Рішення № 83101355, 17.07.2019, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.07.2019
Номер справи
360/2632/19
Номер документу
83101355
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

17 липня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2632/19

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., розглянувши в порядку спрощеного письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Луганській області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

21 червня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 , відповідно до якого позивач просить суд:

стягнути кошти з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в рахунок погашення податкової заборгованості з єдиного податку з фізичних осіб у сумі - 5870,05 грн, яка складається з основного платежу - 5835,71 грн та пені - 34,34 грн, за період з 20.08.2018 по 20.05.2019.

В обгрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована Сватівською районною державною адміністрацією Луганськоїобласті 13.12.2016 №23740000000003504, адреса: АДРЕСА_1 Сватівський район АДРЕСА_2 Луганська область.

13.12.2016 за №122716238721 ФОП ОСОБА_1 взято на податковий облік у Сватівській об`єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС уЛуганській області, як платника податків за основним місцем обліку.

Відповідач, згідно поданої 15.02.2016 заяви, знаходиться на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та є платником єдиного податку II групи на ставці 15 %.

Станом на 29.05.2019 відповідач має податкову заборгованість з єдиного податку у сумі - 5870,05 грн, яка складається з основного платежу - 5835,71 грн та пені - 34,34 грн, за період з 20.08.2018 по 20.05.2019, яку нараховано, у зв`язку з несплатою грошових зобов`язань згідно поданої відповідачем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування:

- по строку сплати 20.08.2018 у сумі - 472,16 грн (з урахуванням часткової сплати - 86,29 грн);

- по строку сплати 20.09.2018 - 558,45 грн;

- по строку сплати 20.10.2018 - 558,45 грн;

- по строку сплати 20.11.2018 - 558,45 грн;

- по строку сплати 20.12.2018 - 558,45 грн;

- 18.01.2019 з урахуванням часткової сплати заборгованості у сумі 751,14 грн нарахована пеня у загальній сумі 34,34 грн;

- по строку сплати 20.01.2019 - 625,95 грн;

- по строку сплати 20.02.2019 - 625,95 грн;

- по строку сплати 20.03.2019 - 625,95 грн;

- по строку сплати 20.04.2019 - 625,95 грн;

- по строку сплати 20.05.2019 - 625,95 грн.

Головним управлінням ДФС у Луганській області було сформовано податкову вимогу від 04.07.2018 № 13175-17, яку надіслано за адресою ФОП ОСОБА_1 , та яку 12.07.2018 рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення вручено особисто відповідачу 16.07.2018.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 24.06.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в справі, визначено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Представник позивача, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи не прибув у судове засідання, 17.07.2019 через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи без його участі.

Відповідач, належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи не прибула до суду, 17.07.2019 через канцелярію суду надала заяву про розгляд справи без її участі та про визнання позовних вимог.

Згідно з ч.3 ст.194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Враховуючи положення статті 194 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , зареєстрована, як фізична особа – підприємець Сватівською районною державною адміністрацією Луганської області 13.12.2016, види діяльності: 47.19 інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах (роздрібна торгівля уживаними товарами в магазинах) (а.с.19, 25,26).

15.12.2016 ФОП ОСОБА_1 подано до Сватівської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області заяву про застосування до неї з 01.01.2017 спрощеної системи оподаткування (друга група) (а.с.17,18).

Рішенням тринадцятої сесії сьомого скликання Сватівської міської ради від 22.06.2017 №13/6 встановлено на території Сватівської міської ради єдиний податок, зокрема, за кодом 47.1 (47.11-47.19) роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах – 15 відсотків (а.с.12-14). Рішенням тринадцятої сесії сьомого скликання Сватівської міської ради від 26.06.2018 №22/7 встановлено на території Сватівської міської ради ставки єдиного податку, зокрема, за кодом 47.1 (47.11-47.19) роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах – 15 відсотків (а.с.15,16).

Згідно із Законом України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” мінімальна заробітна плата з 01.01.2018 складала – 3723, 00 грн.

Отже, щомісячні зобов`язання з єдиного податку у 2018 році повинні були складати: 3723*15% = 558,45 грн.

Згідно із Законом України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” мінімальна заробітна плата з 01.01.2018 складала – 4173, 00 грн.

Отже, щомісячні зобов`язання з єдиного податку у 2018 році повинні були складати: 4173*15% = 625,95 грн.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

За правилами пункту 122.1 статті 122 Податкового кодексу України несплата (неперерахування) фізичною особою - платником єдиного податку, визначеною підпунктами 1 і 2 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу, авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку відповідно до цього Кодексу.

Статтею 87 Податкового кодексу України визначені джерела сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків.

Пунктом 20.1.34 статті 20 Податкового кодексу України визначено, що контролюючі органи, окрім іншого, мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку визначені в главі 1 розділу 14 Податкового кодексу України.

Згідно пунктів 291.2. та 291.3. статті 291 Податкового кодексу України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності. Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Підпунктом 10.1.2 пункту 10.1 статті 10 Податкового кодексу України встановлено, що єдиний податок належить до місцевих податків.

За приписами пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України суб`єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на групи платників єдиного податку. Згідно з підпунктом 2 цього пункту до другої групи належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Відповідно до положень пунктів 293.1, 293.2 статті 293 Податкового кодексу України, ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - прожитковий мінімум), другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;

2) для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно з вимогами пункту 295.1 статті 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Відповідно до пункту 300.1 статті 300 Податкового кодексу України платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

Відповідно до розрахунку та даних інтегрованої картки платника, заборгованість позивача з єдиного податку за період з серпня 2018 року по травень 2019 року в сумі 5870,05 грн складається з основного платежу - 5835,71 грн та пені - 34,34 грн. У зв`язку з несплатою грошових зобов`язань згідно поданої відповідачем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування позивачу нараховано: по строку сплати 20.08.2018 - 472,16 грн (з урахуванням часткової сплати - 86,29 грн); по строку сплати 20.09.2018 - 558,45 грн; по строку сплати 20.10.2018 - 558,45 грн; по строку сплати 20.11.2018 - 558,45 грн; по строку сплати 20.12.2018 - 558,45 грн; 18.01.2019 з урахуванням часткової сплати заборгованості у сумі 751,14 грн нарахована пеня у загальній сумі - 34,34 грн; по строку сплати 20.01.2019 - 625,95 грн; по строку сплати 20.02.2019 - 625,95 грн; по строку сплати 20.03.2019 - 625,95 грн; по строку сплати 20.04.2019 - 625,95 грн; по строку сплати 20.05.2019 - 625,95 грн (а.с.7-10,31).

Таким чином, станом на день розгляду справи за відповідачем наявний податковий борг з єдиного податку з фізичних осіб на загальну суму 5870,05 грн (основний платіж), що виник зв`язку з несплатою узгоджених сум донарахованих податкових зобов`язань згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування з єдиного податку.

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

На виконання вищезазначених положень Податкового кодексу України ГУ ДФС у Луганській області було направлено відповідачу податкову вимогу від 04.07.2018 № 13175-17, яка отримана відповідачем 16.07.2018 (а.с.11).

Однак, у встановлений законом строк відповідач заборгованість не сплатив, що підтверджується витягом з інтегрованої картки платника єдиного податку (а.с.31).

Згідно п. 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п. 95.2 статті 95 Податкового кодексу України).

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п. 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

Відповідач визнав адміністративний позов, подавши до суду письмову заяву.

Відповідно до ч.1 ст. 189 КАС України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

Згідно із ч. 4 ст. 189 КАС України, у разі визнання позову відповідачем повністю або частково суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову повністю або у відповідній частині вимог.

Відповідно до ч.ч. 5, 6 ст. 189 КАС України суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси. Суд не приймає відмову позивача від позову, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Оскільки матеріалами справи підтверджено наявність податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 5870,05 грн за відповідачем, суд приймає визнання позову останнім.

Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги - такими, які слід задовольнити.

За приписами статті 139 КАС України судові витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача.

Керуючись статтями 2, 9, 139, 189, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Головного управління ДФС у Луганській області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, - задовольнити.

Стягнути кошти з фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_3 ) в рахунок погашення податкової заборгованості з єдиного податку фізичних осіб у сумі 5870,05 грн (п`ять тисяч вісімсот сімдесят гривень 05 коп), у тому числі: основний платіж – 5835,71 грн; пеня – 34,34 грн, за період з 20.08.2018 по 20.05.2019, на користь місцевого бюджету.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Суддя К.Є. Петросян