
Справа № 324/801/19
Провадження № 3/324/332/2019
П О С Т А Н О В А
03 липня 2019 року суддя Пологівського районного суду Запорізької області Кацаренко І.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працює директором ТОВ «Аванте», РНОКПП НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст.ст.155-1 ч.1, 163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
19 червня 2019 року до Пологівського районного суду Запорізької області надійшли справи з адміністративними протоколами відносно громадянина України ОСОБА_1 за ст.ст.155-1 ч.1, 163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі за текстом – КУпАП), які 20 червня 2019 року на підставі ст.36 КУпАП були об`єднані в одне провадження.
Об`єднаній справі відносно ОСОБА_1 за ст.ст.155-1 ч.1, 163-1 ч.1 КУпАП присвоєний єдиний №324/801/19, номер провадження 3/324/332/2019.
У протоколі про адміністративне правопорушення №313 від 02 травня 2019 року, складеному головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників Більмацького, Гуляйпільського, Оріхівського, Пологівського, Розівського районів управління аудиту Головного управління ДФС у Запорізькій області Удод Ю.О. відносно директора ТОВ «Аванте» ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, зазначено, що директор ТОВ «Аванте» ОСОБА_1 вчинив правопорушення, що полягає у порушенні встановленого законом порядку проведення розрахунків, що виражене у видачі готівкових коштів під звіт без звітування на суму 55292,3 грн., порушено п.2.11 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, п.19 Постанови Правління Національного банку України від 29.12.2017 року №148, зі змінами та доповненнями. Встановлене перевищення ліміту залишку готівки в касі на суму 51252,88 грн., порушено п.5.10, п.5.11, розділу 5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637 (до 01 січня 2018 року) із змінами та доповненнями, п.54 Постанови Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148 (з 01 січня 2018 року) із змінами та доповненнями, про що складено акт перевірки 20 березня 2019 року №152/08-01-14-13-13/31522861, ч.1 ст.155-1 КУпАП.
У протоколі про адміністративне правопорушення №312 від 02 травня 2019 року, складеному головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників Більмацького, Гуляйпільського, Оріхівського, Пологівського, Розівського районів управління аудиту Головного управління ДФС у Запорізькій області Удод Ю.О. відносно директора ТОВ «Аванте» ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, зазначено, що директор ТОВ «Аванте» ОСОБА_1 вчинив правопорушення, що полягає у порушенні встановленого законом порядку ведення податкового обліку, що призвело до заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету, у загальній сумі 379974 грн., у т.ч. за січень 2016 року на суму 813 грн., за лютий 2016 року на суму 914 грн., за березень 2016 року на суму 1693 грн., за квітень 2016 року на суму 1886 грн., за травень 2016 року на суму 2208 грн., за червень 2016 року на суму 141037 грн., за липень 2016 року на суму 3532 грн., за серпень 2016 року на суму 2851 грн., за вересень 2016 року на суму 2491 грн., за жовтень 2016 року на суму 65320 грн., за листопад 2016 року на суму 1994 грн., за грудень 2016 року на суму 1768 тис., за січень 2017 року на суму 799 грн., за лютий 2017 року на суму 1465 грн., у т.ч. березень 2017 року на суму 2936 грн., за серпень 2017 року на суму 65216 грн., за вересень 2017 року на суму 3587 грн., за жовтень 2017 року на суму 2935 тис., за листопад 2017 року на суму 2249 грн., за грудень 2017 року на суму 1655 грн., за січень 2018 року на суму 1092 грн., за серпень 2018 року на суму 60703 тис., за вересень 2018 року на суму 3358 грн., за жовтень 2018 року на суму 3315 грн., за листопад 2018 року на суму 2383 грн., за грудень 2018 року на суму 1774 грн., чим порушено, п.189.1 ст.189, 198.5 ст.198, п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-ІV (зі змінами та доповненнями). Застосовується штрафна санкція в частині відсутності реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, порушено п.201.1, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-IV (зі змінами та доповненнями), про що складено акт перевірки 20 березня 2019 року №152/08-01-14-13-13/31522861, ч.1 ст.163-1 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у скоєнні правопорушень за ст.ст.155-1 ч.1, 163-1 ч.1 КУпАП при викладених в протоколах про адміністративне правопорушення обставинах не визнав і пояснив, що на даний час податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС у Запорізькій області від 16 квітня 2019 року №0004781413, №0004791413, №0004801413, складені на підставі акту перевірки від 20 березня 2019 року №152/08-01-14-13-13/31522861, оскаржуються, скаргу подано 03 травня 2019 року до ДФС України, якою строк розгляду скарг продовжено до 01 липня 2019 року включно, а тому податкові зобов`язання є не узгодженими, просив закрити справу за відсутності в його діях складу зазначених адміністративних правопорушень.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши надані суду докази і доводи ОСОБА_1 в їх сукупності, приходжу до висновку, що провадження у даній справі підлягає закриттю, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 155-1 ч.1 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Статтею 163-1 ч.1 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Зі змісту протоколів №312 та 313 від 02 травня 2019 року вбачається, що підставою для їх складання відносно ОСОБА_1 став акт перевірки №152/08-01-14-13-13/31522861 від 20 березня 2019 року.
Відповідно до ст.86 п.86.1 Податкового кодексу України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.
Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов`язаний його підписати.
Строк складення акта (довідки) про результати перевірки не зараховується до строку проведення перевірки, встановленого цим Кодексом (з урахуванням його продовження).
У разі незгоди платника податків з висновками акта (довідки) такий платник зобов`язаний підписати такий акт (довідку) перевірки із зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта (довідки) або окремо у строки, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до ст.56 п.56.15 Податкового кодексу України скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов`язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження.
Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов`язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
Таким чином, оскільки ТОВ «Аванте» подані скарги на податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС у Запорізькій області, висновки акту перевірки від 20 березня 2019 року №152/08-01-14-13-13/31522861 є неузгодженими і не можуть бути підставою для висновку про наявність в діях ОСОБА_1 вини в порушенні встановленого законом порядку проведення розрахунків та встановленого законом порядку ведення податкового обліку у формі умислу або необережності і, відповідно, бути підставою для притягнення її до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.247 ч.1 п.1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення, у зв`язку із цим провадження у справі про адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст.155-1 ч.1, 163-1 ч.1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 необхідно закрити за відсутності в його діях складу адміністративних правопорушень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.155-1, 163-1, 247, 268, 279, 283-285 КУпАП України,
П О С Т А Н О В И В :
Провадження в справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити за відсутності в його діях складу адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.155-1 ч.1, 163-1 ч.1 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Пологівський районний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Кацаренко І.О.