
308/2182/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10.04.2019 року місто Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Придачук О.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне порушення, які надійшли з ГУ ДФС у Закарпатській області відносно директора ТОВ «БСП ОІЛ» (код ЄДРПОУ 40099616) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за ч.1 ст.164 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
11 лютого 2019 року старшим оперуповноваженим ВПНОПТ ОУ ГУ ДФС у Закарпатській області капітаном податкової міліції Любклю В.Я. було складено протокол №2 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ч.1 ст.164 КУпАП.
Підставою для складання даного протоколу стало те, що 09.02.2019 року о 13 год. 00 хв. на паливному складі ТОВ «БСП ОІЛ», директором якого є ОСОБА_1 , по АДРЕСА_2 , було встановлено факт реалізації дизельного пального, бензину А-95, без одержання дозволу та іншого документу дозвільного характеру, чим порушено норми Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», Господарського кодексу України та ч. 1 ст. 164 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена своєчасно і належним чином.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до положень ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно вимог ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Частиною 1 статті 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Водночас, у вказаному протоколі відсутні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .. Натомість у графі пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» зазначено, що додаються пояснення ОСОБА_2 на 1 арк., який не є особою, яка притягається до адміністративної відповідальності згідно розглядуваного протоколу.
Разом з цим, у матеріалах справи наявний протокол про прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення (або таке, що готується) від 07.02.2019 року гр. ОСОБА_3 , однак відсутні дані щодо прийнятого рішення, після внесення відомостей до ЄРДР згідно ст. 214 КПК України, за наслідками досудового розслідування, зокрема постанови слідчого.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Виходячи з аналізу змісту ст. ст. 256, 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об`єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на доопрацювання.
Зазначені вище недоліки при складанні протоколу унеможливлюють суд прийняти законне та обґрунтоване рішення у даній справі
У зв`язку з цим суд позбавлений можливості об`єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення та прийняти рішення про наявність чи відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, а тому матеріали слід повернути до Головного управління ДФС у Закарпатській області.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали адміністративної справи відносно директора ТОВ «БСП ОІЛ» (код ЄДРПОУ 40099616) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за ч.1 ст.164 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС у Закарпатській області для дооформлення.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: О.А. Придачук