Рішення № 81637765, 10.05.2019, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.05.2019
Номер справи
300/539/19
Номер документу
81637765
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" травня 2019 р. справа № 300/539/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Григорука О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в сумі 37089,60 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС в Івано-Франківській області звернулося до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) про стягнення податкового боргу в сумі 37089,60 грн.

Позовні вимоги мотивовано тим, що за відповідачем рахується податковий борг перед бюджетом у розмірі 37089,60 грн., який виник внаслідок несплати нарахованих контролюючим органом та самостійно визначених платником податків податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб, податку на додану вартість, штрафних санкцій та пені.

Ухвалою від 12.03.2019 Івано-Франківським окружним адміністративним судом відкрито провадження в даній справі, ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні).

Відповідач правом на подання відзиву у встановлений судом строк не скористався. Ухвала про відкриття провадження від 12.03.2019 була направлена на податкову адресу платника податків: АДРЕСА_1 , однак повернулась на адресу суду 20.03.2019 з відміткою установи поштового зв`язку «за закінченням строку зберігання» (а.с.45).

Частиною 10 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що ухвала про відкриття провадження у справі постановляється з додержанням вимог статті 126 цього Кодексу, частиною 11 якої визначено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Отже, ухвала про відкриття провадження у справі вручена відповідачу належним чином, однак відзив ним не подано.

Згідно частини 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

За таких обставин, керуючись частиною 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає вирішенню за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 10.11.2006 зареєстрований як фізична особа-підприємець та взятий на облік як платник податків Калуською об`єднаною ДПІ ГУ ДФС (а.с.39-42).

Калуською об`єднаною Державною податковою інспекцією Головного управління ДФС в Івано-Франківській області проведено документальну планову виїзну перевірку фізичної особи підприємця ОСОБА_1 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2013 по 31.12.2015 та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по 31.12.2015.

За наслідками проведеної перевірки податковою інспекцією складено акт документальної перевірки від 22.09.2016 №441/1302/2652221334, яким встановлено порушення відповідачем статті 164, пунктів 177.1, 177.2, 177.4 статті 177 Податкового кодексу України, а саме встановлено заниження суми податку на доходи фізичних осіб, що сплачується за результатами річного декларування за період 2013-2015 років, на суму 8875,25 грн. (а.с. 11-22).

У зв`язку з виявленими порушеннями податкового законодавства, на підставі вказаного акту перевірки Калуською ОДПІ ГУ ДФС в Івано-Франківській області винесено податкове повідомлення-рішення №0004101302 від 06.10.2016, яким відповідачу нараховано грошове зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в розмірі 11032,19 грн., в тому числі: основне зобов`язання в розмірі 8825,75 грн. (частково сплачено в розмірі 4,31 грн.); штрафні санкції в сумі 2206,44 грн. (а.с.23). Вказане повідомлення-рішення вручено відповідачу особисто 06.10.2016, що підтверджується його підписом.

За прострочення сплати грошового зобов`язання відповідачу також нарахована пеня в розмірі 2568,22 грн. відповідно до вимог ст. 129 Податкового кодексу України.

22.07.2016 на підставі підпунктів 19-1.1, 19-1.2 пункту 19-1 статті 19, підпункту 20.1.4 пункту 20.1. статті 20 та пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України Калуською ОДПІ ГУ ДФС в Івано-Франківській області проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, виписаних з 01.10.2015 по 30.06.2016 та зареєстрованих по 22.07.2016 включно. За результатами перевірки складено акт від 22.07.2016 №407/09-06-13-01/2652221334, відповідно до якого встановлено реєстрацію відповідачем податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням граничних термінів реєстрації, встановлених пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, на загальну суму 78 295,73 грн. (а.с.24,26).

На підставі акту перевірки від 22.07.2016 податковою інспекцією винесено податкове повідомлення-рішення №0002861301 від 22.07.2016 на загальну суму штрафних санкцій 12077,02 грн., яка нарахована відповідно до додатку до вказаного податкового повідомлення-рішення (а.с.25,26). Вказане податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу особисто 22.07.2016, що підтверджується його підписом.

12.12.2016 на підставі підпунктів 19-1.1, 19-1.2 пункту 19.1 статті 19, підпункту 20.1.4 пункту 20.1. статті 20 та пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України Калуською ОДПІ ГУ ДФС в Івано-Франківській області проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, виписаних з 01.07.2016 по 30.11.2016 та зареєстрованих по 12.12.2016 включно. За результатами перевірки складено акт від 12.12.2016 №622/13-01/2652221334, відповідно до якого встановлено реєстрацію відповідачем податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням граничних термінів реєстрації, встановлених пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, на загальну суму 2919,32 грн. (а.с.27).

На підставі акту перевірки від 12.12.2016 податковою інспекцією винесено податкове повідомлення-рішення №0005901301 від 12.12.2016 на загальну суму штрафних санкцій 291,94 грн., яка нарахована відповідно до додатку до вказаного податкового повідомлення-рішення. (а.с.28). Вказане податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу особисто 12.12.2016, що підтверджується його підписом.

13.12.2016 на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1. статті 20 та підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України Калуською ОДПІ ГУ ДФС в Івано-Франківській області проведено камеральну перевірку своєчасності подання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 податкової звітності з податку на додану вартість. За результатами перевірки складено акт від 13.12.2016 №644/13-01/2652221334, відповідно до якого встановлено порушення відповідачем вимог підпункту 49.18.1 пункту 49.18. статті 49 та пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України в частині несвоєчасного подання податкової декларації з податку на додану вартість, податковий період-січень 2015 року та січень 2016 року (а.с.29).

На підставі акту перевірки від 13.12.2016 податковою інспекцією винесено податкове повідомлення-рішення №0006171301 від 13.12.2016 на загальну суму штрафних санкцій 340 грн. (а.с.29). Вказане податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачу рекомендованим листом 14.12.2016 на його податкову адресу (а.с. 30).

29.05.2018 на підставі підпунктів 19-1.1, 19-1.2 пункту 19.1 статті 19, підпункту 20.1.4 пункту 20.1. статті 20 та пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України Головним управлінням ДФС в Івано-Франківській області проведено камеральну перевірку своєчасності сплати фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 грошових зобов`язань по податку на додану вартість. За результатами перевірки складено акт від 29.05.2018 №7896/09-19-13-01-11/2652221334, відповідно до якого встановлено порушення строків сплати податку на додану вартість, визначених пунктом 57.1 статті 57 та пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України (а.с.31).

На підставі вказаного акту перевірки Головним управління ДФС в Івано-Франківській області винесено податкові повідомлення-рішення:

- №0010091301 від 29.05.2018 на загальну суму штрафу в розмірі 10% від суми грошового зобов`язання - 868,58 грн., що нарахована відповідно до розрахунку штрафної санкції. (а.с.32-33);

- №0010101301 від 29.05.2018 на загальну суму штрафу в розмірі 20% від суми грошового зобов`язання - 1721,96 грн., що нарахована відповідно до розрахунку штрафної санкції (а.с.32-33).

Вказані податкові повідомлення-рішення були надіслані відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення 30.05.2018 на його податкову адресу: АДРЕСА_2 , однак поштові відправлення повернулись на адресу позивача з відміткою установи поштового зв`язку «за закінченням строку зберігання» (а.с.33).

Протягом 2016 року відповідачем самостійно було задекларовано та не сплачено зобов`язання по податку на додану вартість на суму 8194 грн., а саме згідно податкової декларації за лютий 2016 року, поданої 21.03.2016, в сумі 2871 грн., податкової декларації за липень 2016 року, поданої 22.08.2016, в сумі 4634 грн. та податкової декларації за серпень 2016 року, поданої 20.09.2016, в сумі 689 грн. (а.с.34-36).

Керуючись пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, контролюючим органом надіслано податкову вимогу форми "Ф" №1055-17 від 04.11.2016, яку позивач отримав 11.11.2016 відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.37), проте сума заборгованості залишилась непогашеною.

Згідно інтегрованої картки платника податку, заборгованість фізичної особи-підприємця за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується за результатами річного декларування та штрафні санкції становить 13596,10 грн. (а.с.32).

Відповідно до довідки про борг від 26.02.2019 за фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 числиться податковий борг в сумі 37089,60 грн., а саме:

- борг з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується за результатами річного декларування в сумі 13596,10 грн., в тому числі 11027,88 грн. основного зобов`язання та 2568,22 грн. пені;

- борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 23493.50 грн., в тому числі 8194 грн. основного зобов`язання та 15299,50 грн. штрафних санкцій

Позивач просить стягнути з відповідача вказаний податковий борг в сумі 37089,60 грн. в дохід бюджету.

При вирішенні даного спору суд виходить з наступного нормативно-правового регулювання спірних правовідносин.

Згідно статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулює Податковий кодекс України, який зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Частиною 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи. Відтак, при вирішенні даного спору суд керується законом, який був чинний на час виникнення спірних правовідносин.

Відповідно до пунктів 37.1, 37.2 статті 37 Податкового кодексу України підстави для виникнення, зміни і припинення податкового обов`язку, порядок і умови його виконання встановлюються цим Кодексом або законами з питань митної справи. Податковий обов`язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими цей Кодекс та закони з питань митної справи пов`язує сплату ним податку.

Статтею 36 Податкового кодексу України встановлено, що податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Згідно з статтею 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.

Відповідно до пункту 15.1 статті 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Пунктом 38.2 статті 38 Податкового кодексу України передбачено, що сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку.

Відповідно до підпунктів 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з пунктом 6.1 статті 6 Податкового кодексу України, податком є обов`язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Статтею 8 Податкового кодексу України передбачено, що в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори. До загальнодержавних податків та зборів належать податок на доходи фізичних осіб (підпункт 9.1.2 пункту 9.1 статті 9 Податкового кодексу України) та податок на додану вартість, які є обов`язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених цим Кодексом (підпункт 9.1.3 пункту 9.1 статті 9 цього Кодексу).

Податок на доходи фізичних осіб визначає розділ IV Податкового кодексу України.

Згідно з пунктом 162.1 статті 162 Податкового кодексу України платниками податку на доходи фізичних осіб є: фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент. Відповідно до пункту 164.1 статті 164 Податкового кодексу України базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом. При визначенні бази оподаткування враховуються всі доходи платника податку, отримані ним як у грошовій, так і негрошовій формах (пункт 164.3 статті 164 Кодексу).

Стаття 177 Податкового кодексу України встановлює особливості оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування. Відповідно до пункту 177.2 статті 177 Податкового кодексу України об`єктом оподаткування фізичної особи-підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов`язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи-підприємця.

Як встановлено, за наслідками проведеної Калуською ОДПІ ГУ ДФС в Івано-Франківській області документальної перевірки з питань дотримання податкового законодавства складено акт від 22.09.2016 №441/1302/2652221334, яким встановлено порушення відповідачем статті 164, пунктів 177.1, 177.2, 177.4 статті 177 Податкового кодексу України, а саме встановлено заниження суми податку на доходи фізичних осіб, що сплачується за результатами річного декларування на суму 8875,25 грн., в тому числі за 2013 рік на суму-6915, 70 грн., за 2014 рік на суму 1007,85 грн., за 2015 рік на суму 902,20 грн. (а.с. 11-22). На підставі вказаного акту перевірки Калуською ОДПІ ГУ ДФС в Івано-Франківській області винесено податкове повідомлення-рішення №0004101302 від 06.10.2016, яким відповідачу нараховано грошове зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 11032,19 грн., в тому числі: основне зобов`язання в розмірі 8825,75 грн. (частково сплачено в розмірі 4,31 грн.) та штрафні санкції в сумі 2206,44 грн. (а.с.23). Вказане повідомлення-рішення вручено відповідачу особисто 06.10.2016, що підтверджується його підписом.

Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Враховуючи наведене, за прострочення сплати грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб відповідачу нарахована пеня в розмірі 2568,22 грн., що підтверджується інтегрованою карткою платника податку на доходи фізичних осіб та довідкою про борг за платежами (а.с. 10, 38).

За результатами проведених Калуською ОДПІ ГУ ДФС в Івано-Франківській області камеральних перевірок своєчасності реєстрації податкових накладних складено акти від 22.07.2016 №407/09-06-13-01/2652221334 та від 12.12.2016 №622/13-01/2652221334, якими встановлено порушення граничних термінів реєстрації відповідачем податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (а.с.24, 27).

Відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України у разі порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статтей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

- 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

- 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

- 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів.

На підставі зазначених норм Податкового кодексу податковою інспекцією винесено податкові повідомлення-рішення:

- №0002861301 від 22.07.2016 на загальну суму штрафних санкцій 12077,02 грн., в тому числі штраф у розмірі 10% у сумі 3865,88 грн. за затримку реєстрації податкових накладних на 15 і менше календарних днів, штраф у розмірі 20% у сумі 7359,83 грн. за затримку реєстрації податкових накладних від 16 до 30 календарних днів, штраф у розмірі 30% у сумі 851,31 грн. за затримку реєстрації податкових накладних від 31 до 60 календарних днів (акт камеральної перевірки від 22.07.2016 №407/09-06-13-01/2652221334);

- №0005901301 від 12.12.2016 на суму штрафних санкцій 291,94 грн. у розмірі 10%. за затримку реєстрації податкових накладних на 15 і менше календарних днів (акт камеральної перевірки від 12.12.2016 №622/13-01/2652221334).

Розрахунок штрафних санкцій проведено відповідно до вимог діючого законодавства та наведено в додатках до податкових повідомлень-рішень (а.с.26,28). Вказані податкові повідомлення-рішення вручені відповідачу особисто відповідно 22.07.2016 та 12.12.2016, що підтверджується його підписами.

За результатами проведеної Калуською ОДПІ ГУ ДФС в Івано-Франківській області камеральної перевірки своєчасності подання відповідачем податкової звітності з податку на додану вартість складено акт від 13.12.2016 №644/13-01/2652221334 (а.с. 29), яким встановлено порушення відповідачем вимог підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 та пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України в частині неподання (несвоєчасного подання) податкової декларації з податку на додану вартість, податковий період-січень 2015 року (подано 27.02.2015) та січень 2016 року (не подано).

Відповідно до пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Пунктом 120.1 статті 120 Податкового кодексу України передбачено, що за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов`язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

На підставі акту перевірки від 13.12.2016 податковою інспекцією винесено податкове повідомлення-рішення №0006171301 від 13.12.2016 на загальну суму штрафних санкцій 340 грн.(а.с.29). Вказане податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачу рекомендованим листом 14.12.2016 на його податкову адресу (а.с. 30).

Виходячи з положення вищезазначених норм законодавства, враховуючи наявні порушення щодо неподання (несвоєчасного подання) податкової звітності, а також те, що обов`язок щодо своєчасного її подання до податкового органу покладено на платника податків, контролюючим органом правомірно застосовано фінансові (штрафні) санкції.

За результатами проведеної Головним управлінням ДФС в Івано-Франківській області камеральної перевірки своєчасності сплати відповідачем грошових зобов`язань по податку на додану вартість складено акт від 29.05.2018 №7896/09-19-13-01-11/2652221334, відповідно до якого встановлено порушення строків сплати податку на додану вартість, визначених пунктом 57.1 статті 57 та пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України (а.с.31).

Відповідно до пункту 203.2 статті 203 Податкового кодексу України сума податкового зобов`язання, зазначена платником податку на додану вартість в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

На підставі вказаного акту перевірки Головним управління ДФС в Івано-Франківській області винесено податкові повідомлення-рішення №0010091301 від 29.05.2018 на загальну суму штрафу в розмірі 10% від суми грошового зобов`язання - 868,58 грн. та №0010101301 від 29.05.2018 на загальну суму штрафу в розмірі 20% від суми грошового зобов`язання - 1721,96 грн. (а.с.32). Суми нарахованих податковими повідомленнями рішеннями штрафів розраховані відповідно до доданих до них розрахунків штрафних санкцій (а.с. 33).

Вказані податкові повідомлення-рішення були надіслані відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення 30.05.2018 на його податкову адресу: АДРЕСА_2 , однак поштові відправлення повернулись на адресу позивача з відміткою установи поштового зв`язку «за закінченням строку зберігання» (а.с.33).

Згідно з пунктом 58.3 статті 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 42.2. статті 42 Податкового кодексу України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Враховуючи наведені норми чинного законодавства, суд вважає, що вказані податкові повідомлення-рішення, які надіслані відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення на його податкову адресу, вручені йому належним чином.

Протягом 2016 року відповідачем самостійно було задекларовано та не сплачено зобов`язання по податку на додану вартість на суму 8194 грн., а саме згідно податкової декларації за лютий 2016 року, поданої 21.03.2016, в сумі 2871 грн., податкової декларації за липень 2016 року, поданої 22.08.2016, в сумі 4634 грн. та податкової декларації за серпень 2016 року, поданої 20.09.2016, в сумі 689 грн. (а.с.34-36). Сума боргу підтверджена відповідними податковими деклараціями та жодним чином не спростована відповідачем.

Відповідно до пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом утворюють податковий борг (підпункт 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 59.1. статті 59 Податкового кодексу України у разі, коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається чи не вручається (пункт 59.5 статті 59 Податкового кодексу України).

Судом встановлено, що позивачем на виконання вимог пункту 59.1. статті 59 Податкового кодексу України надіслано відповідачу податкову вимогу форми "Ф" №1055-17 від 04.11.2016, яку відповідач отримав 11.11.2016, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.37).

Даний податковий борг до моменту розгляду справи не переривався та є непогашеним. Вимогу відповідач отримав та залишив без реагування, а податковий борг за нею, на момент виникнення вищевказаних податкових зобов`язань, не сплатив.

Податковий борг відповідача в розмірі 37089,60 грн., що включає заборгованість зі сплати податку на доходи фізичних осіб в сумі 13596,10 грн., (податкові зобов`язання - 11027,88 грн., пеня - 2568,22 грн.,) та сплати податку на додану вартість в сумі 23493,50 грн. (податкові зобов`язання - 8194 грн., штрафні санкції - 15299,50 грн.) підтверджується актами перевірки, розрахунками штрафних санкцій, податковими повідомленнями - рішеннями, податковими деклараціями з податку на додану вартість, корінцем податкової вимоги форми "Ф", довідкою про борг за платежами, інтегрованою карткою платника по платежу податок на доходи фізичних осіб (а.с.10-38).

Доказів, які б свідчили про погашення заборгованості, що є предметом стягнення або спростування її наявності, або оскарження податкових повідомлень - рішень чи податкової вимоги відповідач суду не надав.

Враховуючи, що на час розгляду справи заборгованість у сумі 37089,60 грн. відповідачем в добровільному порядку не сплачена, відповідних доказів, які б підтверджували погашення такого боргу чи спростовували доводи позивача, відповідачем не надано, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 податкового боргу, є обґрунтованими та позов підлягає до задоволення.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 252 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДФС в Івано-Франківській області (код 39394463, вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76018) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в сумі 37089,60 грн. -задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) в дохід бюджету податковий борг в сумі 37089 (тридцять сім тисяч вісімдесят дев`ять) грн. 60 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Григорук О.Б.