
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2019 року справа № 580/1383/19
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кульчицького С.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про стягнення частини невиплаченого грошового забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час та заборгованості по індексації грошового забезпечення,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (далі — відповідач), в якому просить:
- стягнути з Департаменту патрульної поліції Національної поліції України заборгованість по грошовому забезпеченню у вигляді доплати за службу в нічний час за період з 01.03.2016 по 30.06.2018 на користь ОСОБА_1 у сумі 8985 грн 60 коп.;
- стягнути з Департаменту патрульної поліції Національної поліції України заборгованість по індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2016 по 31.10.2017 на користь ОСОБА_1 у сумі 3179 грн 13 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в період проходження служби в патрульній поліції м. Черкаси з 01.03.2016 по 30.06.2018 йому не виплачувалась доплата за службу в нічний час за 208 нічних змін на загальну суму 8985 грн 60 коп., що на думку позивача є порушенням Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання. Посилання відповідача на те, що йому виплачувалося грошове забезпечення в межах граничних розмірів такого грошового забезпечення є помилковим, оскільки доплата за службу в нічний час є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення поліцейського. Крім того, на думку позивача, відповідачем протиправно не виплачено йому заборгованість по індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2016 по 31.10.2017 у сумі 3179 грн 13 коп.
Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду від 02.05.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі на підставі даного позову, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
У відзиві на позов, що надійшов до суду 27.05.2019, відповідач позовні вимоги не визнав, посилаючись на те, що оскільки грошове забезпечення поліцейським виплачується за місцем проходження служби виключно в межах асигнувань, затверджених кошторисом органу поліції на грошове забезпечення. За період проходження служби позивачу виплачувалось грошове забезпечення в межах номенклатури посад та встановлення конкретного розміру окладів, що виключає можливість позивачу доплати за службу в нічний час, оскільки така виплата буде перевищувати граничний розмір грошового забезпечення поліцейського. Крім того, відсутні правові підстави для стягнення індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2016 по 31.10.2017, оскільки індексація грошового забезпечення поліцейських передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.2017 №782, яка вступила в дію з 24.10.2017, тому її виплата здійснюється з 01.11.2017.
Розгляд справи по суті, відповідно до ч. 3 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), розпочато через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі та проведено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
У період з 27.05.2019 по 14.06.2019, включно, суддя Черкаського окружного адміністративного суду Кульчицький С.О. перебував у відпустці, з огляду на що розгляд справи здійснюється у перший робочий день після відпустки — 18.06.2019.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд зазначає про таке.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 у період з 01.03.2016 по даний час проходить службу в поліції та перебуває на посаді інспектора роти №1 батальйону Управління патрульної поліції у м. Черкасах у званні сержанта поліції, що підтверджується наказом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України №56 о/с від 24.03.2016, копія якого міститься у матеріалах справи.
Відповідно до графіку несення служби особовим складом Управління патрульної поліції у місті Черкасах Департаменту патрульної поліції у званні сержанта поліції та розстановки нарядів Управління патрульної поліції у місті Черкасах Департаменту патрульної поліції за період з 01.03.2016 по 30.06.2018 року включно, позивач відпрацював в Управлінні патрульної поліції у місті Черкасах Департаменту патрульної поліції 170 нічних змін, з урахуванням відряджень, відпусток та лікарняних.
02 квітня 2019 року позивач звернувся до відповідача з рапортом, в якому просив виплатити доплату за службу в нічний час за період з 01.03.2016 по 30.06.2018 у сумі 8736 грн 00 коп. та заборгованість по індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2016 по 31.101.2017 у сумі 3179 грн 13 коп.
Відповіді на вказану заяву відповідач позивачу не надав.
Вважаючи таку бездіяльність відповідача протиправною, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд враховує, що відповідно по ч. ч. 1, 2 ст. 94 Закону України “Про Національну поліцію”, поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.
Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно пп. 3 п. 5 вищевказаної Постанови №988, визначено обов`язок виплачувати доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.
Відповідно до статті 94 Закону України «Про Національну поліцію», постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260 (далі — Порядок №260).
Відповідно до п. 3 Розділу І Порядку №260 грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Пунктом 11 Розділу І Порядку №260 визначено, що грошове забезпечення, виплачене поліцейському несвоєчасно або в меншому розмірі, ніж належало, виплачується за весь період, протягом якого поліцейський мав на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.
Відповідно до п. 11 Розділу ІІ Порядку №260 поліцейським, які виконують службові обов`язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час. Годинна ставка обчислюється шляхом ділення місячного посадового окладу на кількість годин фактичного часу служби з урахуванням норми тривалості службового часу за відповідний місяць при 40-годинному робочому тижні.
Підставами для виконання службових обов`язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції.
Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до цих Порядку та умов.
Поліцейським, що залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
Як встановлено судом із матеріалів справи, за період з 01 березня 2016 по 30 червня 2018 року включно, позивач відпрацював в Управлінні патрульної поліції у місті Черкасах Департаменту патрульної поліції 170 нічних змін, що підтверджується наявними у матеріалах адміністративної справи копіями графіків несення служби особовим складом підрозділів УПП в м. Черкасах та довідкою (витягом) з обліку несення поліцейськими служби в нічний час від 03.04.2019 №3066/41/24/01-2019.
З врахуванням п. 11 Розділу ІІ Порядку №260, позивачу повинна була виплачена відповідачем доплата за службу в нічний час за період з 01.03.2016 по 30.06.2018, зокрема:
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 8 нічних змін позивача у березні 2016 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 345 грн 80 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 8 нічних змін позивача у квітні 2016 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 345 грн 80 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 7 нічних змін позивача у травні 2016 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 302 грн 58 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 0 нічних змін позивача у червні 2016 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 00 грн 00 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 7 нічних змін позивача у липні 2016 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 302 грн 58 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 6 нічних змін позивача у серпні 2016 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 259 грн 35 коп.
- 2470 грн. 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 8 нічних змін позивача у вересні 2016 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 345 грн 80 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 7 нічних змін позивача у жовтні 2016 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 302 грн 58 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 7 нічних змін позивача у листопаді 2016 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 302 грн 58 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 8 нічних змін позивача у грудні 2016 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 345 грн 80 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 6 нічних змін позивача у січні 2017 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 259 грн 35 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 6 нічних змін позивача у лютому 2017 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 259 грн 35 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 6 нічних змін позивача у березні 2017 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 259 грн 35 коп.
- 2470 грн. 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 6 нічних змін позивача у квітні 2017 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 259 грн 35 коп.
- 2470 грн. 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 7 нічних змін позивача у травні 2017 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 302 грн 58 коп.
- 2470 грн. 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 7 нічних змін позивача у червні 2017 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 302 грн 58 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 5 нічних змін позивача у липні 2017 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 216 грн 13 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 1 нічну зміну позивача у серпні 2017 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 43 грн 23 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 7 нічних змін позивача у вересні 2017 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 302 грн 58 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 8 нічних змін позивача у жовтні 2017 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 345 грн 80 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 2 нічні зміни позивача у листопаді 2017 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 86 грн 45 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 4 нічних зміни позивача у грудні 2017 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 172 грн 90 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 7 нічних змін позивача у січні 2018 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 302 грн 58 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 5 нічних змін позивача у лютому 2018 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 216 грн 13 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 8 нічних змін позивача у березні 2018 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 345 грн 80 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 7 нічних змін позивача у квітні 2018 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 302 грн 58 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 8 нічних змін позивача у травні 2018 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 345 грн 80 коп.
- 2470 грн 00 коп. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість службового часу за місяць при 40-годинному робочому тижні) умножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) умножити на 5 нічних змін позивача у червні 2018 року поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 216 грн 13 коп.
З матеріалів справи судом встановлено, що у червні 2018 року позивачу виплачено доплату за службу в нічний час за травень 2018 року у сумі 265 грн 60 коп.; у липні 2018 року - за червень 2018 року у сумі 152 грн 24 коп.; у вересні 2018 року — за січень 2018 року у сумі 288 грн 17 коп., за лютий 2018 року у сумі 216 грн 13 коп., за березень 2018 року у сумі 331 грн 31 коп., за квітень 2018 року у сумі 238 грн 88 коп., що підтверджується розрахунковими листами позивача за червень 2018 року, липень 2018 року та вересень 2018 року, копії якиї містяться у матеріалах справи.
Таким чином, заборгованість відповідача перед позивачем у вигляді доплати за службу в нічний час за вищевказаний період становить 5899 грн 21 коп., а тому в цій частині позов підлягає до часткового задоволення.
Посилання представника відповідача на те, що позивачу виплачувалося грошове забезпечення в межах граничних розмірів такого грошового забезпечення, зокрема, здійснено виплату посадового окладу, доплату за спеціальне звання, за вислугу років не приймається до уваги, оскільки у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” та положень Порядку та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (наказ Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260) - доплата за службу в нічний час є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення поліцейського, який входить до складу грошового забезпечення поліцейського, а обов`язок виплачувати доплату за службу в нічний час встановлений пп. 3 п. 5 вищевказаної Постанови №988.
Щодо вимоги позивача стягнути з відповідача заборгованість по індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2016 по 31.10.2017 на користь позивача в сумі 3179 грн 13 коп. суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 5 ст. 94 Закону України “Про Національну поліцію” грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону. .
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” від 03.07.1991 №1282-XII (далі — Закон №1282-XII) індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
Відповідно до інформації, яка розміщена на офіційному веб-сайті Держстату України (http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2016/ct/is_c/isc_u/isc2016m_u.html) у квітні місяці 2016 року величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації у 103 відсотка та складала 103,5 відсотка.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону №1282-XII для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення.
До вказаної постанови внесено зміни постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 року №782 та включено поліцейських до переліку категорій осіб, яким здійснюється індексація грошового забезпечення.
В контексті наведеного, суд відхиляє посилання представника відповідача, що індексація грошового забезпечення позивача повинна здійснюватись лише з набранням чинності постановою КМУ №782, оскільки така індексація прямо передбачена положеннями Закону України “Про Національну поліцію” та Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”.
Більше того, в силу положень ч. 2 ст. 8 Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” за наявності підстав, визначених цим Законом, право населення на реалізацію зазначених гарантій не залежить від прийняття рішень відповідними органами.
З огляду на зазначене, суд погоджується з доводами позивача про стягнення на його користь індексації грошового забезпечення за період перебування на посаді поліцейського з червня 2016 року по жовтень 2017 року в сумі 2 718 грн 85 коп., оскільки загальна сума індексації, яка підлягає стягненню на користь позивача складає саме 2 718 грн 85 коп. (по 50,75 (червень-листопад 2016 року) + по 123,20 (грудень 2016 - лютий 2017 року) + по 188,80 (березень, квітень 2017 року) + 198,71 (травень 2017 року) + по 269,44 (червень-серпень 2017 року) + по 330,06 (вересень-жовтень 2017 року) (50,75 х 6 + 123,20 х 3 + 188,80 х 2 + 198,71 + 269,44 х 3 + 330,06 х 2 = 2718 грн 85 коп.).
Відтак в цій частині позов підлягає до часткового задоволення.
У зв`язку із вищевикладеним, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є частково обґрунтованим та таким, що підлягає до часткового задоволення.
Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд при вирішенні спору враховує приписи статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити частково.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 9, 14, 72, 76 - 79, 90, 139, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, 3, ідентифікаційний код 40108646) про стягнення частини невиплаченого грошового забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час та заборгованості по індексації грошового забезпечення — задовольнити частково.
Стягнути з Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на користь ОСОБА_1 заборгованість по грошовому забезпеченню у вигляді доплати за службу в нічний час за період з 01.03.2016 по 30.06.2018 у сумі 5899 (п`ять тисяч вісімсот дев`яносто дев`ять) грн 21 коп.
Стягнути з Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на користь ОСОБА_1 заборгованість по індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2016 по 31.10.2017 в сумі 2 718 (дві тисячі сімсот вісімнадцять) грн 85 коп.
У задоволенні решти позовних вимог — відмовити.
Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. У разі застосування судом частини третьої статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя С.О. Кульчицький