Справа № 405/6236/17
Провадження №2/405/1362/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 квітня 2018 року Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі:
головуючого судді Іванової Л.А.
при секретарі Береді Я.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кропивницькому цивільну справу № 405/6236/17 за позовом управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів за призначенням державної соціальної допомоги переміщеним особам на проживання,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів за призначенням державної соціальної допомоги переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, зазначивши на обґрунтування позовних вимог, що 24.03.2015 року до Управління звернувся ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: с. Яблона Глодянського району, Молдова, із заявою про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції та заявою для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Відповідно до заяв місце проживання ОСОБА_1 зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 . фактичним місцем його проживання (перебування) є АДРЕСА_2 .
Відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509, відповідач отримав довідку про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції від 24.03.2015 року № 3504000846.
Крім того, рішенням Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради від 24.03.2015 року ОСОБА_1 відповідно до п.п. 3. 7 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505, була призначена грошова допомога у розмірі 442 грн. 00 коп. на період з 24.03.2015 року по 23.05.2015 року, у розмірі 221 грн. 00 коп. на період з 24.05.2015 року по 23.07.2015 року.
Позивач також зазначив, що в результаті проведення Державною фінансовою інспекцією в Кіровоградській області ревізії в Управлінні, в т.ч. законності призначення, нарахування та виплати усіх видів соціальної допомоги, пільг, субсидій та інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів за 2014-2015 р.р. виявлено, що відповідач, під час постановки на облік як внутрішньо переміщена особа, не зареєструвався в Державній міграційній службі та не повідомив про це позивача.
З огляду на викладене вище, позивач вважає, що відповідач свідомо не повідомив про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, тим самим неправомірно отримав грошову допомогу з державного бюджету за період з 24.03.2015 року по 23.07.2015 року в сумі 1 326 грн. 00 коп.
06.08.2016 року рекомендованим листом № 2500620099937 ОСОБА_1 направлено повідомлення № 670581/24 від 29.07.2016 року про необхідність повернути до державного бюджету надміру виплачені кошти за призначеною грошовою допомогою переміщеним особам на проживання у розмірі 1 326 грн. 00 коп., однак на сьогоднішній день кошти відповідачем добровільно не повернуто, у зв'язку з чим вони підлягають стягненню в судовому порядку.
З огляду на викладене вище, позивач, посилаючись на вимоги діючого законодавства, просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 на його (позивача) користь суму надміру виплачених бюджетних коштів по державній допомозі переміщеним особам на проживання у розмірі 1 326 грн. 00 коп.
Відповідно до рішення Ленінської районної у місті Кіровограді ради від 28.03.2017 року № 85 «Про перейменування Ленінської районної у місті Кіровограді ради та її виконавчого комітету» у зв'язку з перейменуванням міста Кіровограда Кіровоградської області на місто Кропивницький та Ленінського району на Подільський, Ленінську районну у місті Кіровограді раду перейменовано на Подільську районну у місті Кропивницькому раду, а виконавчий комітет Ленінської районної ради міста Кіровограда перейменовано на виконавчий комітет Подільської районної у місті Кропивницькому ради.
Крім того, рішенням Подільської районної у місті Кропивницькому ради від 23.06.2017 року № 92 «Про перейменування виконавчих органів районної у місті ради» перейменовано виконавчі органи районної у місті ради та змінено їхні юридичні адреси, а саме: управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради на Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради.
Згідно з ч. 3 ст.3 ЦПК України, в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017 року, провадження в цивільних справах здійснюються відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
На підставі чого, зазначена цивільна справа провадження по якій було відкрито за ухвалою суду від 15.11.2017 року підлягає розгляду в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України від 18.03.2004 року, в редакції Закону № 2147- VIII від 03.10.2017 року, який набрав чинності 15.12.2017 року за правилами спрощеного позовного провадження.
Представник позивача в судове засідання надав заяву, яка зареєстрована судом 23.04.2018 року за вх. № 10251, про розгляд справи у його відсутність, просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце судового розгляду справи судом повідомлявся належним чином, причини не явки суду не відомі, відзив на позов, письмових заперечень проти позову не надано.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч. 1 ст.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (в редакції станом на 24.03.2015 року) внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (у редакції станом на 24.03.2015 року) факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Довідка є документом, який видається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО або змушені були покинути постійне місце проживання в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, і переміститись у населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють повноваження в повному обсязі.
Підставами для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, па момент їх виникнення. Для отримання довідки внутрішньо переміщена особа має звернутися до структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання із заявою про отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Заява внутрішньо переміщеною особою подається особисто, а дітьми, дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, недієздатними особами або особами, дієздатність яких обмежено, - через законного представника. У випадку відсутності законного представника у дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, або якщо діти прибувають без супроводження, таку заяву від їх імені подають органи опіки та піклування, що розташовані за місцем виявлення таких дітей. Заява підписується заявником або його законним представником, який дає згоду на обробку, використання, зберігання його персональних даних та персональних даних осіб, законним представником яких він є.
Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи видається структурним підрозділом місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення в день подання заяви, підписується та засвідчується уповноваженою посадовою особою цього структурного підрозділу без сплати будь-яких платежів та зборів, включаючи як першу видачу такої довідки, так і в разі повторної її видачі у випадку втрати, пошкодження або з метою продовження її дії.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (у редакції станом на 24.03.2015 року) довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону. Територіальний підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), проставляє у довідці про взяття па облік внутрішньо переміщеної особи відмітку про реєстрацію місця проживання, в якій зазначається; 1) адреса фактичного проживання, за якою внутрішньо переміщеній особі може бути вручено офіційну кореспонденцію (місце фактичного проживання); або 2) адреса структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення; або 3) адреса територіального підрозділу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції). При цьому відмітка про реєстрацію місця проживання внутрішньо переміщеної особи не вноситься до її паспортного документа. У випадку зміни фактичного місця проживання внутрішньо переміщена особа повідомляє про це у найближчий територіальний підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), протягом 10 днів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» затверджений Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.
Відповідно до ч. 1 п. 2 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 (у редакції із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 року № 79) для отримання довідки повнолітня ВПО звертається особисто або через законного представника із заявою про взяття на облік до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад.
На час спірних правовідносин форма заяви була затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 08.10.2014 року № 738 «Про затвердження форми заяви про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції», який втратив чинність на підставі наказу Міністерства соціальної політики України від 27.12.2016 року № 1610.
Згідно з п. 6 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 (у редакції із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 року № 79) довідка за встановленою формою безоплатно видається у день подання заяви: роздруковується на папері формату А4 і підписується посадовою особою уповноваженого органу та скріплюється печаткою відповідного уповноваженого органу.
Відомості про неповнолітніх осіб, які переміщуються разом з батьками або членами сім'ї, зазначаються у довідці одного із заявників.
Уповноважені органи ведуть журнал обліку виданих довідок.
Відповідно до п. 7 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 (у редакції із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 року № 79) під час видачі довідки посадова особа уповноваженого органу інформує особу, яка переміщується і береться на облік, про можливості розв’язання проблем, пов’язаних із соціальним захистом, зокрема відновлення соціальних виплат, про необхідність відкриття рахунка в уповноваженому банку у разі набуття права на грошову допомогу, надає інформацію про місцезнаходження місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Крім того, згідно з п. 7-1 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 (у редакції із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 року № 79) під час видачі довідки посадова особа уповноваженого органу інформує особу, яка переміщується, про обов’язок повідомити протягом 10 днів відповідному територіальному підрозділу Державної міграційної служби про фактичне місце проживання, а також про зміну фактичного місця проживання або повернення до покинутого місця проживання.
Територіальний підрозділ ДМС у триденний строк після повідомлення особою, яка переміщується, про фактичне місце проживання проводить перевірку наведених у довідці відповідних відомостей, проставляє у разі підтвердження таких відомостей на зворотному боці довідки відмітку про реєстрацію місця проживання осіб, зазначених у довідці, та щодня подає в електронній формі уповноваженому органові відповідну інформацію.
Довідка не є дійсною без проставлення на її зворотному боці зазначеної відмітки.
Таким чином, як вбачається зі змісту наведеної норми, обов’язок проставляти відмітку про місце проживання у територіальних підрозділах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції) покладено на внутрішньо переміщених осіб.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 24.03.2015 року до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради із заявою про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції та заявою для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, звернувся відповідач ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: с. Яблона Глодянського району, Молдова.
Згідно із зазначеними заявами місце проживання ОСОБА_1 зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , фактичним місцем його проживання (перебування) є АДРЕСА_2 .
Відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509, відповідач отримав довідку про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції від 24.03.2015 року № 3504000846.
Крім того, рішенням Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради від 24.03.2015 року ОСОБА_1 відповідно до п.п. 3. 7 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505, була призначена грошова допомога у розмірі 442 грн. 00 кой. на період з 24.03.2015 року по 23.05.2015 року, у розмірі 221 грн. 00 коп. на період з 24.05.2015 року по 23.07.2015 року.
Всього відповідачем було отримано допомогу з державного бюджету в період з 24.03.2015 року по 23.07.2015 року на загальну суму 1 326 грн. 00 коп.
Відповідно до п. 10 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505. уповноважені органи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.
При цьому, Державною фінансовою інспекцією в Кіровоградській області на виконання плану контрольно-ревізійної роботи на 1 квартал 2016 року в Управлінні праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної ради у м. Кіровограді ради було проведено ревізію, у т. ч. законності призначення, нарахування та виплати усіх видів соціальної допомоги, пільг, субсидій та інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів за 2014 - 2015 роки.
Згідно з інформацією Держфінінспеції в Кіровоградській області про зайво нараховану га виплачену грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам ОСОБА_1 , в порушення вимог п. 7-1 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 (у редакції із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 року № 79), не повідомив відповідному територіальному підрозділу Державної міграційної служби про фактичне місце проживання.
Листом Державного підприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» від 19.10.2016 року № 013-113640/п повідомлено, що за інформацією з Центрального сховища баз даних Мінсоцполітики України ОСОБА_1 станом на 01.10.2016 року на обліку не пперебуває.
Встановлено, що переплата, яка утворилася в період з 24.03.2015 року по 23.07.2015 року внаслідок порушення відповідачем вимог п. 7-1 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 (у редакції із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 року № 79) щодо неповідомлення відповідного територіального підрозділу Державної міграційної служби про фактичне місце проживання становить 1 326 гри. 00 коп.
При цьому, розпорядженням начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради від 27.07.2016 року (особова справа ОСОБА_1 .) вирішено повернути бюджетні кошти у розмірі 1 326 грн. 00 коп. відповідно до акту Держфінінспеції в Кіровоградській області.
06.08.2016 року рекомендованим листом № 2500620099937 ОСОБА_1 . Управлінням направлено повідомлення № 670581/24 від 29.07.2016 року про необхідність повернути до державного бюджету надміру виплачені кошти за призначеною грошовою допомогою переміщеним особам на проживання за період з 24.03.2015 року по 23.07.2015 року у розмірі 1 326 грн. 00 коп., з підстав, що внутрішньо переміщена особа ОСОБА_1 не зареєструвався в Державній міграційній службі.
На сьогоднішній день надміру виплачена грошова допомога в сумі 1 326 грн. 00 коп. відповідачем не повернута.
Відповідно до п. 11 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505, уповноважений представник сім’ї, якому призначено грошову допомогу, зобов'язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.
Суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються на вимогу уповноваженого органу.
У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.
Пунктом 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» визначено, що у разі встановлення контролюючими органами факту незаконного одержання бюджетних коштів, який не оскаржений у судовому порядку, кошти у сумі, що незаконно отримана, повертаються до державного бюджету.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (у редакції станом на 24.03.2015 року) внутрішньо переміщена особа зобов’язана: 1) дотримуватися Конституції та законів України, інших актів законодавства; 2) повідомляти про фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи найближчий територіальний підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), протягом 10 днів; 3) повідомляти про зміну фактичного місця проживання або про повернення до покинутого місця проживання протягом 10 днів; 4) у разі виявлення подання внутрішньо переміщеною особою завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки про взяття на облік відшкодувати фактичні витрати, понесені за рахунок державного та місцевих бюджетів у результаті реалізації прав, передбачених цим Законом; 5) один раз на шість місяців з'являтися до відповідного структурного підрозділу уповноваженого органу міграційної політики. Внутрішньо переміщена особа зобов'язана виконувати інші обов’язки, визначені Конституцією та законами України.
За змістом ч. 1 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов’язана повернути потерпілому це майно.
Стаття 1215 ЦК України встановлює випадки, коли набуте особою без достатньої правової підстави майно за рахунок іншої особи не підлягає поверненню. Так. не підлягають поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї. пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача (ч. 1 ст. 1215 ЦК України).
Отже, закон встановлює два виключення із цього правила: по-перше, якщо виплата вказаних платежів є результатом рахункової помилки з боку особи, яка проводила цю виплату; по-друге, у разі недобросовісності з боку набувача. Правильність виконаних розрахунків, за якими була проведена виплата, а також добросовісність набувача презюмуються, отже, зазначене у ст. 1215 ЦК України майно підлягає поверненню у разі наявності цих фактів.
Вказаний правовий висновок викладений в постанові Верховного Суду України від 02.07.2015 року у справі № 6-91цс14, який має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
Таким чином, повернення надміру сплачених сум щомісячної адресної допомоги передбачає стягнення зазначених сум у випадку, якщо така надмірна сплата відбулась з вини особи, яка отримала таку допомогу, а саме, через зловживання, зокрема, у випадку надання недостовірної інформації або ненадання відповідної інформації.
З огляду на викладене вище оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, враховуючи також, що відповідач суму грошової допомоги виплачену надміру в повному обсязі у добровільному порядку не повернув, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 1 600 гри. 00 коп.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 4, 5, 7, 10, 12, 13, ст. ст. 77 - 80, 81, 95, 133, 141, 235, 258, 259, 263, 264, 265 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону № 2147 - VIII від 03 жовтня 2017 року, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради до ОСОБА_1 про стягнення виплачених бюджетних коштів за призначенням державної соціальної допомоги переміщеним особам на проживання, - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , на користь управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради (код ЄДРПОУ 03197629, р/р НОМЕР_2 в УДКСУ у м. Кропивницький Кіровоградської області, МФО 820172, КПКВК 2501480) суму виплаченої державної соціальної допомоги в розмірі 1 326 (одна тисяча триста двадцять шість) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 1 600 грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення лише вступної та резолютивної частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження з підстав, передбачених ч.ч.2, 3 ст.354 ЦПК України.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Кіровоградської області через Ленінський районний суд м.Кіровограда.
Суддя Ленінського
районного суду
м. Кіровограда Лілія Андріївна Іванова