Рішення № 81361828, 18.04.2019, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.04.2019
Номер справи
340/744/19
Номер документу
81361828
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 квітня 2019 року м. Кропивницький Справа № 340/744/19

Кіровоградський окружний адміністративний суд, у складі судді Хилько Л.І., розглянув у порядку спрощеного (письмового) провадження справу за позовом ОСОБА_1 (далі – позивач) до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (далі - відповідач) про визнання незаконними дій та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, в якому просить суд:

- визнати дії ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області у відмові ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 в перерахунку пенсії незаконними;

- зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок призначення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату для обчислення пенсії №3259 від 27.12.2017 року виданої Акціонерним товариством «Коміавіатранс» філіал «Аеропорт Усинськ».

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що, звернувся до відповідача з питанням перерахунку пенсії із уточненого заробітку з урахуванням районного коефіцієнту за роботу на Крайній Півночі відповідно до довідки від 27.12.2017 року №3259, на яку, отримав відповідь, в якій повідомили що такий перерахунок можливо буде здійснити тільки після надходження акту перевірки обґрунтованості видачі довідки та відповідно підтвердження відповідності сум заробітної плати зазначеної у довідках. Вказане стало підставою його звернення із даним адміністративним позовом до суду та просить суд задовольнити адміністративний позов.

Ухвалою суду від 22.03.2019 року по справі відкрито спрощене провадження без виклику сторін (а.с.1).

Представником відповідача на виконання процесуальних приписів Кодексу адміністративного судочинства України подано відзив на позовну заяву, в якому останній просив в задоволенні позовних вимог відмовити вказавши, що відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд з 30 червня 2000 року незалежно від перерв, вказує на правомірності дій управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області. При цьому, зазначає, що позивач вимагає провести перерахунок пенсії за довідкою №3259 від 27.12.2017 року за період з 01.10.1980 року по 30.09.1983 року, тобто за три роки, що не відповідає нормам діючого законодавства (а.с.18-19).

Відповідно до ст. ст. 262, 263 КАС України, дану справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження.

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1 перебуває на обліку у ОСОБА_2 управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, що підтверджується відповідним пенсійним посвідченням (а.с.4-5).

29.11.2018 року позивач звернувся до начальника ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області із заявою про здійснення перерахунку пенсії із уточненого заробітку з урахуванням районного коефіцієнту за роботу на Крайній Півночі за період з 01.10.1980 року по 30.09.1983 року відповідно до довідки №3259 від 27.12.2017 року без зміни періоду заробітної плати, який враховується для розрахунку пенсії з 01.06.1980 року по 31.07.1985 року (по роках), даний період враховувався при первинному призначенні пенсії (а.с.6).

В свою чергу, Кропивницьким відділом обслуговування громадян ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області листом від 10.12.2018 року №764/П-10 надано позивачу відповідь, за змістом якої, посилаючись на частину 1 статті 40 та статтю 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» вказано, що в даному випадку перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати за 60 календарних місяців до 01.07.2000 року слід проводити з урахуванням заробітної плати (доходу) за весь період страхового стажу починаючи з 01 липня 2000 року, врахування періоду визначеного позивачем у довідці №3259 для обчислення пенсії можливе лише після надходження акту перевірки обґрунтованості видачі довідки. В разі, якщо за результатами перевірки буде підтверджено відповідність сум заробітної плати зазначених у довідках, первинними документами, буде проведено перерахунок пенсії з урахуванням наданої довідки. Пенсія призначена та виплачується згідно з вимогами чинного пенсійного законодавства (а.с.7).

Не погоджуючись з такою відмовою у здійсненні перерахунку пенсії, вважаючи такі дії відповідача незаконними, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

На виконання зазначених конституційних приписів Законом України „Про звернення громадян“ від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР (далі – Закон № 393) унормовано, зокрема, порядок звернення громадян до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, заявами або клопотанням та скаргами про їх порушення та встановлено порядок і строки надання відповідей на такі звернення відповідними суб’єктами.

Так, згідно зі статтею 1 Закону №393 громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Статтею 3 Закону №393 визначено, що під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Зокрема, скаргою є звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.

Згідно з частиною першою статті 5 Закону №393 звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.

Частиною першою статті 18 Закону передбачено, що громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право, зокрема, одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги.

У свою чергу, відповідно до статті 15 Закону №393 органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань). Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки. Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови.

При цьому, стаття 20 Закону №393 зобов’язує вищезазначених суб’єктів розглядати і вирішувати звернення у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому, загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

За таких умов відповідь відповідача, викладену у листі від 10.12.2018 року №764/П-10, суд вважає належним виконанням вимог Закону України „Про звернення громадян“.

Зі змісту ч. 3 ст. 23 Загальної Декларації прав людини, п. 4 ч. 1 Європейської Соціальної хартії та ч. 3 ст. 46 Конституції України випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них та їхніх сімей.

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 статті 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Згідно статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частина 1 статті 77 КАС України закріплює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а суд згідно статті 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно частини 2 статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема, про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Оскільки відповідач по справі в силу норм статті 5 КАС України є суб'єктом владних повноважень, то застосуванню при розв'язанні спору підлягають норми частини 2 статті 77 КАС України, де зазначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Позивач просить суд, визнати дії ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області у не здійсненні позивачу перерахунку призначеної пенсії з врахуванням довідки про заробітну плату для обчислення пенсії №3259 від 27.12.2017 року та відповідно зобов’язати відповідача зробити перерахунок пенсійних виплат.

В матеріалах справи наявна довідка від 27.12.2017 року №3255 видана уповноваженою особою філії «Аеропорт Усінськ» Акціонерного товариства «Коміавіатранс» м. Усинськ, Республіки Комі, про заробітну плату ОСОБА_1 (а.с.9).

З вказаної довідки вбачається, що вказана у ній заробітна плата враховується при нарахуванні пенсії та включає період роботи позивача жовтень-грудень 1980 року, 1981-1982 роки та січень-вересень 1983 роки, містить підписи директора підприємства та головного бухгалтера, скріплена печаткою підприємства.

Відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 01 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 7, 8 і 9 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.

Для визначення розміру пенсії відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій вирішується Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 листопада 2005 року за №1566/11846 (далі Порядок №22-1).

Відповідно до п. 4.1, 4.2, 4.7 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою. Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.

При прийманні документів орган, що призначає пенсію перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).

Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Відповідно до п. 7 Порядку №22-1 до заяви про призначення (перерахунок) пенсії за віком додаються, зокрема, документи про стаж та довідка про заробітну плату особи (додаток 1) за період страхового стажу до 01.07.2000 року, а починаючи з 01.07.2000 року індивідуальні відомості про застраховану особу надаються відділом персоніфікованого обліку.

Пунктом 17 цього Порядку передбачено, що довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

В той же час п. 43 Порядку гарантує, що право особи на одержання пенсії встановлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Аналіз вказаних норм свідчить про те, що відповідні територіальні управління пенсійного фонду України здійснюють, зокрема, перерахунок пенсії саме на підставі тих документів, які надані заявником до органу, що здійснює такий перерахунок та вимагають всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів, водночас, суд зауважує, що територіальні органи пенсійного фонду мають право, а не зобов’язані, в окремих випадках вимагати від підприємств подання додаткових документів.

Статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок).

Пунктом 1 цього Порядку передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Пунктом 3 Порядку за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Зважаючи на викладене, у разі відсутності відповідних записів у трудовій книжці, особа має право подати до органів пенсійного фонду довідку, що містить інформацію на підтвердження загального страхового стажу.

Позивачем до матеріалів справи надано копію його трудової книжки, з якої вбачається, що ОСОБА_1 у 1980-х роках працював у філії «Аеропорт Усінськ» Акціонерного товариства «Коміавіатранс» м. Усинськ, Республіки Комі (а.с.10-11).

За змістом підпункту «в» пункту 7 Порядку № 22-1 заробітна плата для призначення пенсії за період роботи до 1 липня 2000 року підтверджується довідкою підприємства, установи, організації (форма і зміст довідки визначено в додатку 1 Порядку).

Така довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами (пункт 17 Порядку № 22-1).

Також Порядком №22-1 передбачено форму довідки про заробітну плату для обчислення пенсії, яка повинна містити: розшифровку сум помісячно, штамп підприємства, що видало довідку, найменування грошової одиниці сум, така довідка завіряється печаткою та підписується головним бухгалтером та керівником підприємства з розшифруванням прізвищ. Довідка надається на підставі особистих рахунків особи з зазначенням років, за які вона видана (Додаток №1).

З наведених вище норм матеріального права вбачається, що обов’язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами. Іншого чинним законодавством не передбачено.

На підтвердження даного факту позивачем надано довідку про заробітну плату для обчислення пенсії філії «Аеропорт Усинск» АТ «Комиавиатранс» від 27.12.2017 року №3255 за період з жовтня 1980 року по вересень 1983 року, яка видана на підставі особових рахунків за вказані роки. Дана довідка містить розшифровку сум заробітної плати за вказаний період помісячно, найменування грошової одиниці сум виплаченої заробітної плати. Довідка завірена печаткою підприємства, що її видала, підписана керівником, головним бухгалтером (а.с.9).

При цьому, відповідач не надав жодних доказів, що дані, які містяться в довідці про заробіток позивача, відображений у довідці філії «Аеропорт Усинск» АТ «Комиавиатранс», містять неправдиві або недостовірні дані. В судовому порядку вказана довідка недійсною також не визнавалася.

Отже, довідка про заробітну плату позивачем була отримана у законний спосіб та підтверджується первинними документами, а тому може бути врахована при здійсненні перерахунку пенсії.

Дану довідку пенсійний орган був зобов’язаний врахувати у зв’язку з тим, що вона видана відповідно до первинних документів філії «Аеропорт Усинск» АТ «Комиавиатранс», які знаходяться на зберіганні на даному підприємстві.

Крім того, відповідач стверджує, що позивач вимагає провести здійснити перерахунок пенсії за довідкою №3259 від 27.12.2017 року за період з 01.10.1980 року по 30.09.1983 року, тобто за три роки підряд, що не відповідає нормам діючого законодавства.

Однак, суд такі твердження оцінює критично та не бере до уваги, так як, позивач просить суд зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок призначеної йому пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату №3259 від 27.12.2017 року видану філією «Аеропорт Усинськ» Акціонерного товариства «Коміавіатранс».

На підставі вищевикладеного, враховуючи вищевказані положення чинного законодавства у системному їх зв’язку, суд дійшов висновку щодо незаконних дій відповідача при відмові у здійсненні позивачу перерахунку пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату для обчислення пенсії філії «Аеропорт Усинськ» Акціонерного товариства «Коміавіатранс» від 27.12.2017 року №3259, тому позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.

За наведених обставин у сукупності, у суду наявні підстави для задоволення позовних вимог у повному обсязі.

З огляду на звільнення позивача від сплати судового збору, у відповідності до вимог статті 139 КАС України, такі відповідно розподілу не підлягають.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 260-263, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1; адреса: АДРЕСА_1, 25030) до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул. Соборна, буд. 7а, м. Кропивницький, 25009, код ЄДРПОУ 20632802) про визнання незаконними дій та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії – задовольнити повністю.

Визнати дії ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області у відмові здійснення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 в перерахунку пенсії незаконними.

Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок призначення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату для обчислення пенсії №3259 від 27.12.2017 року виданої Акціонерним товариством «Коміавіатранс» філіал «Аеропорт Усинськ».

Копію рішення надіслати учасникам справи.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, визначені ст. ст. 255, 295 КАС України та може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції в 30-денний строк з дня отримання його копії.

Згідно до пп.15.5 п. 1 Розділу VII “Перехідні положення” КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду ОСОБА_3