Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.02.10 Справа № 27/322/09
За позовом: Прокурора Запорізького району Запорізької області в інтересах Запорізької міської ради, м. Запоріжжя
до відповідача 1: Запорізької районної державної адміністрації, м. Запоріжжя
до відповідача 2: Товариства з обмеженою відповідальністю “Солов’їний гай”, м. Запоріжжя
третя особа-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Молодіжне громадське об’єднання “Запорізький центр популяризації краєзнавства “Хорс”, м. Запоріжжя
третя особа-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Запорізька обласна молодіжна громадська організація “ЄНОТ”, м. Запоріжжя
про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки від 30.08.07 р.
Суддя Дроздова С.С.
Представники сторін :
Від позивача: Боханова О.О., дов. № 01-17/208 від 09.02.09 р.
Від відповідача 1: не з’явився
Від відповідача 2: не з’явився
Від прокуратури: не з’явився
Від третьої особи 1: Корзун С.А., дов. № 225-08 від 25.11.2008 р.
Від третьої особи 2: Гончарова Н.І., дов. № 4 від 15.02.2010 р.
Відповідно до ч. 2 ст. 85 ГПК України, у судовому засіданні 15.02.2010 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Прокурор Запорізького району Запорізької області звернувся до господарського суду Запорізької області в інтересах Запорізької міської ради, м. Запоріжжя з позовною заявою до відповідачів: 1. Запорізької районної державної адміністрації, м. Запоріжжя та відповідача 2. Товариства з обмеженою відповідальністю “Солов’їний гай”, м. Запоріжжя про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки від 30.08.2007 р., який зареєстровано у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства “Центр земельного кадастру при Державному комітеті по земельних ресурсах України” у книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі 08.11.2007 р. за № 040726000012.
Ухвалою господарського суду від 17.09.2009 р. порушено провадження у справі № 27/322/09 та призначено судове засідання на 05.11.2009 р.
Ухвалою суду від 05.11.2009 р., на підставі ст. 77 ГПК України, у зв’язку з неявкою в засідання суду представників відповідачів –1 та –2, розгляд справи було відкладено на 18.11.2009 р.
Ухвалою суду від 18.11.2009 р. на підставі ч. 4 ст. 69 ГПК України, за клопотанням сторін строк вирішення спору було продовжено, розгляд справи призначено на 10.12.2009 р.
Ухвалою суду від 10.12.2009 р., на підставі ст. 27 ГПК України, до участі у справі залучено у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Громадське об’єднання “Запорізький центр популяризації краєзнавства “Хорс”.
Ухвалою суду від 10.12.2009 р., на підставі ст. 77 ГПК України, у зв’язку з залученням до участі у справі 3-ї особи та необхідністю надання додаткових доказів та документів, які необхідні для всебічного та об’єктивного розгляду спору, розгляд справи відкладено на 18.01.2010 р.
Ухвалою суду від 18.01.2010 р. строк розгляду спору продовжено до 18.02.2010 р. Судове засідання призначено на 15.02.2010 р.
15.02.2010 р. продовжено судовий розгляд справи № 27/322/09.
Відповідно до ст. 81-1 ГПК України, судове засідання здійснювалося за допомогою технічних засобів, а саме програмно-апаратного комплексу “Оберіг”.
Головуючим суддею оголошено яка справа розглядається, склад суду, та роз’яснено представникам сторін, які прибули в судове засідання, їх права, у тому числі право заявляти відводи.
Відводів складу суду не заявлено.
Позивач підтримав позовні вимоги, на підставах, викладених у заяві про збільшення розміру позовних вимог, яку надіслано на адресу суду 12.11.2009 р.
Просить суд: визнати недійсним на майбутнє договір оренди землі від 30.08.2007 р., укладений між Запорізькою районною державною адміністрацією та товариством з обмеженою відповідальністю “Солов’їний гай”, який зареєстрований у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства “Центр Державного земельного кадастру” при Державному комітеті України по земельних ресурсах 08.11.2007 р. за № 040726000012; припинити Товариству з обмеженою відповідальністю “Солов’їний гай” (код ЄДРПОУ 35037013) право користування земельною ділянкою загальною площею 4,9000 га в районі Солов’їного гаю поряд з СТ “Будівельник”, набуте на підставі договору оренди землі від 30.08.2007 р., укладеного між Запорізькою районною державною адміністрацією та товариством з обмеженою відповідальністю “Солов’їний гай”, який зареєстрований у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства “Центр Державного земельного кадастру” при Державному комітеті України по земельних ресурсах 08.11.2007 р. за № 040726000012; повернути земельну ділянку загальною площею 4,9000 га в районі Солов’їного гаю поряд з СТ “Будівельник” до земель Запорізької міської ради.
15.02.2010 р. представник прокуратури у засідання суду не з’явився. Надіслав на адресу суду повторне письмове клопотання щодо відкладення розгляду справи, у зв’язку з хворобою помічника прокурора району, яка тривалий час брала участь у судовому розгляді зазначеної справи та недоцільністю заміни на даній стадії процесу представника прокуратури.
Дане клопотання судом відхилено, як процесуально необґрунтоване та розглядається судом як навмисне затягування судового процесу з боку заявника позову, оскільки 18.01.2010р. вже було таке саме клопотання від Прокуратури Запорізького району , підписано прокурором Запорізького району Н.М.Бондаренко, 18.01.10р. був останній термін вирішення справи по суті, прокуратура повинна була забезпечити явку іншого представника.
Представники сторін у справі підтримали клопотання щодо продовження терміну вирішення спору на один місць, тобто до 18.02.2010р. для надання можливості представнику прокуратури брати участь в наступному судовому засіданні.
15 лютого 2010р. Прокурор Запорізького району Н.М.Бондаренко під своїм підписом ставить дату “18.01.2010р.” хоча вих номер №872 від 15.02.2010р.
За цілий місяць з представників прокуратури ніхто не ознайомився з матеріалами справи в порядку статті 22 ГПК України, для того щоб брати участь в судовому засіданні.
Крім того, до зазначених клопотань не було надано документального підтвердження –листка непрацездатності Томчук А.С.
Відповідач 1 у судове засідання, відкрите 15.02.2010 р. не з’явився. Про час та місце розгляду справи був попереджений належним чином.
В матеріалах справи міститься письмовий відзив відповідача 1, позовні вимоги за позовом прокурора Запорізького району Запорізької області в інтересах Запорізької міської ради, м. Запоріжжя до Запорізької районної державної адміністрації, товариства з обмеженою відповідальністю “Солов’їний гай”, м. Запоріжжя про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки від 30.08.2007 р. визнає. Справу просить розглядати без представника Запорізької районної державної адміністрації.
Відповідач 2 у судове засідання, відкрите 15.02.2010 р. не з’явився. Про час та місце розгляду справи був попереджений належним чином.
В матеріалах справи міститься письмовий відзив, наданий суду 18.11.2009 р., в якому відповідач 2 проти позову заперечує.
Третя особа 1 та третя особа 2 підтримали позовні вимоги у повному обсязі.
Справу розглянуто в порядку ст. 75 ГПК України за наявними в ній матеріалами, оригінали яких судом оглянуті в судовому засіданні 15.02.2010 р.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення учасників судового процесу, суд дійшов висновку щодо задоволення позову з наступних підстав.
Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, способами захисту цивільних прав та інтересів може бути –визнання права.
14.08.2009р. до прокуратури Запорізького району з прокуратури Запорізької області надійшло для проведення перевірки звернення виконавчого комітету Запорізької міської ради з приводу законності укладення та виконання договору оренди земельної ділянки, укладеного між Запорізькою районною державною адміністрацією та ТОВ “Солов’їний гай”
В ході перевірки встановлено, що 19.04.2007 р. розпорядженням голови Запорізької районної адміністрації № 415 затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання договору оренди земельної ділянки та передано ТОВ «Солов’їний гай»земельну ділянку загальною площею 4,9 га за рахунок земель запасу Розумівської сільської ради, розташовану за межами с. Розумівка.
На підставі розпорядження № 415, між Запорізькою районною державною адміністрацією Запорізької області та ТОВ «Солов’їний гай» укладено договір оренди зазначеної земельної ділянки строком на 12 років.
Згідно п. 1 договору, орендодавець на підставі розпорядження № 415 Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області від 19.04.07 р. надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку за рахунок земель запасу Розумівської сільської ради, розташовану за межами с. Розумівка Запорізького району Запорізької області.
Згідно п.2 договору, в оренду передається земельна ділянка загальною площею 4,9000га.
Відповідно до п. 3 договору, на земельній ділянці об’єкти нерухомості відсутні, знаходяться фундаменти зруйнованих будівель.
Згідно з п. 7 договору, він є укладеним на 12 років і діє до 30.08.2019 р.
Відповідно до п. 15 договору, земельна ділянка передається в оренду для будівництва та функціонування культурно-оздоровчого комплексу.
Договір оренди земельної ділянки зареєстрований у Запорізькій регіональній філії ДП «Центр ДЗК при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 08.11.07 р. за № 040726000012.
Згідно інформації Запорізької облдержземінспекції, державними інспекторами було проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства, про що складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства № 394 від 18.09.2008р., за адресою: м. Запоріжжя район Солов'їного гаю (поряд з СТ «Будівельник») з виїздом на місце 18.09.2008р.
На момент перевірки встановлено, що ведуться роботи по встановленню залізобетонного паркану довжиною 64 метри з метою огородження земельної ділянки для подальшого будівництва на підставі договору оренди земельної ділянки. Роботи по встановленню паркану ведуться на підставі узгодженого проекту встановлення огорожі, погодженого з архітектурою Запорізького району.
На адресу голови Запорізької районної державної адміністрації Запорізькою облдержземінспекцією було направлене клопотання № 124 від 29.09.2008р. про приведення у відповідність до вимог чинного земельного законодавства розпорядження голови Запорізької районної державної адміністрації від 19.04.2007р. № 415, у зв'язку з тим, що дане розпорядження прийняте в порушення вимог п. 12 розділу X Земельного кодексу України, так як зазначена земельна ділянка знаходиться на території м. Запоріжжя, що підтверджується актом поновлення зовнішніх меж, підписаним представниками м. Запоріжжя та Розумівської сільської ради 27.12.1967р. та відповідним викопіюванням окружної межі міста по суміжності з колгоспом ім. Орджонікідзе Запорізького району. Також, відповідно до чергового кадастрового плану м. Запоріжжя дана земельна ділянка розташована на території Хортицького лісництва.
Запорізькою облдержземінспекцією зазначена інформація щодо перевірки була доведена до відома прокурора Запорізької області листом від 30.09.2008р. №01-12/1197.
На виконання вимог протесту прокурора Запорізького району 10.11.2008р. було прийнято розпорядження голови Запорізької районної державної адміністрації № 1370 «Про визнання таким, що втратило чинність розпорядження голови райдержадміністрації від 19.04.2007р. № 415».
Управління Держкомзему у місті Запоріжжя Запорізької області листом від 07.05.2009р. № В0103/790 надало інформацію, що зазначена територія розташована в межах м. Запоріжжя, за даними державного земельного кадастру на зазначеній території земельні ділянки у власність та користування надавались, крім земельних ділянок громадян в межах ОКСТ «Будівельник».
Головне управління архітектури та містобудування Запорізької міської ради листом від 19.05.2009р. № Ко-1914 повідомило, що згідно генерального плану забудови м. Запоріжжя територія Солов'їного гаю визначена як територія лісів і лісопарків. Узгоджень на відведення земельної ділянки під цей об'єкт на території Солов'їного гаю у Хортицькому районі міста ГУАтаМ не надавало.
Земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Ст.2 Закону України “Про оренду землі” встановлює, що відносини, пов’язанні з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України “Про оренду землі”, а також договором оренди землі.
Статтею 13 Конституції України, яка є Основним Законом України, визначено, що земля є об'єктом права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією.
Згідно ст. 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
У відповідності з ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України та законами.
Крім того, ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч. З ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Відповідно до ст. 12 та п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, тобто Запорізькій міській раді Законом надані, в тому числі, делеговані повноваження органу виконавчої влади розпоряджайсь землями в м. Запоріжжі в інтересах держави.
Частиною 1 ст. 648 Цивільного кодексу України зазначено, що зміст договору, укладеного на підставі правового акту органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.
У відповідності з ч. 2 ст. 15 Закону України «Про оренду землі», відсутність у договорі оренди землі однієї з істотних умов, передбачених цією статтею, а також порушення вимог статей 4-6, 11, 17, 19 цього Закону є підставою для відмови в державній реєстрації договору оренди, а також для визнання договору недійсним відповідно до закону.
На підставі ч. 1 ст. 6 Закону України «Про оренду землі»орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, законами України і договором оренди землі.
Таким чином, порушена вимога ст. 6 Закону України «Про оренду землі», зокрема тим, що Земельним кодексом України чітко передбачено, на підставі чого укладається договір оренди землі.
Приписами ст. 116 Земельного кодексу України встановлено, до юридичні особи набувають права власності та користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених Земельним кодексом України або за результатами аукціону. Набуття права на землю здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Зокрема, ч. 6 ст. 123 ЗК України (в редакції на момент укладення спірного договору) передбачено, що проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем та іншими органами, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.
Згідно зі ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Тобто, наявність рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про затвердження належними чином погодженого проекту відведення земельної ділянки та надання її в оренду чинним земельним законодавством визначається в якості обов'язкової передумови подальшого укладення договору оренди земельної ділянки.
Розпорядження голови Запорізької районної державної адміністрації від 19.04.2007р. № 415 «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання договору оренди землі та передачу її в оренду ТОВ «Солов'їний гай»розпорядженням голови Запорізької районної державної адміністрації № 1370 «Про визнання таким, що втратило чинність розпорядження голови райдержадміністрації від 19.04.2007р. № 415», рішення Запорізької міської ради від 25.01.2006р. № 55/91 визнано таким, що втратило чинність, то є факт того, що договір оренди землі від 30.08.2007р. укладений без достатніх на те підстав, передбачених ст.ст. 116, 123, 124 ЗК України, тобто з порушенням встановленого порядку.
Статтею 83 Земельного кодексу України зазначено, що землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земель приватної та державної власності, а також земельні ділянки за їх межами, на яких розташовані об'єкти комунальної власності.
Відповідно до ст. 84 ЗК України у державній власності перебувають усі землі України, крім земель комунальної та приватної власності.
До повноважень міських рад у галузі земельних відносин на території міст, відповідно до ст. 12 ЗК України, належить, зокрема, розпорядження землями територіальних громад, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.
Пунктом 34 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»передбачено, що питання регулювання земельних відносин вирішуються виключно на пленарних засіданнях міської ради.
Згідно зі ст. 17 ЗК України до повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин належить розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом.
Відповідно до п. А ч. 1 ст. 91 ЗК України до прав власників земельних ділянок відноситься право продавати або іншим шляхом відчужувати земельну ділянку, передавати її в оренду, заставу, спадщину.
Відповідно до ч. 1, 2, 4 ст. 4 Закону України «Про оренду землі»від 06.10.1998 р. (з наступними змінами та доповненнями) орендодавцями земельних ділянок є громадяни та юридичні особи, у власності яких перебувають земельні ділянки, або уповноважені ними особи. Орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є сільські, селищні, міські ради в межах повноважень, визначених законом. Орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у державній власності, є районні, обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, Рада міністрів Автономної Республіки Крим та Кабінет Міністрів України в межах повноважень, визначених законом.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про оренду землі», орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.
Відповідно до ст. 13 Конституції України, земля є об'єктом права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Статтею 14 Конституції України закріплено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Пунктом 12 Перехідних положень Земельного кодексу України встановлено, що до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Земельна ділянка, що передана Запорізькою районною державною адміністрацією в оренду ТОВ «Солов'їний гай» знаходиться на території Запорізької міської ради в межах населеного пункту - м. Запоріжжя, перебуває у комунальній власності та належать на праві власності територіальній громаді міста Запоріжжя.
Тобто, право розпоряджатися вказаною земельною ділянкою належить саме Запорізькій міській раді.
Запорізькою міською радою питань щодо надання в оренду ТОВ «Солов'їний гай» земельної ділянки загальною площею 4,9000 га, розташованої за межами с. Розумівка Запорізького району Запорізької області на пленарних засіданнях не розглядалось, рішень з цього приводу також не приймалось та відповідно договору оренди міська рада з ТОВ «Солов'їний гай»не укладала.
Таким чином, прийнявши всупереч вимогам п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України рішення щодо передачі спірної земельної ділянки в оренду та уклавши договір оренди, Запорізька районна державна адміністрація перевищила надані їй законом повноваження.
Отже, за наслідками проведення перевірки встановлено, що договір укладено особою, Запорізькою районною державною адміністрацією, яка в силу своїх повноважень не мала права виступати орендодавцем у відношенні земельної ділянки, яка становить предмет договору, а тому здійснила розпорядження майном, належним державі в особі Запорізької міської ради.
Загальні підстави і наслідки недійсності угод встановлені статтею 215 ЦК України, згідно якої визначальним фактором при визнанні угоди недійсною є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.
Згідно ч. 3 ст. 215 Цивільного кодексу України, якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).
Частиною 1 статті 203 ЦК України встановлено, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.
Стаття 236 Цивільного кодексу України встановлює, що нікчемний правочин або правочин, визнаний судом недійсним, є недійсним з моменту його вчинення. Якщо за недійсним правочином права та обов'язки передбачалися лише на майбутнє, можливість настання їх у майбутньому припиняється.
Приймаючи до уваги те, що розпорядження голови Запорізької районної державної адміністрації від 19.04.2007 № 415 втратило чинність та оскаржений договір оренди земельної ділянки від 30.08.2007 було укладено з порушенням вимог чинного законодавства України, він підлягає визнанню недійсним.
Відповідно до ч. 2 ст. 651 Цивільного кодексу України договір може бути розірваний за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Прокурор Запорізького району Запорізької області правомірно звернувся до господарського суду Запорізької області в інтересах Запорізької міської ради, позовні вимоги є такими, що підтверджуються фактами, встановленими судом, та відповідають нормам діючого законодавства України.
Враховуючи вищевикладене, господарський суд дійшов висновку щодо задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч. 5 ст. 55 Конституції України кожен має право будь-якими, не забороненими законом засобами, захищати свої права від порушень. Враховуючи це, а також положення статті 19 Конституції України, власник вправі звернутись за захистом своїх прав у будь-який спосіб, не заборонений законом.
Судові витрати: державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, відповідно до вимог ст. 49 ГПК України покладаються на відповідача 2.
Керуючись ст.ст. 22, 27, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати недійсним на майбутнє договір оренди земельної ділянки від 30.08.2007 р., укладений між Запорізькою районною адміністрацією та Товариством з обмеженою відповідальністю “Солов’їний гай”, який зареєстровано у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства “Центр земельного кадастру при Державному комітеті по земельних ресурсах України” у книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі 08.11.2007 р. за № 040726000012.
Припинити Товариству з обмеженою відповідальністю “Солов’їний гай” 969035, м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 20-А, код ЄДРПОУ 35037013) право користування земельною ділянкою загальною площею 4,9000 га в районі Солов’їного гаю поряд з СТ “Будівельник”, набуте на підставі договору оренди від 30.08.2007 р., укладений між Запорізькою районною адміністрацією та Товариством з обмеженою відповідальністю “Солов’їний гай”, який зареєстровано у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства “Центр земельного кадастру при Державному комітеті по земельних ресурсах України” у книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі 08.11.2007 р. за № 040726000012.
Повернути земельну ділянку загальною площею 4,9000 га в районі Солов’їного гаю поряд з СТ “Будівельник” до земель Запорізької міської ради.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Солов’їний гай” 969035, м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 20-А, код ЄДРПОУ 35037013; розрахункові рахунки відсутні в матеріалах справи) на користь Державного бюджету України (отримувач: Державний бюджет Орджонікідзевського району, банк отримувача: Головне управління Державного казначейства України у Запорізькій області, р/р 31119095700007, МФО 813015, код ЄДРПОУ 34677145, код бюджетної класифікації 22090200, символ банку 095) 85 (вісімдесят п’ять) грн. 00 коп. державного мита. Видати наказ.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Солов’їний гай” 969035, м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 20-А, код 35037013; розрахункові рахунки відсутні в матеріалах справи) на користь Державного бюджету України (отримувач: Державний бюджет Орджонікідзевського району, банк отримувач: Головне управління Державного казначейства України у Запорізькій області, р/р 31212259700007, МФО 813015, код ЄДРПОУ 34677145, код бюджетної класифікації 22050000, символ звітності банку 259) 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Видати наказ.
Суддя С.С. Дроздова
(Рішення оформлено відповідно до вимог ст. 84 ГПК України та підписано 18.02.2010р.)