Рішення № 81474670, 26.04.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.04.2019
Номер справи
420/1037/19
Номер документу
81474670
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/1037/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Соколенко О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

22 лютого 2019 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, в якій позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Державного підприємства обслуговування повітряного руху України щодо ненадання ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення відповідно до наказу директора Украероруху від 11 січня 2019 року № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху», для самостійного подання її до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області;

- зобов'язати Державне підприємство обслуговування повітряного руху України надати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за прирівняною посадою заступника керівника польотів (оперативного чергового) центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування РСП, у зв'язку з прийняттям наказу Державним підприємством обслуговування повітряного руху України від 11 січня 2019 року № 19 „Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху", оформлену у відповідності до додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він як підполковник запасу з 26.10.2013 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеський області та отримує пенсію за вислугу років. Як вказує позивач, з 19 листопада 1999 року по 25 жовтня 2013 року позивач проходив службу на різних посадах в Державному підприємстві обслуговування повітряного руху України та отримував грошове забезпечення.

Наказом Міністра оборони України (по особовому складу) № 343 від 14 жовтня 2013 року, відповідно до ч.6 ст.26 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», ОСОБА_1 був звільнений у запас за пунктом «б» за станом здоров'я. Зазначеним наказом № 343 від 14 жовтня 2013 року також визначена вислуга років позивача у Збройних Силах України, яка складає: в календарному обчисленні - 32 роки 02 місяців, у пільговому - 33 роки 07 місяців. Наказом директора Украероруху від 25 жовтня 2013 року №582/о, на підставі наказу Міністра оборони України (по особовому складу) №343 від 14 жовтня 2013 року, ОСОБА_1 був звільнений з посади заступника керівника польотів районного диспетчерського центру Одеського РСП.

У позовній заяві зазначено, що при звільненні позивача, Державним підприємством обслуговування повітряного руху України йому видана довідка про розмір грошового забезпечення, на підставі якої Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з 26 жовтня 2013 року призначило позивачу пенсію за вислугу років.

Позивач вказує, що протягом 2016-2017 років у Державному підприємстві обслуговування повітряного руху України неодноразово збільшувались посадові оклади військовослужбовців, відряджених до Украероруху, внаслідок чого, підвищувався розмір їх грошового забезпечення. Після кожного підвищення посадових окладів військовослужбовців, ОСОБА_1 звертався до директора Державного підприємства обслуговування повітряного руху України з проханням надати довідку про розмір грошового забезпечення та усі запити керівництво Украероруху задовольняло, та надавало відповідну довідку про розмір грошового забезпечення, а Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області на підставі довідок, які надавались, - здійснювало перерахунок пенсії позивача.

Разом з цим, посилаючись на те, що у січні, березні та липні 2018 року відбулося підвищення грошового забезпечення військовослужбовців, які проходять службу в Державному підприємстві обслуговування повітряного руху України (відповідно до наказів директора Украероруху від 15.01.2018 року №42/о та від 29.03.2018 року №144, від 13 липня 2018 року №412), позивач вказує, що він звертався до Украероруху з проханням надати йому відповідні довідки про розмір грошового забезпечення. Однак, позивачу за його зверненнями відповідні довідки про розмір грошового забезпечення, у зв'язку із таким підвищенням, не були надані, зважаючи на що, ОСОБА_3 звернувся до суду з відповідними позовними заявами до Украероруху про визнання їх протиправною бездіяльності щодо ненадання довідок про розмір грошового забезпечення.

Як вказує позивач, рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21 вересня 2018 року, яке залишено без змін постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 03 грудня 2018 року по справі № 815/2810/18 та рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 31 січня 2019 року по справі № 420/6664/18, його позовні заяви були задоволені.

Також, позивач зазначає, що наказом директора Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11 січня 2019 року № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху» збільшено розмір грошового забезпечення за прирівняною посадою заступника керівника польотів (оперативного чергового) центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування РСП.

17 січня 2019 року позивач звернувся з запитом на отримання публічної інформації до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, в якому просив надати довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 - заступника керівника польотів (оперативного чергового) центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування Одеського РСП Украероруху, відповідно до наказу директора Украероруху від 11.01.2019 року № 19, станом на 01.01.2019 року. Рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення вручено представнику Украероруху 21 січня 2019 року.

Як вказує позивач у позовній заяві, на його запит від 17.01.2019 року відповідач відповіді не надав.

На думку ОСОБА_1 відповідачем допущено протиправну бездіяльність, яка полягає у ненаданні йому довідки про розмір грошового забезпечення відповідно до наказу директора Украероруху від 11 січня 2019 року № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху», для самостійного подання її до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.

З посиланням на положення ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», позивач вказує, що підставою для проведення перерахунку є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Посилаючись на приписи п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 19.07.1999 року №1281 «Про створення об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України», ст.1 постанови Кабінету Міністрів України 104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій», п.5 постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», п.5 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», позивач зазначає, що у зв'язку із тим, що Кабінет Міністрів України делегував керівникам державних органів, в тому числі й керівнику Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, право визначати розміри посадових окладів, наказ від 11 січня 2019 року № 19 „Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху", яким встановлені посадові оклади за штатними посадами в підприємстві, які займають відряджені військовослужбовці, є підставою для перерахунку пенсії відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», оскільки підвищує розмір грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на умовах та порядку, передбачених Кабінетом Міністрів України.

З посиланням на правові висновки, викладені у постановах Верховного Суду України від 10 травня 2016 року по справі № 522/19979/14-а, від 05 липня 2016 року по справі № 461/2167/14-а, 13 липня 2016 року по справі № 638/2700/14-а) та у постановах Верховного Суду 16 жовтня 2018 року по справі № 522/16882/18, від 06 листопада 2018 року по справі № 522/3093/18, позивач вказує, що суд дійшов висновку, що пенсія військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху, підлягає перерахунку відповідно до частини третьої статті 63 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у зв'язку зі зміною розміру грошового забезпечення на підставі наказу державного органу, якому Кабінет Міністрів України делегував своє право визначити розміри посадових окладів, тобто на підставі наказу Украероруху.

Окрім того, зважаючи на п.3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», позивач вказує, що перерахунок пенсії за цим законом провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також, додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Таким чином, з огляду на викладене, позивач вважає, що він має право отримати довідку про розмір грошового забезпечення у зв'язку з прийняттям Державним підприємством обслуговування повітряного руху України наказу від 11 січня 2019 року № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху», для самостійного подання її до Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області для здійснення останнім перерахунку його пенсії.

Зважаючи на вищевикладене, позивач просить суд задовольнити його позовні вимоги у повному обсязі.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 27.02.2019 року судом прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1, відкрито провадження у справі № 420/1037/19 за даною позовною заявою ОСОБА_1, встановлено сторонам строки для подання заяв по суті справи.

Вказаною ухвалою судом також вирішено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

01 березня 2019 року за вх. №7477/19 через канцелярію суду від позивача надійшла заява про залучення до матеріалів справи доказів згідно переліку, наведеного у ній (т.1 а.с.43-45), зокрема, лист Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 18.02.2019 року №1-24.2.2-860, складений у відповідь на запит ОСОБА_1 на отримання публічної інформації від 17.01.2019 року.

26 березня 2019 року за вх. №10897/19 засобами поштового зв'язку до суду від Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (у визначений судом строк) надійшов відзив на позовну заяву від 21.03.2019 року з доказами направлення його копії на адресу позивача, в якому зазначено, що запит позивача від 17.01.2019 року до Украероруху не надходив. Як вказує відповідач, на повідомлені про вручення рекомендованого листа та на фіскальному чеку Укрпошти, які надані позивачем до суду, зазначена адреса, яка не співпадає з адресою Украероруху, зокрема, назва вулиці та поштовий індекс.

Водночас, нормативно обґрунтовуючи доводи відзиву приписами п.1, п.2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, пункту 1.4 Статуту Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 06.04.2016 № 137, відповідач зазначає, що Украерорухом, з метою дотримання вимог Порядку, надіслано повідомлення до Міністерства оборони України про зміну складової грошового забезпечення (окладу) відповідної категорії військовослужбовців та запит щодо підготовки та надання списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. На даний час, як вказує відповідач, списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, чи іншої відповіді від органів Пенсійного фонду України та органів Міністерства оборони України до Украероруху не надходило.

Таким чином, Украерорух вважає, що виконав передбачені законодавством України дії для проведення перерахунку пенсії позивача та надав позивачу всю необхідну інформацію за його запитом.

Враховуючи наведене, відповідач вважає, що позовна вимога про надання довідки про грошове забезпечення на підставі наказу Украероруху від 11.01.2019 № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху» є безпідставною та задоволенню не підлягає, у зв'язку з чим просить суд відмовити у задоволені позову ОСОБА_1 в повному обсязі.

В свою чергу, 25 березня 2019 року за вх. №10457/19 через канцелярію суду від позивача надійшла заява, в якій позивач зазначає, що 21.03.2019 року електронної поштою він отримав відзив Украероруху на позовну заяву, ознайомившись із яким, вважає, що обґрунтування обставин у ньому, що мають значення для справи, є неповними. Так, ОСОБА_1 зазначає, що на його запит про отримання публічної інформації до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 17.01.2019 року - Украерорух надав відповідь листом „Про надання довідки" від 18.02.2019 року № 1-24.2.2-860, який позивачем надано до суду 01.03.2019 року.

Як стверджує позивач, доводи представника Украероруху, які викладені у відзиві на позовну заяву, не спростовують обов'язок Державного підприємства обслуговування повітряного руху України надати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення, за прирівняною посадою заступника керівника польотів (оперативного чергового) центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування РСП, у зв'язку з прийняттям наказу Державним підприємством обслуговування повітряного руху України від 11 січня 2019 року № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху».

Зважаючи на вищевикладене, позивач зазначає, що відповідно до ч.1 ст.182 КАС України, він не буде подавати відповіді на відзив та просить суд вирішити справу за наявними в ній матеріалами.

25 квітня 2019 року за вх. №15228/19 через канцелярію суду від позивача надійшло клопотання про залучення до матеріалів справи наказу директора Украероруху від 11.01.2019 року №19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху» разом із копією вказаного наказу.

Станом на 26.04.2019 року інших заяв по суті справи та додаткових доказів з боку сторін на адресу суду не надходило.

Відповідно до ст.258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Частиною 1 статті 120 КАС України визначено, що перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Таким чином, дана адміністративна справа розглядається судом 26.04.2019 року у межах строку, визначеного ст. 258 КАС України (57 день з дня відкриття провадження у справі).

Вивчивши матеріали справи, ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї доказами, з відзивом відповідача на позов, дослідивши обставини, якими обґрунтовуються вимоги та відзив, та перевіривши їх доказами, суд встановив наступні обставини.

Як зазначено позивачем та не заперечується відповідачем, з 04 серпня 1981 року по 25 жовтня 2013 року ОСОБА_1 проходив службу в Збройних Силах України, та зокрема, з 19.10.1999 року по 25.10.2013 року проходив службу на різних посадах в Державному підприємстві обслуговування повітряного руху України та отримував грошове забезпечення у вказаній установі.

Судом встановлено, що наказом Міністра оборони України від 19.10.1999 року №600 (по особовому складу) підполковник ОСОБА_1, начальник чергової зміни, відряджений з Одеського регіонального центру управління повітряним рухом для подальшого проходження служби у розпорядження Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (т.1 а.с.13-14).

Наказом Міністра оборони України (по особовому складу) від 14.10.2013 року №343 відповідно до ч.6 ст.26 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», підполковника ОСОБА_1, заступника керівника польотів районного диспетчерського центру Одеського РСП, Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, звільнено у запас за п. «б» (за станом здоров'я) (т.1 а.с.15).

Наказом Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 25.10.2013 року №582/о «З особового складу», на підставі наказу Міністра оборони України (по особовому складу) №343 від 14.10.2013 року та телеграми директора Одеського РСП від 23.10.2013 року №231319, ОСОБА_1, заступника керівника польотів районного диспетчерського центру Одеського РСП звільнено з військової служби у запас відповідно до ч.6 ст.26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (т.1 а.с.16).

Згідно вказаних наказів, вислуга років ОСОБА_1 у Збройних Силах України в календарному обчисленні складає 32 роки 02 місяців та у пільговому - 33 роки 07 місяців.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» призначена пенсія з 26.10.2013 року та позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області як пенсіонер Міністерства оборони України (т.1 а.с.17,19)

Як вказує позивач, не заперечується відповідачем та вбачається з матеріалів справи, наказом директора Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11 січня 2019 року № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху" збільшено розміри грошового забезпечення за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху, та в тому числі, грошового забезпечення за прирівняною посадою заступника керівника польотів (оперативного чергового) центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування РСП.

Судом встановлено, що позивач звернувся до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України із запитом на отримання публічної інформації від 17 січня 2019 року про надання йому довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, заступника керівника польотів (оперативного чергового) центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування Одеського РСП Украероруху, відповідно до наказу директора Украероруху від 11.01.2019 року №19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженими до Украероруху» станом на 01.01.2019 року. У вказаному запиті позивач також просив оформити довідку згідно з додатком №2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 та зазначив, що довідка потрібна для самостійного подання її до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області для перерахунку пенсії (т.1 а.с.27-28).

Також, у вказаному запиті від 17.01.2019 року ОСОБА_1 просив відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» надати інформацію про грошове забезпечення відповідно до наказу директора Украероруху від 11.01.2019 року №19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху» з урахуванням посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років.

У відповідь на запит ОСОБА_1 від 17.01.2019 року на отримання публічної інформації, Державне підприємство обслуговування повітряного руху України листом від 18.02.2019 року №1-24.2.2-860 (т.1 а.с.44) повідомило позивача, що відповідно до наказу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11.01.2019 № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху» з 01.01.2019 року були змінені розміри посадових окладів військовослужбовців Збройних сил України, які відряджені до Украероруху (із залишенням на військовій службі). Станом на 01 січня 2019 року посадовий оклад за прирівняною посадою: заступник керівника польотів районного диспетчерського центру РСП, з якої ОСОБА_1 був звільнений складає 21075 грн. на місяць.

Водночас, у вказаному листі відповідач зазначив, що розміри окладів за військовим (спеціальним) званням та надбавок за вислугу років визначені постановою. Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, Украерорух направив повідомлення до Міністерства оборони України про зміну складової грошового забезпечення (окладу) відповідної категорії військовослужбовців та запит щодо підготовки і надання списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку встановленим порядком. На даний час, як вказано у листі, списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, чи іншої відповіді від Пенсійного фонду України та військових комісаріатів до Украероруху не надходило.

Вказану відповідь на запит, як вказує позивач, він отримав 25.02.2019 року.

При цьому, довідка про розмір грошового забезпечення зі зміною розміру посадового окладу, що відбулося на підставі наказу Украероруху від 11 січня 2019 року № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху" позивачу не була надана.

В свою чергу, вважаючи бездіяльність Державного підприємства обслуговування повітряного руху України щодо ненадання довідки про розмір грошового забезпечення відповідно до наказу директора Украероруху від 11 січня 2019 року № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху», для самостійного подання її до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області для здійснення перерахунку пенсії протиправною, ОСОБА_1 звернуся до суду з даним позовом 22.02.2019 року.

Вирішуючи вказану адміністративну справу та надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України "Про недержавне пенсійне забезпечення", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.

Згідно з п.11 ч.1 ст.11 цього Закону загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби), поліцейські, особи рядового і начальницького складу, у тому числі ті, які проходять військову службу під час особливого періоду, визначеного законами України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та "Про військовий обов'язок і військову службу".

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 1999 року № 1281 «Про створення об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України» встановлено, зокрема, що грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до Украероруху, потрібно здійснювати у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 року №104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій».

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 № 104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ», з метою впорядкування грошового і матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій, Кабінет Міністрів України, встановлено, що військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби, відрядженим до державних органів, установ та організацій, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, особового складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби.

При цьому грошове забезпечення виплачується виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в державних органах, установах та організаціях, до яких вони відряджені, інших виплат, установлених для відповідних працівників цих органів, установ та організацій, а також окладів за військовими (спеціальними) званнями і надбавки за вислугу років у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби.

Відповідно до пункту 80 Положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, затвердженого Указом Президента України від 7 листопада 2001 року № 1053/2001, пенсійне забезпечення звільнених у запас або у відставку відряджених військовослужбовців здійснюється на загальних підставах, передбачених законодавством для військовослужбовців.

Суд зазначає, що відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.

З аналізу даних положень статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» вбачається, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Кабінет Міністрів України постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок №45).

Згідно пункту 1 Порядку №45 пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.2 цього Порядку Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Пунктом 3 Порядку №45 передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.

Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.

Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» передбачено, що керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у відповідних випадках.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" керівникам державних органів надано право у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у розмірах визначених затвердженими цією постановою, схемами згідно з відповідними додатками за аналогічними посадами.

Таким чином, Кабінет Міністрів України делегував керівникам державних органів право визначати розміри посадових окладів керівникам державних органів, у тому числі Державного підприємства обслуговування повітряного руху України.

Отже, враховуючи те, що Кабінет Міністрів України делегував керівникам державних органів, в тому числі, й керівнику Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, право визначати розміри посадових окладів, суд вважає, що наказ Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11.01.2019 року № 19 «Про підвищення посадових окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху», яким змінені розміри посадових окладів військовослужбовців Збройних сил України, які відряджені до Украероруху (із залишенням на військовій службі), є підставою для перерахунку пенсії позивача відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», оскільки підвищує розмір грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на умовах та порядку, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Вказані висновки суду узгоджуються із правовою позицією щодо застосування зазначених норм права, висловленою Верховним Судом України у постанові від 05 липня 2016 року у справі 461/2167/14-а, від 13 липня 2016 року у справі № 638/2700/14-а, від 06 липня 2016 року у справі №2-а/638/70/15, від 10 травня 2016 року у справі 522/19979/14-а, та Верховним Судом у постановах від 24 квітня 2018 року у справі № 461/939/17 та від 10 липня 2018 року у справі № 461/6479/16-а, від 16 жовтня 2018 року у справі №522/16882/18, від 06 листопада 2018 року у справі №522/3093/18, в яких містяться висновки про те, що пенсія військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху, підлягає перерахунку відповідно до частини третьої статті 63 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у зв'язку зі зміною розміру грошового забезпечення на підставі наказу державного органу, якому Кабінет Міністрів України делегував своє право визначити розміри посадових окладів, тобто на підставі наказу Украероруху.

Відповідно до ч.5, ч.6 ст.13 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.

Згідно з ч.5 ст.242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

В свою чергу, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 N 1522 "Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян" регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 N 3-1 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за N 135/13402 (далі - Порядок 3-1).

Відповідно до п.23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з п. 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Водночас, абзацом 1 пункту 4 Порядку №3-1 встановлено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ.

Аналогічні висновки викладені у постанові Верховного суду від 23.10.2018 року по справі №742/3316/16-а, в якій суд дійшов висновку, що «пенсіонер органів внутрішніх справ, у разі виникнення підстав для перерахунку пенсії, має право самостійно отримати довідку про складові грошового забезпечення, а тому відмова відповідача видати позивачу довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії є протиправною».

Тобто, перерахунок пенсії за цим Законом провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також, додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Отже, враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позивач як пенсіонер Міністерства оборони України, у разі виникнення підстав для перерахунку пенсії, має право самостійно отримати довідку розмір його грошового забезпечення, для самостійного подання її до Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області для здійснення перерахунку, а тому ненадання відповідачем ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за його зверненням від 17.01.2017 року, є безпідставним та необґрунтованим.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про протиправну бездіяльність відповідача у зв'язку із ненаданням позивачу довідки про розмір грошового забезпечення для реалізації його законного права на самостійне звернення до пенсійного органу щодо здійснення перерахунку пенсії.

Таким чином, вимога позивача про визнання протиправною бездіяльності Державного підприємства обслуговування повітряного руху України щодо ненадання ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення відповідно до наказу директора Украероруху від 11 січня 2019 року № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху», для самостійного подання її до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Згідно з п.23 ч.1 ст.4 КАС України похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).

Оскільки вимога позивача про зобов'язання Державного підприємства обслуговування повітряного руху України надати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за прирівняною посадою заступника керівника польотів (оперативного чергового) центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування РСП, у зв'язку з прийняттям наказу Державним підприємством обслуговування повітряного руху України від 11 січня 2019 року № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху», оформлену у відповідності до додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, є похідною вимогою від вимоги про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненадання такої довідки, суд вважає, що вона також є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

При цьому, враховуючи предмет спірних правовідносин у даній справі, судом не приймаються до уваги посилання відповідача на не отримання списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, чи іншої відповіді від органів Пенсійного фонду України та Міністерства оборони України, оскільки, отримання чи не отримання таких списків не пов'язане з обов'язком відповідача, за зверненням позивача, надати йому запитувану довідку.

Водночас, суд зазначає, що доводи відповідача, які викладені у відзиві на позовну заяву щодо ненадходження до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України запиту позивача від 17.01.2019 року про надання довідки є такими, що не відповідають обставинам справи, оскільки, як вже встановлено судом, у матеріалах справи міститься відповідь відповідача на запит ОСОБА_1 від 17.01.2019 року про надання довідки про розмір його грошового забезпечення відповідно до наказу директора Украероруху від 11 січня 2019 року № 19.

Решта доводів відповідача висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Згідно п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Відповідно до ч. 1. ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про задоволення позовної заяви ОСОБА_1 до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.

При цьому, суд зазначає, позивач своїй у позовній заяві також просив суд встановити відповідачу тридцятиденний строк з моменту набрання постанови законної сили, для подання до суду звіту про виконання даного рішення.

Щодо встановлення строку для подання до суду звіту про виконання рішення, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст.382 КАС України передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Наведені процесуальні приписи не є імперативними, передбачають диспозитивну поведінку суду щодо зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, суд вважає, що зобов'язання відповідача надати такий звіт, - це право суду, а не його обов'язок, а тому при розгляді даної справи, суд не вбачає підстав для зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення, так як відсутні підстави вважати, що відповідач ухилятиметься від виконання рішення суду у цій справі.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Матеріалами справи підтверджено, що позивачем сплачено судовий збір за подачу даної позовної заяви у розмірі 768,40 грн. згідно квитанції №97987 від 19.02.2019 року (т.1 а.с.5а).

Частиною 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Згідно з п.23 ч.1 ст.4 КАС України похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).

Отже, позивачем при подачі даної позовної заяви заявлено одну вимогу немайнового характеру (про визнання протиправною бездіяльності відповідача) та похідну від неї вимогу зобов'язального характеру.

Оскільки вимога позивача зобов'язального характеру є похідною, то судовий збір в даній справі обраховується як за подання позову немайнового характеру, який містить одну немайнову вимогу, і отже судовий збір за такі вимоги сплачується як за одну вимогу немайнового характеру у розмірі 768,40 грн.

Таким чином, оскільки суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог позивача, у суду наявні підстави для стягнення з відповідача суми сплаченого позивачем судового збору у розмірі 768,40 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 72, 77, 90, 120, 139, 193, 241-246,258, 262 КАС України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 65121) до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (аеропорт, м.Бориспіль-1, Київська обл., 08301) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Державного підприємства обслуговування повітряного руху України щодо ненадання ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення відповідно до наказу директора Украероруху від 11 січня 2019 року № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху».

Зобов'язати Державне підприємство обслуговування повітряного руху України (ідентифікаційний код юридичної особи - 19477064, адреса: аеропорт, м.Бориспіль, Київська обл., 08300) надати ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_2, 65121) довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за прирівняною посадою заступника керівника польотів (оперативного чергового) центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування РСП, згідно наказу Державним підприємством обслуговування повітряного руху України від 11 січня 2019 року № 19 „Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху", на підставі поданого запиту від 17.01.2019 року.

Стягнути з Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (ідентифікаційний код юридичної особи 19477064, адреса: аеропорт, м.Бориспіль, Київська обл., 08300) за рахунок бюджетних асигнувань Державного підприємства обслуговування повітряного руху України на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_3, 65121) судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень 40 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Одеський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя О.М. Соколенко

.