Постанова № 8201325, 22.02.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
22.02.2010
Номер справи
2а-14667/09/2/0170
Номер документу
8201325
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

22.02.10Справа №2а-14667/09/2/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. , при секретарі Слабун О.М.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Оріон-Альфа-Крим"

про стягнення заборгованості за рахунок активів в сумі 121300 грн.

за участю представників:

від позивача - не з’явився

від відповідача – не з’явився

Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Алушта АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Феодосійський механічний завод» (далі відповідач) заборгованості за рахунок активів сумі 121300 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несплачена сума узгодженого податкового зобов’язання з земельного податку.

У судове засідання, яке відбулось 22.02.2010 року, позивач явку свого представника не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, 22.02.2009 року від нього надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника у зв’язку з не можливістю явки та підтримання позовних вимог у повному обсязі.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву, а також клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Суд, враховуючі клопотання позивача, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи за відсутності його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований 31.08.2004 року Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим у якості юридичної особи, що підтверджується довідкою з ЄДРПОУ № 05.3-06-19/56.

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов’язок сплачувати податки і збори.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації.

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку передбачені Законом України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535 – ХІІ.

          Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю» сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.

Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Згідно зі ст. 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Судом встановлено, що 28.01.2009 року відповідачем до податкового органу в порядку звітності було надано розрахунок земельного податку за 2009 рік, відповідно до якого відповідач зобов’язаний у 2009 році сплатити 253916,35 грн. земельного податку, у тому числі за базові податкові (звітні) місяці 2009 року по 21159,70 грн. щомісячно з січня по листопад 2009 року та в грудні 2009 року 21159,65 грн.

Відомості облікової картки відповідача станом на 28.11.2009 року свідчать про те, що за відповідачем, у зв’язку з несвоєчасною сплатою сум земельного податку з травня по вересень 2009 році, утворилась заборгованість з орендної плати у розмірі 93351,06 грн.

Крім того, відповідачу нарахована пеня в сумі 1661,70 грн.

Позивачем проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податкового зобов’язання по земельному податку відповідача за період з 30.01.2009р. по 27.04.2009р., за результатами якої складений акт перевірки № 913/15-3/33131760 від 08.07.2009р. В акті зафіксовано порушення відповідачем вимог ст. 17 Закону України «Про плату за землю», п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення № 0004211503/0 та №0004221503/0 від 18.08.2009 року про визначення суми штрафу за земельним податком в розмірі 7905,50 грн. та 2115,97 грн. відповідно.

Зазначені податкові повідомлення-рішення направлені відповідачу рекомендованою кореспонденцією але повернулися у зв’язку з закінченням терміну зберігання та розміщені на дошці податкових оголошень, про що складений відповідний акт №666 від 28.09.09р.

Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем їх вручення.

Також працівниками ДПІ у м. Алушті проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податкового зобов’язання по земельному податку відповідача за період з 30.04.2009р. по 21.09.2009р., за результатами якої складений акт перевірки № 1359/15-3/33131760 від 01.10.2009р. В акті зафіксовано порушення відповідачем вимог ст. 17 Закону України «Про плату за землю», п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення № 0005151503/0 та № 0005161503/0 від 09.10.2009 року про визначення відповідачу суми штрафу за земельним податком в розмірі 13776,28 грн. та 2489,49 грн. відповідно.

Зазначені податкові повідомлення-рішення направлені відповідачу рекомендованою кореспонденцією але повернулися у зв’язку з закінченням терміну зберігання та розміщені на дошці податкових оголошень, про що складений відповідний акт №733 від 22.10.09р.

Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. У зв’язку з чим позивачем на адресу відповідача була направлена перша податкова вимога № 1/213 від 07.05.2009 року яка отримана 10.05.2009 року, що підтверджується особистим підписом директора ТОВ «Оріон-Альфа Крим» на корінці вимоги.

Також відповідачу була направлена друга податкова вимога № 2/274 від 18.06.2009 року, але її було повернуто поштою про що складено відповідний акт (№36 від 18.08.2009р.) про неможливість вручення податкової вимоги та вона була розміщена на дошці податкових оголошень.

Відповідачем в порядку ст. 71 КАС України не надано доказів того, що податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги прийняті з порушенням вимог діючого законодавства.

Таким чином, станом на 31.11.2009р. відповідно до розрахунку податкового боргу, наданого позивачем, заборгованість відповідача перед бюджетом складає 121300,00 грн.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках— коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 121300 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

          2.Стягнути за рахунок активів з Товариства з обмеженою відповідальністю «Оріон-Альфа Крим» (95000, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Генерала Васильєва, б. 32, ЄДРПОУ 33131760, відомості про розрахункові рахунки відсутні) в дохід Державного бюджету України суму податкового боргу у розмірі 121300,00 грн. та перерахувати на р/р 33211812700013 Місцевий бюджет Привітненської с/р, код платежу 13050200, ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740913.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                         Яковлєв С.В.