Рішення № 81790494, 07.05.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.05.2019
Номер справи
1.380.2019.000353
Номер документу
81790494
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.000353

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2019 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі

головуючого-судді Кухар Н.А.

секретар судового засідання Шавель М.М.

з участю:

представник відповідача - Дорош А.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області про визнання протиправними і скасування податкових повідомлень-рішень,

в с т а н о в и в :

Фізична особа-підприємець Суховій Дмитро Іванович ( АДРЕСА_1 ) звернувся до суду з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35), у якому просить суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 10.01.2019 року № 0000381307, № 0000371307, № 0000391307, № 0000421307.

Ухвалою суду від 28.01.2019 року відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі.

Протокольною ухвалою суду від 28.03.2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Головним управлінням Державної фіскальної служби у Львівській області проведено планову виїзну документальну перевірку фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 . За результатами проведеної перевірки складено акт на підставі якого винесено оскаржувані податкові повідомлення-рішення. Позивач не погоджується із винесеними податковими повідомленнями-рішеннями, оскільки фізична особа-підприємець ОСОБА_1 не може бути платником ПДВ, оскільки задекларований дохід за 2015 рік складає 1360256,40 грн. (із них 960256,40 грн. - загальна сума грошових коштів від здійснення операцій з постачання товарів/послуг та 400000,00 грн. сума неповерненої поворотної фінансової допомоги). Операція з отримання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 поворотної фінансової допомоги в сумі 400000,00 грн. та не повернута станом на 01.12.2015 року не підпадає під визначення операцій з постачання та не є об ’єктом оподаткування ПДВ.

Представник позивача в судових засіданнях позов підтримав, просив задоволити, У судове засідання 07.05.2019 р. не з`явився, подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача подав до суду відзив на позовну заяву та доповнення до відзиву. Зазначає, що згідно декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік задекларовано отриманий дохід фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 . 1360256,40 грн. Отриманий дохід позивачем від контрагентів у 2015 році складає 1345259,40 грн. та не включає 400000,00 грн. сума неповерненої поворотної фінансової допомоги. Загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню нарахована (сплачена) позивачу протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 грн. (без урахування податку на додану вартість), відтак, позивач зобов`язаний був зареєструватися як платник податку у контролюючому органі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав викладених в відзиві та доповненні до відзиву, просила відмовити у задоволенні позову.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

Головним управлінням Державної фіскальної служби у Львівській області проведено планову виїзну документальну перевірку фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, дотримання виконання вимог валютного та іншого законодавства, законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками за період з 01.01.2016року по 31.12.2017року, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2016року по 31.12.2017року.

За результатами проведеної перевірки складено акт № 2898/13-01-13-07/2928304794 від 26.12.2018року, яким зокрема, встановлено порушення позивачем:

- вимог п. 187.1 ст. 187, п. 200.1, п. 200.2 ст. 200, п. 201.1 п. 201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України, в результаті чого занижено суми ПДВ, що підлягають нарахуванню та сплаті на загальну суму 350100,00 грн.;

- вимог п. 201.1, п. 201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України, в частині порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних за січень - квітень 2017 року;

- вимог пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 203.1 ст. 203 Податкового Кодексу України, в частині порушення строків подання податкової декларації з податку на додану вартість за лютий-грудень 2016 року, січень-квітень 2017 року;

- вимог п. 63.6 ст. 63, п. 117.1 ст. 117 Податкового Кодексу України, в частині не подання повідомлення за формою 20-ОПП за 2016-2017 роки.

На підставі акту перевірки Головним управлінням Державної фіскальної служби у Львівській області винесені податкові повідомлення-рішення від 10.01.2019 року № 0000381307, № 0000371307, № 0000391307, № 0000421307.

Не погоджуючись із вказаними податковими повідомленнями-рішеннями, позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України, у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до п.181.1 ст.181 ПК України у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп`ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов`язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.

Згідно з пунктами 183.1 та 183.2 статті 183 ПК України будь-яка особа, що підлягає обов`язковій реєстрації як платник податку, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву. У разі обов`язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181цього Кодексу.

Пунктом 183.10 статті 183 Кодексу визначено, що будь-яка особа, яка підлягає обов`язковій реєстрації як платник податку, і у випадках та в порядку, передбачених цією статтею, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Відповідно до п.49.18.1 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з п.202.1 ст.202 ПК України звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням таких особливостей:

а) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;

б) якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.

Порядок надання податкової декларації на додану вартість регламентується п.203.1 ПК України, згідно якого податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

За приписами п.120.1 ст.120 ПК України неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до пункту 49.2 статті 49 цього Кодексу) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов`язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов`язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом,- тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Відтак, якщо особа здійснює операції з постачання товарів/послуг на території України, які підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПК України та загальний обсяг протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн. гривень, то така особа згідно з ПК України повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням заяву та зареєструватись як платник ПДВ.

Згідно декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік задекларовано отриманий дохід ФОГ ОСОБА_2 І. 1360256,40 грн.

Позивач в обгрунтування позовних вимог посилається на те, що загальний дохід у сумі 1360256,40 грн. складається із 960256,40 грн. -загальна сума грошових коштів від здійснення операцій з постачання товарів/послуг та 400000,00 грн. сума неповерненої поворотної фінансової допомоги).

Однак, судом встановлено що згідно відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків ДФС України про суми виплачених доходів дохід, отриманий ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за період з 01.01.2015 року по 31.12.2015 року складає 1345259,40 грн. (в тому числі 1124709,10 грн. отриманий від ПрАТ «Ензим» (код ЄДРПОУ 383320) - з 01.01.2015 року -31.03.2015року - 300776,66 грн., з 01.04.2015 року -30.06.2015 року - 262008,30 грн., з 01.07.2015 року - 30.09.2015 року - 272889,36 грн., з 01.10.2015 року-31.12.2015 року -289034,78 грн. та 220550 грн.; отриманий від ТзОВ «Кормотех» (код ЄДРПОУ 32673400) - з 01.01.2015 року - 31.03.2015 року - 65460,00 грн., з 01.04.2015 року-30.06.2015 року- 57750,00 грн., з 01.07.2015року - 30.09.2015 року - 40630,00 грн., з 01.10.2015 року - 31.12.2015 року- 56710,00 грн.

Згідно податкових декларацій 1-ДФ відображено виплату доходу (ознака доходу 157) ФОП ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) у 2015 році у сумі 1124709,10 грн. від ПрАТ «Ензим» (код ЄДРПОУ 383320) - з 01.01.2015 року -31.03.2015 року - 300776,66 грн., з 01.04.2015 року - 30.06.2015 року - 262008,30 грн., з 01.07.2015 року - 30.09.2015 року - 272889,36 грн., з 01.10.2015 року - 31.12.2015 року -289034,78 грн. та у сумі 220550 грн. від ТзОВ «Кормотех» (код ЄДРПОУ 32673400) - з 01.01.2015 року - 31.03.2015 року - 65460,00 грн., з 01.04.2015 року - 30.06.2015 року - 57750,00 грн., з 01.07.2015 року - 30.09.2015 року - 40630,00 грн., з 01.10.2015 року - 31.12.2015 року - 56710,00 грн.

Таким чином отриманий дохід ФОП ОСОБА_1 від контрагентів у 2015 році складає 1345259,40 грн. та не включає 400000,00 грн. суму неповерненої поворотної фінансової допомоги

Оскільки сума доходу, отримана ФОП ОСОБА_1 від реалізації товарів/послуг за останні календарних місяців (01.01.2015року - 31.12.2015 року), становить 1360256,40 грн., платник податків зобов`язаний був до 10.01.2016 року подати заяву на реєстрацію платником податків на додану вартість за формою 1-ПДВ, однак таку в зазначений термін платник податків не подав, чим порушено п.183.2 ст.183 Кодексу.

Платником податків не подано податкову декларацію по податку на додану вартість за грудень 2016 року, січень - квітень 2017 року, чим порушено п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 203 ПК України, відтак ГУ ДФС у Львівській області правомірно винесено податкове повідомлення-рішення від 10.01.2019 № 0000391307, яким застосовано штрафні санкції у сумі 2550,00 грн.

За період з 10.01.2016 року по 09.04.2017 року на розрахункові рахунки ФОП ОСОБА_1 надійшли кошти в рахунок оплати за надані послуги перевезень автомобільним транспортом від контрагентів - замовників на загальну суму 1750512,99 грн. в тому числі ПДВ 350102,60 грн.

Позивачем даний факт не заперечується та не спростовується.

Пунктом 183.10 статті 183 ПК України визначено, що будь-яка особа, яка підлягає обов`язковій реєстрації як платник податку, і у випадках та в порядку, передбачених цією статтею, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Відповідно до п. 202.1 ст. 202 ПК України Звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням таких особливостей:

а) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;

б) якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.

Відповідно до п. 185.1 ст. 185 ПК України Об`єктом оподаткування є операції платників податку з:

а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;

б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу;

в) ввезення товарів на митну територію України;

г) вивезення товарів за межі митної території України;

е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

Відповідно до п. 187.1 ст. 187 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відтак, позивачем занижено суму податкового зобов`язання за період 10.01.2016 року по 09.04.2017 року на суму 350100 грн., в результаті не включено до складу податкового зобов`язання суми ПДВ за надані послуги перевезень вантажним автомобільним транспортом (несвоєчасна реєстрація платником ПДВ), чим порушено вимоги п.187.1 ст.187 ПК України.

Відповідно до п.п. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54 ПК України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов`язань, суми бюджетного відшкодування та/або від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Відповідно до п. 58.1 ст. 58 ПК України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт заниження або завищення суми податкових зобов`язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.

Відповідно до п. 123.1 ст. 123 ПК України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов`язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов`язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Таким чином винесене ГУ ДФС у Львівській області податкове повідомлення-рішення від 10.01.2019 року № 0000381307, яким визначено грошове зобов`язання з податку на додану вартість сумі 29491,25 грн. (350100 грн. основного платежу та 87525,00 грн. штрафних санкцій) є правомірним.

Пунктом 198.5 статті 198 ПК України платник податку зобов`язаний нарахувати податкові зобов`язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в неоподатковувана операціях.

Згідно п. 201.1 ст. 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації j порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником суми т; зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно п. 201.10 ст. 201 ПК України При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

ФОП ОСОБА_1 не зареєстровано в ЄРПН податкові накладні за січень 2017 року на загальну суму 131000,00 грн., в тому числі ПДВ 26200,00 грн. за лютий 2017 року на загальну суму 81752,00 грн., в тому числі ПДВ 16350,40 грн., за березень 2017 року на загальну суму 102200,00 грн., в тому числі ПДВ 20440 грн., за квітень 2017 року на загальну суму 60005,10 грн., в тому числі ПДВ 12001,02 грн.

Згідно п. 120-1.2 ст. 120 ПК України Відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою), що зазначена у податковому повідомленні - рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов`язань з податку на додану вартість, зазначеної у такій податковій накладній та/або розрахунку коригування до податкової накладної або від суми податку на додану вартість, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття відповідного рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу.

Відтак, ГУ ДФС у Львівській області правомірно винесено податкове повідомлення-рішення від 10.01.2019 року № 0000371307, яким застосовано штрафні санкції у сумі 37495,71 грн.

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 ПК України з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об`єктів оподаткування або об`єктів, які пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, може прийняти рішення про зміну основного та неосновного місця обліку великого платника податків.

Об`єктами оподаткування і об`єктами, пов`язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв`язку з якими у платника податків виникають обов`язки щодо сплати податків та зборів. Такі об`єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом цього Кодексу.

Платник податків зобов`язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об`єкти оподаткування і об`єкти, пов`язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

Заява про взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку подається у відповідний контролюючий орган протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об`єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню.

Відповідно до положень ПК України процедура обліку об`єктів оподаткування, визначені розділом VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011року № 1588, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 року за № 1562/20300 (далі - Порядок), із змінами та доповненнями.

Згідно з п. 8.4 розділу VIII Порядку повідомлення про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (додаток 10 де Порядку) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнанні електронних документів, можуть подати повідомлення за формою № 20-ОПП засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних у порядку, визначеному законодавством.

Початком перебігу 10-денного строку є дата набуття права платником щодо об`єктом оподаткування відповідно до правовстановлюючих документів чи документів, що підтверджують право користування, розпорядження об`єктом оподаткування.

ФОП ОСОБА_1 наявне рухоме майно: легковий автомобіль ВАЗ 11183, НОМЕР_3 (свідоцтво на праве власності СХМ780775 від 07.09.17), спеціалізований вантажний фургон малотонажний MERCEDES- BENZ SPRINTER.BC9912BE (свідоцтво на право власності НОМЕР_4 від 11.08.17).

Відповідно до п. 117.1 ст. 117 ПК України неподання у строки та у випадках, передбачених цим Кодексом, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправленні документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складенні податкової звітності, відповідно до вимог встановлених цим Кодексом, - тягнуть за собою накладенні штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділі юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету піл час виконання договору про спільну діяльність, - 510 гривень.

Таким чином податкове повідомлення- рішення № 0000421307 від 10.01.2019 року є правомірним та не підлягає скасуванню.

Як закріплено частиною другою статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до положень, закріплених частини 1 статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частин 1 та частини 2 статті 76 КАС України встановлено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Як зазначено в частині 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За правилами ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (стаття 90 КАС України).

Отже, розглянувши усі подані документи і матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги є такими, що не підлягають задоволенною.

З урахуванням вимог ст. 139 КАС України сплачений судовий збір позивачу не присуджується.

Керуючись ст.ст. 72,77,94, 241 -246 КАС України , суд

в и р і ш и в :

В задоволенні позову Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області про визнання протиправними і скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.

Апеляційна скарга на рішення подається протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Львівський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складено 16.05.2019 року.

Суддя Кухар Н.А.