ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.02.10 Справа№ 26/250
За позовом: Державної екологічної інспекції в Львівській області, м. Львів
до відповідача: Кам’янка-Бузької міської ради, м. Кам’янка-Бузька Львівської області
про: стягнення 510,00 грн.
Суддя Деркач Ю.Б.
при секретарі Боровець Я.
Представники:
від позивача Садовська Н.Д. –головний спеціаліст сектора правового забезпечення (юрисконсульт) (довіреність № 03-4127 від 22.12.2009 р.)
від відповідача Карпій Р.М. –представник (довіреність № 10 від 14.01.2010 р.)
Представникам сторін роз’яснено їх права та обов’язки
передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України.
Суть спору: Державна екологічна інспекція в Львівській області, м. Львів звернулася до господарського суду з позовною заявою до Кам’янка-Бузької міської ради, м. Кам’янка-Бузька Львівської області про стягнення 510,00 грн.
Позивач просить стягнути з відповідача на користь держави в особі Державної екологічної інспекції у Львівській області збитки в розмірі 510,00 грн. в рахунок відшкодування збитків заподіяних державі, внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства.
Ухвалою суду від 16.12.2009 р. прийнято позовну заяву до розгляду, порушено провадження у справі та призначено її до розгляду в судовому засіданні на 20.01.2010 р. В судовому засіданні 20.01.2010 р. оголошувалась перерва до 09.02.2010 р.
Представник позивача в судове засідання з’явився, позовні вимоги підтримав повністю.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що в ході перевірки дотримання природоохоронного законодавства виявлено, що на території парку –пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк ХІХ ст.», розташованій на території Кам’янка-Бузької міської ради с. Тадані, влаштовано несанкціоноване складування твердих побутових відходів площею 10 м2, що є порушенням чинного природоохоронного законодавства, в результаті чого державі заподіяно збитки на суму 510,00 грн.
Представник відповідача в судове засідання з’явився, проти задоволення позову заперечив з підстав наведених у відзиві на позовну заяву.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, повно та об’єктивно дослідивши докази в їх сукупності, суд встановив наступне:
Відповідно до охоронного зобов’язання № 04-05-11712 від 01.07.2008 р. парк –пам’ятка садово-паркового мистецтва «Парк ХІХ ст.»площею 3,67 га переданий під охорону відповідачеві.
На вимогу прокуратури Кам’янка-Бузького району від 06.10.2009 р. № 1/98-09, позивачем проведено позапланову інспекційну перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства відповідачем.
В ході перевірки відповідно до акту перевірки природоохоронного законодавства № 579 від 21.10.2009 р. встановлено, що на території парку –пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк ХІХ ст.»розташованій на території Кам’янка-Бузької міської ради с. Тадані влаштовано несанкціоноване складування твердих побутових відходів площею 10 м2, що є порушенням природоохоронного законодавства, а саме ст.ст. 38, 53 Закону України «Про природно-заповідний фонд України». Відповідальність за дане порушення передбачене ст. 64 вказаного Закону.
Розмір збитків заподіяних державі цим порушенням становить 510,00 грн. Обрахування збитків проведено за таксами для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду України, затверджених постановою КМУ № 521 від 21.04.1998 р. Претензію про добровільне відшкодування завданих державі збитків від 02.11.2009 р. відповідачем залишено без відповіді та задоволення. Вказане підтверджено матеріалами справи та не спростовано відповідачем.
Згідно ст. 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», підприємства, установи, організації та громадяни зобов’язані відшкодувати збитки, завдані ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Відповідно до п. 20 ст. 52 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, зараховуються до місцевого бюджету.
Що стосується заперечень відповідача викладених у відзиві на позовну заяву, то слід зазначити наступне.
Відповідач помилково зазначає, що при проведенні вказаної перевірки необхідна згода центрального органу виконавчої влади.
Згідно ч. 2 ст. 19 Закону України «Про прокуратуру»перевірка виконання законів проводиться за заявами і повідомленнями про порушення законності, які вимагають прокурорського реагування, а за наявності підстав –також за власною ініціативою прокурора.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про прокуратуру»встановлено обов’язковість виконання вимог прокуратури: вимоги прокурора, які відповідають чинному законодавству, є обов’язковими для всіх органів, підприємств, установ, організацій, посадових осіб та громадян і виконуються невідкладно або у передбачені законом чи вказані прокурором строки. Невиконання без поважних причин законних вимог прокурора тягне за собою передбачену законом відповідальність.
Вищезгадана перевірка проводилась у присутності міського голови Кам’янка-Бузької міської ради Владики Михайла Юліановича. На час перевірки на території парку –пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк ХІХ ст.» виявлено несанкціоноване складування твердих побутових відходів площею 10м2.
Згідно п. 1.4. Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10.09.2008 р. № 464, акт перевірки –документ, який фіксує факт проведення планових, позапланових перевірок суб’єктів господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища та його дотримання.
Відповідно до п.п. 4.20., 4.21. вказаного наказу, у разі відмови суб’єкта господарювання відписати акт, про це зазначається в акті перевірки і у разі, якщо посадова особа або уповноважений нею представник суб’єкта господарювання відмовляється від отримання акта перевірки особисто, то такий акт передається через канцелярію суб’єкта господарювання із зазначенням вхідного реєстраційного номера (дані записи зроблені у акті перевірки № 79 від 21.10.2009 р.).
Відповідачем не спростовано дані, що були встановлені актом перевірки та не доведено відсутності порушення з його боку вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Згідно ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, підставні та такі, що підлягають до задоволення повністю.
З огляду на викладене, керуючись Конституцією України, Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища», Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»та ст.ст. 4, 33, 34, 35, 44, 49, 75, 82, 83, 84, 85, 115, 116 ГПК України, господарський суд –
В И Р І Ш И В:
1. Позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Кам’янка-Бузької міської ради, м. Кам’янка-Бузька, вул. Шевченка, 2 (код ЄДРПОУ 04056196) на користь держави в особі Державної екологічної інспекції в Львівській області, м. Львів, вул. Стрийська, 98 (одержувач коштів: місцевий бюджет м. Кам’янка-Бузька, р/р 31511921700228 в УДК у Кам’янка-Бузькому районі Львівської області, код ЄДРПОУ 22359303, МФО 825014, код платежу 24062100) збитки в розмірі 510 грн. 00 коп. заподіяних державі внаслідок порушень вимог природоохоронного законодавства.
3. Стягнути з Кам’янка-Бузької міської ради, м. Кам’янка-Бузька, вул. Шевченка, 2 (код ЄДРПОУ 04056196) в дохід державного бюджету 102 грн. 00 коп. державного мита та 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
4. Наказ видати згідно ст. 116 ГПК України.
Суддя