа, представляють підвищену суспільну небезпеку, а тому є всі підстави вважати, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області під час досудового розслідування кримінального провадження може знищувати та приховувати або спотворити речі, документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків вчиненого ним злочину, іншим чином перешкоджати кримінальному провадженню використовуючи при цьому набуті ним зв`язки під час перебування його, ОСОБА_1 , на вищевказаній посаді, вчинити інше кримінальне правопорушення.

Відповідно до розділу XVII Кримінального кодексу України, кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 368 КК України, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_1 , відноситься до категорії злочинів у сфері службової діяльності.

В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Підозрюваний ОСОБА_1 та його захисник не заперечували проти задоволенні клопотання .

Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що слідчими слідчого управління ГУ Національної поліції в Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42019140400000033 від 26.04.2019 за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 342, ч. 1 ст. 345 КК України, за підозрою ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та за підозрою ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України.

Згідно наказу першого заступника Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України №280 «ОС» від 09.04.2015, ОСОБА_1 , з 09.04.2015 призначено на посаду начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області та присвоєно дев`ятий ранг державного службовця.

21 год. 20 год. 25 травня 2019 року ОСОБА_1 , затримано в порядку ст..208 КПК України.

25.05.2019 ОСОБА_1 повідомлено про підозру, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

26.05.2019 ОСОБА_1 повідомлено про підозру, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.342, ч. 1 ст. 345 КК України.

Ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду від 27.05.2019 року застосовано до ОСОБА_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст.342, ч. 1 ст.345 КК України - запобіжний захід у вигляді тримання під вартою тривалістю 60 днів.

31.05.2019 ухвалою Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 відсторонено від посади начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області строком до 30.07.2019.

17.07.2019 ухвалою Рівненського міського суду Рівненської області продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 42019140400000033 від 26.04.2019 продовжено до чотирьох місяців, тобто до 25.09.2019.

Згідно ч. 1 ст. 154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу.

У відповідності до ч. 2 ст. 157 КПК України, при вирішенні питання про відсторонення від посади, слідчий суддя зобов`язаний врахувати наявність правової підстави для відсторонення від посади, достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення, наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 158 КПК України слідчий суддя відмовляє у продовженні строку відсторонення від посади, якщо прокурор не доведе, що обставини, які стали підставою для відсторонення від посади, продовжують існувати; сторона обвинувачення не мала можливості забезпечити досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади, іншими способами протягом попередньої ухвали.

Встановлено, що підозрюваний ОСОБА_1 органом досудового розслідування підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 342, ч. 1 ст. 345 КК України за вчинення якого може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років.

Прокурор, звертаючись з клопотанням про продовження строку відсторонення від посади, довів про наявність достатніх даних, що продовжують існувати ризики того, що перебуваючи на займаній посаді, підозрюваний ОСОБА_1 перебуваючи на посаді начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області під час досудового розслідування кримінального провадження може знищувати та приховувати або спотворити речі, документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків вчиненого ним злочину, іншим чином перешкоджати кримінальному провадженню використовуючи при цьому набуті ним зв`язки під час перебування його, ОСОБА_1 , на вищевказаній посаді, вчинити інше кримінальне правопорушення.

Продовжити строк відсторонення підозрюваного ОСОБА_1 , від займаної посади необхідно, оскільки, у зв`язку із складністю кримінального провадження, великою кількістю слідчих та процесуальних дій, які необхідно провести, а також проведення призначених судових експертиз у кримінальному провадженні, не представилось можливим забезпечити досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади, іншими способами протягом дії попередньої ухвали.

Слідчий суддя вважає, що оскільки підозрюваний ОСОБА_1 , відповідно до Згідно наказу першого заступника Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України №280 «ОС» від 09.04.2015, ОСОБА_1 , з 09.04.2015 призначено на посаду начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області та присвоєно дев`ятий ранг державного службовця, матиме реальну можливість використовувати службове становище для здійснення впливу на свідків, з метою уникнення від кримінальної відповідальності, іншим чином перешкоджатиме кримінальному провадженню, тому слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання.

Продовження строків відсторонення підозрюваного ОСОБА_1 від займаної посади не спричинить негативних наслідків для інших осіб, а лише сприятиме дієвості кримінального провадження.

Відповідно строк відсторонення підозрюваного ОСОБА_1 від посади слід продовжити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.154,156,157,158, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання прокурора - задовольнити.

Продовжити строк відсторонення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Рівне, українця, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , від посади начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області, підозрюваного у вчиненні

кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 342, ч. 1 ст. 345 КК України, терміном на 60 днів, тобто до 22.09.2019 року.

Копію ухвали для виконання надіслати до прокуратури Рівненської області та прокурору, який здійснює процесуальне керівництво для контролю.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її проголошення.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Рівненського апеляційного суду протягом п"яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя Рівненського міського суду К.Е. Ореховська