Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 березня 2010 р. Справа № 2а-2224/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Опімах Л.М.,
за участю секретаря судового засідання- Шевченко В.М.,
представника позивача - Нікітіної В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Шосткинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Глухівське АТП 15939" про стягнення штрафу ,-
В С Т А Н О В И В:
Шосткинський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача – відкритого акціонерного товариства «Глухівське АТП 15939» (далі по тексту – ВАТ «Глухівське АТП 15939) – штраф за порушення законодавства про цінні папери у розмірі 17000 грн, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, який допустив порушення законодавства про цінні папери щодо приведення розміру статутного капіталу у відповідність до вартості чистих активів, відповідно до постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 07 грудня 2009 року, вказану постанову не оскаржив та в добровільному порядку суму штрафу не сплатив.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі, та пояснила, що станом на день розгляду справи сума штрафу відповідачем не сплачена.
Відповідач у судове засідання не прибув, був належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, про що свідчить розписка про отримання поштового відправлення, клопотання про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без участі його представника до суду не подав, тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі в судовому засіданні представника відповідача за наявними у ній доказами.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши письмові докази по справі у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30 жовтня 1996 року448/96-ВР Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до ч. 3 ст. 155 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року N 435-IV, ч. 6 ст. 39 Закону України «Про господарські товариства» від 19 вересня 1991 року N 1576-XII,якщо після закінчення другого та кожного наступного фінансового року вартість чистих активів акціонерного товариства виявиться меншою від статутного капіталу, товариство зобов'язане оголосити про зменшення свого статутного капіталу та зареєструвати відповідні зміни до статуту у встановленому порядку. Якщо вартість чистих активів товариства стає меншою від мінімального розміру статутного капіталу, встановленого законом, товариство підлягає ліквідації.
Відповідно до пояснень представника позивача та матеріалів справи відповідачем було порушено зазначені вимоги чинного законодавства України про цінні папери.
Розпорядженням т.в.о. начальника Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Дудченка Ю.О. № 42-СУ про усунення порушень законодавства про цінні папери від 12.03.2009 р. відповідача було зобов’язано усунути вказані порушення та письмово проінформувати Уповноважену особу Комісії про виконання розпорядження до 01.10.2009 р. (а.с. 12).
Відповідно до постанови уповноваженої особи Комісії – Степаненка О.С. від 07 грудня 2009 року було порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ «Глухівське АТП 15939» та запропоновано керівнику або повноважному представнику відповідача з’явитися для підписання акту про правопорушення на ринку цінних паперів та надання пояснень в Сумське територіальне управління ДКЦПФР 15.12.2009 р. (а.с. 11).
Відповідно до пояснень представника позивача розпорядження начальника Сумського територіального управління ДКЦПФР від 12.03.2009 р. № 42-СУ відповідачем не було виконано, для підписання акту та надання пояснень у встановлений час уповноважена особа відповідача не прибула.
На підставі постанови Уповноваженої особи Комісії – т.в.о. начальника Сумського ТУ ДКЦПФР Степаненка О.С. – про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 15.12.2009 р. було призначено розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 9).
Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30 жовтня 1996 року448/96-ВР (далі по тексту – Закон) Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно з абз. 8 ч. 1 ст. 11 Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів ВАТ «Глухівське АТП 15939» винесено постанову про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 23.12.2009 р., якою відповідачу було накладено штраф у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 170000 грн (а.с. 7).
Вказана постанова відповідачем не оскаржувалася та сума штрафу в добровільному порядку не сплачена.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що відповідачем сума штрафу станом на день розгляду справи залишається не сплаченою, і складає 17000 грн, що підтверджується матеріалами справи поясненнями представника позивача, тому суд приходить до висновку, що вимоги прокурора щодо стягнення вказаної суми штрафу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Шосткинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Глухівське АТП 15939" про стягнення штрафу – задовольнитм.
Стягнути з ВАТ "Глухівське АТП 15939" (41400, Сумська область, м. Глухів, вул. Путивльська, 62, р.р. 2600362268 в СОД "Райффайзен Банк Аваль" МФО 337483, код ЄДРПОУ 03118720) до Державного бюджету штраф у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) грн.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Л.М. Опімах
З оригіналом згідно
Суддя Л.М. Опімах