Постанова № 8200820, 02.03.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
02.03.2010
Номер справи
2а-966/10/1/0170
Номер документу
8200820
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

02.03.10Справа №2а-966/10/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р. , при секретарі Дубініной А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі АР Кримдо Комунального підприємства по управлінню житлово-комунальним господарством "ЯНТАР" про стягнення,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі АР Крим до Комунального підприємства по управлінню житлово-комунальним господарством "ЯНТАР" про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 16180,92 гривень.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 19.01.2010 року судом відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 19.01.2010 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

У судове засідання сторони не з’явилися, про час, дату та місце розгляду були повідомлені належним чином - рекомендованою кореспонденцію. Від позивача надійшло клопотання про розгляд справи у його відсутність.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст.128 КАС України розглядати справу у відсутності представників сторін.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ” № 1058-ІV від 09.07.2003 року (далі –Закон) всі відносини, які виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.

Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці –підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство по управлінню житлово-комунальним господарством "ЯНТАР" (ЄДРПОУ 32363397) є юридичною особою, зареєстрованою 21.03.2003 року Управлінням економіки Красногвардійської районної державної адміністрації згідно з Довідкою з Головного управління статистики в АРК № 09/2 - 6 - 19/576.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство по управлінню житлово-комунальним господарством "ЯНТАР" зареєстровано як платник в Управлінні Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі за № 19020461.

Таким чином, Комунальне підприємство по управлінню житлово-комунальним господарством "ЯНТАР" являється страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Згідно з п.п. 4,6 частини 2 статті 17 Закону страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.

Частиною 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону –один календарний місяць.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за вересень 2009 року, Комунальне підприємство по управлінню житлово-комунальним господарством "ЯНТАР" зобов’язалось сплатити 4753,28 гривень.

Відповідно до розрахунку боргу на обов’язкове державне пенсійне страхування відповідач сплатив суму у розмірі 533,92 гривень; отже, відповідачем не сплачена сума у розмірі 4219,36 гривень, отже, ця сума підлягає сплаті Комунальним підприємством по управлінню житлово-комунальним господарством "ЯНТАР".

Таким чином, в порушення п.п. 4,6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону відповідач своєчасно до 20.10.2090 року частково не сплатив зазначену ним в розрахунку суму страхових внесків в розмірі 4219,36 гривень.

Частиною 2 статті 106 Закону встановлено, що суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до частини 3 статті 106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку вимогу про її сплату. Згідно з абзацом 3 частини 3 статті 106 Закону протягом 10 днів із дня її одержання страхувальник зобов’язаний сплатити суму недоїмки та суму фінансових санкцій.

На суму недоїмки зі сплати страхових внесків станом на 01.11.2009 р. в розмірі 4219,36 грн. Управлінням Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі АРК відповідачу виставлена вимога від 20.11.2009 р. № Ю-511С.

Таким чином, суд приходить до висновку, що недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 4219,36 грн. розрахована позивачем вірно, являється погодженою відповідачем та підлягає стягненню з останнього.

Приймаючи до уваги, що станом на день розгляду справи позивачем заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 4219,36 гривень не погашена, позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 10 статті 20 Закону якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом. Право застосування фінансових санкцій п. 6 частини 1 статті 64 Закону надано територіальним органам Пенсійного фонду. Частиною 17 статті 106 встановлено, що від імені виконавчих органів Пенсійного фонду накладати фінансові санкції мають право начальники управлінь Пенсійного фонду в районах.

Відповідно до частини 13 статті 106 Закону про нарахування пені та накладення штрафів, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду виносять рішення.

Рішенням № 185 від 19.03.2009 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду до Комунального підприємства по управлінню житлово-комунальним господарством "ЯНТАР", застосований штраф у розмірі 6752,37 гривень та нарахована пеня у розмірі 5209,19 гривень за період з 21.12.2007 року до 30.12.2008 року, з 02.06.2008 року до 25.07.2008 року, 05.05.2008 року до 11.09.2009 року.

Відповідно до п.2 частини 9 статті 106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

-          10 відсотків своєчасно не сплачених сум – у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

-          20 відсотків зазначених сум – у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

-          50 відсотків зазначених сум – у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Розрахунок фінансової санкції у разі несвоєчасної сплати страхових внесків здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника, як встановлено абзацом 3 підпункту 9.3.2. пункту 9.3. Інструкції.

Судом встановлено, що розрахунок штрафних санкцій позивачем здійснений вірно.

Відповідно до частини 1 статті 106 Закону у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов’язані самостійно сплатити їх з нарахуванням пені в розмірах, визначених законом. Згідно з абзацом 2 пункту 2 частини 9 статті 106 Закону одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Судом встановлено, що розрахунок пені позивачем здійснений вірно.

Приймаючи до уваги, що відповідачем станом на день розгляду справи заборгованість за сплати штрафу в сумі 6752,37 гривень та пені в сумі 5209,19 гривень не погашена, вона підлягає стягненню з відповідача.

Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону, п. 5.1.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 перерахування страхових внесків здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій або натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).

Відповідно до частини 15 статті 106 Закону строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Таким чином, позовні вимоги Управління ПФУ в Красногвардійському районі АР Крим підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Комунального підприємства по управлінню житлово-комунальним господарством "ЯНТАР" (юридична адреса: 97030, АРК, Красногвардійський район, с. Янтарне, вул. Кубракова, 21; ЄДРПОУ 32363397) на користь Управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі АРК на р/р 2560370445912 в КРУ ВАТ “Державний ощадний банк України ”, МФО 324805, ОКПО 22300381 суму заборгованості в розмірі 16180,92 гривень.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                   Трещова О.Р.