Постанова № 8205626, 15.03.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.03.2010
Номер справи
2а-2279/10/1870
Номер документу
8205626
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 березня 2010 р. Справа № 2а-2279/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Соп'яненко О.В.

за участю секретаря судового засідання-Усенко І.М.

прокурора - Кулинич І.С.

представника позивача - ОСОБА_1,< Текст >

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Прокурора Ковпаківського району міста Суми в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в місті Суми до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач свої вимоги мотивує тим, що ОСОБА_2 згідно даних відділуДАІ по обслуговуванню м. Суми та автомобільно-технічної інспекції УДАІ УМВС України в Сумській області, має у приватній власності автомобіль ГАЗ 5327, державний номер НОМЕР_1, а тому відповідно до Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" та Закону України "Про систему оподаткування" повинен сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни . Станом на 21.12.2009 року відповідач має заборгованість в сумі 956,25 грн. Тому позивач просить стягнути з відповідача вказану суму боргу.

Представник позивача позов підтримав, зазначивши, що на момент розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.

Відповідач в судове засідання не зявився про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином за останнім відомим місцем реєстрації (а.с.6). Про причину неявки, всупереч ч.2 ст.40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.

Суд, заслухавши прокурора, представника позивача, перевіривши матеріали справи, оцінивши докази вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що згідно даних даних відділу ДАІ по обслуговуванню м. Суми та автомобільно-технічної інспекції УДАІ УМВС України в Сумській області, відповідач має у приватній власності автомобіль ГАЗ 5327, державний номер НОМЕР_1, з обємом двигуна 4250 см. куб., але не надав свій транспортний засіб на державний технічний огляд і не сплатив відповідний податок , що підтверджується списком приватних та юридичних осіб, які в 2008 році не надали свої транспортні засоби на державний технічний огляд (а.с.8-9).

Згідно зі ст.1 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів ”відповідач є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів . У звязку з чим ,на підставі п.3 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни. Але згідно розрахунку державної податкової інспекції м. Суми відповідач станом на 21.12.09. року має заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів за 2007-2008-2009 роки в сумі 956,25 грн. (а.с.5).

У відповідності до ст.5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами перед реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд.

Фізичні особи - платники податку, зобовязані предявляти органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній (у разі здійснення плати) та за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку - відповідний документ, що дає право користуватися цими пільгами.

Органи, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів зобовязані щомісячно повідомляти податкові органи про транспортні засоби, зареєстровані або зняті з реєстрації протягом попереднього місяця, за формою, затвердженою центральним податковим органом, та їх власників.

Згідно листа відділу ДАІ по обслуговуванню м. Суми та автомобільно- технічної інспекції УДАІ УМВС України в Сумській області власником траспортного засобу ОСОБА_2 автотраспорт для проходження технічного огляду в 2008 році не надавався та податок за 2007-2008-2009 роки не сплачувався. Відповідач на протязі 2009 року транспортний засіб з обліку в ВДАІ УМВС України в Сумській області не знімав.

В ст. 6 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів ”зазначено, що у разі виявлення юридичних та фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобовязані сплатити податок не більш як за попередні три роки.

Як вбачається із розрахунку сум заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів заборгованість відповідача складає 956,25 грн.(а.с.5).

Таким чином з ОСОБА_2 необхідно стягнути 956,25 грн. заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів .

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Ковпаківського району міста Суми в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в місті Суми до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) на користь Державної податкової інспекції в місті Суми (40030, м.Суми, Червона Площа 2, ід.код 21102740) заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 956,25 грн. (девятсот пятдесят шість грн. 25 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя <Текст >О.В. Соп'яненко

З оригіналом згідно

Суддя О.В. Соп'яненко