Рішення № 80848731, 14.03.2019, Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
14.03.2019
Номер справи
182/24/17
Номер документу
80848731
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 182/24/17

Провадження № 2-а/0182/1/2019

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

14.03.2019 року м. Нікополь

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Рунчевої О.В., секретаря Нагаєвої Н.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Національної поліції в Дніпропетровській області, ОСОБА_3 Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 ОСОБА_4 МВС України в Дніпропетровській області, третя особа: ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровськоій області про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання здійснити перерахунок,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом (а.с. 2-4), який згодом неодноразово уточнював (а.с. 33-35, а.с. 41-43, а.с. 75-77), остаточно просив суд:

-визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_3 ліквідаційної комісії ОСОБА_2 ОСОБА_4 Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області ОСОБА_5 щодо не виготовлення для перерахунку пенсії з 01 січня 2008 року нової довідки про розмір грошового забезпечення з включенням щомісячної додаткової доплати за службу у нічний час в розмірі 35% його посадового окладу та ненадання нової довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням доплати за службу у нічний час в розмірі 35% його посадового окладу до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області для подальшого перерахунку пенсії з 01 січня 2008 року;

-зобов’язати ОСОБА_3 ліквідаційної комісії ОСОБА_2 ОСОБА_4 Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області ОСОБА_5 виготовити та направити до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нову довідку про розмір грошового забезпечення щодо нього для перерахунку пенсії з 01 січня 2008 року з урахуванням щомісячної додаткової доплати за службу у нічний час в розмірі 35% його посадового окладу у відповідності до Додатку 26 постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 1294, вказати, що складає 332,50 грн. та видавати таку довідку в подальшому у разі зміни кабінетом Міністрів України розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, та інших осіб, які мають право на пенсію у відповідності до закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" або у зв’язку з введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством;

-зобов’язати ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії з 01 січня 2008 року відповідно до отриманої довідки про грошове забезпечення з включенням до неї щомісячної додаткової доплати за службу у нічний час в розмірі 35% його посадового окладу, вказати, що доплата складає 332,50 грн. на весь час дії постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 1294 , визначити під час перерахунку пенсії на день проведення такого перерахунку суму заборгованості з 01 січня 2008 року на його користь та направити її для перерахунку до органу, що виплачує пенсію для погашення заборгованості;

-встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов’язання ОСОБА_3 ліквідаційної комісії ОСОБА_2 ОСОБА_4 Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області ОСОБА_5 подати у десятиденний строк з моменту набрання рішення законної сили звіт про виконання рішення суду;

-стягнути понесені ним судові витрати у розмірі 1 102,42 грн. з Державного бюджету за рахунок бюджетних асигнувань ліквідаційної комісії ОСОБА_2 ОСОБА_4 Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області.

Свої вимоги мотивує наступним.

02 жовтня 2006 року його було звільнено за вислугою років на пенсію з посади помічника начальника-оперативного чергового чергової частини штабу Нікопольського РВ УМВС України в Дніпропетровській області.

Пенсія йому була нарахована відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України «Про державний бюджет на 2006 рік» від 20 грудня 2015 року без урахування щомісячної додаткової доплати за службу у нічній час у розмірі 35% посадового окладу.

Не погодившись з таким рішенням, він звернувся з відповідним позовом до суду та просив зробити перерахунок його пенсії у відповідності до вимог ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб , звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року за № 2262-ХІІ у редакції, що діяла на час призначення пенсії, та включити до грошового забезпечення з якого обчислюється пенсія доплату за нічну службу.

Постановою Вищого адміністративного суду України від 16 травня 2013 року його позов задоволено частково, визнано незаконними дії управління ОСОБА_2 управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області щодо нарахування йому пенсії в порядку частини 1 статті 40 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» від 20.12.2005 № 3235-ІУ; зобов'язано ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату йому пенсії у відповідності до частини 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб", в редакції Закону від 04.04.2006 року, з розміру грошового забезпечення за останньою посадою перед звільненням з урахуванням усіх надбавок з часу призначення йому пенсії за вислугу років. В частині включення до грошового забезпечення з якого обчислюється пенсія доплату за нічну службу було відмовлено, оскільки доплата за роботу в нічний час у розмірі 35% посадового окладу, яка виплачувалась особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ відповідно до Указу Президента України від 04.10.1996 року №926 «Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ» не носить постійного характеру, тобто є тимчасовою і залежить від кількості відпрацьованого вночі часу, вона не є додатковим видом грошового забезпечення і не може бути включена до грошового забезпечення при обчисленні пенсії за вислугу років.

Однак 07 листопада 2007 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та п. 1 якої встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Постанова набрала чинності з 01 січн 2008 року.

Згідно з додатком 26 Постанови № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» затверджено додатковий вид грошового забезпечення - доплата за нічну службу у розмірі 35 % посадового окладу.

Таким чином, він вважає, що має право на перерахунок пенсії з урахуванням щомісячної доплати за службу у нічний час у розмірі 35 % його посадового окладу, згідно ч. 3 ст. 43, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб , звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року за № 2262-ХІІ, п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393".

Зазначає, що доплата за нічну службу на момент виникнення права на перерахунок не була скасована, виплачувалася і виплачується до теперішнього часу та відноситься до щомісячного додаткового грошового забезпечення.

Також зазначив, що розмір доплати за нічну службу має визначатись у розмірі 35 % посадового окладу у відповідності до Додатку 26 Постанови № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», що складає 332,50 грн., оскільки його посадовий оклад 950 грн., згідно довідки № 83/29574 від 16 квітня 2008 року та без врахування методики встановленої п. 3.7.2 Наказу Міністерства внутрішніх справ України Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ від 31 грудня 2007 року за № 499.

У зв’язку з викладеними обставинами, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Ухвалою Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 27 січня 2017 року відкрито скорочене провадження по даній адміністративній справі.

27 лютого 2017 року на адресу суду від представника ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області ОСОБА_6 надійшли заперечення на позов ОСОБА_1 (а.с. 51-52), згідно яких у позові просить відмовити у повному обсязі, оскільки доплата за роботу у нічний час особам рядового і начальницького складу виплачується у розмірі 35% посадового окладу за кожну годину нічної роботи ( з 22 до 6 годин). Підставою для виплати є табель з обов’язковою відміткою у ньому кількості годин, відпрацьованих у нічний час. Отже така доплата залежить від кількості відпрацьованих годин. Оскільки доплата за роботу у нічний час позивача не носить постійного характеру, вона не включається в грошове забезпечення для обчислення пенсії.

12 квітня 2017 року на адресу суду від представника ОСОБА_2 управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_7 надійшли заперечення на позов ОСОБА_1 (а.с. 64-65), згідно яких у задоволенні позову просить відмовити у повному обсязі.

17.11.2017 року на адресу суду від представника ліквідаційної комісії ОСОБА_2 ОСОБА_4 Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області ОСОБА_7 надійшли заперечення за позов ОСОБА_1 (а.с. 111-112), згідно яких просить у задоволенні позову відмовити у повному обсязі, оскільки доплата за роботу у нічний час не відноситься до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, так як не носить постійного характеру і залежить від кількості годин, відпрацьованих в нічний час.

З 15.12.2017 року діє Адміністративний процесуальний кодекс України в редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017 року.

У відповідності до п. 12 ч. 1 Перехідних положень КАС України, заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цієї редакції Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Ухвалою Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 15 березня 2018 року закрито підготовче провадження по справі за даним позовом, призначено справу до судового розгляду по суті в порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні.

Ухвалою Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 11 травня 2018 року поновлено розгляд справи за даним позовом на підставі ч. 2 ст. 227 КАС України.

Ухвалою Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 11 травня 2018 року провадження у справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій адміністративній справі №802/2196/17-а.

Постановою ОСОБА_8 Верховного Суду від 12.12.2018 (реєстраційний номер в ЄДРСР 78529913) рішення Верховного Суду від 12.03.2018 у зразковій адміністративній справі №802/2196/17-а (реєстраційний номер в ЄДРСР 72694799) залишено без змін, а відтак рішення Верховного Суду від 12.03.2018 набрало законної сили 12.12.2018 року відповідно до частини другої статті 255 та частини першої статті 325 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова ОСОБА_8 Верховного Суду (скорочена) від 12.12.2018 у справі №802/2196/17-а оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень (реєстраційний номер в ЄДРСР 78529913) 14.12.2018.

Ухвалою Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 25 січня 2019 року поновлено провадження по даній справі.

Позивач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, згідно його заяви, що надійшла на адресу суду 25 лютого 2019 року просить розглянути справу без його участі. (а.с. 156).

Представник ОСОБА_2 управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_9 до суду не з’явилася, надала на адресу суду заяву про розгляд справи за її відсутності, у позові відмовити (а.с. 160).

Представник Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 ОСОБА_4 МВС України в Дніпропетровській області до суду не з’явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі. Заяв про відкладення справи чи про розгляд справи за його відсутності суду не надано.

Представник ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області ОСОБА_10 до суду не з’явилася, надала на адресу суду заяву про розгляд справи за її відсутності, у задоволенні позову просить відмовити (а.с. 161).

Відповідно до частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на вищевикладене, суд вирішив розглядати справу за відсутності представників сторін у письмовому провадженні без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов таких висновків.

Судом встановлено, що позивачу ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років згідно ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

Підставою для призначення такої пенсії позивачу стала Постанова Вищого адміністративного суду України від 16 травня 2013 року, якою позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області, ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій незаконними задоволено частково, визнано незаконними дії управління ОСОБА_2 управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області щодо нарахування йому пенсії в порядку частини 1 статті 40 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» від 20.12.2005 № 3235-ІУ; зобов'язано ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату йому пенсії у відповідності до частини 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб", в редакції Закону від 04.04.2006 року, з розміру грошового забезпечення за останньою посадою перед звільненням з урахуванням усіх надбавок з часу призначення йому пенсії за вислугу років.

В частині включення до грошового забезпечення з якого обчислюється пенсія доплату за нічну службу було відмовлено, оскільки доплата за роботу в нічний час у розмірі 35% посадового окладу, яка виплачувалась особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ відповідно до Указу Президента України від 04.10.1996 року №926 «Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ» не носить постійного характеру, тобто є тимчасовою і залежить від кількості відпрацьованого вночі часу, вона не є додатковим видом грошового забезпечення і не може бути включена до грошового забезпечення при обчисленні пенсії за вислугу років.

В обґрунтування позову ОСОБА_1 посилався на Постанову Кабінету Міністрів України № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», що набрала чинності з 01 січня 2008 року та згідно з додатком 26 якої затверджено додатковий вид грошового забезпечення - доплата за нічну службу у розмірі 35 % посадового окладу.

Позивач вважає, що має право на перерахунок пенсії з урахуванням щомісячної доплати за службу у нічний час у розмірі 35 % його посадового окладу, тобто 332,50 грн. згідно ч. 3 ст. 43, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб , звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року за № 2262-ХІІ, п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393", оскільки доплата за нічну службу на момент виникнення права на перерахунок не була скасована, виплачувалася і виплачується до теперішнього часу та відноситься до щомісячного додаткового грошового забезпечення.

ОСОБА_4 Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області від 19 червня 2008 року позивачу роз’яснено, що доплата за роботу в нічний час обчислюється за кожну годину нічної роботи, при цьому годинна ставка визначається шляхом поділу місячного посадового окладу за кількість годин за календарем у даному місяці, тобто зазначена доплата залежить від кількості відпрацьованих годин у нічній час і не носить постійного характеру, тому в грошове забезпечення при призначенні пенсії включити не було законних підстав, та при перерахунку пенсії з 01 січня 2008 року також не передбачено чинним законодавством. (а.с. 84).

Згідно повідомлення управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 06 березня 2008 року, за нормами чинного законодавства доплата за роботу в нічний час не включається до суми грошового забезпечення для обчислення пенсії, оскільки не носить постійного характеру і не є щомісячною, а залежить від кількості годин, відпрацьованих у нічний час за місяць (а.с. 99).

ОСОБА_11 персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України від 26 жовтня 2016 року на звернення позивача щодо перерахунку пенсії з урахуванням доплати за службу у нічний час було повідомлено , що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 16 квітня 2008 року № 83/29574 видана з урахуванням щомісячних надбавок, доплат, підвищень та премії у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію (а.с. 14-15).

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" є спеціальною нормою, якою визначено заробіток (грошове забезпечення), який враховується для обчислення розміру пенсії, призначеної згідно цього Закону. Так, згідно з частиною 3 статті 43 Закону (в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин), Пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам,

військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи від повідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх

сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових

документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного звидів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням

для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і

провадиться у порядк увстановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 07 грудня 2007 № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу", якою визначені основні постійні види грошового забезпечення, з яких обраховується пенсія.

Додатком 26 до постанови № 1294 передбачено, зокрема, такий додатковий вид грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, як доплата за службу в нічний час у розмірі 35 % посадового окладу.

Вказана постанова втратила чинність 01 березня 2018 року на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" , яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Пунктом 1 Вказаного Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до приписів пункту 5 Порядку № 45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 отримував надбавку у розмірі 35% посадового окладу у 2004-2006 роках (а.с. 18,97). Також згідно повідомлення ОСОБА_4 фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ОСОБА_2 управління Національної поліції в Дніпропетровській області після затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого наказом МВС України від 06 квітня 2016 року № 260, доплату за службу у нічний час за січень 2016 року було нараховано та виплачено поліцейським ОСОБА_2 управління Національної поліції в Дніпропетровській області (а.с. 158).

Довідка № 83/29574 від 16 квітня 2008 року видана ОСОБА_1 не містить відомостей, що щомісячна доплата за службу у нічний час у розмірі 35 % посадового окладу виплачувалася на день звільнення зі служби (а.с. 83).

Відомостей щодо нарахування та виплати позивачу ОСОБА_1 з 01 січня 2008 року щомісячної додаткової доплати за службу у нічний час у розмірі 35 % його посадового окладу та що такі виплати мали постійний характер матеріали справи не містять. Крім того, відомості, що на щомісячну додаткову доплату за службу у нічний час у розмірі 35 % посадового окладу позивача нараховувався єдиний соціальний внесок та що відрахування з такої доплати проводились, у матеріалах справи також відсутні.

Крім того, Постановою Вищого адміністративного суду України від 16 травня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області, ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій незаконними задоволено частково, визнано незаконними встановлено, що доплата позивача за роботу в нічний час у розмірі 35% посадового окладу не носить постійного характеру, тобто є тимчасовою і залежить від кількості відпрацьованого вночі часу, вона не є додатковим видом грошового забезпечення і не може бути включена до грошового забезпечення при обчисленні пенсії за вислугу років.

Згідно з частиною 3 статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

На виконання наведених вимог процесуального закону судом враховано правові висновки Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, викладені у рішенні від 12.03.2018 року за результатами розгляду зразкової адміністративної справи №802/2196/17-а (реєстраційний номер в ЄДРСР 72694799), яке залишено без змін постановою ОСОБА_8 Верховного Суду від 12.12.2018 (реєстраційний номер в ЄДРСР 72694799).

Так, Верховний Суд у зразковому рішенні від 12.03.2018 (справа №Пз/9901/1/18, 802/2196/17-а) зазначив таке.

Висновки Верховного Суду в цій зразковій справі належить застосовувати в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ", до суду з адміністративними позовами щодо виготовлення та направити до органів Пенсійного фонду України нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.

Якщо у цій категорії справ буде встановлено, що надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії не виплачувалась, то, цю надбавку не належить вказувати у довідці про розмір грошового забезпечення. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу сьомого пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Відтак, суд не погоджується з доводами позивача про протиправність дій ОСОБА_3 Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 ОСОБА_4 МВС України в Дніпропетровській області щодо невиготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення до якої необхідно включити щомісячну додаткову доплату за службу у нічний час у розмірі 35 % його посадового окладу.

Також суд звертає увагу, що позивач ОСОБА_1 вказує у якості відповідача ОСОБА_3 управління Національної поліції в Дніпропетровській області, проте не висуває будь яких вимог до відповідача та не оскаржує будь-які дії чи бездіяльність цього відповідача.

Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи встановлені судом обставини справи, досліджені докази наявні в матеріалах справи, норми законодавства України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є необґрунтованими і не підлягають задоволенню, оскільки доказів, які б спростовували правомірність дій відповідачів ОСОБА_2 управління Національної поліції в Дніпропетровській області, ОСОБА_3 Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 ОСОБА_4 МВС України в Дніпропетровській області позивачем не представлено, а відповідні суб’єкти владних повноважень у спірних правовідносинах діяли відповідно до наданих їм повноважень, у встановленому законом порядку, в зв'язку з чим суд приходить до переконання, що в задоволенні позову слід відмовити.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись ст. ст. 7, 77, 122, 245-247, 251, 293 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В :

У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Національної поліції в Дніпропетровській області, ОСОБА_3 Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 ОСОБА_4 МВС України в Дніпропетровській області, третя особа: ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровськоій області про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання здійснити перерахунок – відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду через Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повоного судового рішення.

Суддя: ОСОБА_12